Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta će danas objaviti WikiLeaks!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122502 | Odgovora: 752 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 19:11 - pre 163 meseci
A bre Ivane, mojne si na kraj srca :)

Ne bi ih ovoliko prozivali i pretili da ce da ih proglase "teroristickom organizacijom" da tu stvarno nema nicega - tj. verovatno se iza brega valja nesto mnogo vece :). A nervoza raste...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-168-82.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 19:15 - pre 163 meseci
ivane,tesko da su za par dana (novinari) mogli da prouce svih 250 000 i kusur dopisa
da su gluposti to o ogovaranju kolega, jesu, da je to najveca informacija iz ovih dokumenata - tesko, no, ne i nemoguce
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 19:34 - pre 163 meseci
Najveca pouka iz ovog curenja je grand sou, karleusa, farma.

Kad je bilo ono curenje sa snimkom kako streljaju civile i malu decu koji su dosli da pomognu nenaoruzanim ranjenicima, niko ziv nije cuo za to. Poneko, ali nista posebno. Svaki video lejdi gage ima vecu gledanost od tog videa.
Ali kad je tema curenja da gadafi ima sisatu ukrajinku, da je sarkozi kepec, berluskoni slab, onda je na svim vestima, svih novina i tv stanica u udarnim terminima. Svi nasi misnistri i svecki se nasli nekako prozvanim da to komentarisu.
Smeca jedna, sto bi rekli hrvati.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 20:04 - pre 163 meseci
Citat:
a1200
Ne bi ih ovoliko prozivali i pretili da ce da ih proglase "teroristickom organizacijom" da tu stvarno nema nicega - tj. verovatno se iza brega valja nesto mnogo vece :). A nervoza raste...


Cisto sumnjam - koga sve ne proglasavaju za teroristu danas... Mislim da vladine droide previse ozbiljno shvatas :)

To sto rade je najobicnija knee-jerk reakcija takvih njuski, jer je to jedino sto i znaju.

Citat:
Horvat
ivane,tesko da su za par dana (novinari) mogli da prouce svih 250 000 i kusur dopisa


Novinari su upravo radili na editovanju informacija, tako da cisto sumnjam da nije sve procesljano daleko pre nego sto je ovo izaslo u javnost.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 20:33 - pre 163 meseci
Pa bitne informacije po svemu sudeci necemo ni videti

Citat:
PARIZ - Portal Vikiliks ne objavljuje na svojoj internet stranici nijedan poverljivi američki dokument bez prethodnog odobrenja pet svetskih listova sa kojima ima poseban partnerski sporazum i kojima su dokumenti pre objavljivanja dati na analizu, saopštio je danas francuski "Mond"


Zanimljiv koncept po kojem stampa, pod direktnim i indirektnim uticajem kapitala i governmenta, daje zeleno svetlo za leaked informacije. Wikileaks nema urednike? Nije ni cudo sto se sve svodi na globalnu farmu, urednici novina ce birati

a) ono sto se prodaje (zuta stampa)
b) ono sto ozbiljno ne remeti njihove interese i odnose sa "faktorima".

Steta, ovo je prva i poslednja prilika da se nesto uradi a ako se svede na ovo sto je objavljeno bice beskorisno. Cisto sumnjam da ce iko vise biti u mogucnosti da dodje do ovakvih informacija.

@djyova, slike imaju leech block, ne vidimo ih.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 21:13 - pre 163 meseci
@mmix,

Vec sam par puta pomenuo da mislim da je Wikileaks mnogo vise od jednog lika i da je prava vrednost te platforme u sistemu koji omogucava anonimni whistleblowing.

U tom svetlu, ove "stotine hiljada" dokumenata su PR bulls*it - cim je neko iskopao na stotine hiljada dokumenata, verovatno je njihova bitnost tu negde na nuli, jer su u pitanju nebitni diplomatski "cable-ovi" iliti sum - verovatno pokupljen sa nekog hard diska u state department-u.

Diplomatic cable je dopisivanje raznih diplomatskih radnika sa "bazom" i obrnuto - svi ti ljudi su najobicniji srafovi u sistemu, a ne decision-makeri, i prilicno sam ubedjen da je nivo signal:sum u njihovim prepiskama tragicno nizak.... Ono, sreli smo Peru Ministra - imao je uflekanu kravatu - culi smo da ima problema sa zenom... taj fazon.

Prave stvari dolaze u manjim kolicinama, i ne treba ti pomoc da ih sortiras... ;-)

A prave bitne stvari vrlo verovatno ne sede na gomili u nekoj fascikli ili na HDD-u pa da neko moze da ih prodaje na kilo.

Zato je bitan taj anonimni whistleblowing momenat....

Medjutim izgleda Wikileaks pokusava da sebe stavi u fokus kako bi valjda dobili jos izvora... Problem je sto je nacin na koji to rade prilicno ljigav i vrlo verovatno ce odbiti mnoge ljude od njih.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 21:38 - pre 163 meseci
Necu ni da citamm ostale komentare, samo se nadam da je istina ovo na 'curenju'... od gomile bahatih likova i kako
oni zamisljaju svet, i veoma interesntne babe Hilari i njene potrage za 'falusom', kako drugacije objasniti
mahnitu zenu... :)....

No i neka je ovo patka, ali veoma interesantno gradivo... makar 95%...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 21:50 - pre 163 meseci
Najtuzniji deo celog tog gradiva je taj da su to ljudi koji su enormno placeni - od novca otetog od postenog sveta silom (porez).

Sto je najgore, svuda postoje tendencije o povecavanju i povecavanju drzavnih uprava... broj tih pijavica se povecava iz godine u godinu.

Ovakvi dokumenti bar pokazuju kako izgleda zivot takvih i cime se oni zapravo bave.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 21:52 - pre 163 meseci
Opet ja... nego cini mi se da su prethodna dva svetska rata zapoceli slicni likovi koji su smarali ceo svet sobom...
Cistom analizom primetio sam da su ostali ucesnici bili silom prilika uvuceni u te sukobe.... ono, sta ti je mentalitet,
da ceo svet gnjavis sobom..., samo se nadam da im je ovo poslednje...
Tako da ovim 'superniornima' zelim propast, ali ono cisto dno ....
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:01 - pre 163 meseci
Objavljivanje ili najava objavljivanja mnogih dokumenata ( depeša ), ako ništa drugo, stvoriće mnoge klimoglavce:
"Od danas samo klimam glavom i ništa ne govorim u američkoj ambasadi", bio je prvi komentar jednog visokog političara iz regiona.
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...ent-o-odnosima-Tadica-i-Dodika
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:16 - pre 163 meseci
Citat:
...ali i političari u Srbiji imaju razloga za strah od toga šta će se pojaviti iz sadržaja 994 poverljiva telegrama poslata iz ambasade SAD u Beogradu, a koja će uskoro biti objavljena.

Za sada se zna da je najveći broj, čak 35 poslat upravo decembra 2007. godine kada su raspisani predsednički izbori u Srbiji.


To ce biti vrlo zanimljivo stivo za citanje.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:21 - pre 163 meseci
More, ako se stvarno objavi to što je u najavi, neki će ( od političara ) imati razlog i da seire.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:21 - pre 163 meseci
Citat:
a1200: To ce biti vrlo zanimljivo stivo za citanje.


Posao je prost, samo ustav u ruke i goveda teretiti za sve sto su neustavno radili ili se ogresili o drzavu,
veoma prosto, nikavi placeni komentatori na TV-u, i njih ako s*ru pod isti sud...
E sad treba volja i snaga za to.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:31 - pre 163 meseci
To je jos od starog Rima poznato da ti likovi zavrsavaju na sudu pa onda pravda trijumfuje. Isto ce i sad. Plus, tad su bili drugaciji likovi, ovi koji se bave politikom. Sve sama vrlina je to bila. Ovi se sad degenerisali pa nista ne valjaju.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:33 - pre 163 meseci
Citat:
ljuba.micic: Objavljivanje ili najava objavljivanja mnogih dokumenata ( depeša ), ako ništa drugo, stvoriće mnoge klimoglavce:
"Od danas samo klimam glavom i ništa ne govorim u američkoj ambasadi", bio je prvi komentar jednog visokog političara iz regiona.
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...ent-o-odnosima-Tadica-i-Dodika


Hahaha, debil ukapirao da se radi o razgovorima obavljenim u ambasadama a ne o razgovorima sluzbenika ambasada sa USA tj. State Department-om. Hehehe, i jos ga nije sramota pa da izjavu za medije
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:33 - pre 163 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: To je jos od starog Rima poznato da ti likovi zavrsavaju na sudu pa onda pravda trijumfuje. Isto ce i sad. A i tad su bili drugaciji likovi, ovi koji se bave politikom. Sve sama vrlina je to bila. Ovi se sad degenerisali pa nista ne valjaju.


Nadam se da nece... dugo se znamo svi a i nismo Rim :)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:37 - pre 163 meseci
Ajde bre sta se przite, sve je to isto uvek bilo i uvek ce biti. Evo na primer, ti si napisao, mahnita baba Hilari. Zasto je ona mahnita? I ako jeste, sto je mahnitija od bilo koga ko se bavi ili se bavio ili ce se baviti politikom? Zato sto je zensko? Ma daj. Ima da bude isto sto i uvek, svako cudo za tri dana i gotovo. To tako i treba. Sve su to gluposti bez cilja. Da nece mozda da otkriju vazan "dokumenat" o nekim stvarnim prljavim radnjama? Aha, da, da. Samo zabava za fukaru.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:42 - pre 163 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ajde bre sta se przite, sve je to isto uvek bilo i uvek ce biti. Evo na primer, ti si napisao, mahnita baba Hilari. Zasto je ona mahnita? I ako jeste, sto je mahnitija od bilo koga ko se bavi ili se bavio ili ce se baviti politikom? Zato sto je zensko? Ma daj. Ima da bude isto sto i uvek, svako cudo za tri dana i gotovo. To tako i treba.


E ovo se zezam... baka je malo seksualno frustrirana... na vukajliji bio vic ono BoTo sto je ne.... nece baba izvinjenja nego 'delo', lol...
A isto sto da ne zezamo, ne pamtim ni nju ni njenog muza da su nam sto dobro doneli osim zla...
a i nekako deluje kao neka milfica u potrazi za zlatnom 'rudom', pa treba joj dati... zez
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:47 - pre 163 meseci
To je tvoje licno misljenje, a moje je pa da mi oni nisu doneli nikakvo zlo nego ovi "moji", sto su im oni bili neprijatelji. Mene su oni oslobodili od tih "mojih" , kad su finansirali svrgavanje istih. I naravno da nece izvinjenja nego dela, to tako i treba. Ma nema veze nije to ni bitno. Nego sto se digla galama oko gluposti. Kad su u pitanju stvarno prljave stvari dokumenta uopste ne postoje, tako da nista tu nece da se nadje.To su samo Nemci svojevremeno dokumentovali sve sto rade od prljavih stvari i niko vise, a verovatno ni oni vise to ne rade. Jaka stvar, Pera zvao Miku majmunom, hi hi hi, mnogo smesno. Gluposti.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?29.11.2010. u 22:49 - pre 163 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: To je tvoje licno misljenje, a moje je pa da mi oni nisu doneli nikakvo zlo nego ovi "moji", sto su im oni bili neprijatelji. Mene su oni oslobodili od tih "mojih" , kad su finansirali svrgavanje istih. I naravno da nece izvinjenja nego dela, to tako i treba. Ma nema veze nije to ni bitno.


Lesli ja te jednom lepo pitah - jesi li ti zensko? Sa damama imam obzira, i sa onima koje se tako osecaju... a ne zameri... ovde naucih da budem pun tolerancije(malo vise urodjeno).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122502 | Odgovora: 752 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.