Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Socijalne potrebe u socijalnoj drzavi...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Socijalne potrebe u socijalnoj drzavi...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9322 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Socijalne potrebe u socijalnoj drzavi...29.09.2010. u 20:39 - pre 166 meseci
Citat:
Izvoljski
ja doduse ne zivim u Nemackoj, ali ipak neverujem da je moguce tek tako dobiti pomoc


Sta imas da verujes i da ne verujes? Ako imas drzavljanstvo ili stalni boravak (koji moze biti i azil) to ti sleduje zakonski i dobija se bez ikakvih problema.

Sve sto treba da uradis je da NEMAS posao i da se javis na adresu odgovarajuceg ureda/magistrata/biroa/cegagod gde ces popuniti formulare i navesti kako zelis da primas pare #@*(&@#...

Naravno, podrazumeva se da si resio problem legalnog stalnog boravka ako vec nisi rodjen tamo.

A ako si rodjen tamo, pa znas kako - to ti je ustavno pravo... To je nama nasa borba dala... socijalno svesna drzava, a svako ko nema posao mora biti zbrinut, bez obzira na NAMERE.

Dakle, lokalci nemaju apsolutno nikakav problem a oni koji su se doselili moraju da imaju stalni boravak (inace bi ih najjednostavnije sutnuli) - a za to vec ima milion razradjenih sema, da ne nabrajamo sad ovde.

Onog momenta kada zavrsis sebi stalni boravak... onda si postao pocasni clan "ekipe" i mozes odmah na drzavnu sisu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..0-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Socijalne potrebe u socijalnoj drzavi...29.09.2010. u 21:15 - pre 166 meseci
Citat:
Naravno, podrazumeva se da si resio problem legalnog stalnog boravka ako vec nisi rodjen tamo.


op, samo malo. Pa to i ja tvrdim, dok neki tvrde da sa pecatom za uzetu ovcu u Marok mozes sve to dobiti.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Socijalne potrebe u socijalnoj drzavi...29.09.2010. u 21:23 - pre 166 meseci
Samo sa boravkom moze pomoc.

Mada nije ni bitno da li je dosao u DE ili je domaci Svaba.
Poenta je da se u okviru te fckn socijale uplacuju troskovi za pljuge i cugu.
Poenta je da su neki poslovi manje unosni od socijale.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Socijalne potrebe u socijalnoj drzavi...30.09.2010. u 16:11 - pre 166 meseci
Citat:
Naravno, podrazumeva se da si resio problem legalnog stalnog boravka ako vec nisi rodjen tamo.


Citat:
Izvoljski: op, samo malo. Pa to i ja tvrdim, dok neki tvrde da sa pecatom za uzetu ovcu u Marok mozes sve to dobiti.


Pa sigurno je da neces sa pecatom za uzetu ovcu traziti socijalu. Nego je poenta da takvi ljudi sa tim pecatom dobiju legalan boravak, drzavljanstvo ili sta ti ja znam sta jos - nakon cega ti automatski sleduje sve ostalo.

Ja sam samo napisao pocetne uslove i rezultat. Oni koraci izmedju su izgleda formalnost ako imas pojavu koja je mjesavina Freda Kremenka i afganistanskog highlandera sa urodjenom fobijom od sapuna, te intelektualni nastup Boldrika. I naravno od dokumenata tu umascenu potvrdu. Ako imas jos nekih dodatnih dokumenata to ti samo otezava stvar.
I da, naravno, pozeljno je da dokumenta dostavis na sanskritu, svahili ili nekom od plemenskih jezika sa podrucja iz koga dolazis. Nemoj slucajno da si prevodio na neki evropski jezik. Ako ti neko uputi zamjerku zbog toga samo namrci obrve i mlati rukama i vici nesto na svom plemenskom jeziku dok onaj za salterom ne zakoluta ocima i lupi ti pecat na taj papir.
A onda demonstrativno zgrabis taj papir i salterskog sluzbenika prostrelis mrkim pogledom tipa "Ti ces meni i citavom mom plemenu da uskracujes nasa vjekovna prava da dzaba zivimo u stranoj drzavi"
E onda odes u socijalno i tamo upotrebis namrgodjeni pogled tipa: "Ja da sam mislio da radim ne bi ni dolazio odje."
Ako treba, jos malo mlatis rukama i povremeno upires prstom na 8-oro djece u cekaonici i zenu koja iz daljine sijeva na salter pogledom tipa: "Dabogda ti sve pocrkalo ako ne lupis pecat".

To tako nekako otprilike nekako izgleda.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Socijalne potrebe u socijalnoj drzavi...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9322 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.