Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16127 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?23.09.2010. u 23:37 - pre 165 meseci
Znam da već ima sličnih tema, ali se obično brzo razvodnje i sve se svede na Tigar, Sava ili tako neke modele, a njih bi da izbegnem. Tigriće sam koristio prošle godine i nisam nezadovoljan, ali nisam ni oduševljen, dok sam za Sava gume od gomile ljudi čuo da su nekada valjale, ali su sada užas. Uglavnom, istraživao sam malo po netu, zagledao testove i tako to, uzeo u obzir dostupnost određenih modela kod nas i izbor je pao na sledeća 4 modela, pa me interesuju vaša mišljenja koji od njih je najbolje uzeti (poželjno od nekoga ko ima iskustva iz prve ruke):

1. GOODYEAR 185/65 R15 Ultra Grip 7+ 88T TL MS
2. CONTINENTAL 185/65 R15 TS 810 88T M+S
3. MICHELIN 185/65 R15 PILOT ALPIN PA2 88T MO
4. SEMPERIT 185/65 R15 SpeedGrip 88T M+S

Dakle, zanima me pre svega guma koja je univerzalno dobra za sve zimske uslove (sneg, poledicu, susnežicu, bljuzgavicu, kišu, suv, ali hladan asfalt, itd.), dok je sve ostalo sporedno. Trajnost da bude makar 2 sezone, ali verujem da svaka guma može da izdrži toliko. Cena im je svima tu negde 500 kinti gore-dole, pa mi to ne pomaže da se odlučim. Hvala unapred.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 00:29 - pre 165 meseci
Dobre su 2,3 i 4... neces pogrijesiti koju god da uzmes... michelin je po defaultu favorit a ova continental nije gora guma od njega... naprotiv...
Dobra tema... za simbolicno vecu cijenu moze se dobiti duplo bolja guma od tigra...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 08:51 - pre 165 meseci
Imam goodyear ultra grip performance 2 što je verujem slično tome i sjajna je za suvo i kišu ali se za jednu sezonu baš mnogo pojela.

od ovih 4 što si naveo michelin i goodyear su sigurno najbolje što se vidi i po ceni. michelin je još prošle godine izbacio pilot alpin 3 tako da ako ti neko prodaje pa2 proveri kog datuma je proizvedena guma.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 09:32 - pre 165 meseci
Trayal Arctiku!! ;-)

Šalim se, moj trenutni favorit nakon sličnih dilema i loših iskustva sa tigar sigurom, za zimu jeste Fulda kristal montero3, relativno je pristupačna i odlično se pokazala na ovogodišnje ADAC testovima u veličini 185/65 r15, tako da razmisli i o njoj
 
Odgovor na temu

ArsicS

Član broj: 140959
Poruke: 99
*.static.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 09:48 - pre 165 meseci
Ja sam se takođe odlučio za Fulda Kristall Montero 3, ima odličnu cenu i dobro ponašanje u svim uslovima.

P.S. Jel zna neko nešto o glasinama vezanim za kineske kopije guma (pročitao sam nešto o tome na ovom forumu) jer meni zvuči prilično nategnuto da se kinezi mogu provući na ovom tržištu?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 10:07 - pre 165 meseci
Kineske gume su jako lose prosle na ADAC testovima. Znaci, sledi jos koja godina razvoja. Ako se ta cinjenica poveze sa karakterom nasih prodavaca, nisu za preporuku.

Poz
 
Odgovor na temu

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Dishko
Član broj: 90554
Poruke: 174
*.direct-group.com.



+3 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 10:44 - pre 165 meseci
Fulda Kristal Montero ( ja sam doduše kupio prošle godine dvojku http://www.fulda.com/fulda_de_...w_winter/Kristall_Montero2.jsp )

Kao što je gore navedeno od nekoliko forumaša
Dobra, dovoljno jeftina, dovoljno dobri rezultati na testovima, a i iskren da budem prošle zime su se izvrsno pokazale na snegu, po vlažnom, platnjavom i po suvom.
Zadovoljan. Za te novce i auto koji vozim (Stilo 1,9)
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
Odgovor na temu

ArsicS

Član broj: 140959
Poruke: 99
*.static.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 10:58 - pre 165 meseci
Citat:
vladd: Kineske gume su jako lose prosle na ADAC testovima. Znaci, sledi jos koja godina razvoja. Ako se ta cinjenica poveze sa karakterom nasih prodavaca, nisu za preporuku.
Poz


Nisam na to mislio, naravno da niko neće kupiti kinesku gumu (kao ni kineski auto za 11k :)), nego da se gume prodaju kao zapadnjačke, a u stvari su kineske. Ne verujem da je lako izvesti ovu prevaru.
 
Odgovor na temu

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Dishko
Član broj: 90554
Poruke: 174
*.direct-group.com.



+3 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 11:17 - pre 165 meseci
@ArsicS

Pa ok, ako ne laže deklaracija ko je proizvođač i odakle je uvezena, i ako je deklaracija u redu, ne znam što bi bio problem da je možno biti proizvedena u Kini, iako je neka zapadnjačka guma, brend tj. da imaju pogon za proizvodnju tamo. Pobogu to je normalno...

Sve drugo, da to neko prodaje ilegalno, bez deklaracije, ili sa krivotvorenom deklaracijom - jbg ukazivanje na to jeste plemenito, ali ako nemaš dokaz da su gume kineske kopije (što opet treba da prijaviš tržišnoj, carinskoj ili već kojoj nadležnoj inspekciji), samo bezveze praviš teoriju zavere (bez ljutnje, ništa lično).

Svakako, svako ko je pametan treba da insistira na tome da proveri datum proizvodnje gume, mesto proizvodnje i da pre nego što vulkanizeri montiraju gumu da dobije deklaraciju na kojoj pišu svi podaci od uvozda do krajnjeg izvorišta tj. proizvođača...

Jedino tako si siguran.
S druge strane, uvek preporučujem veće i duže postojeće veleprodaje (da ih ne reklamiram, svi znamo ima ih par) za nabavku novih guma...
Ostali - jok. Ako ništa drugo, ovi veliki su zapravo najčešće uvoznici, daju garanciju, menjaju ti gumu, a i skraćuješ sve korake ukoliko treba da reklamiraš išta...

No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
Odgovor na temu

ArsicS

Član broj: 140959
Poruke: 99
*.static.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 11:41 - pre 165 meseci
Ok, nećemo više o tome, pitao sam samo zato što je neko pomenuo na ovom forumu - meni to delije kao prilično ozbiljna a teško izvodljiva prevara. Zimske gume koje se dosta hvale po stranim forumima su Nokian WR G2, s tim što ih kod nas (bar u Nišu) izgleda nema. Zna li neko gde se mogu nabaviti?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 11:46 - pre 165 meseci
Gledao sam i Montero 3, ali koliko vidim, one su cenovno za klasu ispod gorenavedenih (tipa 1.500 dinara jeftinije od Michelin-a), a meni ne znači ništa da uštedim 6.000 na 2 godine (to mu dođe 250 dinara mesečno), ako im je i kvalitet ispod njih.

@Dishko
Ajde ako nije problem. pošalji mi na PP koje su to veće i duže postojeće veleprodaje za koje svi znamo, pošto ja ne znam :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 11:57 - pre 165 meseci
Fora je što im je kvalitet u rangu, ako ne i bolji od njih!

http://www.adac.de/infotestrat...d=40327&SourcePageId=31821


Citat:
Marko_L:Gledao sam i Montero 3, ali koliko vidim, one su cenovno za klasu ispod gorenavedenih (tipa 1.500 dinara jeftinije od Michelin-a), a meni ne znači ništa da uštedim 6.000 na 2 godine (to mu dođe 250 dinara mesečno), ako im je i kvalitet ispod njih.

@Dishko
Ajde ako nije problem. pošalji mi na PP koje su to veće i duže postojeće veleprodaje za koje svi znamo, pošto ja ne znam :)
 
Odgovor na temu

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Dishko
Član broj: 90554
Poruke: 174
*.direct-group.com.



+3 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 11:57 - pre 165 meseci
@marko

a šta voziš pa ti je potreban baš taj tip guma koje si naveo ?

mislim, verujem da je po veličini guma koje si tražio u pitanju auto tipa astra, ili sličan - veličina ne ukazuje na nešto preterano jako i previše brzo...
takođe, ne znam koliko prelaziš, ali ako si prosečan vozač, zimske gume bi trajale barem 3 godine...

i lično ne mislim da su gorenavedene imale bolje performanse...

moj brat je na dačiji logan imao continental zimske... i od prošle godine, slučajno je uzeo fuldu (nije bilo drugih) - i kao neko se bavi automobilima (na akademskom nivou, inžinjer za motore) nekako verujem kad mi kaže da je fulda bolja od kontinental zimskih koje je imao. svakako, uzeti uz rezervu (nisam siguran da su baš te koje si naveo)...

btw (off) :

bakara, mogao si samo da obrišeš link... a i ogradio sam se da nisam zaposlen niti favorizujem taj servis... no, ako jesam pogrešio u pravilniku, tj. tumačenju, izvinjavam se...
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 12:12 - pre 165 meseci
Auto je KIA Cee'd Facelift 2010 sa 1.4 motorom, znači nije zver, ali može da povuče :) Mada, to nije bitno, jer svakako ne vozim prebrzo, tj. vozim po ograničenju, a pogotovo zimi neću jurcati, tako da je T index brzine sasvim dovoljan. Za dimenzije sam se odlučio zato što su letnje Michelin EnergySaver koje sam dobio uz auto tih dimenzija, pa kontam da je najbolje i zimske uzeti tih dimenzija.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Dishko
Član broj: 90554
Poruke: 174
*.direct-group.com.



+3 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 12:51 - pre 165 meseci
Svakako, prati fabričke preporuke dimenzija, jer jedino tako zadržavaš i garanciju.


Ali ne moraš pratiti brand.

A ti sam odluči.

Javih ti PP-om moje lične i uz preporuke gde bih ja to pazario.


No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 14:19 - pre 165 meseci
Hvala, pogledaću, mada koliko vidim, slab im je izbor ili nisu sve postavili na sajt.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Dishko
Član broj: 90554
Poruke: 174
*.direct-group.com.



+3 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 15:20 - pre 165 meseci
vulkanizeri su to.

najbolje da zoveš ili da odeš da vidiš...


No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 21:22 - pre 165 meseci
pogledaj malo i šta Kumho nudi. Nisam upućen u cene ali ja ih imam u podrumu trenutno (čekaju sezonu) i meni su se do sada odlično pokazale. Sada im dolazi treća sezona pa ćemo videti.
Ne znam tačno koji je model, ali ako te zanima mogu da pogledam ovih dana pa da napišem
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 21:47 - pre 165 meseci
Mislen ili GOODYEAR Ultra grip
ostale su daleko iza
Pozdrav
 
Odgovor na temu

daywalkerzr
Zrenjanin

Član broj: 58284
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?24.09.2010. u 22:01 - pre 165 meseci
Ja imam dunlop winter sport 3d na meganu,i zadovoljan sam.
http://www.tirerack.com/tires/...p;tireModel=SP+Winter+Sport+3D

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koje zimske gume uzeti, a da nisu Tigar ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16127 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.