Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wirelees 5ghz oprema

[es] :: Wireless :: wirelees 5ghz oprema

[ Pregleda: 2735 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vlado_M
Dilinger KV
Kraljevo

Član broj: 248648
Poruke: 17
*.bsbnet.net.



Profil

icon wirelees 5ghz oprema24.09.2010. u 00:00 - pre 165 meseci
Ovako,

treba da ugradim wirelees na 5 ghz.Provajder mi nudi neku opremu nisam siguran koju za 85e + ugradnja.
Sad,ako vec placam zelim da napravim ili ti uzmem nesto kvalitetno za sebe posto drugog izbora nemam.Pa ne k razlika u ceni i bude malo veca.
Imam opticku vidljivost sa AP-om,daljina je oko 10 km vazdusnom linijom,koji ruter i antena bi bili dobri za mene?
Razmisljam o Ubiquiti BulletM5-HP 802.11n,vidim da svi hvale mada ako ima i boljih varijanti za slicne pare,jos bolje.
Sto se antene tice,jos nista ne znam,tako da moze preporuka i tu pa da sve to radi bas kako treba.

Ako moze,bacite i neki link gde ima da se kupi to sto mi predlazete.Hvala unapred
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: wirelees 5ghz oprema24.09.2010. u 00:30 - pre 165 meseci
http://www.elitesecurity.org/t29170-Vazno-Nabavka-wireless-opreme

Ako za 85E dobijes opremu u vlasnistvo onda mislim da je bolje da uzmes od njih nego sam da se zezas.
Kada sam uzmes opremu ako bude nekih problema uvek ce biti da je "do tebe" a ovako oni odgovaraju za opremu koju postave.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
109.175.3.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: wirelees 5ghz oprema24.09.2010. u 06:52 - pre 165 meseci
Moja skroman preporuka je. Prvo neka Grida antena na 5Ghz evo kao npr. ova:

http://www.wirac.ba/w/index.ph...17&vmcchk=1&Itemid=117

Onda uzmes neku P3 bezveze može i 2 bitno je da radi i da se moze samam upaliti ako nestane pa dođe struja. Na tu trojku instaliraš MikroTik i podesiš naravno.
To je vrlo lagano ako ništa evo ja ću ti uvjek pomoći da podesiš osnovni NAT.

Ka karticu za prijam signala koristiš TP link karticu za 5Ghz evo isto ovdje:

http://www.wirac.ba/w/index.ph...=com_virtuemart&Itemid=117


Ja koristim istu kombinaciju sada i kačim se na jednu sektorsku antenu udaljenu nekih 200 metara od moje kuce naravno optički je vidim. E sad pošto hoću da zaobiđem i taj repetitor i da s ekačim direktno na main link sto mi moj ISP dozvoljava uzet cu sebi složiti istu ovakvu kombinaciju sto sam tebi preporučio.
 
Odgovor na temu

Vlado_M
Dilinger KV
Kraljevo

Član broj: 248648
Poruke: 17
*.bsbnet.net.



Profil

icon Re: wirelees 5ghz oprema24.09.2010. u 22:17 - pre 165 meseci
Koliko sam cuo,a provericu koliko sutra njihova oprema koju oni daju za 85 e ja ubiquiti nanostation5.

Sad,koliko je ona dobra za moju situaciju i poziciju,tj udaljenost od AP-a koja je znaci oko 10 km? Ja mislim da to nije lose...samo neka antena bolja da se uzme...
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: wirelees 5ghz oprema25.09.2010. u 09:21 - pre 165 meseci
Ako imas dobru vidljivost radice super a a ko nemas vidljivos otkazuj!
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

Vlado_M
Dilinger KV
Kraljevo

Član broj: 248648
Poruke: 17
*.bsbnet.net.



Profil

icon Re: wirelees 5ghz oprema25.09.2010. u 11:40 - pre 165 meseci
evo opisacu ti kako to izgleda.

Od mene do Ap-a ima oko 10 km.AP je na obliznjem brdu.a izmedju mene i njega je samo na jednom mestu koje je udaljeno od moje kuce oko 300m 9-10 hrastova,nista vise,pa mislim da je to nisko i da to prebacujem,jer fakticki ja sam na malom uzvisenju a i zmadju AP i mene je da kazem udolina.

Sad,laik sam za sklapanje,wirelees uopste.Ako imas neki predlog,sta bi funkcionisalo dobro,preporuci.Cuo sam se sa provajderom i pomenu mi loco 5 antenu i nista vise...Ako znas gde ima da se kupi vec napravljena konfiguracija koja bi meni odgovarala,jos bolje,pa da pogledam nesto.
Koliko za sada vidim moracu da napravim neki ruter sa mikro tik karticom i cima vec,pa preporuka za koju karticu,koju antenu i tako...10-20e vise nije problem,bitno mi je da radi kako treba
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: wirelees 5ghz oprema25.09.2010. u 13:04 - pre 165 meseci
Mozes da razmislis i o Bullet5 + VoltPlus parabola 5524, mislim da nije lose razmisliti i o ovoj kombinaciji... link do antene: http://www.voltplus.co.rs/Antene/parabola_p5524.html a do bullet5 http://www.ubnt.com/bullet
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Vlado_M
Dilinger KV
Kraljevo

Član broj: 248648
Poruke: 17
*.bsbnet.net.



Profil

icon Re: wirelees 5ghz oprema25.09.2010. u 16:56 - pre 165 meseci
Zaboravio sam da napomenem da mi je potrebno za 2 komjutera,da nemam problema sa IP adresama.
Znaci uz tu antenu koju si mi preporucio sta jos da odradim da,da li moze to Bullet5 ili u tom slucaju ruter sa mikrotik karticom i ostalom opremom (koja i sta bi to bilo da extra radi a cena da bude prihvatljiva)
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: wirelees 5ghz oprema25.09.2010. u 20:40 - pre 165 meseci
Uzmi slobodno bullet 5 sigurno ce ti zavrsiti posao i nemas mnogo problema oko onfiguracije , ja se sa njime kacim na 35km gde i nije bas najbolja vidljivost i radi na nekom minimumu za 5ghz ali je stvarno dobar i neces pogresiti sigurno!
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

Vlado_M
Dilinger KV
Kraljevo

Član broj: 248648
Poruke: 17
*.bsbnet.net.



Profil

icon Re: wirelees 5ghz oprema25.09.2010. u 21:30 - pre 165 meseci
ok,to smo resili bullet 5 uzimam! Samo mi reci koji da trazim,posto imaju one oznake n,a i sta vec?
Koja je razlika i koji je bolji?

I da,antena koja bi isla uz njega i da odgovara? Covek u predhodnom postu mi je vec predlozio jednu,a ti ako znas jos nesto dobro i predlozi.Hvala unapred
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: wirelees 5ghz oprema25.09.2010. u 21:57 - pre 165 meseci
Uzmi volt plusovu parabolu 5532 od 32 db i nemas brige ,ona ti je najaca koju imaju u ponudi i najbolaj je sa sada.Sto se tice bulleta uzmi obican bullet 5 on ce ti perfektno odraditi posao za tu daljinu.
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: wirelees 5ghz oprema

[ Pregleda: 2735 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.