Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu

elitemadzone.org :: AutoZone :: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu

[ Pregleda: 10310 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alxsabo
aleksandar sabo
Novi Sad

Član broj: 125775
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.aleksandarsabo.info


Profil

icon OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu04.10.2010. u 09:43 - pre 164 meseci
Pozdrav svima,

Za sve one koji u svom automobilu nemaju putni računar, a želeli bi da vode evidenciju o tome koliko njihov automobil troši goriva hteo bih da preporučim besplatan softver - OKTAN

Pošto sam ja autor ovog programa, voleo bih da čujem vaše utiske o njemu.
Sve sugestije su dobrodošle.

Unapred hvala :)
Aleksandar
Inspiration exists, but it has to find us working.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu04.10.2010. u 10:46 - pre 164 meseci
Svaki kreativan rad je za pohvalu.

Mozda bi mogao da dodas u program i periodicne servise, eventualno sa troskovima, pa kada se vec startuje program, unose podaci(najdosadniji deo), onda da se obavi korisno podsecanje i planiranje aktivnosti, i troskova.

Poz
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu04.10.2010. u 11:29 - pre 164 meseci
Citat:
alxsabo:Pošto sam ja autor ovog programa, voleo bih da čujem vaše utiske o njemu.
Sve sugestije su dobrodošle. ...


Svaka čast za program OKTAN. Vozim PUNTO na LPG i redovno beležim u Excel-u sve podatke preko računa od prošle godine pa sve do danas (datum, ukupna kilometraža u vozilu prilikom novog punjenja LPG ili benzina, broj litara punjenja LPG ili benzina, razlika sadašnje i prethodne kilometraže daje broj litara / 100 km, novčani troškovi).

Prebacio sam podatke iz EXCEL-a u OKTAN, pa bih zamolio za detaljnije uputstvo za korišćenje ovog programa pošto tu nešto ne štima.

Hvala!

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 05.10.2010. u 16:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu05.10.2010. u 15:27 - pre 164 meseci
Ovde se nalazi prikaz evidencije potrošnje goriva, pa bih zamolio objašnjenje pošto tu nešto nije logično.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

alxsabo
aleksandar sabo
Novi Sad

Član broj: 125775
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.aleksandarsabo.info


Profil

icon Re: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu05.10.2010. u 16:15 - pre 164 meseci
Citat:
vladd: Svaki kreativan rad je za pohvalu.

Mozda bi mogao da dodas u program i periodicne servise, eventualno sa troskovima, pa kada se vec startuje program, unose podaci(najdosadniji deo), onda da se obavi korisno podsecanje i planiranje aktivnosti, i troskova.

Poz



Hvala na predlogu. Razmotricu ga za jednu od buducih verzija programa.


@Eloiza

Uputstvo za korišćenje programa će biti napisano uskoro.

Što se Vašeg grafika tiče mogu samo primetiti da je zbir svih unetih distanci 136.606 km, dok je stanje kilometar sata 15,454 km. Tu dolazi do neslaganja u računu. Verovatno je na nekim mestima stavljeno mnogo veće rastojanje (Distance) prilikom unosa podataka.

Zamolio bih Vas da mi se javite preko foruma koji sam napravio za podršku ovom programu na adresi forum.malopero.com (ili PP) i pošaljete mi prikaz od Logs ekrana, kako ne bi smo ovde zatrpavali forum sa podrškom.


Inspiration exists, but it has to find us working.
 
Odgovor na temu

alxsabo
aleksandar sabo
Novi Sad

Član broj: 125775
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.aleksandarsabo.info


Profil

icon Re: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu06.10.2010. u 08:11 - pre 164 meseci
Zahvaljujući komentarima korisnika eloiza pronašao sam neke greške koje su se provukle u aplikaciji. Sredio sam ih i postavio sam novu verziju da se preuzme sa lokacije www.malopero.com/oktan, dovoljno je skinuti aplikaciju i instalirati je. Uneti podaci će ostati netaknuti.
Inspiration exists, but it has to find us working.
 
Odgovor na temu

mihojla

mihojla
Član broj: 120688
Poruke: 188
free-123-236.mediaworksit.net.

Sajt: keramicar.sekon.net/akciz..


+34 Profil

icon Re: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu06.10.2010. u 08:22 - pre 164 meseci
Nažalost, u mom wine emulatoru pod linuxom program ne radi.
Kap vode...
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu17.10.2010. u 12:51 - pre 163 meseci
Ne mogu da pristupim forumu malopero.com radi novih komentara u vezi programa OKTAN.

Problem je sledeći:

u međuvremenu sam našao negde stari račun za gorivo, koji se negde zaturio, ubacio stariji datum, kilometražu (Odometer), cena po litru i ukupnu cenu i pritisnuo SAVE i odjednom se program blokirao. Hoću reći da program nije nimalo fleksibilan tj. nema umetanja novih podataka između već postojećih redova.

Isključio sam ga pritiskom na crveni krst i sad pritiskom nekoliko puta ne mogu nikako da otvorim program i nakon toga kao da je poludeo i znatno mi usporava rad računara.

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 17.10.2010. u 14:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

alxsabo
aleksandar sabo
Novi Sad

Član broj: 125775
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.aleksandarsabo.info


Profil

icon Re: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu19.10.2010. u 15:59 - pre 163 meseci
Problem smo uspesno otklonili i svako ko zeli da koristi program bi trebalo da postojecu instalaciju na svom racunaru zameni sa poslednjom verzijom sa sajta.

Hvala korisniku eloiza na detaljnom testiranju programa i na konstantnoj podrsci.
Inspiration exists, but it has to find us working.
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu22.10.2010. u 23:55 - pre 163 meseci
Moracu da probam, samo moram da priznam da bih ovo mnogo radije voleo da imam u svom telefonu!
Telefon mnogo cesce imam sa sobom u kolima kada sam na pumpi nego kompjuter :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: OKTAN - program za praćenje potrošnje goriva u vozilu

[ Pregleda: 10310 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.