Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa ventilima na radijatoru

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Problem sa ventilima na radijatoru

[ Pregleda: 3102 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

piricm

Član broj: 242273
Poruke: 2
*.PPPoE-4552.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Problem sa ventilima na radijatoru05.11.2010. u 13:55 - pre 163 meseci
Pozdrav svima. U stanu sam ugradio ventilske pločaste radijatore VaiRAD od firme Vaillant i grijanje je super. Međutim imam problem sa ventilima odnosno kada zavrćem ventil na radijatoru, u momentu kad treba da se zatvori protok vode čuje se neki zvuk iz ventila. Ako se lagano zatvara u jednom momentu se može naštimati da to pređe u konstantno treperenje. Još veći problem je nastupio kada sam postavio termostatske glave, kada glava zatvara ventil dodđe do tog zveckanja sve dok se ventil ne zatvori, što me jako nervira.
Ako ima ko kavu ideju bio bih zahvalan.
Još da napomenem da se radi o dvocijevnom sistemu, podni razvod sa plastičnim cijevima 16 do svakog radijatora iz razdjelnika.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-136-92.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Problem sa ventilima na radijatoru05.11.2010. u 16:52 - pre 163 meseci
verovatno ventil ima malo lufta (praznog hoda), pa kako voda "gura" ventil, a posto je skoro pa zatvoren, dolazi do "lupkanja" (onako kao da prede,pretpostavljam)
resenje, malo odvrti ili zavrti ventil, da ne lupka

ventil nikad ne treba sivonjski zatezati - sjbe se gumica

edit:sad se setih, koliki ti je pritisak/tlak u sistemu(i napomeni da li je to dok lozis ili dok su 'ladni radijatori)?

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 05.11.2010. u 18:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

piricm

Član broj: 242273
Poruke: 2
*.PPPoE-2816.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem sa ventilima na radijatoru08.11.2010. u 08:44 - pre 163 meseci
Za pritisak u sustemu nemam pojma koliki je zato što je to instalacija grijanja u zgradi koja je spojena na sistem daljinskog grijanja znači temperatura je 24 sata ista.

A to lupkanje se javlja samo prilikom zatvaranja ventila. Znači kada ja ručno zavrćem ventil u jednom momentu kada treba da se zatvori protok vode čuje se "tup".

Sada kad su postavljene termostatske glave, u jednom momentu kada glava zatvara ventil dođe do pojave zvuka treperenja "trrrrrrrrrrrr" sve dok se ventil ne zatvori do kraja. I na radijatoru se fizički osjeti to treperenje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Problem sa ventilima na radijatoru

[ Pregleda: 3102 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.