Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921991 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

qzmagretna

Član broj: 289013
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 15:00 - pre 102 meseci
Citat:
varaxi28:
Citat:
qzmagretna:
Pozdrav saborci. Evo da se javim sa ne bas lepim vestima. Stigla mi je odbijenica danas posle 9 meseci i 2 dana cekanja.

Moram reci da sam razocaran. Nisam se ovome nadao. Jos 28.Oktobra su doneli resenje ali eto koliko treba da stigne koverta do mene, skoro 2 meseca. Mogu odgovorno da tvrdim da nisam pao zbog jezika, a papiri su mi dobri tu nema greske. Nije da sad nesto k....njam ali mislim da jednostavno nisam imao srece i da je mozda malo poostreno sada i ovo sa imigrantima, ne znam sve mi se cini da EU ovo diriguje i da su malo smanjili gas. Ne mozemo svi dobiti madjarski pasos. Mora neko i da padne. Ne znam sta da kazem. Citao sam ovde u bas dosta slucajeva ko ne zna jezika odmah ga vrate ni ne uzmu mu papire. To bi bilo najlogicnije a ne ovako mi daju laznu nadu, cekam 9 meseci i paf odbijenica...Eto, ako nekog nesto zanima jos tu sam. Cak mi je i baba bila madjarica al nema to veze.

Poz.


Gde si obavio interviju? I gde si naveo zakletvu?



Kula 12.Mart ove godine. Mesto zakletve Subotica :(
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 15:27 - pre 102 meseci
Iskreno,vi u vojvodini treba da parlate madjarski skoro kao srpski. Eto vam odgovora. Sedajte i grejte čamovinu!
 
Odgovor na temu

danmark

Član broj: 327501
Poruke: 17
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 15:37 - pre 102 meseci
Iskreno,izgleda da oni misle da treba da govorimo madjarski malo bolje nego srpski.
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 15:47 - pre 102 meseci
Ma jok,nego nije isti kriterijum za npr.vojvodjane i nekoga na jugu srbije. Glupo je da taj juznjak dodje i prica bolje nego oni. Ne znam cemu to misljenje,ljudi su sasvim korektni u svakom pogledu.
 
Odgovor na temu

danmark

Član broj: 327501
Poruke: 17
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 16:38 - pre 102 meseci
Kako prema kome,iskustva su razlicita,ako ces tako da gledas onda bi od njihovih Madjara iz Vojvodine trebalo da zahtevaju vise od nas a to cesto nije slucaj.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.12.2015. u 18:18 - pre 102 meseci
Ja znam nekoliko cistoh Madjara, nasih, a da ne znaju madjarski !

A znam i neke Srbe koji su i ranije i porodicnih razloga naucioi madjarski. Moj tast npr...
 
Odgovor na temu

mellanslag

Član broj: 331139
Poruke: 12
*.a328.priv.bahnhof.se.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 01:11 - pre 102 meseci
Citat:
SarahKay2015:
Dobar dan drugari,

još čestitki novim državljanima :). Da li ima nekoga na forumu (ili ste čuli iskustva) ko je predavao dokumenta u Somboru na konzularnim danima, Temerinu, Rumi, Vrbasu...manjim mestima po Vojvodini. Hvala



Ja sam predala zahtjev na konzularnim danima u Rumi u martu 2015. i jos cekam na to veselo pismo da konacno saznam da li sam prosla ili ne :) .
Tog dana nas je bilo puno , ja sam bila 71. na spisku i dobrano sam se smrzla dok sam dosla na red . Kada su me pozvali, pokazali su mi naspram kojeg sluzbenika da sjednem , ja sam prisla , lijepo sam pozdravila ja njega i on mene i zamolio me je da sjednem , ja sam se zahvalila i sjela . Zamolio je da mu predam moja dokumenta , zatim licnu kartu i sve to uz izvolite i hvala . Malo je pregledao moja dokumenta pitao me da li sam sama pisala biografiju i gdje bih voljela da idem na zakletvu , ali odmah je i sam konstatovao ,ah vidim sad da ste napisali BG . Zamolio me je da se potpisem na vise mjesta i da na poledjini moje slike napisem datum rodjenja i da je potpisem , a onda je pozvao konzula . Konzul kako prilazi tako se hvata za stolicu na koju ce da sjedne i pita me sta je ovo , sledece pitanje je bilo sta ovo drzim u ruci , bila je to olovka . Na stolu je bila soljica od caja i u njoj kasikica pitao me je za kasikicu sta je ovo , dalje koje boje je olovka koju drzi , da nabrojim cetiri strane svijeta , kako se kaze policija , kako bolnica , kako kola hitne pomoci , od koga ucim madjarski jezik i gdje , da nabojim i cetiri godisnja doba ,kojim poslom se bavim i koju skolu sam zavrsila, da li zivim u stanu ili u kuci , onda je trazio da mu opisem moj stan , ja sam rekla koliki je i koliko prostorija ima i koje su to prostorije dodala sam na kraju i balkon na sta je on upitao na sta gleda balkon ,rekla sam na ulicu . Pitao me je sta volim da radim u slobodno vrijeme , imam li neki hobi . Poslije toga je upisao svoje misljenje o mom znanju jezika ( nemam pojma sta je tacno napisao) i onda mi je pricao kako treba da nastavim sa ucenjem da gledam Duna tv i da slusam radio i da ocekujem poziv iz Budimpeste da ce to biti provjera mog znanja jezika . Pitala sam ga koliko dugo , od prilike , moram da cekam , rekao mi je 3-4 mjeseca .Sve ukupno je trajalo nesto vise od dvadesetak minuta , a moja 3-4 mjeseca su se otegla na vec nesto vise od 9 mjeseci . Jedno sam sigurna , ako ipak na kraju dobijem odbijenicu , pokusacu ponovo i opet i opet dok god ne uspijem :) . Svima zelim puno srece i cestitke novim drzavljanima .
P.S. tog dana su mnoge vratili , nisu htjeli da im uzmu dokumenta i rekli su im da jos malo uce i da pokusaju ponovo .

Najgore je raspravljati se sa budalom,
prvo te spusti na svoj nivo, a onda te
dotuce iskustvom.
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 01:24 - pre 102 meseci
Mogla si predati u konzulatu u stokholmu, lakse bi ti bilo !
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 10:03 - pre 102 meseci
Opet ja sa pitanjem u vezi pasoša :)

Ako se preda u HU, opcija 7 dana ili normalna procedura, kako vas obaveštavaju posle da je pasoš gotov?
Negde na forumu pročitah da su nekoga pitali za adresu u HU?

 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 10:07 - pre 102 meseci
Ne oabevstavaju te nego odes da ga podignes !

Pogledaj malo onaj link gore imas sve na engleskom kako sta gde koliko kosta.
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 10:16 - pre 102 meseci
Hvala Aix, previdela sam link :)
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 10:21 - pre 102 meseci
Citat:
KoVacH_:
Opet ja sa pitanjem u vezi pasoša :)

Ako se preda u HU, opcija 7 dana ili normalna procedura, kako vas obaveštavaju posle da je pasoš gotov?
Negde na forumu pročitah da su nekoga pitali za adresu u HU?



Ne obavestavaju te (odnosno DA ukoliko posedujes madjarski broj telefona ).Meni su rekli da dodjem za 20 dana.

A mozes I sam da proveris na sajtu:

https://osterweb.kekkh.gov.hu/osterweb/lekerdezes.action
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 10:23 - pre 102 meseci
@ dekibgd


Pa, tako nešto i ja pročitah da su nekoga na forumu pitali za adresu u HU, ali ne pročitah odgovor šta ako nemaš adresu tamo.

Ovaj link što mi je Aix ostavio, čini mi se da tamo piše da deca ispod 12 godina nisu obavezna da budu prisutna, na brzinu samo preleteh pogledom.

Da li je neko radio pasoše za klince u HU?
 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 10:26 - pre 102 meseci
Ako vec idete u. Madjarsku po pasos imite onaj najhitniji. Platis 100 evra vise i sutra ga imas. Jedan put i jedno nocenje.

Otvorite se malo za zemljo sto vam dade pasos !
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 10:27 - pre 102 meseci
Mene niko nije pitao za adresu u HU, a I sto bi,ne vadim licnu kartu nego pasos.

 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 10:43 - pre 102 meseci
Citat:
Aix:
Ako vec idete u. Madjarsku po pasos imite onaj najhitniji. Platis 100 evra vise i sutra ga imas. Jedan put i jedno nocenje.

Otvorite se malo za zemljo sto vam dade pasos !


Nema to nikakve veze sa nekakvom ustedom,barem ne u mom slucaju.

Poenta je da mi nije bilo toliko hitno za pasos,a tih 130e(toliko je doplata za izradu za 24h)sam potrosio prilikom naredne posete(doduse I mnogo preko toga hehe).

Ukupno proveo 5 dana tamo a realno I to je premalo za tako jedan fenomenalan grad kao sto je Budimpesta.




 
Odgovor na temu

Aix

Član broj: 331490
Poruke: 186



+32 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 10:44 - pre 102 meseci
Ne moze bez dece, jer moraju da uslikaju dete !

A mora oba rodtitelja da potpisu ili da roditelj koji ne moze da bude priustan da ovlastenje izjavu tj punmoc naravno prevod na madjarski.

Adresa nije poteebna.
 
Odgovor na temu

konkvistador
konvistador
nezaposlen
...
Srbija Beograd

Član broj: 331592
Poruke: 11
95.180.38.*



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 14:01 - pre 102 meseci
Pozdrav ljudi!
Nakon nesto vise od godinu dana svoj proces dobijanja madjarskog drzavljanstva privodim kraju.
Juce sam dobio pismo sa pozitivnim odgovorom, danas zvao i zakazao zakletvu za 28.januar u Beogradu.

1.oktobra 2014. krenuo sa ucenjem (individualno sa profesorkom tacno 52 dvocasa i samostalno svakodnevno ucio) i 12.maja 2015. obavio intervju u ambasadi u Beogradu. U ambasadi se zadrzao oko pola sata. Uobicajena pitanja o tome cime se bavim, malo o nekim mojim predjasnjim putovanjima iz pasosa, slobodnom vremenu, o nacinu ucenja jezika, o porodici, hobiju, sa manjim podpitanjima, nikakva prepricavanja romana, filmova itd.
15. decembra (juce) mi je stiglo pismo, bez ikakvih poziva i provera za ovih 7 meseci.
Da napomenem, niko u porodici mi ne govori madjarski i to su me usput pitali.
Zahvaljujem se svima sa foruma koji su dostavljali veoma korisne informacije.
Ako ima pitanja tu sam. Ne odustajte, zegrejte stolicu i srecno svima.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

mellanslag

Član broj: 331139
Poruke: 12
*.a328.priv.bahnhof.se.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 14:17 - pre 102 meseci
Bravo , cestitam :) !

Najgore je raspravljati se sa budalom,
prvo te spusti na svoj nivo, a onda te
dotuce iskustvom.
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.12.2015. u 14:34 - pre 102 meseci
Citat:
konkvistador:
Pozdrav ljudi!
Nakon nesto vise od godinu dana svoj proces dobijanja madjarskog drzavljanstva privodim kraju.
Juce sam dobio pismo sa pozitivnim odgovorom, danas zvao i zakazao zakletvu za 28.januar u Beogradu.

1.oktobra 2014. krenuo sa ucenjem (individualno sa profesorkom tacno 52 dvocasa i samostalno svakodnevno ucio) i 12.maja 2015. obavio intervju u ambasadi u Beogradu. U ambasadi se zadrzao oko pola sata. Uobicajena pitanja o tome cime se bavim, malo o nekim mojim predjasnjim putovanjima iz pasosa, slobodnom vremenu, o nacinu ucenja jezika, o porodici, hobiju, sa manjim podpitanjima, nikakva prepricavanja romana, filmova itd.
15. decembra (juce) mi je stiglo pismo, bez ikakvih poziva i provera za ovih 7 meseci.
Da napomenem, niko u porodici mi ne govori madjarski i to su me usput pitali.
Zahvaljujem se svima sa foruma koji su dostavljali veoma korisne informacije.
Ako ima pitanja tu sam. Ne odustajte, zegrejte stolicu i srecno svima.
Pozdrav :)



Bravoo cestitamo!

Očekujemo te sa novim izveštajem sa položene zakletve :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921991 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.