Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903923 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glorija1

Član broj: 314939
Poruke: 4
*.unitymediagroup.de.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2013. u 19:06 - pre 132 meseci
Interesuje me kako najbrze mogu napraviti madjarski pasos nakon dobijanja drzavljanstva? Cula sam da se u Budimpesti moze napraviti za 24 sata (bez da se ceka 14 dana zbog sistema.)
Da li neko zna da li se moze isti napraviti u madjarskom konzulatu u Nemackoj?
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-223-87-117.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2013. u 19:48 - pre 132 meseci
Citat:
glorija1: Interesuje me kako najbrze mogu napraviti madjarski pasos nakon dobijanja drzavljanstva? Cula sam da se u Budimpesti moze napraviti za 24 sata (bez da se ceka 14 dana zbog sistema.)
Da li neko zna da li se moze isti napraviti u madjarskom konzulatu u Nemackoj?
Unapred hvala.

Uvek je moglo i moci ce da se putna isprava pravi u konyulatu ili ambasadi,zato inace i postoje.
Pasos za 24 zasa moze samu u Madjarskoj da se napravi,a inace mora da vam prodju podaci u kompjuteru pa tek onda da se pravi pasos,inace moze da kroz siste, i prodje za 2 do 3 dana,ali.....
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-223-87-117.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2013. u 19:50 - pre 132 meseci
Citat:
bojan_sm: Sem Segedina u kojim mestima bliže granici može da se preda? Pošto me poznanica ubeđuje da može u Morahalom. Koliko sam skontao može samo od tih bližih mesta još samo u Kiskunhalas i Hodmezovasarhely ??

Drugarica Vam je u pravu mozete u Morahalom usput obavezno i u banju Erzebet da odete jer je blizu 100 metara od opstine.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-223-87-117.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.06.2013. u 19:52 - pre 132 meseci
Citat:
radjaa:
Jel zna neko da li moja supruga moze da dobije radnu ili boravisnu vizu u zemljama EU (Austrija, Nemacka, Svajcarska) uz mene koji dobijem sa madjarskim pasosom? (nismo 5 godina u braku, pa zato ona ne moze da vadi madjarski pasos)

Hvala unapred na bilo kakvim informacijama

Za Norvesku znam sigurno da moze ali za ove zemlje koje pitate ne znam,pa neka Vam neko drugi odgovori.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 09:38 - pre 132 meseci
Sta je potrebno da se napravi pasos za odraslog i za dete?

Koliko treba da se saceka od zakletve do zahteva za pasos?

Koliko se izradjuju pasosi u standardnoj proceduri?
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 09:41 - pre 132 meseci
Bas mi je drago da mogu da dobijem madjarsko drzavljanstvo. Cak mislim da cu se odreci srpskog.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 09:52 - pre 132 meseci
Ne vidim sto? Nista ne dobijas a sebi pravis potencijalan problem. Ako iz bilo kog razloga ostanes bez madjarskog drzavljanstva moraces ponovo da trazis srpsko a dok ti ne odobre imaces status azilanta i bices verovatno u nekom azilantskom internatu negde u Srbiji sa pakistancima, libijcima i ostalima koji pokusavaju preko Srbije da prebegnu u EU.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 09:58 - pre 132 meseci
@mmix Mislim da je japanskap. odavno na ovom forumu i da samo loži...

Umesto da se ovde pomogne ljudima oko jezika i procedure, većina teksta je spam. Da li još neko može da potvrdi za Morohalum da li može od 01.03. ??

 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 10:08 - pre 132 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Sta je potrebno da se napravi pasos za odraslog i za dete?

Koliko treba da se saceka od zakletve do zahteva za pasos?

Koliko se izradjuju pasosi u standardnoj proceduri?

Honositasi okirat i lakcim (koje doboješ na zakletvi), srpski pasoš i uplatnica (dobiješ blanko pa uplatiš koliko treba).
Može posle nekoliko dana od zakletve (provereno), za oko 3 nedelje je gotov pasoš u standardnoj proceduri ako praviš u Mađarskoj.

Citat:
mmix:
Ne vidim sto? Nista ne dobijas a sebi pravis potencijalan problem. Ako iz bilo kog razloga ostanes bez madjarskog drzavljanstva moraces ponovo da trazis srpsko a dok ti ne odobre imaces status azilanta i bices verovatno u nekom azilantskom internatu negde u Srbiji sa pakistancima, libijcima i ostalima koji pokusavaju preko Srbije da prebegnu u EU.

Slažem se. Van pameti je odricati se srpskog državljanstva ako to niko od tebe ne traži.

Citat:
bojan_sm:Da li još neko može da potvrdi za Morohalum da li može od 01.03. ??

Može definitivno.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 10:16 - pre 132 meseci
Hvala Mirko !

Da li znaš možda link sa telefonima ? Bio je negde ranije ali ne mogu da ga nađem.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 10:49 - pre 132 meseci
Ma ne bih se odrekao srpskog nego hocu posle neko trece da uzmem. A ako mozes da imas dvojno.. ne mozes i trojno ne :D
Znaci nije frka za pasos. Dobro.

Od januara Rumuni i Bugari dobijaju otvorena radna trzista po EU jer je prosao maximum za ogranicavanje od 7 godina. Tako da vise ni madjarski pasos nece mnogo da pomogne oko posla. ALi opet bolje i to nego nista.
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 11:34 - pre 132 meseci
Citat:
joksla:
Meni sad ovde nije jasna jedna stvar?Ako neko zna da mi odgovori.Pan 1 je napisala kako su joj iz kancelarije rekli da treba da joj ide i suprug,bez obzira sto ce imati overenu i prevedenu saglasnost zbog potpisa na licu mesta.Jer to stvarno tacna informacija?Ja saglasnost imam,od supruge,ali ona nema novi pasos i ne moze preko.Jer to znaci da ja bez nje na licu mesta ne mogu da predam za decu?Nema mi logike,imam saglasnost,a sad navodno treba i ona licno da bude tamo,ako je tako e onda u PM



Ovo mi je rekla gospodja iz NS, ulica Svetozara Miletica br.4 koju mozete dobiti na telefon: 021/420-107. Vrlo je ljubazna i fina i sve mi je lepo objasnila. Rekla mi je da je najbolje da krene i suprug samnom da se ne bi desilo da me zbog toga odbiju... Neznam ni ja vise stvarno. Nazovite je i pitajte, ne znam sta drugo da vam kazem.

Pozz
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 11:37 - pre 132 meseci
Ja sam predao saglasnost svoje supruge, bez njenog prisustva. Vazno je samo da je saglasnost overena u sudu i da sudski tumac prevede saglasnost zajedno sa sudskom overom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 18:35 - pre 132 meseci
Jel predao neko papire u Budimpesti i da li je tamo neko bio na zakletvi?

Iskustva?
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 22:43 - pre 132 meseci
Kakve veze ima madjarski pasos i posao koji se moze naci sa istim sa Rumunima i Bugarima koji ce nagrnuti od 2014.? Poslodavac kome odgovara radnik dace posao onom ko je sposobniji i onom ko mu vise treba... Tako da ako znas nesto da radis bolje od nekog Bugara,Rumuna ili Madjara,naci ces posao pre njega,mislim da ce to biti presudno ili jednostavno preporuka,veza,kako se ko snadje ili slicno...
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 23:27 - pre 132 meseci
Dajte, nemojte se demoralisati!!!!

Kakvi bre bugari i rumuni. Sa kvalifikacijama i znanjem jezika, mogu samo da ciste...

Sto se srba tice, nama je najveci problem oduvek bio papir. Srbin je rado vidjen radnik, od dna pa do vrha! Dakle, ako imate znanje i dobru volju, lako se nadje posao, cim sredite papire!
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 23:29 - pre 132 meseci
Naravno da je to tacno ali ako je neko tolika jaka licnost moze i sa nepalskim paosem da se zaposli u Bundestagu. Ipak su ovde u pitanju ljudi (a i ti si medju njima) sasvm prosecnih kvalifikacija.. ili malo iznad proseka. Da ne govorim o dodatnom obaranju cene radne snage na zapadu. Vec danas se tamo samo moze iole normalno ziveti od rada a vrlo slabo ustedeti.

Ukazujem na to dabi ljudi bili informisani. A tvoja prica oko nekakve konkurentnosti je glupava.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 23:31 - pre 132 meseci
Pojednostavljujete stvari, nagrnjivanje rumuna i bugara ce imati uticaja, voleli to ili ne, a ogledace se za pocetak u smanjenju plata u proizvodnim i usluznim delatnostima.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 23:32 - pre 132 meseci
Zasto bi Rumuni samo cistili? Upravo tek sada na zapad krece skolovana snaga. Oni nisu hteli kao klosari da odlaze makar gde. A njih ima tri puta vise nego Srba pa jos kad dodas Bugare bice to udar i te kakav na zapad.

Vidis da su drzave koje su im otvorili radna trzista potpuno preplavili.

No opet... Bolje je imati madj pasos nego ne.. koliko je sad on upotrebljiv .. od nove godine ce biti mnogo manje upotrebljiv.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.06.2013. u 23:33 - pre 132 meseci
A to sto je Srbin rado vidjen radnik me manje interesuje jer ako cemo ici tamo.. idemo kao Madjari. Srecom Madjari imaju mnogo bolji status nego Srbi. A srpski status je mislim i losiji od rumunskog. Mi smo se lepo proslavili sa azilantima koje ni Rumuni nemaju. :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3903923 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.