Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(polu)prohibicija u BG

elitemadzone.org :: MadZone :: (polu)prohibicija u BG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37636 | Odgovora: 225 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dush0ica

Član broj: 199497
Poruke: 10
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG28.12.2010. u 23:05 - pre 162 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Idi! Hvala sto si mi otvorila oci, ja to nisam znao. Elem, ja sam to prvi napisao mozda ne na ovoj temi, nego cini mi se na onoj o legalizaciji, posle visednevnog plakanja tebi slicnih. Samo znas sta? To sve tako treba. Mozete vi da placete koliko hocete, sustina je u sledecem. Svi vi koji ste odrasli i formirali se devesetih i delimicno u prvoj deceniji ovog veka, i kojima smetaju ovakve stvari, jer medju vama ima i normalnih, ali su u manjini, ste totalno nevazni zato sto od vas nema nista i nista od vas nece ni biti zato sto uopste niste kompatibilni sa nekim normalnim drustvom. Biga, takva vam karma, sta da vam radim. Trpite ili se obesite, koga je briga.


Ali zato si ti visokoproduktivan član "normalnog" društva. Leči se.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG28.12.2010. u 23:51 - pre 162 meseci
Citat:
vilil1: Svako vreme nosi svoje. Izlazilo se do 11. zato sto nisi imao gde. Nista nije radilo. Katastrofa.
Kakvo vreme? O kakvom vremenu ti pricas? Kakva katastrofa? Ja stvano ne znam o cemu vi pricate. Neka ode bilo ko od vas u bilo koju uspesnu civilizovanu zemlju, pa neka prodje gradom u 23 ha i neka vidi da li ce uopste nekoga da sretne na ulici. Pazi, ne govorim o delovima grada gde su nocni klubovi ili geta ili nesto, nego o delovima grada gde zivi srednja klasa, pristojni ljudi, znas vec. Tamo u 11 uvece nema nikoga na ulicama, nista ne radi, ljudi ako i ne spavaju, sede kuci kao i njihova deca i nema sta ja da pricam ovde ono sto je ocigledno i opste poznato. Pricate nesto bezveze. To samo u propalim i neuspesnim zemljama iz ocaja rade te stvari koje vi zastupate, to nesto kafane, nesto provod, ovo ono. Sve ja to razumem, sa psiholoske strane, ali to nije nesto cemu treba teziti. Plan za ovu teritoriju ovde nije to, nego da postane deo Evropskog kontinenta i da bude civilizovana. Niko nije ni rekao da ce za ostvarenje tog plana da treba 2, 3 ili 5 godina. Mozda ce da treba i ceo vek ili dva, ali na kraju ce tako biti kao sto ja kazem. Evropa je resila da se konacno spusti na Balkan, a ako domoroci ne umeju ili nece da se prilagode tim promenama, oni ce izumreti i sta ima veze. To su sve prirodni procesi. Kome se oni ne svidjaju neka ide na neki drugi svet.
Citat:
milance_kg: @Lesli

Ovo je strasno, toliko mrznje od coveka? Ko je tebi ucinio toliko zlo?
Kakve mrznje? Nikoga ja ne mrzim, ja vam govorim sta ce biti i sta je plan jos odavno. Ako se vama to ne svidja onda promenite nesto, po mogucstvu sebe, pa se ili uklopite u taj plan ili sta znam, idite negde gde cete da ga izbegnete. Sta mene briga sto neki sve sto ima veze sa stvarnim svetom dozivljavaju kao nekakvu mrznju ili diktaturu ili nesto, samo zato sto se ne uklapa u njihov licni dozivljaj sveta? Pa na svim ovim forumima bar 3/4 "argumenata" koje iznose svi protivnici bilo kog poteza bilo koje institucije koji u stvari za ovu teritotiju ovde znace civilizacijski napredak su licna percepcija tipa "to je bezvezan potez zato sto sam ja ovo pa sam ja ono".

Koga briga sta si ti. Pravila ponasanja i pravila zivota u civilizovanom drustvu se odavno znaju, nema sta mi da smisljamo vrucu vodu. Sve ovo isto vazi i za ovu Dusicu i slicne mislioce. Kako bilo ko pri cistoj svesti moze da zastupa "tezu" kako je normalno izlaziti u grad u 22 ha radnim danom i sedeti tamo do ujutru a da pri tome taj ko izlazi da se "provodi" nije zaradio u zivotu nista niti ima nameru, nego se natovario na ledja dementnim roditeljima uz izgovor kako za njega nema posla, koji opet iz nekakvog sazaljenja sto mamini i tatini sinovi i cerke toboze "nemaju posao" izdrzavaju takve trutove? Pa onda ne valaj ova zemlja. Pa normlano da ne valaj kad u njoj zive stvorenja sa bolesnim mentalitetom koja se jedva mogu nazvati ljudima. Pa to bi u svakom zravom darvinistickom drustvu odavno bilo isterano napolje na ovu zimu da crkne tamo. Kao u basni cvrcak i mravi. Takvo ponasanje samo medju dvonoznima moze da prodje, a ni medju njima ne svuda, nego uglavnom kod ovakvih kao sto su ovi ovde koji nemaju bas mnogo veze sa racionalnim ponasanjem, ali zato su u stanju da do kraja sveta drve o nekakavim emocijama, pa zato takvo zaumno ponasanje ovde i prolazi. Zato stosu to sve slabici kojima upravljaju emocije, strasti i nagoni i koji sa razumom slabo komuniciraju. Sto se mene tice, takvi uopste ne zasluzuju da opstanu. Koga briga, eto im, neka se "provode" dok mogu, tako ce brze da nestanu. Sto rece Dimkovic, prestace jednog dana nova dijaspora da salje one milijarde svake godine, nestace Telekoma i Epsa kao da ih nije bilo, onda ce da se ovi kojise provode podo'vataju za guse medjusobno jer vise nemaju sa kim, svi su od njih pobegli, od Triglava do Djevdjelije, i to ce da bude to. Tako da kad malo bolje razmislim, drugovi i drugarice, dame i gospodo, samo napred, u provod, to je way to go, i nemojte nikako da dozvolite da vas zli svet menja i da vam brani da pusite, da pijete, da sedite po celu noc po kafanama itd. Srbija se saginjati nece!

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 29.12.2010. u 01:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG28.12.2010. u 23:55 - pre 162 meseci
@Lesli Eldridz

Da nisi ti mozda upucen u onaj plan o 'zlatnoj milijardi' .... e ovako, nemoj da se trude oko nas, za 20 godina upola nas manje (pod obavezno da popisu Kineze, da nam se neki ne podmetne) :)

p.s.

I na kraju gledaj sebe... ako ti imas takvu muku u kuci, to ne znaci da mi svi imamo.
Ako sam ikad nesto mrzeo... bolje ovako sto rece jedan covek iz sela mog caleta - I da mi je tudja zena, al' bi joj pokazao!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 00:07 - pre 162 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ne blebecu gluposti kako je do yaya izlaziti u 22 radnim danom iako su izdrzavana lica
...
Ono, smislio taj mislilac veliku misao kako smo neki "mi" ovde navikli da pusimo pored kioska u kojima se spaljuje crveno meso


LOL


 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 00:21 - pre 162 meseci
Ozbiljno, taj kad je bilo ono kmecanje oko pusenja pisao onako "nezan i duševan" tekst o tome kako "mi" ovde volimo bre da se druzimo pored kioska u kojima se "spaljuje crveno meso" , tako je on napisao, i volimo tu da pusimo, i nije lepo da nam neko sad to brani, pa da budemo i mi kao one tamo "srednjeevropske pustare". Mislilac covek. Mile protiv tranzicije uzivo.

Ja sam mislio da ce sledece kmecanje da bude kad od proleca pocne da se primenjuje HACCP sistem na te kisoke gde se "spaljuej crveno meso" pa se pola njih zatvore, a ono vidis iznenadili me (prijatno) ovim sa ogranicavanjem rada kafica i sa prodajom pica. AKo, ako, TAKO TREBA ;-)
Citat:
milance_kg:I na kraju gledaj sebe... ako ti imas takvu muku u kuci, to ne znaci da mi svi imamo.
Kakvu muku? Bubuljicare i starije adolescente koji rade ove stvari o kojima pisem? Pa jel ti ja licim na nekoga ko ce takve stvari da tolerise? Ja se boga mi pra'im Englez. Kod mene nema dzabe pare, svaki kucni posao se placa, ima tarifa za sve, jos od kad su imali 7 - 8 godina. Samo hrana i spavanje ima dzabe drugo nema nista. Ja sam milion puta napisao, moj deda je jednog takvog kao sto su ovi koji brane to zaumno ponasanje sa izlascima radnim danom u 22 ili 23 svojevremeno glavacke izbacio iz kuce. Zasto sam vam bre ja kriv sto vi nosite pink naocare? Jesam ja prvi u ovoj zemlji pisao o tome, to da ogroman broj "mladih" (ko rosa u podne) zivi sa roditeljima i uopste nema nameru da se odvoji, ili vec godinama ljudi pisu tekstove o toj pojavi kod nas, to, da se masovno zivi kod roditelja do 40-te i 50-te tj zauvek? Ako vi ne citate te tekstove nego ste sad prvi put culi za tu pojavu, to nije moj problem. Ali jeste vas.

Citat:
HeYoo: Trabunjas tu o kojekakvim "korisnim" zakonima o prodaji alkohola, nosenju odela na +45 a u drugoj temi pricas kako ne bi postovao zakon i prijavio stanara jer ti je porez velik.
Tacno, to sa porezom od 20% na prihod od nekretnina je anticivilizacijski zakon koji treba da se menja, a ovo nije. To oko poreza na prihod od nekretnina treba da se uoblici drugacije, da se oporezuje ceo prihod nezavisno odakle dolazi, a ne posebna tarifa da bude na prihod od plate a posebna na prihod od izdavanja nekretnine. Kakve veze ima odakle je prihod? Pare su pare. To sa tom tarifom za prihod od nekretnina je neka komunisticka izmisljotina, a ne ovo sa picem. E, kao sad ko je rentijer, taj je vrhunski parazit, ne radi nista a uzima pare na konto togasto ima stan/kucu/lokal koji izdaje, pa ga zato treba oderati od poreza. Nije nego. To vam vidim ne smeta, ali vam zato smeta sto su zabranili pusenje i sto hoce da ogranice rad kaficima. Ako, ako, i treba. BTW, od kad je sveta i veka rentijerstvo je sasvim legitimno zanimanje kojim se bavi i bavila se samo prava gradjanska klasa, jer seljak ne moze da bude rentijer, zar ne, i svuda je biti rentijer nesto sasvim normalno, osim ovde. Kiselo malo grozdje, a?
Citat:
HeYoo: Ekonomska situacija je nikad gora i to ne moze sakriti nikakva "napredna i civilizovana" uredba o nosenju rozih sesira
Naravno da je nikad gora kad niko nista ne radi mego se samo provode. E pa dok su mravi radili cvrčak je pevao i igrao i provodio se i nema sta sad da mi place zbog toga sto trpi gladan. To se zove pravda. Ovde je pravda na ceni koliko ja znam, to je glavna tema vec vekovima, sta vam sad odjednom smeta pravda?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 00:34 - pre 162 meseci
Citat:
to sa porezom od 20% na prihod od nekretnina je anticivilizacijski zakon koji treba da se menja

Nije nego. Samo ti plati porez a ne da kravatom pokazujes postovanje drzavi. Zakon je takav kakav je. Red je da se postuje.

Citat:
Koga briga sta si ti. Pravila ponasanja i pravila zivota u civilizovanom drustvu se odavno znaju, nema sta mi da smisljamo vrucu vodu. Sve ovo isto vazi i za ovu Dusicu i slicne mislioce. Kako bilo ko pri cistoj svesti moze da zastupa "tezu" kako je normalno izlaziti u grad u 22 ha radnim danom i sedeti tamo do ujutru a da pri tome taj ko izlazi da se "provodi" nije zaradio u zivotu nista niti ima nameru, nego se natovario na ledja dementnim roditeljima uz izgovor kako za njega nema posla, koji opet iz nekakvog sazaljenja sto mamini i tatini sinovi i cerke toboze "nemaju posao" izdrzavaju takve trutove? Pa onda ne valaj ova zemlja.


Ama ako ce neko da dubi na glavi na sred trga 24h to je njegov problem. Koga briga sta ti ili bilo koji drugi pojedinac smatra za normalno sve dok se niko ne ugrozava. Ako ugrozava bez obzira jel izgrednik pijan, nadrogiran ili izasao iz opere postoje drugovi milicioneri da opravdaju svoju svrhu.

Citajuci ovu tvoju ponavljajucu pricu o mladjim narastajim i njihovom prokletstvu covek bi pomislio da te odojila vucica te si izrastao u nekog vrlo cenjenog covu koji nesumljivo ima vrlo visok doprinos drustvu. Jel to istina? Lepo bi bilo da cujemo na osnovu cega sebe smatras elitom i da li iza tebe ostaje nesto opipljivo ili samo sluzav trag.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 00:41 - pre 162 meseci
@Lesli
mali off na konto izdrzavanih osoba koji rado izadju tokom nedelje - imao sam takav tridesettrogodisnji primerak pre par nedelja u poseti i zalio nam se kako ovde nema nista posto na ulici nema ni kera posle 21h, a kafei rade tek nesto malo duze radnim danom.

Nije mogao da svari info da u gradicu gde je bio pre nas nije dozvojen rad nocnim klubovima i diskotekema :D
To mu je slomilo percepciju realnosti :D

Inace, od dnevnih aktivnosti ima azuriranje fejsbuk profila.

@heyoo
problem sa tim sto bi dubili na glavi jeste kad ih ima previse i sistem onda ne funkcionise.
Industriji treba neko ko ce raditi, drzavi treba neko ko ce placati, trgovini neko ko ce trositi i tako u krug...


 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 00:45 - pre 162 meseci
Taj je jos i dobar, ima ih i sa preko 40 koji su isti takvi. Pa kad pricaju, kazu "mi mladi". Sacuvaj boze.
Citat:
HeYoo: Citajuci ovu tvoju ponavljajucu pricu o mladjim narastajim i njihovom prokletstvu covek bi pomislio da te odojila vucica te si izrastao u nekog vrlo cenjenog covu koji nesumljivo ima vrlo visok doprinos drustvu. Jel to istina? Lepo bi bilo da cujemo na osnovu cega sebe smatras elitom i da li iza tebe ostaje nesto opipljivo ili samo sluzav trag.

Samo sluzav trag.

I nije o mladjim narastajima, nego o onim njihovim delovima koji rade to sto necu da ponavljam, a isto vazi i za stare narastaje. Nemoj da mislis da sam ja "ejdžista" ili nesto, jer i za moje ispisnike, najblize i malo dalje rodjake i ine koji zive tako sa roditeljima u istom domacinstvu mislim da nisu normalni i da treba da se lece. Samo za vecinu njih je vec kasno jer su blizi ilovaci nego onoj drugoj strani, ali zato treba da se vrsi socijalni inzenjering na ovim najmladjima i na onima koji ce tek da se rode, pa da se ta opaka bolest jednom za svagda iskoreni sa ovih prostora.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 00:54 - pre 162 meseci
Da samo ne znam kako ce uredba o zabrani prodavanja alkohola posle x sati to promeniti. Tupavo je zamazivati oci zabranjujuci posledicu dok problem poprima sve teze oblike.

Citat:
problem sa tim sto bi dubili na glavi jeste kad ih ima previse i sistem onda ne funkcionise.
Industriji treba neko ko ce raditi, drzavi treba neko ko ce placati, trgovini neko ko ce trositi i tako u krug...


Koja industija? Krug ne postoji. Za sad postoji samo onaj deo sa trosenjem nezaradjenih para dok i ti "izvori" ne presuse.
Taj sto dubi ima stomak i da stvarno postoji taj krug ne bi on suvise vremena provodio dubeci.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 01:00 - pre 162 meseci
Isto mozes da kazes i za pusenje i za bilo sta. Nece promeniti nikako odmah, to je tacno, ali je korak napred u pravcu zavodjenja reda ovde, pa malo po malo, kad se skroz zavede red, promenice se i sve ostalo sto ne valja.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 01:05 - pre 162 meseci
Naivno razmisljanje. Mnogo je dublja nasa rana da bi mogla takvom sminkom da se pokrije.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 01:10 - pre 162 meseci
Citat:
HeYoo

Koja industija? Krug ne postoji. Za sad postoji samo onaj deo sa trosenjem nezaradjenih para dok i ti "izvori" ne presuse.


Slazem se, samo ne verujem da ce ekipa koja cirka pivo sredom do tri ujutru biti bliza nekom poslu.
Npr ovaj sto je bio kod mene ima svoj lokal u zgradi gde zivi i koji njegovi izdaju nekom piljaru, ali on to nece da radi jer nema tu para, ali mu ne smeta da ne radi nista za jos manje para.

Ne kazem da tako nesto ima prioritet nad npr regulisanjem gomile drugih stvari, ali ne mogu reci da u principu mogu imati nesto protiv odredbe da se cuga prodaje posle x sati.

Bar ce me postedeti par klinaca koji su resili da nastave sa zurcenjem u parkicu ispred moje zgrade uz kupljenu cugu na pumpi.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 01:27 - pre 162 meseci
Nece biti ni blize ni dalje poslu. Naravno da ima svakakvih slucajeva nevezano za mentalitet. Taj sto nece da radi za 15k dinara u piljari verovatno ima dovoljno novca da mu te pare ne bi preterano znacile. Nije bas zdravo razmisljanje ali upravo je svojim cinom ustupio mesto nekome kome ti novci stvarno trebaju. Ne brini.. nema radnog mesta koje ce ostati upraznjeno.

To ne da nije na listi prioriteta vec je daleko ispod da bi uopste razmatrali u narednih x godina i predstavlja zamlacivanje naroda da vlast radi u stvari nesto korisno za drustvo. Najlakse je zabraniti nesto. Ne kosta nista, a stvara privid neke "brige".
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 02:06 - pre 162 meseci
Na zalost, u slucaju Srbije ne verujem da ce doneti neku promenu, osim mozda kao sto sam naveo postede od strane klinaca koji nastavljaju da zurce po parkovima sa cugom iz kioska ili pumpe.
Mozda je to i poenta.

Ta kasna prodaja je meni pitanje javnog reda i limitiranja naknadnog cirkanja posle zatvaranja lokala.

Ovde odprilike je to ovako izgledalo pre zabrane prodaje pica posle 22h:

 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 08:30 - pre 162 meseci
Izvin`te prijatelji,
jel vi hocete da kazete da nesposobnost roditelja da odgaji i properly vaspita dete treba da se "ispegla" zakonom???
Oni su zgubidani, ne rade nista, bleje na grbaci roditelja - ajde da im ukinemo njihova zadovoljstva (kafice, pumpe, pljeskavice) pa ćemo tako da popunimo rupe u vaspitanju i socijalizaciji tih ljudi???

Citat:
Lesli Eldridz: ...korak napred u pravcu zavodjenja reda ovde, pa malo po malo, kad se skroz zavede red, promenice se i sve ostalo sto ne valja.

A ko je taj što određuje šta valja, a šta ne valja? EU, Rotšildi ili naši domaći političari?
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 08:52 - pre 162 meseci
Pa jednim delom da, doduse manjim.
To i jeste poenta drustvene zajednice - regulacija onog sto je u zajednickom interesu.
A javni red je zajednicki interes.
Samo, ovo nije ispravljanje necijih gresaka u vaspitanju, nego odbrana od posledica toga.

Mislim, zasto bi neko trpeo da mu neko arlauce ispred zgrade jer lokali ne rade a on bi i dalje da cirka?
Deo toga je regulacija iz druge teme i odredjivanje gde se koliko moze odvrnuti muzika, jer ne moze biti da se u izolovanim klubovima i po kafanama po komsiluku u stambenim delovima grada odvrce muzika radnim danom kao na svadbi.

Ti nece postati svesni da je mozda bezobrazluk urlikati melodije brdskih sabana nekom ispred prozora, ali ce svakako onaj koji pokusava da spava jer ujutru radi biti jednim delom postedjen tih idiota.


Ne znam cemu cudjenje, koliko znam od 2006. u NS je zabranjeno -da l' u centru da l' samo po tim ulicicama tipa Laze Teleckog- prodaja alkohola posle odredjenog doba. Ne znam da li se sad nesto menjalo.
Kioscima nije bas dobro dosla ta odluka, ali komsiluku svakako.

Jer ko bi da zdere, neka odresi kesu i plati cugu u klubovima, splavovima, Skadarlijama...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 09:13 - pre 162 meseci
Citat:
dexxx:
jel vi hocete da kazete da nesposobnost roditelja da odgaji i properly vaspita dete treba da se "ispegla" zakonom???


Ko prica o vaspitanju?
Bas me briga kako je necije dete vaspitano.
Mene jedino zanima da mogu normalno da spavam preko radne nedelje i da ispavan odem na posao. Gde ce da upraznjavaju ta njihova 'zadovoljstva' me bas briga, samo da je sto dalje od mene. Sto mene da maltretiraju lenstine/neradnici/zgubidani?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 09:53 - pre 162 meseci
Citat:
Isak666: Ovde odprilike je to ovako izgledalo pre zabrane prodaje pica posle 22h:
Ko razume poneku reč nemačkog i bio je u Hamburgu, shvatiće da se ovde radi o Reeperbahn-u, glavnoj ulici posebnog dela Hamburga gde je sve dozvoljeno, a SVE SVE je dozvoljeno subotom uveče. Seksi šopovi, kurave na izvolte, striptiz, kockarnice, kafići, kafane, pubovi, prodavnice alkohola - celu noć, fast-fud celu noć. Građani Hamburga i brojni turisti se opijaju, pevaju, urlaju, povraćaju, lome. Cele noći subota-na-nedelju policija šeta i krajnje tolerantno nikog ne dira, nego eto, tek toliko da se nađu pri ruci, da se neko slučajno ne povredi. U nedeljnu zoru - srča do kolena, povraćka i pišaćka na sve strane. Onda vredan Turčin to sve lepo počisti i opere, a Nemac se naspava, i u ponedaljak na posao !

Ali, nemoj da neko ni slučajno pomisli da se ovako može u celom Hamburgu, nedajbože radnim danom ! Taman posla ! Čik uznemri nekog u deset uveče u rezidencijalnom delu, skembaće te u buvaru u roku od 5 minuta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 10:00 - pre 162 meseci
^^
Ne vise ;)

Zabranjeno je prodavati alkohol u Kiezu posle valjda 23h u prodavnicama, pumpama i sl.
Ima i neka zabrana za konzumiranje pica iz stakla, ali ne znam od kad do kad i gde tacno.

U tome je upravo poenta - ko hoce da hebe, pije i odvaljuje se neka to rade tamo gde ne smeta.
Ne na ulici, lokali ih cekaju rasirenih ruku.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: (polu)prohibicija u BG29.12.2010. u 11:30 - pre 162 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:  Neka ode bilo ko od vas u bilo koju uspesnu civilizovanu zemlju, pa neka prodje gradom u 23 ha i neka vidi da li ce uopste nekoga da sretne na ulici. Pazi, ne govorim o delovima grada gde su nocni klubovi ili geta ili nesto, nego o delovima grada gde zivi srednja klasa, pristojni ljudi, znas vec. Tamo u 11 uvece nema nikoga na ulicama, nista ne radi, ljudi ako i ne spavaju, sede kuci kao i njihova deca i nema sta ja da pricam ovde ono sto je ocigledno i opste poznato

Po meni je to nenormalno. Pa valjda mladost treba da se prozivi, ili je za tebe i neke druge, mladost sedenje kuci, samo i iskljucivo ucenje, mozda da se pogleda neki film, i to je sav provod, zabava...

Kad bi ljudi trebalo da "zive"? Da jure devojcice, da se provedu...Pod stare dane?

Jock bwe, nego bi po vasem trebalo da sede kuci, samo da uce, eventualno, uz dosta muke, da nadju neku devojku, pa onda zajedno da sede kuci i bistre politiku, i da cekaju petak, pa da se oblocu da bi nadoknadili sve sto su propustili tokom nedelje.

E pa, ziveo sam u takvoj zemlji, i mogu reci, za matore je podnosljivo, ali samo podnosljivo, za mlade...Krs! Kao sto je Ivan i napisao, pice uvek moze da se kupi ispod ruke. Iz Svedske, ljudi putuju za Nemacku i na veliko svercuju pice, kao Delboy i Trigger kada su svercovali iz Francuske, svercuje se i prodaje sve, od piva preko vina, do zestokog pica. I moze se kupiti u bilo koje doba. Nista se ne dobija zabranama, samo pocinje da cveta crna berza.

Treba red da se uvede, ali se to ne radi glupim zabranama i ogranicenjima kojecega, nego drzava treba da radi svoj posao. Izgrednici treba da se privedu, a normalni neka rade sta zele dok god ne krse zakon.

Sta je sledece? Hajde da uvedemo policijski cas, he, sta ima neko da seta ulicama u 2.-3. ujutro...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: (polu)prohibicija u BG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37636 | Odgovora: 225 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.