Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ford Fusion 1.4 Duratec 16V

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ford Fusion 1.4 Duratec 16V

[ Pregleda: 4440 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ex-user

Član broj: 266485
Poruke: 43
95.180.42.*



+1 Profil

icon Ford Fusion 1.4 Duratec 16V14.12.2010. u 21:28 - pre 161 meseci
Interesuje me ovaj model (na popustu je u GM), koliko shvatam to je model koji se više ne proizvodi (od ove godine, ili čak i od ranije?) ali ne mogu da provalim šta je u njemu, tj. pomenuti motor 1.4 Duratec 16V od kada datira? Da li se on ugrađuje ili se ugrađivao i u druge Fordove modele? (Fiestu do 2009-e?)
Takođe ako neko ima iskustva sa ovim modelom (koliko je pouzdan, shvatam da Ford baš i nije jevtin za održavanje, kakav je osećaj u vožnji, koliko je bučan na autoputu itd itd). Ne viđam ga baš nešto na ulicama u Beogradu, odnosno samo sam video PTT-ove narandžaste.
I još ovo: na našim auto oglasima ga praktično i ne vidim, da li neko zna za proverenu auto-pijacu u inostranstvu (ili kod nas), sa online oglasima (eventualno i garancijom), odakle bih mogao da iskopam ovaj model?



[Ovu poruku je menjao vladd dana 15.12.2010. u 00:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ilicdarko
nemam

Član broj: 163335
Poruke: 51
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Ford Fusion 1.4 Duratec 16V16.12.2010. u 21:39 - pre 161 meseci
Duratec motori su poceli da se razvijaju jios devedesetih ali su postali nama poznatiji negde 2000 god kada je krenuo uvoz. To su motori koliko ja znam slicni EFI sistemu ubrizgavanja ali na mnjoj kubikazi su po meni veoma bucni. Fordovi motori DURAtec su se ugradjivali i u druge modele automobila ali sa mnogo vecom kubikazom. Misljena su razna nekom je dobar a nekom ne stvar ukusa. Koliko sam ja upoznat ti motori sa malom kubikazom se nisu nesto pokazali dok sa velikom kubikazom su bolji.Radili su se u verzijama od 1,4-6000 kubika. Mislim da je prenosni mehanizam motora umesto kaisa lanac, ima 80ks, I mislim da bi trebao da razmislis o kupovini nekog drugog auta jer za odzavanje su skupi, a ako nesto pocne da pravi problem narocito od elektronike sto nije nemoguce nedaj boze nikom. Ako hoces polovnog gledaj dobro sta kupujes a novo je novo. Raspitaj se dobro jos iskustva su razlicita. Ovo su moja neka skromna saznanja po meni nije los autic.
Pozdrav od DOKTORA!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ford Fusion 1.4 Duratec 16V

[ Pregleda: 4440 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.