Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902493 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rozika
domacica

Član broj: 266703
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.05.2014. u 23:23 - pre 121 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
damilica:
Samo sam hteo da se javim.
Nisam bio na forumu... bas dugo.
Citao sam nekoliko poslednjih postova, i izgleda da su bas poostrili.

Ja sam i dalje u Austriji, radim zivim i uzivam.
Stvarno taj madj. pasos zlata vredi.

Pozdrav drugari, i ne odustajte!!! :-)


Kazi nam Damilice koji su uslovi da bi neko dobio socijalnu pomoc u Austriji ako znas?



Jel moguce da ovo neko pita??? Ljudi, pa nije valjda da ucite madjarski jezik da bi ziveli kao paraziti...
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 07:58 - pre 121 meseci
Jel tema drzavljanstvo ili socijala ?
 
Odgovor na temu

robertinjons

Član broj: 133287
Poruke: 37
*.dynamic.kdsinter.net.



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 08:01 - pre 121 meseci
usko povezana tema...madj drzavljanstvo i benefiti posedovanja iste :D
 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 09:44 - pre 121 meseci
Jel zna neko koliko kosta izrada pasosa u Subotici a koliko u Madjarskoj

bb
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 09:48 - pre 121 meseci
14000 huf je u Mađarskoj na 10 godina, ovde plaćaš isto to u evrima plus 20ak evra konzularnih troškova. Obrati pažnju, ako radiš pasoš u Mađarskoj, ali tražiš da ti ga pošalju na kućnu adresu u Srbiji, svejedno plaćaš konzularne troškove. (Iskreno, ni ne znam da li može na adresu ili moraš da pokupiš u BG/SU).
 
Odgovor na temu

BperaB
Pera Peric
student
slobodna
Srbija

Član broj: 319940
Poruke: 25
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 10:37 - pre 121 meseci
Hvala na odgovoru, ako odem u Madjarsku da predam zahtev jer dobijam isti dan ili se čeka neko vreme da ga završe moram ići dva puta u Madjarsku
bb
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 10:51 - pre 121 meseci
Citat:
Rozika:
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
damilica:
Samo sam hteo da se javim.
Nisam bio na forumu... bas dugo.
Citao sam nekoliko poslednjih postova, i izgleda da su bas poostrili.

Ja sam i dalje u Austriji, radim zivim i uzivam.
Stvarno taj madj. pasos zlata vredi.

Pozdrav drugari, i ne odustajte!!! :-)


Kazi nam Damilice koji su uslovi da bi neko dobio socijalnu pomoc u Austriji ako znas?



Jel moguce da ovo neko pita??? Ljudi, pa nije valjda da ucite madjarski jezik da bi ziveli kao paraziti...


Potpisujem
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 11:04 - pre 121 meseci
Citat:
BperaB:
Hvala na odgovoru, ako odem u Madjarsku da predam zahtev jer dobijam isti dan ili se čeka neko vreme da ga završe moram ići dva puta u Madjarsku

Standardna opcija izrade pasoša sa cenom koju sam naveo je 2-3 nedelje. Imaš i varijante sa valjda 7 dana, 3 dana, 24h, koje su dosta skuplje. Ne znam tačno koliko.
 
Odgovor na temu

damilica
Inženjer, Tehničar...
Austrija, Beč

Član broj: 277084
Poruke: 49
*.8.14.vie.surfer.at.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 18:44 - pre 121 meseci
Ne mogu da verujem koliko su se ljudi "iskvarili" od kada je nastala ova tema.
Naravno da ne znam kolika je i kako se uzima soc. pomoc.

Uzeo sam drzavljanstvo i pasos iz dva razloga, zato sto sam Madjar i zato sto osecam da mi to pripada,
i zato sto u Srbiji nisam video buducnost.

Samo to.
Poz.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 19:31 - pre 121 meseci
Jbt kako mi idu na zivce ovi ljudi koji su bili turisticki u inostranstvu i onda samo pricaju kako nasi ljudi odu u inostranstvo da se okace na socijalu. Kao da je to, dobar dan ja doso, dajte mi socijalu... Pa recite mi gde ima ta drzava ?

A sto se tice novih drz Madjarske, naravno da ako ti je vec dala drzavljanstvo drzava naravno da imas prava da koristis sve servise te drzave kao njen drzavljanin. Ne razumem sto bi bio greh uzeti ono sto ti pripada ?

Uopste na ovom forumu ima jako puno ljudi koji furaju neki turbo kapitalizam i ono, svaka socijala im je kraj sveta. Kao da je uloga drzave samo da nekom da pomoc, a ne pitaju se odakle nam skole, putevi, bolnice, univerziteti. Pa sve je to neki vid socijale.

Dzizs Krajst !
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 20:50 - pre 121 meseci
Citat:
Rozika:
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
damilica:
Samo sam hteo da se javim.
Nisam bio na forumu... bas dugo.
Citao sam nekoliko poslednjih postova, i izgleda da su bas poostrili.

Ja sam i dalje u Austriji, radim zivim i uzivam.
Stvarno taj madj. pasos zlata vredi.

Pozdrav drugari, i ne odustajte!!! :-)


Kazi nam Damilice koji su uslovi da bi neko dobio socijalnu pomoc u Austriji ako znas?



Jel moguce da ovo neko pita??? Ljudi, pa nije valjda da ucite madjarski jezik da bi ziveli kao paraziti...


Ne kmeci odmah. Ja sam skilled worker nikada mi ne bi palo na pamet da parazitiram. Nego me zanima koliko ce Austrija da privuce Rumuna i Bugara sada kada su im sva radna trzista otvorena. Vidim da je u januaru Austrija imala istorijski najvecu nezaposlnost skoro 10%.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 20:54 - pre 121 meseci
Citat:
mmix:
EU drzavljanin postaje rezident druge EU drzave prijavom boravka. Nemojmo to brkati sa pravom na socijalnu pomoc. To o cemu ti pricas je HRT, Habitual Residence Test, kojim treba da dokazes nameru da ces se naseliti na duze (nigde se ne pominje dozivotno), a to efekitvno dokazujes retroaktivno tako sto si vec u UK legalno neki duzi period (6m+) :) HRT vazi i za drzavljane UK, neko ko je otisao iz UK i dugo nije ziveo u UK i vrati se samo da skuplja socijalku dobice pedalu.

U Madjarskoj kao Madjar mozes da se naselis i da trazis pomoc. Sta mislis, zasto pizde toliko?


Mislis da ce neko za 60 eur da se prijavljuje u Madjarskoj? Pazi da nece :D I kazes zato size?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 21:03 - pre 121 meseci
kad vec pricamo o socijali
https://www.youtube.com/watch?v=4KppBOHvqJs
(ima tri dela)
Pritisak, sam od sebe skace na trista
asdf
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 21:37 - pre 121 meseci
Citat:
japanskaprepelica: Mislis da ce neko za 60 eur da se prijavljuje u Madjarskoj? Pazi da nece I kazes zato size?


Pa sta ja da ti kazem kad se ne razumes u politiku. Naravno da drzava Madjarska nece osiromasiti od sake Srba koji su fiktivno prijavljeni familijarno u Madjarskoj i vuku 240 ili 300e mesecno socijalne pomoci za porodicu od koje zive u Srbiji i/ili kojima dopunjuju prihode (jer o tome se radi). Problem je sto se u Madjarskoj pojavi stranka desne orijentacije i to iznese u novine i pali raju za glasove i podrsku, i onda raja sizi i kaze "pu, ovi Srbi dolaze, kradu nam poslove i zive na nasoj grbaci". Jel sad jasnije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Miki21000

Član broj: 320823
Poruke: 16
*.ssp.dialog.net.pl.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 21:53 - pre 121 meseci
Odem pre neki dan u Szeged i na rakoci ter prolazim a ispred zgrade cuveni BRKA marsira Boze me prosti ko neki nemacki vojnik.Sva sreca pa me nije prepozno ,malo se uplasih,strecnem i odem do Arkada zatim na sladoled da zaboravim na taj stres.
 
Odgovor na temu

hamsin

Član broj: 321303
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 23:00 - pre 121 meseci
koliko ja znam (a to nije mnogo) u austriji prvo morate godinu dana da radite da biste imali ista prava kao austrijanci (u pogledu posla, pomoci, biroa i slicnog), pa samim tim i pravo na socijalnu pomoc. ne moze niko da ode tamo i kaze ja hocu socijalnu pomoc i oni mu daju pomoc. to zvuci smesno. ukoliko ste godinu dana radili u austriji i desi se da dobijete otkaz, onda primate pomoc ali kratko vreme dok ste na birou, jer njima je cilj da vam nadju posao. kod njih se na posao ne ceka kao kod nas, pronadju vam posao, ukoliko ga ne zelite, nesto ne verujem da ce dugo da vas trpe.
neko je pricao i o braku sa nekim ko radi u austriji a ima drzavljanstvo eu, ovo je primer koja su pravila za dovodjenje bracnog partnera, naravno pravila tj. kolicina zarade se od grada do grada razlikuje (verovatno ne preterano) http://www.migrant.at/aktuell-...nfos-2006/nag/nag-bks-2009.pdf
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.05.2014. u 23:47 - pre 121 meseci
Pozdrav,zanima me da li je moguce ako se preda preko subotickih konzula i ima se srednje znanje jezika da se papiri uzmu i da je sve u redu sa precima da se ipak dobije odbijenica?
 
Odgovor na temu

ds1979

Član broj: 106750
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.05.2014. u 06:05 - pre 121 meseci
Ljudi zanima me sledece...

Gde preporucujete sredjivanje papira?

Da li dugo traje u Subotici ceo proces sredjivanja papira (ovo mi je bolja opcija)?

Dakle kada bih predao papire kada mogu ocekivati dobijanje pasosa?

I da li se mora zakazati telefonom ili se moze i bez toga?

Isto ovo me zanima i za Segedin?

I koliki su sveukupni troskovi u SU i u Segedinu?

I ako sam dobro shvatio od papira su potrebni:
izvod iz maticne knjige za dedu
izvod iz maticne knjige za mamu
izvod iz maticne knjige za mene

Madjarski govorim perfektno, pa se nadam da nece biti problema oko ovoga.

Hvala
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.05.2014. u 09:11 - pre 121 meseci
Moja prijateljica je skoro zakazala u Su, telefonom ,dali joj termin za 5 nedelja, što je relativno brzo. U Segedinu, Rakoczi ter 1, se ne zakazuje. Osim prevedenih izvoda, trebaju ti formulari. Vrati se neku stranicu nazad, ima sve objasnjeno. Čekanje na zakletvu ne možeš predvideti, a od toga ti zavisi i kad ćeš dobiti pasoš :)
 
Odgovor na temu

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.05.2014. u 09:31 - pre 121 meseci
Zaboravila sam da napišem, apliciranje je besplatno, pasoši se plaćaju. Osim toga, troškovi ti mogu biti put i prevod kod sudskog tumača.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902493 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.