Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9589 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

karagac
brbr brbr
Kragujevac

Član broj: 217490
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit17.09.2010. u 23:15 - pre 164 meseci
http://www.polovniautomobili.com/oglas645225/renault_r_5_kampus/
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit18.09.2010. u 06:48 - pre 164 meseci
Ako uporedjujes R5 i Fiestu (sa linka), uporedjujes jedan auto na zalasku karijere (R5) i jedan koji se tek pojavio (Fiesta). Reno iz doba te Fieste je Clio 1, pa ga tako i uporedi.
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit21.09.2010. u 14:16 - pre 164 meseci
za te pare mozes naci i feliciju....
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

karagac
brbr brbr
Kragujevac

Član broj: 217490
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit21.09.2010. u 23:35 - pre 164 meseci
http://www.polovniautomobili.c...&country=0&=Tra%C5%BEi
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.sksyu.net.



+64 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit22.09.2010. u 09:29 - pre 164 meseci
@ karagac
Vec sam odgovorio jednom, da ta skoda sto hoces da kupis relano ne vredi 50% tog iznosa, ali ako si vevarica samo izvoli.

potpisujem ovo sto je napisao Markoxxx , dzabe stavljas linkove, i slicno, treba naci nekoga kome je hitno, ili ko nezna kako da proda, mozda neces naci BAS skodu feliciju, ali da ces naci auto ispod cene 300-400-500 ili mozda i vise EUR to je sigurno.
Ali za to je potrebno da iams strpljenja, da pratis oglase, da cim izadje stampani pre svega po povoljnoj ceni odmah reagujes, da dajes oglase potraznje i da si strpljiv pre svega, jer ti si taj sto imas kesh u ruci, i kapital je do tog trenutka do tebe.

Samo ovo sto sam ti pisao, takvi kao ti mogu da procitaju, ali nemogu da shvate, a jos manje da primene u praksi.

Zato kazem trgovina makar koliko jednostavno izgeldala ipak nije za svakoga. Ovo je savat koji ti mogu dati, nadji nekog ko s razume u kola, a pre svega u trgovinu, cak i da ga castis nesto para, opet ces proci mnogo bolje, nego da ides sam.

molo offa

Znam coveka licno ovako ko je pre 2 godine Yugo 90 sa gasom preplatio u to vreme 500-600eur , kupio ga je za 1500eur, iako Yugici u to vreme kad su se prodavali i bili precenjeni nisu vredeli sa gasom vise od 1000. bio je "jako dobar Yugo" po recima covekla kad ga je kupovao.

Nije ni gledao da li je na covekovom imenu, (tj da li kupuje od preprodavca ) nije ni gledao da li je gas upisan u saobracajnu ( atest ga je kostao 100eur ) , otistla mu je letva volana, jos par stvari jos 200eur, onda, prosle zime pravio generalku jos 200eur, sve u svemu nije sa njom prosao 10.000km, a troskovi odrzavanaj su ga kostali 700-800eur, ( to vam je cc 8 din/km samo ilustracije radi koliko je YUgo i slicni automobili "jeftini" za odrzavanje cena odrzavanja kod stranih automobila kosta uglavnom do 3 (tri) dinara po kilometru ) i evo posle pola godine prodavanja, sad ga je uspeo prodati sa atestiranim gasom, uradjenom generalkom jedva za 600eur.

Doduse covek priznaje da trgovin nije za njega i ne razume se.

Znam jos puno ovakvih primera.

Ti razmisli i procitaj 2 puta ovaj moj post, pa donesi zakljucak da li ta dobra skoda favorit vredi 1200 ili koji evro vise ili ne
 
Odgovor na temu

karagac
brbr brbr
Kragujevac

Član broj: 217490
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit22.09.2010. u 22:48 - pre 164 meseci
opet ti sa vevericom , prvo u trgovinu se razumem mnogo posto se time bavim vec mnooogo godina, i dobar sam u prodaji ali nekih stvari koje nemaju veze sa kolima tako da sam ovde trazio savet o kupovini ove skode znam da je ovo mnogo za ovaj aoto i nisam ga uzeo nego ga je cova prodao nekom drugom liku , ja u startu nisam htreo da dam ni 800 e za ovaj auto ali sam za svaki slucaj pitao ovde na forumu da vidim sta drugi imaju da kazu u tome, ne mogu mene da zeznu prodavci pricama , nego sam auto pre par dana detaljno, ali detaljno proverio i u super je ne u ekstra je stanju, ali nije hteo da ga da jeftinije i ja sam odustao.
posto kupujem jeftiniji auto strpljiv sam i polako gledam sve oglase idem po parkinzima i trazim nesti interesantno, i nemoj odma da se palis i da prodajes te price kao vevericai tako to nego mi nadji , ako si toliki poznavalac neki auto i posalji mi telefon ili link, pa da vidimo
 
Odgovor na temu

karagac
brbr brbr
Kragujevac

Član broj: 217490
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit22.09.2010. u 22:57 - pre 164 meseci
a sta mislite o ford fiesti od 90 do 95 godista ili o suzuki sviftu
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 04:52 - pre 164 meseci
Ljudi su u pravu,to je serpa sa poklopcem. Stvarno bi za te pare mogao da kupis bar auto sa Zapada ili sa dalekog Istoka. Mozda je on sad lep(neko ga bas cuvao,mazio u garazi),ali se bojim da ce na prolece sav da procveta(pa i vreme mu je) i sledece godine - truo do prozora! To je auto iz jako loseg perioda za istocnu auto-industriju(bilo je tih favorita dosta svojevremeno,ali ih je "pojela zima" - slicno su prosli kao i ALEKO). Vozices 2 godine,on ce da se raspadne,zaustavljace te policija(ono,stara skoda-mora da nesto ne radi),moraces nekog da zaposlis da ti juri delove,pa da ih cekas nedelju-dve,a kad stignu - cena ko za novu OKTAVIJU!!! I na kraju ces da molis cigane da ti daju 30e za "spaceka"(i to pod uslovom da je dobar akumulator!). Man' se corava posla!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 09:24 - pre 164 meseci
napali ste čoveka za tu Škodu kao da hoće da da 3000 Eura za nju!

Ja sam i dalje ličnog mišljenja da ti niko neće prodati dobar auto za manje od 1000, bez obzira koji je auto u pitanju.
te priče da možeš za par stotima da kupiš odličan auto (ma koliko star i ma koliko mu hitno bilo) su mi smešne.

Ako mu je hitno da nema para pa da prodaje auto za 500-600 Eura i te pare su mu bitne, možeš da zamisliš kako ga je održavao onda i koliko je zaista ''ko čaša''...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 09:44 - pre 164 meseci
@etjen
Vidi se da nisi prodavao punoletan polovan auto.

Kao prvo, moraš biti svesan da kad se kaže za neki auto star 20 godina da je dobar - to moraš da prihvatiš relativno. To otrpilike znači:
- da je limarija u takvom stanju da osim par manjih problema ne mora da se generalno radi
- da su osnovni sistemi: kočenje, hlađenje, kvačilo, karburator, izduv u ispravnom stanju. Elektrika uglavnom ispravna (farovi, brisači, i ostalo najosnovnije)
- da motor ima zadovoljavajuću kompresiju - ne mora da se radi generalna u narednih par godina - tj. nema plavi dim i ne duva na iberlaufu

Auto se prodaje za onoliko koliko određuje tržište. Danas, u Srbiji je velika ponuda polovnjaka starih oko 10 godina, koji zadovoljavaju Euro 3 normu. I oni se cene oko 1.500 do 2.000 EUR. Shodno tome, 20 godina star auto nikako ne može da košta 1.500 EUR.

Prodaja polovnog automobila starog 20 godina je uvek hitna. Ne prodaš li ga za mesec (dva najviše) veeeelika je verovatnoća da ga nikad nećeš prodati. Škodu favorit možda neće ni autootpadi. Ili, ako hoće onda bi platili 100 - 200 EUR. U međuvremenu, dok prodavac punoletne Škode čeka pravog kupca koji bi platio 1.500 (vevericu) ta ista škoda stoji i truli. Registracija ističe za koji mesec, dolazi zima i teže paljenje (kupac hoće da vidi da auto upali iz prve), akumulator slabi, gume se ispumpavaju. Dakle, taj koji "neće prodati auto za manje od 1.000" biće prisiljen da u auto koji prodaje ulaže kintu i dalje, ne bi li ga održao u stanju da može da se proda.

Šta je bolje ? Prodati auto za 800 ili u njega uložiti još 200 pa onda i dalje čekati kupca za 1.500 ? Šta ako se kupac opšte ne pojavi ? Upravo sam zato i napisao da onaj ko prodaje punoletnu škodu za 1.500 nema kontakta sa realnošću. Shvatiće dogodine u proleće, ali biće kasno.

Naravno, uvek je moguće da naleti neka veverica, to stoji. Isto kao što je i uvek moguće da dobiješ na Loto-u zar ne ?


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 10:24 - pre 164 meseci
Citat:
Java Beograd: @etjen
Vidi se da nisi prodavao punoletan polovan auto.

Kao prvo, moraš biti svesan da kad se kaže za neki auto star 20 godina da je dobar - to moraš da prihvatiš relativno. To otrpilike znači:
- da je limarija u takvom stanju da osim par manjih problema ne mora da se generalno radi
- da su osnovni sistemi: kočenje, hlađenje, kvačilo, karburator, izduv u ispravnom stanju. Elektrika uglavnom ispravna (farovi, brisači, i ostalo najosnovnije)
- da motor ima zadovoljavajuću kompresiju - ne mora da se radi generalna u narednih par godina - tj. nema plavi dim i ne duva na iberlaufu

Vidis ja imam takav bas jedan auto u dvoristu...i prodavao sam ga do pre mesec dana, prodaja naravno ne ide ali je bio dosao jedan i nudio 650€ i ja sam jednostavno odustao od prodaje jer sa tim parama realno ne mogu da kupim gume i odradim servis na drugom autu a treba da dam taj kome je sve vec uradjeno i registrovan je.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 10:56 - pre 164 meseci
Odustao od prodaje - znači sačuvaćeš auto za sebe. Sasvim OK, ako ćeš taj auto da voziš. Ipak, njemu vreme ide, i realno je očekivati da mu sledeće godine u ovo vreme tržišna cena bude još niža, zar ne ?

Pošto sam ja kupio novi auto (doduše polovni) nije bilo šanse da odustanem od prodaje. Dva auta mi ne trebaju, a ni nemam para za održavanje. I zašto bih dalje trošio kintu na punoletnog ? Probao da prodam za 1.000, čekao kupca par nedelja, i na kraju ga dao onoliko koliko su ponudili. 850. To je to. Shvatio sam da je to neki plafon, i što vreme više ide - plafon se spušta !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 11:25 - pre 164 meseci
Citat:
Java Beograd: Odustao od prodaje - znači sačuvaćeš auto za sebe. Sasvim OK, ako ćeš taj auto da voziš. Ipak, njemu vreme ide, i realno je očekivati da mu sledeće godine u ovo vreme tržišna cena bude još niža, zar ne ?

Vozice supruga, potpuno je ispravan a hteo sam da ga prodam da bi uzeo nesto novije, ovako je besmisleno da prodam taj i dam jos 2-3000€ za neki desetak godina mladji.
Stvar je u tome da necu da prodam potpuno ispravno vozilo za dzabe, da mu nesto fali dao bih ga i za 500€
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 12:35 - pre 164 meseci
Ljudi se žale kako prodaja ne ide i to opravdavaju nekakvom krizom a nisu ni svesni da mora da se uradi jedna SMENA cena na našem tržištu. Ispravan automobil ranga golfa dvojke star 20-25 godina bi trebalo da se prodaje za max 500e i tada bi išla prodaja. Dok kod nas još uvek ima bisera tipa golf 2 ko čaša za 2700 eur - http://www.polovniautomobili.c...s618061/volkswagen_golf_2_gtd/

Nikoga ne zanima da li si ti radio servis, menjao mu gume i slično, automobilu opada cena i to je to. Ti ako nećeš da prodaš ima ko hoće i dobro je da ljudi polako počinju to da shvataju i onaj ko stvarno hoće da proda a ne da prodaje auto on će ga prodati za mnogo manju cenu nego što je prosek u oglasima.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 12:58 - pre 164 meseci
Verovali ili ne, mene ljudi ganjaju za Corollu 1990.

Stalno mi stavljaju vizitke (kupujem auto), a pre neki dan me startovao lik kod Rodica na NBGD-u i nudio 1800 (tacno tako) evra kad je video kakav je auto (100% ispravan i odrzavan).

Prosle nedelje me je covek na OMV pumpi pitao o autu i pitao dal je na prodaju.

Verovatno bi ga prodao u roku od 1 dan da ga stavim na sajt za polovnjake.

Tako da auto star 20 godina itekako moze da se proda ali zavisi od trzista. Te Corolle su ultra-mega cenjene i za njih nije problem jer je poznato da su pouzdane, tihe, brze, udobne, trajne.

Ali stari Renaulti, Fieste, Fiati, Pezoi... njih je nemoguce prodati tako lako zbog reputacije.

Takodje, kad odem u mesta tipa Smederevska Palanka i slicno, dobijam 10 ponuda za 2 dana za auto.

Treba samo znati sta gde i kako:)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 13:05 - pre 164 meseci
Isto je tako poznata po limariji i opuštenom zadnjem kraju
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 13:18 - pre 164 meseci
Te Corole su stvarno posebne. Ni novije Toyote nemaju tu reputaciju. Nešto slično kao sa VW Bubom, pre dosta godina. (Sad ih je ipak vreme potpuno zgazilo)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 13:26 - pre 164 meseci
Citat:
jnk: Isto je tako poznata po limariji i opuštenom zadnjem kraju ;)


Netacno. Opusteni zadnji kraj je posledica srpskog mentaliteta - nemenjanja amortizera i zadnjih stabilizatora (logika "Dok ide dobro je").

Kad se menjaju amortizeri kad crknu (a ne da se vozi sa procurelim jedno 50.000), ili stabilizatori (ljudima su stabilizatori ispadali pa vozili tako, ludilo), problema, gle cuda - nema!

A limarija, evo ja sam pre 15 dana uradio rubove (poceli su da rdjaju kod branika zadnjeg) i PREVENTIVNO sam zamenio sajtne. Dakle, auto je proizveden 1989, vozi se od februara 1990 i tek sad je ispoljio taj problem.

Ulaganje nije bilo nesto preterano veliko, ne primecuje se da je bilo sta radjeno, a izdrzace sigurno jos 5 godina.

Doduse, ima dosta zapustenih i trulih jer ljudi po pravilu ne vode racuna o tome pa zapuste auto - sami su krivi.

Auto je onakav kakvim mu ti dozvolis da bude. Kupi nov i zapusti ga i nakon 5 godina je za otpad.
 
Odgovor na temu

karagac
brbr brbr
Kragujevac

Član broj: 217490
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 16:53 - pre 164 meseci
bre znam ja da treba da bude smena cena i da su ti automobili skupi i takodje znam sta se misli kada se za auto od 20 godina kaze u dobrom stanju, ali ako vec znate da mogu da kupim neki takav auto za ispod 1000 e odna mi pokazite to jer ja evo mesec dana intezivnog trazenja ne mogu takav da nadjem
i da sta mislite o ford fiesti 90 do 95
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit23.09.2010. u 18:03 - pre 164 meseci
Citat:
Java Beograd: @etjen
Vidi se da nisi prodavao punoletan polovan auto.

Kao prvo, moraš biti svesan da kad se kaže za neki auto star 20 godina da je dobar - to moraš da prihvatiš relativno. To otrpilike znači:
- da je limarija u takvom stanju da osim par manjih problema ne mora da se generalno radi
- da su osnovni sistemi: kočenje, hlađenje, kvačilo, karburator, izduv u ispravnom stanju. Elektrika uglavnom ispravna (farovi, brisači, i ostalo najosnovnije)
- da motor ima zadovoljavajuću kompresiju - ne mora da se radi generalna u narednih par godina - tj. nema plavi dim i ne duva na iberlaufu

Auto se prodaje za onoliko koliko određuje tržište. Danas, u Srbiji je velika ponuda polovnjaka starih oko 10 godina, koji zadovoljavaju Euro 3 normu. I oni se cene oko 1.500 do 2.000 EUR. Shodno tome, 20 godina star auto nikako ne može da košta 1.500 EUR.

Prodaja polovnog automobila starog 20 godina je uvek hitna. Ne prodaš li ga za mesec (dva najviše) veeeelika je verovatnoća da ga nikad nećeš prodati. Škodu favorit možda neće ni autootpadi. Ili, ako hoće onda bi platili 100 - 200 EUR. U međuvremenu, dok prodavac punoletne Škode čeka pravog kupca koji bi platio 1.500 (vevericu) ta ista škoda stoji i truli. Registracija ističe za koji mesec, dolazi zima i teže paljenje (kupac hoće da vidi da auto upali iz prve), akumulator slabi, gume se ispumpavaju. Dakle, taj koji "neće prodati auto za manje od 1.000" biće prisiljen da u auto koji prodaje ulaže kintu i dalje, ne bi li ga održao u stanju da može da se proda.

Šta je bolje ? Prodati auto za 800 ili u njega uložiti još 200 pa onda i dalje čekati kupca za 1.500 ? Šta ako se kupac opšte ne pojavi ? Upravo sam zato i napisao da onaj ko prodaje punoletnu škodu za 1.500 nema kontakta sa realnošću. Shvatiće dogodine u proleće, ali biće kasno.

Naravno, uvek je moguće da naleti neka veverica, to stoji. Isto kao što je i uvek moguće da dobiješ na Loto-u zar ne ?



Činjenica je da se standardi razlikuju. Ja ne vidim što ne bi bio auto u dobrom-odličnom stanju bez obzira na godine.
Ne smeta mi ako je čuknut tu i tamo ili su mu rubovi načeti. Kada sedneš u auto i provozaš ga, jednostavno osetiš da li je taj auto pažen ili nije.
Imam ja par poznanika kojima ne bi dao ni tih 1000 Eura za kola koja imaju oko 10-tak godina, ali bih vrlo rado dao i preko 1000 eura za dobar primerak (po mojim standardima) recimo 5-ice, Clia, mazde 323, 626, Corolle ili slično...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina-Potrebana Pomoc za kupovinu skode favorit

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9589 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.