Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?

[es] :: Laptopovi :: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?

[ Pregleda: 2931 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?26.10.2010. u 19:41 - pre 164 meseci
Kupujem nov laptop za oko 900 Eur, a malo sam ispao iz fazona jer zadnje 3 godine nisam menjao pa mi treba pomoc. Lap mi treba iskljucivo za programiranje tako da me grafika ne interesuje, velicina harda me ne interesuje, baterija mi nije mnogo bitna, tezina i dizajn mi takodje nisu btini.

Ono sto mi je bitno jeste da bude brz, brz i brz i da ima dobru tastaturu i monitor. Znaci, dolazi u obzir SAMO mat ekran, nikako onaj sto je kao ogledalo. Trenutni ekran mi je 15.4 sa rezolucijom 1280x800 i nista bolje mi ne treba. 15.4 je donja granica sto se velicine tice.

Procesor ne moze da bude core2duo sa ddr2 memorijom jer lap treba da sluzi naredne 3 godine.

U ovu cenu mora da udje i windows 7.

Trenutno imam neku toshibu satelite sa core duo procesorom i 2.5 giga ram i to je katastrofalno sporo. Projekat na kome radim se bilduje oko 15 minuta i za to vreme skoro nista drugo ne mogu da radim. Znaci, treba mi brzi lap koji bolje radi multiprocessing.

Takodje, dolazi u obzir ali ne znam da li je tako nesto moguce, a to je neki core 2 duo sa eksternim ssd.

Hvala unapred!



 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?26.10.2010. u 20:53 - pre 164 meseci
Pogledaj poslovne serije laptopova, recimo Lenovo Thinkpad Edge, Toshiba Tecra, Dell Vostro, ima i HP modela, samo treba potraziti...

Core i3 / Core i5 + 3GB RAM-a i to bi trebalo da ti bude ok.

I ne veruj sve sto pise u specifikacijama na sajtovima nasih prodavaca sto se ekrana tice, najbolje je da se prosetas i da vidis sam. Za te pare sam siguran da ces naci nesto.

Ja imam Dell Vostro 1310 dve i po godine, mat 13", C2D 1.8GHz i 2GB RAM-a, kompajlira po ceo dan nesto :) Kad mi se zuri upregnem oba core-a i vozi :) Kernel mi kompajlira ispod 10 minuta...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Tickor
Novi Sad

Član broj: 65677
Poruke: 123
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?26.10.2010. u 20:58 - pre 164 meseci
Lenovo IdeaPad Y560 sa I7 procesorom (cetverojezgarni+multithreading),4 giga rama i ostalo.
Fenomenalan i jos kosta na akciji 85000 din.
Ja ga sebi kupujem cim skupim pare.
Ko se jednom o mleko oprži,kasnije i u jogurt duva
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?26.10.2010. u 21:01 - pre 164 meseci
Ja mislim da IdeaPad nije sa matte ekranom...
make love - !war
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?26.10.2010. u 21:29 - pre 164 meseci
Hvala na brzim odgovorima.

Ovaj Lenovo na akciji sam video ali sam ga odbacio pre svega zbog ekrana koji njie mat i zbog garancije koja je bezobrazna.

Inace, uspeo sam da nadjem onakav laptop kakav sam zamislio u svojoj glavi, a to je TOSHIBA Tecra S11-124. Medjutim, sad su mi javili da ga nema u prodaji, bas sam se smorio :(.

Pored ove tecre, vidim da Lenovo standardno ima modele kakve ja volim ali su standardno i jako skupi. Za ove pare max core2duo sa 2 giga ddr2. Sa druge strane, asusa ima sa i5/i7 procesorom, 4 giga ddr3 na 1033 i 7200 hardom ali nijedan (bar ja nisam nasao) sa mat ekranom.

Sto se tice HP-a i Dell-a, tu ne mogu da provalim koji su biznis modeli sa mat ekranom. Kako koji nadjem svi se sjaje kao nova godina. HP-ovi su uglavnom pavilioni, a Dell-ovi neki studio koji isto sjaje. Vostro samo jedan jedini u ponudi, a on je 1000 Eur.

I jos nesto, vidim da vise nema 15.4 ekrana vec su sada 15.6 ali imaju rezoluciju 1366x768 px. Nisam probao uzivo ali mi tih 768 deluje premalo ili se varam?




 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?26.10.2010. u 21:38 - pre 164 meseci
http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=5799

A ovo ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?26.10.2010. u 22:02 - pre 164 meseci
^U, pa ovo je super. Ovaj model kosta cak ispod 800 Eur, a ima hard 7200 sto je ql. Jedinu zamerku koju sam mu nasao je malo retartirana (za moj pojam) tastatura ali jbga, negde moram da napravim kompromis. Navikne se covek i na gore stvari od dislociranih home, end i del tastera :).

Svraticu ovih dana da ga pogledam i opipam uzivo. U moj budzet upada ovakav isti sa i5 procesorom i ekranom 15.6. Taman cu i to da isprobam, da vidim koji ekran mi vise lezi
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
82.117.198.*



+768 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?27.10.2010. u 11:00 - pre 164 meseci
HP na ove modele daje samo 12 meseci garanciju sto je po meni katastrofa tako da cu ga verovatno zaobici. DELL VOSTRO 3500 je super laptop ali izlazi iz budzeta. Moracu da molim shefa da se otvori za jos 100 Eur.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?27.10.2010. u 11:08 - pre 164 meseci
Kod mene je garancija presudila za Vostro a i cena da se ne lazemo, ja sam moj platio 600EUR u to vreme. Inace 3500 je zivotinja a i onakav dizajn mi se uvek svidja.
make love - !war
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
82.117.198.*



+768 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?27.10.2010. u 13:44 - pre 164 meseci
Ma i meni se mnogo svidja, jos sam video i neki u bordo-crnoj varijanti koja izgleda brutalno. Sobzirom da cu lap koristiti naredne 3-4 godine mislim da nece biti velike frke da se podigne budzet. Ipak je ovo jedan dobar lap.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?27.10.2010. u 17:21 - pre 164 meseci
Slazem se da je tesko naci non-glossy ekran, ali ja sam ipak prelomio tu kada sam uzimao komp... sada mi uopste ne smeta toliko koliko sam mislio da ce... Inace, za te pare obavezno gledaj da imas garanciju bar 2 god, a po moguctvu i 3 god. Ukoliko to nije slucaj, raspitaj se o doplati za produzenje garancije...

Poz,
Marko

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
82.117.198.*



+768 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?02.11.2010. u 13:30 - pre 164 meseci
Narucen je Dell 3500 i stize za par dana. Javicu utiske cim ga probam. Jedva cekam jer sam se vise smorio na ovoj kanti vec 3, a i tad nije bio kako valja.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?05.11.2010. u 18:44 - pre 164 meseci
Stigao je dell i upravo pisem sa njega :). Evo da iznesem prve utiske sobzirom da ga nisam mnogo drndao jer su mi isporucili laptop sa kablom za UK trziste tako da sam uspeo samo od kolege da drpim adapter i da ga napunim, sad je na bateriji.

Ono sto mi se najvise svidelo na ovom laptopu je cvrstoca kojom je izradjen. Znaci, kad ga uhvatim jednom rukom za cosak i podignem nema ugibanja, cvilenja i utiska da ce da se raspadne pa mora da se pridrzi drugom rukom. Druga stvar koja mi se svidela je jako jako svetao ekran, to bas volim. Treca stvar je baterija koja je brutalna i sabija oko 4 sata u surf rezimu. Za mene je to vrh.

Dalje, skoro da je necujan i ne greje se puno mada nisam ga full opteretio jer nemam nijednu igricu. Grafika je neka dobra ali za mene potpuno bespotrebna jer nikada ne igram igrice niti radim bilo sta sa grafikom. Monitor je stvarno dobar sto se tice osvetljenja i boja.

Od mana sam mu nasao neke sitnice. Prvo, nervira me kada monitor ne moze da se podigne jednom rukom nego mora sa pridrzava osnova drugom rukom. Kontrola zvuka se radi tako sto se tipkaju obelezena mesta kod monitora i to jako lose radi. Uspevam da ga mutiram iz 5. puta, a koliko sam ga drndao do sada, nema mogucnost kontrole zvuka preko kombinacije Fn+nesto. Tastatura je osrednja. Znaci, nije IBM ali nije ni u rangu onih od 40000 dinara. Ne ugiba se ali nije to onaj IBM feeling iz T serije. Enter je veliki, backspace je veliki, desni shift je veliki, delete, home, pgup, pgdn i end su rasporedjeni vertikalno tim redom i to je ono sto je ekstra ali ja sam takvu tastaturu bas i trazio. Ne bih kupio lap sa drugacijom tastaturom.

Sve u svemu, mnogo bolji laptop od toshibe satelite koju sam do sada koristio mada je toshiba za 3 godine radila bez ijednog problema. Inace, ja laptopove nikada ne gasim osim sto ih stavim u sleep svremena na vreme tako da sto se toga tice, toshiba je ovom novom dellu postavila domaci zadatak :)

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?06.11.2010. u 16:25 - pre 164 meseci
Baterija ti UBIJA! 4h JBT! To je odlicno zaista...
Sto se tice tastature uvek mozes kupiti neku posebno sa odgovorajucim rasporedom tastera... no koliko vidim da si zadovoljan sa velicinom "glavnih" tastera.
Touch sensitive dugmici cesto "prorade" posle nekog vremena... zvuci cudno i retardirano, ali se meni to desilo na Samsung monitoru koji je imao iskljucivo takve menu kontrole, a desilo se i drugu koji je imao to na laptopu na kojem su proradili posle nekog vremena... :/ U svakom slucaju sacekaj malo...

Poz,
Marko

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?07.11.2010. u 12:49 - pre 164 meseci
Ja poznajem mnogo mojih kolega koji ne mogu uopste da rade na tastaturi na laptopu pa stoga imaju eksternu. Ja sam susta suprotnost. Kada sam prvi put dotakao laptop tastaturu jednostavno sam zaboravio na eksternu. Eventualno dolaze u obzir one sa ultra tankim tipkama ali mi je to sve nekako trulo jer onda moram da odaljim laptop da bi izmedju mene i njega stala tastatura, a to mi ne odgovara. Jednostavno, idealna pozicija za rad mi je taj kada stavim lap 10-15 cm od ivice stola.

Nakon par dana koriscenja, monitor je uz bateriju definitivno najjaci element ovog lapa. Bolji je od dosadasnjeg lapa toshibe satelite duplo, po svemu. Prikaz boja, osvetljenost, ugao... Ipak, jos nisam nasao na mat ekran koji ima prikaz boja kao moj stari lap HP NC6000 ali dobro, ipak nisam ja neki graficki dizajner pa da mi je to toliko bitno :)

 
Odgovor na temu

N I C K E Y

Član broj: 272652
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?11.11.2010. u 20:37 - pre 163 meseci
Hej ljudi,mene interesuje koji bi laptop (konfiguracija) bio najbolji za programiranje a da nije neka mnooogoooo velika cena, znaci do 60 000??


Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Sto bolji laptop sa mat ekranom za 850 Eur?

[ Pregleda: 2931 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.