Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvar veš mašne indesit wia 600

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Kvar veš mašne indesit wia 600

[ Pregleda: 8184 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Diorama
Rakonic Aleksandar
graficki dizajner
Paracin

Član broj: 207573
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kvar veš mašne indesit wia 60006.10.2010. u 21:08 - pre 164 meseci
Opis problema: Okrene levo desno al toliko brzo kao da centrifugira pa počne da izbacuje vodu pa opet okrene levo desno pa upusti vodu i tako ukrug nekoliko puta posle toga ukljuci se zeleno svetlo za ispiranje i počne da blinka crvena lampica.Hvala vam unapred na savetima.
Hand Made - only solution for the best production
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Kvar veš mašne indesit wia 60006.10.2010. u 22:35 - pre 164 meseci
Moguce je da je TRIAC u kratkom spoju.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

servisaca
Aleksandar
serviser,servis bele tehnike Aca
Zajecar

Član broj: 272489
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kvar veš mašne indesit wia 60008.11.2010. u 20:27 - pre 163 meseci
mozda je taho generator na elektromotoru...
 
Odgovor na temu

deligii

Član broj: 292135
Poruke: 30
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Kvar veš mašne indesit wia 60017.10.2011. u 07:51 - pre 152 meseci
Pozdrav,

I ja imam problem sa ovom ves masinom. Naime problem je u sledecem:
Kada masina odradi posao, zavrsi program (to radi ok), posle jednog minuta treba da otkljuca bubanj i da crvena lampica pocne da trepti kao znak da je bubanj otkljucan. E, to se ne desava, posle tog isteklog minuta cuje se pokusaj masine da otkljuca bubanj, ali se cuje jos jedan prebacaj pa se pokrene pumpa za vodu ,koja kao izbacuje vodu nekih 5-6 sekundi (a vode nema u njoj jer odradi i centrifugu i sve kako treba), onda se iskljuci pumpa, a bubanj i dalje ostane zakljucan, prodje opet onaj minut, i opet se ponovi isti postupak, i sve tako dok se ne izvuce kabal iz struje. Ne pomaze ni okretanje programatora u nulti polozaj, samo iskljucivanje iz stekera, a nakon iskljucivanja iz struje kad prodje onaj minut, bubanj se tada otkljuca normalno.

Inace masina radi bez drugih ikakvih problema, sem sto je na njoj jednom promenjena elektronika (u garanciji), pre 3 godine, grejac pre 1 godine, i pumpa za vodu pre 6 meseci

Pomagajte ako znate sta je problem, jer elektronika kosta oko 140 eura , a gde je tu jos majstor

Unapred hvala !!!!!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Kvar veš mašne indesit wia 60026.10.2011. u 13:43 - pre 151 meseci
Ja mogu da ti pomognem.

Otkupljuje moj drugar za 800-1000 din., na kilo. Posle, na novoj temi na forumu da ti preporučimo pravu mašinu.
 
Odgovor na temu

deligii

Član broj: 292135
Poruke: 30
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Kvar veš mašne indesit wia 60031.10.2011. u 13:51 - pre 151 meseci
E pa to ste trebali da mi prewporucite pre kupovine, a ne sada !!!
Kad je kupujem u prodavnici, svim prodavcima su sve masine EXTRA !!!
Tako da mi strucna pomoc treba, ako je ima !!!

Hvala
 
Odgovor na temu

kasper79

Član broj: 287380
Poruke: 32
217.75.196.*



+2 Profil

icon Re: Kvar veš mašne indesit wia 60031.10.2011. u 14:26 - pre 151 meseci
Šta je Brko79? Što ne preporučiš čovjeku šta korisno, osim da se pošteno ne iskešira ovlaštenom servisu?
Kad znaš toliko hvaliti Indesit/Ariston prije kupovine, što ne pomogneš ljudima sad kad skontaju da su se zaje*ali i kupili isti.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4614
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Kvar veš mašne indesit wia 60031.10.2011. u 16:17 - pre 151 meseci
Koliko ti je stara ta masina?
 
Odgovor na temu

deligii

Član broj: 292135
Poruke: 30
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Kvar veš mašne indesit wia 60017.11.2011. u 09:25 - pre 151 meseci
oko 4 godine je stara, u odlicnom je stanju !!!
 
Odgovor na temu

deligii

Član broj: 292135
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kvar veš mašne indesit wia 60019.01.2013. u 16:22 - pre 136 meseci
Evo posle duzeg vremena, resen problem, bez servisa i strucne pomoci, mozda i pomalo slucajno, ali sada sve RADIII !!!

Naime, ovaj problem je trajao do pre nekih mesec dana, kada mi se desio (pored ovog problema) jos jedan, nesto je krcalo u njoj dok je radila na centrifugi, kao da nesto prsti unutra, varnici.
Kada sam je otvorio pozadi, vidim da varnice cetkice na motoru, pomislim verovatno su otisle. Skinem motor, medjutim cetkice nisu pri kraju, nego zaglavile i nemaju hod u onom kucistu. Ocistio, razmrdao da one lepo setaju levo desno, poravnao ih malo turpijom, osmirglao kolektor na rotoru finom smirglicom jer je bio skroz pocrneo od varnicenja, i sve to ponovo lepo vratio i napakovao na motor, motor vratio na masinu. Koliko se secam, skidao sam samo onaj veliki konektor sa zicama na samom motoru i jos jednu zicu za masu, koje je sama vezana za motor, sve sam to lepo posle i vratio kako je bilo.
Ukljucio masinu, odmah pustio na program za centrifugiranje, naravno varnicenja na motoru vise nije bilo, sve je radilo kako treba. Iskljucio masinu na OFF na glavnom prekidacu, ali nisam cupao kabal iz struje (sto ne preporucujem, moja greska ) i dok sam zatvarao poklopac pozadi cuo sam ono CAK za otkljucavanje bubnja, i od tada vise nemam ni ovaj drugi problem koji se vukao oko 2 godine.
Tako da, po ovom mom konkretnom primeru, proverite konektor na motoru i da li ima dobru masu na onoj posebnoj zici za masu !!!
Nadam se da ce ovo nekome pomoci
Probaj i ti " mardzan " nista te ne kosta, jer bukvalno drugo nista nisam ni dirao na ves masini, samo ovo sto sam opisao !!!
Pozdrav i hvala svima !!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Kvar veš mašne indesit wia 600

[ Pregleda: 8184 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.