Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925162 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2015. u 20:13 - pre 112 meseci
policija radi stvari koje su joj u redovnom opisu posla i ono sto joj se naredi.
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.surfer.at.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2015. u 20:37 - pre 112 meseci
Nisi mnogo informativan.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2015. u 20:48 - pre 112 meseci
Orban kaže postupi po naređenju i milicija postupi. As simple as that...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2015. u 21:13 - pre 112 meseci
Vala kako stvari idu, i ako je verovati Stratforu (a do sada su prilicno dobro pogadjali) za nekih 5 godina sve ovo ionako nece biti vazno jer ce Sengen pasti a drzave clanice pravnim mahinacijama izbeci obaveze iz povelje EU, izmedju ostalog i pravo na slobodan promet ljudi. Onda ce pasos biti za badava, sem za selidbu na sever.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2015. u 21:40 - pre 112 meseci
Citat:
Petar Kralj:
Mene samo interesuje koja je motivacija madjarskih policajaca da rade tako nesto. Da li postoji neki nalog, direktiva ili slicno? Ili dobijaju cvarke kad otkriju nekog ko slabo govori madjarski ?

Karakter je u pitanju... (neki su to shvatili kao uvredu u mojim ranijim postovima, mada mi to nije bila namera).

Mada pre nekih 2god meni je sluzbenica u opstini (koja inace radi na prijamu zahteva za pasose) pricala kako rumunski cigani autobusima dolaze, ne da neznaju da pricaju madjarski nego nisu uopste pismeni, neznaju da se potpisu (a svi su uzeli drzavljanstvo i pasos), kad sam ulazio pitala dali makar ja govorim madjarski.
A sada slusam pricu kako naseg coveka cimaju za prijavu zato sto ne govori na akademskom nivou.
Totalni nonsens.

Mada bilo bi lepo da ako se stvarno nekome desilo tako nesto, neka neprijatnost na granici, da isprica javno, de ne ostane samo na pricama rekla kazala...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2015. u 22:03 - pre 112 meseci
dobijanje drzavljanstva pre dve godine i sada je kao i porediti Hitlerovu i Adenauerovu Nemacku !
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2015. u 22:15 - pre 112 meseci
Citat:
mmix:
Vala kako stvari idu, i ako je verovati Stratforu (a do sada su prilicno dobro pogadjali) za nekih 5 godina sve ovo ionako nece biti vazno jer ce Sengen pasti a drzave clanice pravnim mahinacijama izbeci obaveze iz povelje EU, izmedju ostalog i pravo na slobodan promet ljudi. Onda ce pasos biti za badava, sem za selidbu na sever.


Sengen kao ovakav mora pasti, to je valjda ocito, osim ako spoljne drzave ne stave bodljikavu zicu sa strujom na svojim granicama a i to je pitanja dal ce biti efikasno, ali bez obzira na to sa EU pasosem ce i dalje biti veca sloboda kretanja unutar EU,EEA prostora nego sa non EU pasosem.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2015. u 22:53 - pre 112 meseci
Pazi, da ne razvodnjavamo temu, postoji citava logika i ekonomska teorija iza toga zasto je Sengen uspostavljen i zasto je slobodan promet ljudstva u povelji EU, samo sto osnivaci EU nisu racunali na povampirenje protekcionizma i racunali su da ce danasnje generacije EU drzavljana kapirati prednosti unije, sto se nekako nije materijalizovalo i sto je vidljivo iz jacanja ekstremnih desniaca i levica. Ono sto protekcioniste mnogo vise zulja od ilegalne emigracije po obodima je legalna migracija unutar EU, narocito iz siromasniji clanica u bogate. Ako pukne sengen, ponovo uspostavljene granice ce biti i barijera za legalnu emigraciju, unilateralno ili vecinom bice promenjena povelja a uvesce se bilateralne quid-pro-quo kvote ljudstva i godisnji limiti i birace se ko mozew a ko ne moze da se nastani, gde ce se naravno gledati interesi zemlje domacina, dakle pokrivanje deficitarnih poslova. Jedino sto ce mozda preziveti je bezvizna turisticka poseta. Na opstu radost Putina i evropskih/domacih rusofila, a na moju veliku zalost, mislim da brojimo poslednje godine EU, bar u ovoj formi i obimu. Ono sto su osnivaci EU kapirali a danasnje generacije ne kapiraju je da nema ekonomske i trgovinske unije bez slobodnog prometa ljudstva, bez toga samo je pitanje vremena kada ce disbalansi u lokalnim ekonomijama dovesti do daljeg protekcionizma i trgovinskih kvota i tarifa. A onda ce evropa izgledati kao 1920ih, redukovana trgovina, ekonomske barijere i mnogo zelene trave na tudjem brdu koje treba osvojiti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 02:52 - pre 112 meseci
Mmix sve sto si rekao nema veze sa realnoscu, ali bolje otvori posebnu temu.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.nbfr.hsdb.sasknet.sk.ca.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 03:49 - pre 112 meseci
Mislim da sam pisala o tome sa carinicima i pečatom ali nisam sigurna. Nisam videla svojim očima ali mi je ispričala žena koju poznam čitav svoj život. Njena majka je putovala busom iz Austrije i čoveku pored nje koji je sedeo se carinik obratio sa 2-3 rečenice, međutim čovek ga nije skontao i kad je bilo očigledno da ne zna ni reč mađarskog i da ne razume šta mu carinik priča, otišli su u kućicu da bi se čovek vratio posle par minuta i samo rekao: poništili su mi pasoš (pečatom). Koje je boje, šta piše, ne znam. Očigledno imaju ovlašćenje da to rade, svidelo se to nama ili ne. Njihova igra, njihova i pravila.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 07:54 - pre 112 meseci
kaze se: njihov kraj njihova pravila !
 
Odgovor na temu

veljapo

Član broj: 325856
Poruke: 38
89.216.28.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 09:42 - pre 112 meseci
Bilo bi lepo da neko napiše neka iskustva sa današnjeg konzularnog dana u Rumi. Kada završi naravno...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 10:43 - pre 112 meseci
Citat:
Braksi:Mmix sve sto si rekao nema veze sa realnoscu, ali bolje otvori posebnu temu.

Pitacu te opet, kad Marija La Pen formira vladu u Francuskoj, i Wilders u Holandiji, i kad Britanci rese da napuste EU. 2017 nije daleko a talas nacionalisticke euforije je pokrenut, gde ljudi defintivno gravitiraju dalje od centra ka levici ili desnici. U ovom trenutku (po pollu od pre par nedelja) jedino jos Nemci vecinski veruju u EU sa 54%. Kod svih ostalih je anti-EU raspolozenje vecinsko, u takvim okolnostima opstanak EU je nemoguc.
Ali za jedno si upravu, off topic je.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 11:28 - pre 112 meseci
EU se neće raspasti, ako ni iz kog drugog razloga onda da se Putin ne bi tome radovao. Opstaće u ovom obliku jedino sto nove clanice vise nece primati, pogotovo ne izrazito rusofilske kao sto je srbija.

A sto se tice teme, ponistavanje pasosa jos uvek nije ponistavanje drzavljanstva. Bilo bi dobro cuti da li postoje slucajevi koji su nakon toga ponovo izvadili pasos posto su malo bolje naucili jezik? Cisto da znamo da li ponistavaju samo pasos ili drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.pool.digikabel.hu.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 13:13 - pre 112 meseci
Mnogo trolujete i plašite ljude. Lepo vam je Emily sve napisala. Već skoro godinu dana živim u Mađarskoj i svugde ali svugde sam vodio prevodioca sa sobom, za slučaj da nešto zapne - za pasoš, u imigraciono, za prijavu boravka u opštini - gde god sam imao kontakta sa državnim organima. Na granici (prelazio sam desetak puta) niko me nikada ništa nije pitao. Prosto treba biti pristojan, kulturan, znati ono osnovno mađarskog (zašto bi to bio neki problem, ako ste već dobili državljanstvo!?) i to je to.

Nigde kod šalterskih službenika nisam sreo ono neko držanje, kao, što si došao, samo nam još ti fališ, što su ti uopšte dali pasoš. Ako je nečega i bilo, bilo je pre u fazonu, super evo ljudi hoće da postanu "naši". A znaju oni da čovek od 45 godina nikada neće naučiti besprekorno mađarski ako mu nije maternji, i ne čekaju jedva da ti otmu pasoš koji su ti juče dali.

BTW - Stratfor je 4. X predviđao da će Sloba vladati još deset godina...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 13:52 - pre 112 meseci
I vladao bi da nije bio glup. Btw, evo odustajem od off-a
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 14:04 - pre 112 meseci
Citat:
Izver:Već skoro godinu dana živim u Mađarskoj...

Izvere, jel si ti onaj lik sa kraja emisije koju sam odonomad postavio? :)

 
Odgovor na temu

Izver
Budapest

Član broj: 303378
Poruke: 38
*.pool.digikabel.hu.



+63 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 14:29 - pre 112 meseci
Nisam pogledao emisiju - ali nisam, prilično sam siguran da nisam ništa pričao za televiziju zadnjih nekoliko godina :)
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 15:02 - pre 112 meseci
konzularni dani u Rumi 23 april pozzz veliki odziv ljudi i danas su pomerali ljudima termine za 23 april doduse ne svima ali eto
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.surfer.at.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2015. u 21:46 - pre 112 meseci
Citat:
Izver:
Mnogo trolujete i plašite ljude. Lepo vam je Emily sve napisala. Već skoro godinu dana živim u Mađarskoj i svugde ali svugde sam vodio prevodioca sa sobom, za slučaj da nešto zapne - za pasoš, u imigraciono, za prijavu boravka u opštini - gde god sam imao kontakta sa državnim organima. Na granici (prelazio sam desetak puta) niko me nikada ništa nije pitao. Prosto treba biti pristojan, kulturan, znati ono osnovno mađarskog (zašto bi to bio neki problem, ako ste već dobili državljanstvo!?) i to je to.

Nigde kod šalterskih službenika nisam sreo ono neko držanje, kao, što si došao, samo nam još ti fališ, što su ti uopšte dali pasoš. Ako je nečega i bilo, bilo je pre u fazonu, super evo ljudi hoće da postanu "naši". A znaju oni da čovek od 45 godina nikada neće naučiti besprekorno mađarski ako mu nije maternji, i ne čekaju jedva da ti otmu pasoš koji su ti juče dali.

BTW - Stratfor je 4. X predviđao da će Sloba vladati još deset godina...



Nikakav trol ja nisam, uostalom pogledaj sve moje postove pa prosudi. Govorim o pricama koje sam cuo od bliskih ljudi, i to iz vise nepovezanih izvora. Meni je prvenstveno bio cilj da upozorim ljude i proverim sopstvene sumnje. Madjarski govorim, ali ne savrseno, otkud znam sta moze da me pita. Koji mi je omiljen brend sladoleda??!! U svakom slucaju, neka ljudi prosude sami sta im je ciniti, ulog je prevelik.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3925162 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.