Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900469 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svetlana235

Član broj: 321049
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 11:46 - pre 104 meseci
Nemoj me pogresno shvatiti, nisam napisala da si trebao da znas jezik vec da iskoristis priliku kad imas vec sa kim da ga pricas :)
 
Odgovor na temu

iconkin
nigde
nijedna

Član broj: 325645
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 11:49 - pre 104 meseci
Pozdrav svima,
Moj termin za zakletvu se bliži, pa imam jednu molbu. Negde ranije na temi neko je bio postavio slike onog statističkog formulara koji se popunjava na zakletvi. Ja sam pokušao da ga nađem u ranijim postovima ali nisam uspeo. Ako neko ima sliku tih formulara, molim ga da je okači ovde, da se spremimo i sa te strane. Hvala :)
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
80.70.243.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 13:25 - pre 104 meseci
Pozdrav. Muž i ja smo danas bili na konz. danu u Somboru. I nismo prošli. Prvo smo razgovarali sa službenikom, pregledao je papire i nešto nas sitno pitao, ništa posebno sve je išlo ok. Onda je zvao konzula. Ipitivanje je trajalo 45 minuta. Pitao nas je sve i svašta. Sve smo ga razumeli i sve smo odgovorili, naravno ne jednom recju. Ali on je tražio konkretne opise, detaljne, omiljenog filma, šume, salaša, plovidbe brodom, Hamleta... Što je najzanimljivije na sve smo odgovorili onako kako možemo i nismo ćutali. Ali jednostavno on želi pune složene rečenice. Na kraju nam je na engleskom rekao da nam neće uzeti papire jer veoma ceni što vidi da nismo mađarske nacionalnosti i vidi da mnogo razumemo i da smo za dve godine dosta postigli, pa bi mu bilo žao da nas odbiju. Rekao je da učimo još i da kada budemo znali jezik na traženom nivou dobijamo državljanstvo sigurno. Eto... Ista priča kao u februaru u Bg. Prvi utisak mi je bio katastrofa, da odustajem i da ne mogu da im dam to što traže, ali sada kada sam se malo smirila kontam da sam previše vremena uložila u sve ovo i da nema odustajanja. Ipak treba biti uporan, jednom ćemo uspeti.
 
Odgovor na temu

svetlana235

Član broj: 321049
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 13:38 - pre 104 meseci
Jako mi je zao sto je tako ispalo, sledeci put cete sigurno uspeti. Ne odustajte i ne predajte se!
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 14:37 - pre 104 meseci
@koko

Ja ti predlazem da sledeceg puta kada budes predavala za drzavljanstvo odstampas i sa sobom poneses ovo saopstenje sa sajta madjarske ambasade u Beogradu:

http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...ajekoztato_szerb_honositas.htm

tu stoji:

Citat:
Ovim želimo da Vam skrenemo pažnju da je, između ostalih, jedan od propisanih zakonskih uslova sticanja mađarskog državljanstva u pojednostavljenom postupku naturalizacije da podnosilac zahteva na nivou komunikacije razume i govori mađarski jezik, da svoj zahtev za naturalizaciju samostalno podnese, bez tuđe pomoći, i da ume da odgovori na jednostavna pitanja referenta samostalno, kratkim rečenicama.


ako ti ponovo budu rekli da ne zadovoljavas uslova znanja jezika, daj mu taj papir sa podvucenim ovim delom koji sam citirao!

kako si ti opisala, taj nivo koji se trazi si davno prevazisla, sto znaci da je na delu bila zloupotreba sluzbenog polozaja i diskriminacija na nacionalnoj osnovi od strane konzula. u zemljama u kojima se postuju zakoni (kakva Madjarska definitivno nije) se za takve stvari krivicno odgovara.

 
Odgovor na temu

Maja84BG

Član broj: 330541
Poruke: 11
*.mynsn.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 15:50 - pre 104 meseci
Pozdrav svima.Jel moze neko da mi kaze koji nivo jezika se trazi?

Po nekima treba prepricavati romane i filmove,po nekima je dovoljno razumeti pitanja u vezi dokumentacije.

Da li postoji negde zvanicna informacija koji nivo jezika se trazi?


Od cega zavisi koliko ce se dugo cekati na informaciju da li je drzavljanstvo odobreno ili ne?
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.4



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 18:14 - pre 104 meseci
Citat:
iconkin: Pozdrav svima,
Moj termin za zakletvu se bliži, pa imam jednu molbu. Negde ranije na temi neko je bio postavio slike onog statističkog formulara koji se popunjava na zakletvi. Ja sam pokušao da ga nađem u ranijim postovima ali nisam uspeo. Ako neko ima sliku tih formulara, molim ga da je okači ovde, da se spremimo i sa te strane. Hvala :)


Imam ja 2 druze. Posalji mi tvoj email na pp pa cu ti poslati.

Citat:
koko86: Pozdrav. Muž i ja smo danas bili na konz. danu u Somboru. I nismo prošli. Prvo smo razgovarali sa službenikom, pregledao je papire i nešto nas sitno pitao, ništa posebno sve je išlo ok. Onda je zvao konzula. Ipitivanje je trajalo 45 minuta. Pitao nas je sve i svašta. Sve smo ga razumeli i sve smo odgovorili, naravno ne jednom recju. Ali on je tražio konkretne opise, detaljne, omiljenog filma, šume, salaša, plovidbe brodom, Hamleta... Što je najzanimljivije na sve smo odgovorili onako kako možemo i nismo ćutali. Ali jednostavno on želi pune složene rečenice. Na kraju nam je na engleskom rekao da nam neće uzeti papire jer veoma ceni što vidi da nismo mađarske nacionalnosti i vidi da mnogo razumemo i da smo za dve godine dosta postigli, pa bi mu bilo žao da nas odbiju. Rekao je da učimo još i da kada budemo znali jezik na traženom nivou dobijamo državljanstvo sigurno. Eto... Ista priča kao u februaru u Bg. Prvi utisak mi je bio katastrofa, da odustajem i da ne mogu da im dam to što traže, ali sada kada sam se malo smirila kontam da sam previše vremena uložila u sve ovo i da nema odustajanja. Ipak treba biti uporan, jednom ćemo uspeti.


Dakle, ni ja ne mogu da verujem. To sto ti vam je trazio da opisete bi oborilo 99% ljudi ovde. Uzdrzacu se od nepristojnog komentara koji je zasluzio. Definitivno nije hteo da vas pusti. Zasto? Ja ne znam. On zna.
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.dynamic.stcable.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 18:49 - pre 104 meseci
Hvala vam svima na podrsci i lepim recima. Samo zelim da kazem da zaista ne bih zelela da ovim obeshrabrim bilo koga ko je u procesu ili cak na pocetku ucenja jezika. Ovo je moj slucaj i zaista nisam nista ni ublazila ni uvecala. Meni prvoj ljudi govore zasto citas forume tamo ljudi svasta pisu. Ali ja sam od pocetka sve informacije stekla ovde i citav proces predaje u BG je bio takav kakvim su ga ovde ljudi opisali. Naravno da ima svega, ali ako i malo razmislite mozete da razdvojite prave informacije od nagadjanja i pretpostavki. Izvinjavam se, malo sam otisla sa teme. :-D Ali eto samo sam htela da ljude upozorim na sta sve da budu spremni. Jos jednom mi je drago da vidim podrsku od vas, jer sam na momente posumnjala u sebe i svoju sposobnost ucenja.
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 19:25 - pre 104 meseci
mislim da nije lose pokusati na vise razlicitih mesta ne uvek na istom.
Sto se tice ispita koji nije isti za svakoga, mislim da se tu radi o podizanju lestvice, tako da ne mozete preskociti, tj. mozda se neko nije dopao ispitivacu iz nekog razloga.
putniknamernik
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 19:48 - pre 104 meseci
Ja mislim da je to iskuljučivo do konzula. Preporučujem ti da ideš u Beograd od sad .
Jer se od početka godine promenila garnitura ljudi u konzulatu pa mislim da su sada korektni.
A u Subotici i na konzularnim danima su jedni isti ljudi i čini mi se da je forumu bilo više negativnih iskustava.
To je samo moje zapažanje, možda grešim.

Ja kada sam bio, u junu mesecu, konzul je bil sasvim korektan, bez nekih neočekivanih pitanja, kratko je trajalo ispitivanje.

 
Odgovor na temu

Maja84BG

Član broj: 330541
Poruke: 11
*.mynsn.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 20:14 - pre 104 meseci
Da li moze sa B nivoom znanja da se prodje razgovor?
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 20:22 - pre 104 meseci
Citat:
Maja84BG: Da li moze sa B nivoom znanja da se prodje razgovor?


Ne moze to tako da se rezonuje. Mnogo toga je receno vec na forumu i ima puno razlicitih slucajeva. I na kraju je sve individualno. B nivo jezika (bilo B1 ili B2 ) koji se prodje/polozi na kursu nije garancija da ces proci razgovor sa konzulom.
 
Odgovor na temu

Maja84BG

Član broj: 330541
Poruke: 11
*.mynsn.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 20:27 - pre 104 meseci
Pa sta je onda garancija?Ne razumem?

Tj. mislim da razumem ali hajde odgovori ako ti nije mrsko pa da vidim da li isto mislimo.
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 20:43 - pre 104 meseci
Citat:
Maja84BG: Pa sta je onda garancija?Ne razumem?

Tj. mislim da razumem ali hajde odgovori ako ti nije mrsko pa da vidim da li isto mislimo.


Pa evo, ja sam na B1 ali ne osecam se spremnim jer nemam uvezbanu konverzaciju.
Garancije ne postoje i NIKO ne moze sa sigurnoscu da tvrdi i da kaze "ja danas idem za Beograd/Suboticu da uspesno predam dokumenta" osim ako nisi madjarica pa da ti je madjarski maternji ili da si toliko uvezbala jezik da si sposobna da odes u Segedin/Budimpestu i pricas sa madjarima kao sto npr pricas u Beogradu u prodavnicama, sa prijateljima u kaficu, na kojekakvim salterima banaka, fakultetu, itd nebitno gde sve. Ili da npr razumes M1, M2, Duna TV bukvalno sve od reci do reci...
Moj nacin ucenja je, sto vise reci nauciti, gramatiku nauciti (Braksi je pre nekoliko stranica dosta lepo napisao neke osnove gramatike), i onda na kraju sve to primeniti u konverzaciji sa profesorkom, prijateljima, ljudima na skajpu.

Ipak bi ti odgovorio na pitanje oko nivoa. B2 za Beograd, za Suboticu i konzularne dane C1. To je neki moj zakljucak pozivajuci se na iskustva ljudi sa foruma, a i zakljucak moje profesorke je isti takav iz nekih drugih izvora..
 
Odgovor na temu

Maja84BG

Član broj: 330541
Poruke: 11
*.mynsn.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 20:51 - pre 104 meseci
Cekaj ako pricamo o nivoima za Suboticu i konzularne dane ispadne da madjarski treba skoro kao maternji jezik da znam.To dodje godinu i vise dana ucenja.

A pored dvoje male dece ja zaista za tako nesto nemam vremena.

U uslovima za dobijanje drzavljanstva pise da treba odgovoriti na neka osnovna pitanja i da treba znati popuniti dokumentaciju.Nije mi jasno zasto bih ja trebala nekom da pricam sta sam juce kuvala i jel volim da jedem paprikas?

Takodje ono sto ne razumem je da neko pise da su mu bila postavljena pitanja u vezi licnih podataka a neko pise da je trebao da prepricava film Matriks i sastojke za paprikas.

Ispadne onda da prolazite ako se dopadnete konzulu/konzulki.

Jer ne znam zasto bi nekoga pitali pitanja u vezi licnih podataka a nekoga ispitivali sat vremena..

Ili ljudi lazu ili sam ja luda.

U svakom slucaju cu pokusati sa predajom pa cemo videti sta ce biti.

 
Odgovor na temu

zorbal
Kula

Član broj: 209305
Poruke: 29
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 21:00 - pre 104 meseci
^ i neko me pita što izgubih volju?!
bila Drina, pa Hamlet, sad čujem i za Matrix...pa jbte miš....
čekam da neko spomene i Batman- The Dark Knight.
al' tu bih ga dočeko na penal, mmmu mu njegovu! :-)
 
Odgovor na temu

Maja84BG

Član broj: 330541
Poruke: 11
*.mynsn.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 21:09 - pre 104 meseci
zorbal kupi li neko onu knjigu sto prodajes?
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 21:11 - pre 104 meseci
Nisi luda, a i ljudi ne lazu. Kao sto rekoh sve je individualno, od slucaja do slucaja, i srece ponajvise. Mnogi su skoro prolazili sa najobicnijim pitanjima iz formulara i plus "kakvo je vreme napolju", a neki, bas na ovoj strani su napisali danasnje iskustvo. Neko je ovde napisao a ja cu prepricati sta je jos bitno, a to je da se od pocetka razgovora sa ispitivacem odmah lepo izrazavas, gramaticki ISPRAVNO, bez treme, sa prosirenim recenicama. I to je odmah prvi utisak koji se odaje ispitivacu da moze da ti proceni znanje jezika zadovoljavajucim i onda izostaju gnjavaze oko prepricavanja filmova, knjiga itd. Ne vredi lagati ni u pogledu duzine ucenja jezika, sve oni provale, a sve ispod godinu dana ucenja ako im se kaze, male su sanse da se prodje. Ne znam da li je iko ovde rekao "tanultam a magyar nyelvet hat honapja" i da je na kraju ipak prosao.

Evo jedan primer koji nije izivljavanje konzula, vec najobicniji primer koji se moze desiti u svakodnevnici a moze se okarakterisati kao srednje znanje jezika: pita konzul "sta bi ste uradili da se na putu desi saobracajna nezgoda" i sad on ocekuje odgovor "pozvao bih policiju i hitnu pomoc". Svako ko je presao "Szia, Jo napot, Viszlat" knjigu i "Hallo Itt Magyarorszag" kao i osnovnu gramatiku znao bi da odgovori na to.
Mnoga ta pitanja koja oni postavljaju su tematska i mogu se povezati sa upravo spomenutim knjigama i sa lekcijama iz istih. Tako da, ko je presao sve te knjige, reci, gramatiku, i na kraju uvezbao konverzaciju, moze da se nada prolazu.

Ni ja nemam vremena za ucenje onoliko koliko bih mogao i koliki sam kapacitet, ali necu odustati do god traje taj zakon ili dok ne zavrsim zapoceto.
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 21:12 - pre 104 meseci
Nisi luda, a i ljudi ne lazu. Kao sto rekoh sve je individualno, od slucaja do slucaja, i srece ponajvise. Mnogi su skoro prolazili sa najobicnijim pitanjima iz formulara i plus "kakvo je vreme napolju", a neki, bas na ovoj strani su napisali danasnje iskustvo. Neko je ovde napisao a ja cu prepricati sta je jos bitno, a to je da se od pocetka razgovora sa ispitivacem odmah lepo izrazavas, gramaticki ISPRAVNO, bez treme, sa prosirenim recenicama. I to je odmah prvi utisak koji se odaje ispitivacu da moze da ti proceni znanje jezika zadovoljavajucim i onda izostaju gnjavaze oko prepricavanja filmova, knjiga itd. Ne vredi lagati ni u pogledu duzine ucenja jezika, sve oni provale, a sve ispod godinu dana ucenja ako im se kaze, male su sanse da se prodje. Ne znam da li je iko ovde rekao "tanultam a magyar nyelvet hat honapja" i da je na kraju ipak prosao.

Evo jedan primer koji nije izivljavanje konzula, vec najobicniji primer koji se moze desiti u svakodnevnici a moze se okarakterisati kao srednje znanje jezika: pita konzul "sta bi ste uradili da se na putu desi saobracajna nezgoda" i sad on ocekuje odgovor "pozvao bih policiju i hitnu pomoc". Svako ko je presao "Szia, Jo napot, Viszlat" knjigu i "Hallo Itt Magyarorszag" kao i osnovnu gramatiku znao bi da odgovori na to.
Mnoga ta pitanja koja oni postavljaju su tematska i mogu se povezati sa upravo spomenutim knjigama i sa lekcijama iz istih. Tako da, ko je presao sve te knjige, reci, gramatiku, i na kraju uvezbao konverzaciju, moze da se nada prolazu.

Ni ja nemam vremena za ucenje onoliko koliko bih mogao i koliki sam kapacitet, ali necu odustati do god traje taj zakon ili dok ne zavrsim zapoceto.
 
Odgovor na temu

Maja84BG

Član broj: 330541
Poruke: 11
*.mynsn.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.09.2015. u 21:15 - pre 104 meseci
Jesi ti presao knjigu SJNV?

Ako jesi kakva je?
Da li postoje resenja za zadatke?

Htela sam da ti posaljem imejl/privatnu poruku ali ne mogu jer sam se nedavno registrovala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900469 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.