Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko Java programiranja!!!

[es] :: Java :: Pomoc oko Java programiranja!!!

[ Pregleda: 2676 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanchet
student
Srbija

Član broj: 260271
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Pomoc oko Java programiranja!!!21.09.2010. u 23:19 - pre 165 meseci
Student sam tehnickog fakulteta i do sada sam se sretao sa programiranjem samo u C-u. Na pocetku je to bilo osnovno programirnje a kasnije sam se susreo sa objektim programiranjem. Sto se tice sintakse mislim da znam dovoljno :) i brzo ucim. E sad, posto vidim da vise prica sa C-om ne pije vodu hteo bih da pocnem malo da se "edukujem" oko Jave. Nisam imao nikakvih dodirnih tacaka sa tim programskim jezikom pa bih Vas pitao odakle krenuti( i naravno imam jos jedan problem, engleski mi je na slabom nivou), sta citati, na koju stranu programiranja se bazirati....
 
Odgovor na temu

chromium
developer
banana zemlja

Član broj: 268977
Poruke: 14
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Java programiranja!!!21.09.2010. u 23:35 - pre 165 meseci
kreni od odabira radnog okruzenja, mainstream su eclipse i netbeans, moj glas ide za eclipse, instaliraj JDK. upoznaj se sa okruzenjem.
zatim googlaj na temu java tutorial, java web frameworks i varijacije na tu temu. odaberi neki tutorijal i kreni polako. programirati u javi nije poznavanje samog jezika, to ces brzo nauciti, i to se nekako podrazumeva, vec je broj biblioteka i frameworka koje poznajes. naravno, nemozes ih znati sve, ali kada steknes dovoljno iskustva videces da dosta lice jedan na drugi. definitivno uci web programiranje, to se vecinom trazi.
ako ti je engleski problem, mozes da prevedes tutorijale na srpski, pomocu google translate-a, ali po mom skromnom misljenju, znanje engleskog u IT-u je obavezno.
 
Odgovor na temu

milanchet
student
Srbija

Član broj: 260271
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko Java programiranja!!!21.09.2010. u 23:43 - pre 165 meseci
jasno mi je da mi je engleski neophodan i svestan sam da mi je to jedna od velikih gresaka u zivotu, ali ima i za to leka naravno. Da li postoji neka knjiga ( vise sam za stampanu varijantu) koja me u pocetku moze uvesti u osnove ovog programskog jezika?
 
Odgovor na temu

chromium
developer
banana zemlja

Član broj: 268977
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Java programiranja!!!22.09.2010. u 07:27 - pre 165 meseci
lepo je sto shvatas vaznost poznavanja engleskog, nikad nije kasno da pocnes ucenje...
sto se tice knjige na srpskom, probaj sa ovom http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=575265
 
Odgovor na temu

milanchet
student
Srbija

Član broj: 260271
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko Java programiranja!!!22.09.2010. u 10:30 - pre 165 meseci
hvala na pomoci, krenuci od ove knjige a polako
 
Odgovor na temu

Grayman
Smederevo

Član broj: 97633
Poruke: 8
178.79.34.*



Profil

icon Re: Pomoc oko Java programiranja!!!06.10.2010. u 10:44 - pre 165 meseci
Kada već postoji ova tema......

koristim JavaCreator kao okruženje u kome učim, nije loše za sada ali imam jedan mali problem sa njime. Naime kada napišem neki programčić ili vežbu, izvršim je, vidim kako funkcioniše pa je obrišem ili uradim novu klasu JC mi stalno ivršava samo tu prvu. Dok fizički ne obrišem tu klasu/program sa HDD-a ne mogu da koristim komandu Run/F5 nego moram desnim klikom miša na klasu da izaberem samo nju da izvrši. Kako da podesim da izvršava samo onu klasu koja je aktivna tj. default?
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Pomoc oko Java programiranja!!!

[ Pregleda: 2676 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.