Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45153 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 20:44 - pre 164 meseci
kad god neko iz dijaspore kaze nesto a ovom drugom se ne svidja od mah se poteze stara dobro poznata recenice recenica, tj recenica:

zar je moguce da Srbi koji eto imaju iskustva u svetu kome i drzava nasa tezi nemaju prava da kazu bilo sta pa i da upute koju rec dobro namerne kritike jer nije sve dobro sto nazalost nasa zemlja radi.

Ja ne bih tu bio patetican pa rekao kako dijaspora salje novce posto svako zna zasto i kome salje novce. Nisam jos cuo da je neki dijaserac ostavio novcanik na Tasmajdan, Oplenac ili Frusku Goru da se nadje zemlji Srbiji. Ili opet pomaze stare i iznemgole roditelje koji su ga podigli ili mozda salje koju kintu nesposobnom bratu koji zivi u q. od zemlje da se ne bi drogirao i utonuo u kriminal kakvih je mnogo.

Ili ima kazu: sta ti pricas nama o Kosovu, o crkvi, ti si tamo znas pobegao, i bolje cuti. A on sam u Srbiji ne ide u crkvu nista ne veruje, cuva brozovu sliku pored WC solje, a prigovara ovome u tudjini sto cuva tradiciju ?! Ima li ijedan narod da je zaboravio svoje poreklo ? Predsednik Kennedy kad je bio u Irskoj otisao je bas na dok odakle mu se kurajber otisnuo za US. Kako li je samo pronasao !
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 20:59 - pre 164 meseci
Poenta je ovde napraviti nekakav model u kojem nećeš morati da ideš napolje da bi normalno živeo. Osnova takvog sistema je poštovanje različitosti, izražavanje različitog mišljenja bez nasilja, borba protiv korupcije itd. Ti živiš u takvom sistemu a ne shvataš da je to preduslov za sve ostalo. Investicije, uspešne kompanije - dobru platu...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 21:06 - pre 164 meseci
Sve zavisi od teme rekao bih. Kad neko na primer iz Australije ili Kanade počne da priča kako treba ovde ratovati za ne znam koje ciljeve i/ili teritorije, odupirati se novom svetskom poretku, odnosno glumiti Severnu Koreju, šta reći, a ne nasmejati se

Takođe sam povremeno viđao po različitim forumima žestoke protivnike ulaska Srbije u EU, protivnike koji inače žive dugi niz godina u nekoj od EU zemalja i kojima ne pada na pamet da se vrate, ali izgleda u tome ne vide nikakav problem, da budu zagovornici saradnje sa Rusijom, Kubom, blabla... a da žive u Skandinaviji, Beneluksu itd.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 21:10 - pre 164 meseci
@izvoljski, ti brate kao da zivis u australiji a ne 500km od srbije, tolika te nostalgija udara
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 21:17 - pre 164 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Sve zavisi od teme rekao bih. :) Kad neko na primer iz Australije ili Kanade počne da priča kako treba ovde ratovati za ne znam koje ciljeve i/ili teritorije, odupirati se novom svetskom poretku, odnosno glumiti Severnu Koreju, šta reći, a ne nasmejati se :)

Takođe sam povremeno viđao po različitim forumima žestoke protivnike ulaska Srbije u EU, protivnike koji inače žive dugi niz godina u nekoj od EU zemalja i kojima ne pada na pamet da se vrate, ali izgleda u tome ne vide nikakav problem, da budu zagovornici saradnje sa Rusijom, Kubom, blabla... a da žive u Skandinaviji, Beneluksu itd. :)

 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 21:35 - pre 164 meseci
Nekada ljudi koji žive u inostranstvu malo izgube perspektivu o tome kako se ovde živi. Tako sam ja doživeo da mi sestra koja je u Londonu kaže: 25.000 evra? Pa šta je to... (misleći da to nije ništa). A to je meni svemir. I većini ovde. Malo je teško podizati svest ljudi kada mu je glavna tema kako da preživi do prvog, do proleća ili do nove godine. Ovde ispada da je luksuz što se negde drugde smatra kao normalno. I onda kada neko ko živi relativno normalno za tamo odakle je, a za svoj zavičaj živi kao bubreg u loju, i kaže nešto dobronamerno obavezno biva dočekan na nož. (Ma šta ti meni pričaš o problemima a ovamo voziš mercedesa/golfa 5 ili bilo šta drugo). Hoću da kažem da smo kao društvo mnogo propali, pa nam normalne stvari izgledaju kao nenormalne i odmah smo zavisni.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 22:03 - pre 164 meseci
Nismo zavisni. Jednostavno ne možeš da živiš kao divljak i da imaš evropske plate. Nek proba da se on tamo ponaša kako nas savetuje pa će da vidi dokle će da dogura.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 22:15 - pre 164 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Sve zavisi od teme rekao bih. Kad neko na primer iz Australije ili Kanade počne da priča kako treba ovde ratovati za ne znam koje ciljeve i/ili teritorije, odupirati se novom svetskom poretku, odnosno glumiti Severnu Koreju, šta reći, a ne nasmejati se

Takođe sam povremeno viđao po različitim forumima žestoke protivnike ulaska Srbije u EU, protivnike koji inače žive dugi niz godina u nekoj od EU zemalja i kojima ne pada na pamet da se vrate, ali izgleda u tome ne vide nikakav problem, da budu zagovornici saradnje sa Rusijom, Kubom, blabla... a da žive u Skandinaviji, Beneluksu itd.


Pa oni ( koji žive i rade u EU ) poznaju dotičnu EU iznutra pa nas blagovremeno savetuju. Da ne bude posle... nismo znali...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 22:27 - pre 164 meseci
"Ostajte ondje..."

 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 22:29 - pre 164 meseci
Citat:
ljuba.micic: Pa oni ( koji žive i rade u EU ) poznaju dotičnu EU iznutra pa nas blagovremeno savetuju. Da ne bude posle... nismo znali...

jest, oni podrivaju sistem iznutra
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 22:32 - pre 164 meseci
Citat:
Pirossi: jest, oni podrivaju sistem iznutra


Insajderi!
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 22:58 - pre 164 meseci
Reakcija!
 
Odgovor na temu

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 23:12 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski: zar je moguce da Srbi koji eto imaju iskustva u svetu kome i drzava nasa tezi nemaju prava da kazu bilo sta pa i da upute koju rec dobro namerne kritike


Hajde Srbine ispravi ovu i ostale greške u pisanju (mislim da još uvek možeš da ispraviš, tek si pre par sati napisao komentar) da te bolje razumemo mi ovde u Srbiji.
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 23:27 - pre 164 meseci
Ja mislim da pored bucnih dijasporaca i vecina zemljaka u Srbijii ne bi trebali da imaju "pravo glasa". Budala nam ne nedostaje, sto u matici sto u dijaspori. Srbovanjem se svi bave podjednako uspesno, od Kanade do Australije.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 23:30 - pre 164 meseci
Citat:
zar je moguce da Srbi koji eto imaju iskustva u svetu kome i drzava nasa tezi nemaju prava da kazu bilo sta pa i da upute koju rec dobro namerne kritike jer nije sve dobro sto nazalost nasa zemlja radi.

A ko to tebi tačno brani da kažeš bilo šta ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu26.10.2010. u 23:47 - pre 164 meseci
Citat:
Marko_L: A ko to tebi tačno brani da kažeš bilo šta ?


Niko mu ne brani. Nego, eto, naviklo to tako...
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 00:14 - pre 164 meseci
Pravo glasa imas (i kakvog takvog uticaja) tamo gde placas porez i cije drzavljanstvo imas.Sve ostalo mozes da kazes, ali ako te niko ne slusa nema ljutis :)
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 00:17 - pre 164 meseci
To je dobro poznat model ..
Kada dodju u Srbiju kukaju na zapad,
Kada se vrate kukaju na Srbiju.
postoje oni ljudi kojima nista nevalja..jer ustvari da bude jasnije...nevajaju oni sami!!!


 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.abxsec.com.



+69 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 07:08 - pre 164 meseci
@Izvoljski
Citajuci ove komentare, najbolje je da "dijasporci" cute i da puste svoje zemljake u Srbiji da zive u svome "savrsenom svetu".

@Bubnjar2
Nije lepo podsmevati se nekome ko ne zivi u Srbiji zbog poneke greske u pravopisu. Malo tolerancije ne bi skodilo, zar ne?!
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 07:34 - pre 164 meseci
Citat:
DaliborP: Ja mislim da pored bucnih dijasporaca i vecina zemljaka u Srbijii ne bi trebali da imaju "pravo glasa". Budala nam ne nedostaje, sto u matici sto u dijaspori. Srbovanjem se svi bave podjednako uspesno, od Kanade do Australije.


Naročito Srbi u Kanberi. Toliko su srbovali da na kraju balade zatvoriše svoj klib na Mawsonu! Beše tu nekad dobra klopa......
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45153 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.