Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.3

elitemadzone.org :: AutoZone :: vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.3

[ Pregleda: 3105 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.316.12.2010. u 09:10 - pre 161 meseci
imam tojotu corollu xl 1991.trosi ulje otprilike 1lit na 1000km.ne znam dali su upitanju uljne karike ili gumice ventila,e sad ovo sam ja zapazio kod njega;filter za vazduh je cist,nema da duva na iber laufu,kada motor radi otvorim poklopac gde se sipa ulje nista se ne desava,motor lepo radi u leru,kada radi neko vreme u leru i kada ga isturiram zadimi dim je onako plavicast,ulje je sipano valvoline max life 15w40 i predjeno je 5500km naravno uz dolivanje i trebao bih da ga zamenim posto je postalo crnkasto a ne znam i koliko je to ulje kvalitetno a i dali je original.Neznam dali po ovome mozete da mi kazete sta je u pitanju na sta vi sumnjate.Zadnje sto su mi rekli da su najverovatnije otisle vodilice ventila.!!!!!!https://static.elitesecurity.org/eek2.gif
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.316.12.2010. u 09:41 - pre 161 meseci
Gumice ventila.

Poz
 
Odgovor na temu

ilicdarko
nemam

Član broj: 163335
Poruke: 51
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.316.12.2010. u 20:05 - pre 161 meseci
Gumice ventla zaptivaju da uljle kojim se podmazuje bregastoo vratilo nedodje u cilindre odnosno u komoru za sagorevanje. Oni vremenom se ukrute jer je to bukvalno semering koji zaptiva oko ventila a postavlja se na vodjicu ventila, i on propusta ujle u cilindar i potrosnja ulja je veca, pa zbog toga kada se ugreje auto i kada ga ostavis na leru pa das jaci gas na auspuhu se javlja plav dim. Postoji mogocnost zamene tih gumica ventila da se neskida glava motora a na svaki ventil ide po jedna gumica. Kupi gumice ventila, zameni ih i sigurno ce biti mnogo manja potrosnja ulja osim ako nije nesto dalje uredu ali posto kazes da je motor dobar onda ti je samo ovo problem. Nadam se da sam pomogao i ako ima neki dalji problem javi.
Podrav od DOKTORA!!!
 
Odgovor na temu

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.317.12.2010. u 09:07 - pre 161 meseci
Hvala vam mnogo.ovih dana cu da odvezem auto kod majstora da zamenim gumice pa cu da vidim o cemu se radi. ja zasad nemam drugih problema kod njega, ali hvala ti sto si mi objasnio o cemu se radi,a posto je auto star 19god sigurno da ces mi trebati za savete.DR.DARKO.hvala ti jos jednom. A da majstor mi trazi 60 eur za zamenu gumica bez skidanja glave sa njegovim delovima.poz.
 
Odgovor na temu

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.318.12.2010. u 10:52 - pre 161 meseci
poz.da pitam, pre neki dan kad sam probao da skinem poklopac gde stoji filter za vazduh, ostade mi u ruku onaj deo sto pritiska poklopac sto ga drzi ne znam kako se zove dolazi sa strane ima ih dva valjda se zovu zabice,i tu sad ima mala rupica jer taj deo je zapunktovan za poklopac filtera i sad tu ulazi vazduh u filter verovatno ili mozda ne ne znam. dali to nesto steti filteru.ili na nesto drugo.ili nije opasno.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.318.12.2010. u 10:59 - pre 161 meseci
Zavissi, da li je otvor na delu koji je van spoljnog oboda filtera ili unutar filtera, prema karburatoru. Filteru ne smeta, ali smeta motoru nefiltriran vazduh. Najbolje da zacepis tu rupu, makar sa srafom i maticom.

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.318.12.2010. u 11:02 - pre 161 meseci
Ne smeta, njega drzi onaj centralni sraf. I meni fali jedna zabica. Malo jace samo nalegni rukom na poklopac i dotegni leptir-sraf na sredini i to je to. Tesko da ce tuda da povuce vazduh (tj. ne moze gotovo nikako). A ako imas neku rupicu na kucistu, malo zaptivne mase ce resiti stvar. Mada ako kroz tu neku rupicu ulazi vaduh, svejedno mora preko filtera.
 
Odgovor na temu

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.318.12.2010. u 12:06 - pre 161 meseci
sta bi mi odnosno, ja, a verujem da pricam u ime mnogih kojima ste pomogli.meni znaci mnogo, jer mislim da bi pojedini majstori od te rupice napravili da moram da radim generalnu,a kako se ja razumem u automobilske kvarove ja bih poverovao.tako da bili vi meni zivi i zdravi dugo dugo.veliki poz
 
Odgovor na temu

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.325.12.2010. u 19:05 - pre 161 meseci
Niko mi nerece dal neko zna dal su dobre robne marke "UNION"(filter za ulje) i "TOA"(gumice ventila) to su mi poslali iz "trio motorsa"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: vodilice ventila kod tojote corolle xl 1.3

[ Pregleda: 3105 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.