Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 7928 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.13.12.2010. u 08:23 - pre 162 meseci
Izgleda da nije...
Odustao sam, obrisao Mikrotik-Rate-Limit atribut i vratio statičke Simple Queue. Izgleda da RADIUS + MikroTik još uvek ne mogu da izvedu ovako jednostavan zadatak jer to da korisnici imaju unutrašnji saobraćaj drugačije ograničen od spoljašnjeg, nije trebalo provajderima, pa nije ni radjeno.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.13.12.2010. u 09:18 - pre 162 meseci
Rekoh ja da Radius nije praktičan za to što si namerio...

 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.13.12.2010. u 09:40 - pre 162 meseci
Pa jesi, Pedja, ali sam morao probati jer nisam imao alternativu. Ovako, Radius će ostati za PPPoE autentifikaciju i accounting, ali će Simple Queue da radi limite, na čvorištima lokalne, na NAT-u za izlaz. Nije baš sasvim centralizovano, ali kompromis zahteva. Ima li više smisla Mangle po korisnicima + Queue Tree umesto Simple Tree?
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.13.12.2010. u 12:52 - pre 162 meseci
Ne baš. Napatio bi se da podesiš a dobio bi isto što već imaš sa Simple Queues.

 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.13.12.2010. u 16:15 - pre 162 meseci
Podešavanje nije problem. Već imam prioritizovanje uradjeno sa Queue Tree. Nego, mislim da se Simple Queue obradjuje sekvencijalno i zato je sporiji od Queue Tree koji ide po stablu, geometrijski i do svakog čvora dolazi jedinstvenim putem.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.13.12.2010. u 20:33 - pre 162 meseci
I Simple Queues možeš da razvrstaš hijerarhijski.

Na pimer, ja uvek stavim prvo SimpleQueue za svaki interfejs, a onda na njega povezujem SQ pojedinačnih korisnika. Nekad čak i pravim dodatno SQ po mrežnim segmentima. To mi služi da lakše pratim kuda sve ide saobraćaj i gde su uska grla.
 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.13.12.2010. u 20:39 - pre 162 meseci
Već jesam, ali nisam siguran da se hijerarhijski obradjuje, već sekvencijalno. Evo slike.

Two beer or not two beer...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.13.12.2010. u 21:14 - pre 162 meseci
Dobro je to tako.

Trebalo je da mi se javiš da ti dodelim IP opseg za mrežu. Sa tim Ip adresama nećeš moći da se povežeš sa drugim mrežnim zajednicama ako se ukaže kakva prilika.



 
Odgovor na temu

BigFoot
Boban Jovanović
Arilje

Član broj: 1098
Poruke: 991
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.13.12.2010. u 22:48 - pre 162 meseci
Poslao sam regularno zahtev na srbijawireless, ali tamo se tek nedavno pojavio živ čovek. Možeš i sad da mi daš. Sve se lako menja jer je centralizovano i organizovano lepo.
Two beer or not two beer...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Kako da pomoću MikroTika mjerim protok, ili potresenu količinu prometa.

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 7928 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.