Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gradjevinski materijal iz Turske

elitemadzone.org :: MadZone :: Gradjevinski materijal iz Turske

[ Pregleda: 4320 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VeljkoBGD

Član broj: 275859
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Gradjevinski materijal iz Turske08.01.2011. u 18:35 - pre 161 meseci
Postovani forumasi,

na vecem placu gradimo dve porodicne kuce za nas. Molim ako neko ima informaciju da li u Turskoj postoje stovarista gde je moguce pazariti gradjevinski materijal, sanitarije, podove (plocice, parket), kucne aparate...dakle sve sto je potrebno a da to izadje povoljnije kad se uveze nego da se kupuje ovde kod nas?

Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Gradjevinski materijal iz Turske08.01.2011. u 19:32 - pre 161 meseci
U Turskoj sigurno postoje firme kod kojih možeš pazariti građevinski materjal ali ukoliko poštuješ zakonsku regulativu teško da će ti se to isplatiti.Tu je još i transport svega do Srbije koji s obzirom na cenu goriva ne iznosi baš malo para.Zatim i činjenica da materjal koji ugrađuješ mora da odgovara našim regulativama i standardima.....dakle sve se ovo odnosi AKO nameravaš da poštuješ zakonsku regulativu...ukoliko ti to nije namera onda ovaj oforum nije mesto za takvu vrstu diskusije.....pozzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Gradjevinski materijal iz Turske08.01.2011. u 19:44 - pre 161 meseci
Možda čovek ima plac u Truskoj. Bar sam tako ja razumeo. Zašto bi neko prevozio građevinski materijal hiljadama kilometara ako isto to ima da kupi blizu placa na kojem gradi?
 
Odgovor na temu

VeljkoBGD

Član broj: 275859
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gradjevinski materijal iz Turske08.01.2011. u 21:33 - pre 161 meseci
Plac je u blizini Beograda. Interesuje me da li je moguce ostvariti ustedu na ovaj nacin i da li se te peripetije isplate? Moguce je da ne, ali samo kad pogledam koja je razlika u ceni za npr. keramicku plocicu ili bide u odnosu na prodavnice ovde, deluje da i transport, spedicija i carina zaista u toj meri ne bi povecali cenu. Moja ideja je bila da se uzme bas sve tamo, dakle kamen, plocice, sanitarije, prozori, vrata, podovi, kuhinje, namestaj, aparati itd. Hvala za odgovore.

Sve najbolje,
Veljko
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-143-91.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Gradjevinski materijal iz Turske08.01.2011. u 23:31 - pre 161 meseci
ti ozbiljno mislis da ce te jeftinije izaci da platis nekog kamiondziju da ode do turske,da ga napuni plocicama i doveze ovde, sve sa carinom i ostalim peripetijama?
Citat:
samo kad pogledam koja je razlika u ceni z

a koja je? (i pokazi koja plocica je u pitanju)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Gradjevinski materijal iz Turske08.01.2011. u 23:45 - pre 161 meseci
Aj probaj pa nam javi.
Zivo me zanima koliko ce da te kosa dovozenje kamenja iz Turske u odnosu na ovdasnje kamenje.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gradjevinski materijal iz Turske09.01.2011. u 00:46 - pre 161 meseci
Ja sam cuo da je u Africi materijal jos jeftiniji.
 
Odgovor na temu

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Gradjevinski materijal iz Turske09.01.2011. u 08:37 - pre 161 meseci
Citat:
Odin D.: Ja sam cuo da je u Africi materijal jos jeftiniji.


Kao dete sam svojevremeno razmisljao da dovezem iz Afrike par kamiona pustinjskog peska, htedoh da pravim plazu na reci.

Citat:
VeljkoBGD: Plac je u blizini Beograda. Interesuje me da li je moguce ostvariti ustedu na ovaj nacin i da li se te peripetije isplate? Moguce je da ne, ali samo kad pogledam koja je razlika u ceni za npr. keramicku plocicu ili bide u odnosu na prodavnice ovde, deluje da i transport, spedicija i carina zaista u toj meri ne bi povecali cenu. Moja ideja je bila da se uzme bas sve tamo, dakle kamen, plocice, sanitarije, prozori, vrata, podovi, kuhinje, namestaj, aparati itd. Hvala za odgovore.

Sve najbolje,
Veljko



Pazi sad, to bi mogao da dovezes iz Turske, ali ako vozis sve odjednom ne mozes omasiti carinu, carinske stope, PDV, spediterske usluge, i verovatno jos neke takse i prireze. Drugo, ipak je to put za uslovnu krtu robu, moze se neka ostetiti u putu, te bi mozda u startu morao kupiti malo vise nego ti je potrebno.

Da bi imao neki uvid koliko bi te to kostalo moras da saznas carinske stope svakog od tih elemenata ponaosob, (jer ako imas vise stvari, u spediciji se nece mnogo maltretirati nego ce sve da obuhvate pod jednu stopu, sto u nekim slucajevima nije povoljno, jer zakon propisuje najvecu carinsku stopu koja se moze naci unutar roba koju uvozis), a stope imas ovde

http://www.kombeg.org.rs/

samo nisam nasao za uvoz uz Turske , vec iz EU, sad u sta spada Turska ne znam. Moras da znas da carinu i pdv moras platiti tog dana kada ocarinis da bi mogao podici robu sa terminala inace placas lezarinu vozila na terminalu, a imas i drugih konsekvenci, ili ako obezbedis garancije, platis u roku od najkasnije kroz 7 dana, a robu podizes odmah sa terminala cim spediter zavrsi.

Tako da u konacnom racunu imas: Cena robe + Cena transporta + spediter + carina + pdv + ostali troskovi = konacna cena.

Pa sad vidi sta bi mogao.
 
Odgovor na temu

VeljkoBGD

Član broj: 275859
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Gradjevinski materijal iz Turske09.01.2011. u 08:45 - pre 161 meseci
Hvala svima na odgovorima, resio sam da ne trosim vreme na ovu ideju vise, pitanje je da li bi bilo moguce nesto ustedeti uzimajuci u obzir sve moguce komplikacije.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gradjevinski materijal iz Turske

[ Pregleda: 4320 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.