Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Silikonska žica za TA peć Magnohrom?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Silikonska žica za TA peć Magnohrom?

[ Pregleda: 11256 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Play
Kruševac

Član broj: 60620
Poruke: 187
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.floydmedia.net


+5 Profil

icon Silikonska žica za TA peć Magnohrom?27.12.2010. u 01:31 - pre 162 meseci
Pozdrav svima i molba za malu pomoć...

Imam TA peć Magnohrom od 3,5 KW (monofazna) sa vertikalnim grejačima. Peć je dosta korišćena, ali sam promenio 2 od 3 grejača, deo propale izolacione vune zamenio Knauf kamenom vunom od 5 cm, zamenio kleme novim čeličnim, i stavio novi ventilator.

Zamenjena je i gotovo čitava mreža silikonske žice novom, kupljenom u "Slobodinoj" radnji (neka žica crvene boje, ne razumem se najbolje), ali mi je rečeno da je navodno to ta koja mi treba.

E sada, peć je radila kako treba par dana i ta nova silikonska žica je izgorela na spojevima sa klemama. Na ostatku žice se vidi primetno oštećenje... veliki deo izolacije je "pobeleo" i pretvorio se u prah!

Šta da radim? Koju kvalitenu žicu da kupim, koje debljine, da se ovo ne bi ponavljalo jer me već iritira?

Eh da, izgorela je i signalna tinjalica kod regulatora za punjenje a budući da novu nisam uspeo da nađem, sada peć radi bez nje. Punjenje uključujem i isključujem ručno. Da li je to ok za neko vreme dok ne postavim novu tinjalicu?

Unapred veliko hvala na pomoći!
> (Play) >> (Fast Forward)
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+98 Profil

icon Re: Silikonska žica za TA peć Magnohrom?27.12.2010. u 13:47 - pre 162 meseci
Loš ti je spoj sa klemom. Tu moraš imati ili bolju klemu ili da ti to neko spoji poštenim kleštima.
Ako spoj nije dobar, onda dolazi do širenja pri radu i grejanja, a onda se prekine na spoju.
Ovo važi ako je silikonska žica istog prečnika kao i ona što je dobro radila.
Kada si već menjao, trebao si uzeti za red veličine veći prečnik žice. Pošto ti je pobelela i kruni se, kupi drugu, deblju. Mora biti lako rukom savitljiva. To za pobelelu žicu ne znam da li je dobro. Kod roditelja sam to video kada sam im priključivao novi električni šporet, pa hteo da ostavim stari kabel... bio je unutri beo i krunilo se iz njega kada skidam izolaciju. Zaključio sam da je od starosti (15 godina) i kupio nov kabel. Možda i nije, ali nisam hteo da rizikujem.
Ja sam 3 puta menjao luster klemnu na grejaču (3.5kw) od EI Niš veš-mašine i uvek mi se prekine na spoju. Onda sam uzeo žicu od 4mm2 (umesto postojeće od 2.5mm2) licnastu, silikonsku, stegao pošteno i nikada se više nije pokvarila. Pokoj joj duši već nekoliko godina... dvoje dece je prala svaki dan...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Silikonska žica za TA peć Magnohrom?27.12.2010. u 17:30 - pre 162 meseci
Kupi zicu sa silikonskom izolacijom 2.5mm2.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

Play
Kruševac

Član broj: 60620
Poruke: 187
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.floydmedia.net


+5 Profil

icon Re: Silikonska žica za TA peć Magnohrom?27.12.2010. u 19:40 - pre 162 meseci
Kupio danas 3 metra nove žice od 2,5mm i nove kleme, ovog puta sam dobro pazio da spojevi budu čvrsto stegnuti i postavio. Usput, problem je bio i u lošoj klemi za jedan od grejača na unutrašnjem regulatoru pa smo to fino prespojili jer će me više glava zaboleti od ove peći.

Namerno sam je ostavio da puni već danas popodne i iskreno se nadam da će napokon sve biti ok.

@tihi2: U pravu si, slab spoj izaziva pregrevanje.
Hvala na savetima i pomoći drugari! Srećna Nova!

[Ovu poruku je menjao Play dana 27.12.2010. u 20:55 GMT+1]
> (Play) >> (Fast Forward)
 
Odgovor na temu

aldair
Cedomir Stankovic
Nis

aldair
Član broj: 86242
Poruke: 198
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Silikonska žica za TA peć Magnohrom?10.12.2012. u 23:37 - pre 138 meseci
koja je cena silikonske zice za ta pec
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Silikonska žica za TA peć Magnohrom?

[ Pregleda: 11256 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.