Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3936863 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

benezans
nezaposlen
nezaposlen
novi sad

Član broj: 317688
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 14:46 - pre 130 meseci
Mom suprugu je juce stigla odbijenica. I on je za sebe i cerku predao krajem februara u tom nesrecnom ferenzsalasu. Bio je uveren da ce proci jer je odgovarao na sva pitanja. Glupo je sto nema obrazlozenja. Pitamo se sta dalje? Do kada ce uopste biti aktuelna ova tema?
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 15:06 - pre 130 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
Paladium2: Hvala vam na savjetima. Samo jos jedno pitanje, gdje se vidi sta mi je upisano za znanje jezika? Gdje se to upisuje, na formularima ili? Sta mislite da ja po zavrsetku razgovora pitam da li sam zadovoljio sa znanjem jezika ili nisam, ako nisam da mi vrati papire pa da dodjem opet kad bolje spremim jezik?


na 10oj, poslednjoj strani zahteva se nalaze pitanja, koje popunjava sluzbenica, medju kojima i to da podnosilac
*magyar nyelvet erti es beszeli
*magyar nyelvet nemerti es nem beszeli

ona ce ti verovatno reci, ali ukoliko ti kojim slucajem zaokruzi da ne govoris i ne razumes ti joj slobodno reci da ne zelis da predas(jer ces samo izgubiti pola godine i pare ni za sta, osim ukoliko ne zelis da vidis kako izgleda odbijenica)))))


Ok,hvala puno. Ja cu pitati kad zavrsimo konverzaciju a i pogledat cu sta je zabiljezeno ako budem uspio.


 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 15:16 - pre 130 meseci
Citat:
benezans:
Mom suprugu je juce stigla odbijenica. I on je za sebe i cerku predao krajem februara u tom nesrecnom ferenzsalasu. Bio je uveren da ce proci jer je odgovarao na sva pitanja. Glupo je sto nema obrazlozenja. Pitamo se sta dalje? Do kada ce uopste biti aktuelna ova tema?

Da li Vi imate drzavljanstvo njihovo?
Treba uzeti sve u obzir.
Ovo kazem jer je moja supruga i deca su dobila apredali su u tom za nas prelepom mestu.
Mislim da se sve gleda mi vec 15 godina idemo u HU,i kada su bile Vize lako smo je dobijali.
Treba malo procesljati da li su papiri svi bili u redu.
mada....
Inace necu nikog da plasim,ali ce biti opet postren znanje jezika.
Ono sto sam ja nacuo jeste da su oni svoj planirani broj odobrenih drzavljastva isterali,jer su vec avgusta krenuli da salju za biracke spiskove,a trebalo je oktobra.
Ali da se zna i dalje ce se deliti drzavljanstvo jedino sto ce jezik biti velika muka.
Sto se tice same predaje kazem treba proveriti koja ste dokumenta predali,jer i mi tj.supruga kada je predavala maticarka joj je rekla da mora dostaviti za majku bilo koji dokument gde se vidi njen datum rodjenja i mesto*jer se na yeninom nije bilo napisano,samo je bilo ime i prezime majke*,to smo u roku od tri dana poslali,plus je ta ista maticarka zvala da proveri da li je to njena majka i njen datum rodjenja.
Zato mozda su vam to prilikom poredaje prevideli,ili su Vam rekli a niste razumeli.

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 21.09.2013. u 16:52 GMT+1]
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 15:41 - pre 130 meseci
Da li nam možete reći odakle Vam ta informacija?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 15:43 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:Ono sto sam ja nacuo jeste da su oni svoj planirani broj odobrenih drzavljastva isterali,jer su vec avgusta krenuli da salju za biracke spiskove,a trebalo je oktobra.
Ali da se zna i dalje ce se deliti drzavljanstvo jedino sto ce jezik biti velika muka.


Ovo je tacno, 2011. kada je usvojen zakon je najavljeno da se ocekuje 80.000 zahteva iz Srbije (racunajte da od broja podnetih i jeste toliko Madjara) www.euractiv.rs/srbija-i-eu/826-ma i 500.000 zahteva ukupno http://www.accessmylibrary.com...er-new-hungarian-citizens.html

Do sad je iz Srbije stiglo 90.000 a iz sveta 500.000. Iako ovo nije ni blizu broja Madjara, samo u Rumuniji zivi tri puta toliko, jednostavno nisu svi zainteresovani, ni drzavljanstvo Srbije nemaju svi Srbi u regionu, daleko od toga. Oni su vrsili ispitivanja pre pocetka svega i videli da je upravo oko trecine zainteresovanih. Onog momenta kada vecina zahteva bude na -ić od tad ce sigurno da se poostri. Najlakse ce im biti da kazu da se zahtevi podnose tamo gde zivite tj. da ce morati u konzulatu i cao. I sam konzul iz Subotice je skoro izjavio da ko planira da glasa da pozuri i preda najkasnije do pocetka decembra, a ovo se moze tumaciti i kao poruka - "A másik dolog, hogy aki még nem magyar állampolgár, de szándéka kérelmezni az állampolgárságot, az tegye ezt meg mielőbb, mivel az választhat jövőre, aki legkésőbb december elejéig átadja kérvényét." A uskoro krece kampanja SVM za registraciju u biracke spiskove, i za glasanje. Odavno je poznato da je sve ovo uradjeno sto se vlasti u Budimpesti tice zbog izbora, i mada zakon sigurno nece biti ni ukinut ni promenjen ipak kao sto je bio slucaj i sa drugim drzavama uslovi za predaju mogu da postanu de facto slozeniji, da se duze ceka, da budu ostriji oko jezika i sl. zato pozurite.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 15:46 - pre 130 meseci
Vidi ovako,ja nikog ne plasim nego samo prenosim sta sam cuo.Izvor je mogu reci dosta siguran ali ne mogu da ga otkrijem
Znaci samo ce poostriti tj.podici nivo znanja jezika,a sve ostalo ostaje isto kao i sto je bilo.
Inace i meni nije u interesu da se poostri uslov znanja jezika jer sada treba ja da idem da predam.


[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 21.09.2013. u 17:47 GMT+1]
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 16:20 - pre 130 meseci
Izvor je izgleda siguran kao i slova na Vašoj tastaturi, nisam tražio ime Vašeg "izvora" ali mogli ste reći na primer da prijatelj prijateljevog prijatelja je prodavac u pekari pored zgrade vlade Mađarske, i onda je zamenik pomoćnika sekretara došao da kupi kifle pa je malo prodiskutovao sa prodavcem kifla o trenutnoj državnoj strategiji i primanju novih državljana u republiku Mađarsku, i eto izletelo mu kako će da pooštre uslove za dobijanje državljanstva........
i da, neću ni ja nikog da karikiram, ali eto samo kažem......
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 16:27 - pre 130 meseci
Jeftinije bi ih izašlo da nameste glasanje nego cela ova procedura oko vrbovanja novih državljana
Osim toga mogli su to da reše tako što će samo uzimati u obzir Madjarske predke kao na primer što rade Nemci...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 16:34 - pre 130 meseci
Da li ima novosti u vezi sa zahtevima predatih nakon 1. Marta? Neko dobio poziv?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 16:47 - pre 130 meseci
Citat:
deedee5:Jeftinije bi ih izašlo da nameste glasanje nego cela ova procedura oko vrbovanja novih državljana
Osim toga mogli su to da reše tako što će samo uzimati u obzir Madjarske predke kao na primer što rade Nemci...


A kako bi pravili razliku? Mnogima su u drzavnim knjigama upisivana madjarizovana imena, a opet nekima srbizovana. Pa bi tako neko koga su kod kuce zvali Janko, a ko je upisan u knjigu kao Janos bio validan predak, a neko ko je bio György ali je u knjizi bio Djordje ne bi bio. Nastao bi takav haos da se niko ne bi snasao.

A jos su na zulju stalno EU, odmah bi usledio napad da je u pitanju diskriminatorni zakon i sl. kao sto ih za sve napadaju (zato i ne mogu da nameste izbore jer im prate svaki korak). I s pravom bi bilo, jer su po zakonima Ugarske svi drzavljani bili jednaki, nista nije neciji pradeda Madjar doprinosio vise od necijeg pradede Srbina, Hrvata, Slovaka.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 16:50 - pre 130 meseci
Da, zato ce sad da resavaju precutnom diskriminacijom tako sto ce ljudima sa -ic slati odbijenice bez objasnjenja? Nije sija, nego vrat.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 16:53 - pre 130 meseci
Citat:
kamicak:
Izvor je izgleda siguran kao i slova na Vašoj tastaturi, nisam tražio ime Vašeg "izvora" ali mogli ste reći na primer da prijatelj prijateljevog prijatelja je prodavac u pekari pored zgrade vlade Mađarske, i onda je zamenik pomoćnika sekretara došao da kupi kifle pa je malo prodiskutovao sa prodavcem kifla o trenutnoj državnoj strategiji i primanju novih državljana u republiku Mađarsku, i eto izletelo mu kako će da pooštre uslove za dobijanje državljanstva........
i da, neću ni ja nikog da karikiram, ali eto samo kažem......

Postovani,
kucanje po tastaturi i moje greske su iz razloga engleske i srpske tastature.ali to nema veze sa odgovorom,A da li je n eko od pomocnik pomocnika itd,je ne bitno,to je prica od coveka koji yivi u HU.
Inace i agora11 Vam je lepo objasnio.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Anotherday
nezaposlen
nezaposlen
BG

Član broj: 317511
Poruke: 6



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 16:55 - pre 130 meseci
Oni koji dobiju odbijenicu, da li dobijaju pismo direktno iz Budimpeste ili im odbijenica i dokumenta dolaze od madjarske ambasade iz Beograda
 
Odgovor na temu

benezans
nezaposlen
nezaposlen
novi sad

Član broj: 317688
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 17:07 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
benezans:
Mom suprugu je juce stigla odbijenica. I on je za sebe i cerku predao krajem februara u tom nesrecnom ferenzsalasu. Bio je uveren da ce proci jer je odgovarao na sva pitanja. Glupo je sto nema obrazlozenja. Pitamo se sta dalje? Do kada ce uopste biti aktuelna ova tema?

Da li Vi imate drzavljanstvo njihovo?
Treba uzeti sve u obzir.
Ovo kazem jer je moja supruga i deca su dobila apredali su u tom za nas prelepom mestu.
Mislim da se sve gleda mi vec 15 godina idemo u HU,i kada su bile Vize lako smo je dobijali.
Treba malo procesljati da li su papiri svi bili u redu.
mada....
Inace necu nikog da plasim,ali ce biti opet postren znanje jezika.
Ono sto sam ja nacuo jeste da su oni svoj planirani broj odobrenih drzavljastva isterali,jer su vec avgusta krenuli da salju za biracke spiskove,a trebalo je oktobra.
Ali da se zna i dalje ce se deliti drzavljanstvo jedino sto ce jezik biti velika muka.
Sto se tice same predaje kazem treba proveriti koja ste dokumenta predali,jer i mi tj.supruga kada je predavala maticarka joj je rekla da mora dostaviti za majku bilo koji dokument gde se vidi njen datum rodjenja i mesto*jer se na yeninom nije bilo napisano,samo je bilo ime i prezime majke*,to smo u roku od tri dana poslali,plus je ta ista maticarka zvala da proveri da li je to njena majka i njen datum rodjenja.
Zato mozda su vam to prilikom poredaje prevideli,ili su Vam rekli a niste razumeli.

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 21.09.2013. u 16:52 GMT+1]


Ja nemam njihovo drzavljanstvo, ali ja nisam ni aplicirala jer ne ispunjavam uslove.
 
Odgovor na temu

benezans
nezaposlen
nezaposlen
novi sad

Član broj: 317688
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 17:10 - pre 130 meseci
Citat:
Anotherday:
Oni koji dobiju odbijenicu, da li dobijaju pismo direktno iz Budimpeste ili im odbijenica i dokumenta dolaze od madjarske ambasade iz Beograda


Mi smo dobili pismo iz konzulata u Subotici, ali je sama odbijenica kucana i potpisana u Budimpesti. Izgleda da su je iz Budimpeste poslali u Suboticu, a oni nama u Ns. Procitala sam u nekim od predhodnih postova da su odbijenice stigle iz BGa a predali su isto u Madjarskoj.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 18:14 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
benezans:
Mom suprugu je juce stigla odbijenica. I on je za sebe i cerku predao krajem februara u tom nesrecnom ferenzsalasu. Bio je uveren da ce proci jer je odgovarao na sva pitanja. Glupo je sto nema obrazlozenja. Pitamo se sta dalje? Do kada ce uopste biti aktuelna ova tema?

Da li Vi imate drzavljanstvo njihovo?
Treba uzeti sve u obzir.
Ovo kazem jer je moja supruga i deca su dobila apredali su u tom za nas prelepom mestu.
Mislim da se sve gleda mi vec 15 godina idemo u HU,i kada su bile Vize lako smo je dobijali.
Treba malo procesljati da li su papiri svi bili u redu.
mada....
Inace necu nikog da plasim,ali ce biti opet postren znanje jezika.
Ono sto sam ja nacuo jeste da su oni svoj planirani broj odobrenih drzavljastva isterali,jer su vec avgusta krenuli da salju za biracke spiskove,a trebalo je oktobra.
Ali da se zna i dalje ce se deliti drzavljanstvo jedino sto ce jezik biti velika muka.
Sto se tice same predaje kazem treba proveriti koja ste dokumenta predali,jer i mi tj.supruga kada je predavala maticarka joj je rekla da mora dostaviti za majku bilo koji dokument gde se vidi njen datum rodjenja i mesto*jer se na yeninom nije bilo napisano,samo je bilo ime i prezime majke*,to smo u roku od tri dana poslali,plus je ta ista maticarka zvala da proveri da li je to njena majka i njen datum rodjenja.
Zato mozda su vam to prilikom poredaje prevideli,ili su Vam rekli a niste razumeli.

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 21.09.2013. u 16:52 GMT+1]


Budimpesta gresi kad uvodi poostrenje uslova, iz razloga sto ce to dovesti samo do ekspanzije zaobilaznih puteva do madj.drzavljanstva. Oni koji imaju neko pocetno znanje, a ima nas mnogo, ce biti u jos vecoj meri isfrustrirani jer ce nesto sto im je bilo na dohvat ruke biti jos dalje. Dok ce oni koji madjarski tek krecu da uce, uvideti da se ne isplati uciti nesto godinu dana kao manijak vec ce lepo naci coveka koji ce im srediti predaju i cao. Rezultat poostrenog kriterijuma ce biti taj da ce madjarska dobiti armiju novopecenih koji ne znaju ni da beknu, a oni koji nesto znaju ce gledati `kako to drugi rade`
asdf
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 18:21 - pre 130 meseci
Zaboravljas da birokratija sebe po defaultu smatra nepogresivom, dakle takav oblik sistemske korupcije koji ti spominjes oni ne mogu da pojme kao moguc Samim tim takvo razmisljanje ne figurira procesom odlucivanja jefnog birokrate, u njegovim ocima ono sto jedy prica zvuci kao savrseno resenje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 18:34 - pre 130 meseci
Meni ovo ne deluje kao politička priča ili odluka, već se verovatno nešto desilo u tom mestu gde je većina predala krajem februara i jednostavno su dobili odbijenice; šta i zbog čega, to samo oni znaju.
Danas mi se javio drug koji je predao početkom aprila u Segedinu da je dobio poziv na zakletvu.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 18:48 - pre 130 meseci
Citat:
mmix:
Zaboravljas da birokratija sebe po defaultu smatra nepogresivom, dakle takav oblik sistemske korupcije koji ti spominjes oni ne mogu da pojme kao moguc Samim tim takvo razmisljanje ne figurira procesom odlucivanja jefnog birokrate, u njegovim ocima ono sto jedy prica zvuci kao savrseno resenje.


ma znam ja to i vise nego dobro. Gde ces boljeg primera od Srbije? Nego ovako mi je lakse da izbacim sve iz sebe.

A to za izbore mi je smesna prica. Doci ce i izbori, i? Dva izborna mesta u BG i SU. Da li ce hiljade novosadjana, zrenjaninaca somboraca kikindjana putovati desetinama kilometara da bi glasali????

Ima onih koji i hoce, ali cisto iz kurioziteta, da vide kako to izgleda
asdf
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-120-232.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 18:54 - pre 130 meseci
Citat:
milos.hu: ma znam ja to i vise nego dobro. Gde ces boljeg primera od Srbije? Nego ovako mi je lakse da izbacim sve iz sebe.

A to za izbore mi je smesna prica. Doci ce i izbori, i? Dva izborna mesta u BG i SU. Da li ce hiljade novosadjana, zrenjaninaca somboraca kikindjana putovati desetinama kilometara da bi glasali????

Ima onih koji i hoce, ali cisto iz kurioziteta, da vide kako to izgleda

Ajde da te malo ispravim.
Glasanje nece biti da moja supruga ide u BG ili SU,nego ce biti uz sifru preko maila,koriste i oni novu informaticku tehnologiju.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3936863 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.