Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Reketaši" preuzimaju dugove

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Reketaši" preuzimaju dugove
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20438 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 17:19 - pre 161 meseci
Citat:
Banke, ali i telefonski operateri koji od klijenata ne mogu da naplate potraživanja na ime mesečnih rata za kredite ili telefonske račune, često svoj dug po diskontnim cenama prodaju agencijama za naplatu dugovanja. Tako neredovne platiše umesto bankara sada zovu operateri tih firmi, koji često ne baš biranim metodama pokušavaju da naplate dugovanja.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...banka-proda-kredit-uterivacima

Čitam komentare i nije mi jasno...
Mislim, kapiram da postoje neke nedoumice da li je ovakva "prodaja" dugova 100% legalna, koje "metode" koriste "reketaši" i sl, ali mi je neverovatno koliko su ljudi ogorčeni što dugove treba da ... vrate!
Izgleda da je varijanta sa sudom nekako najprivlačnija, jer sudovi zna se kako rade u nas, pa sad ovo "smaranje" nije baš dobrodošlo :\

Evo npr. jedan poznanik - rešio čovek da ne plaća račune za mobilni. I isključili mu, pa ga operater juri za naplatu. Par hiljada je u pitanju. Zovu ga, a on ostavio kevin telefon, pa ženu cimaju svaki čas. A on u fazonu qratz ću im platimTM
A potrošio minute regularno.
I tako... :\
 
0

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 17:32 - pre 161 meseci
Nista cudno, decenijama su tako ziveli pa navikli... Bilo bi cudno da nisu ogorceni sto moraju da plate/vrate
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 19:06 - pre 161 meseci
Citat:
koje "metode" koriste "reketaši"

je l ima neko detalje vezane za ovo? bas me zanima koje to metode koriste A DA SU LEGALNE (znaci nema lomljenje kostiju, obijanje brava i iznosenje televizora i slicno)
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 19:15 - pre 161 meseci
Koliko kontam, za sada je reč o metodama "uznemiravanja". Zovu te telefonom kući, šalju opomene, zivkaju na posao i tako.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 19:18 - pre 161 meseci
a da ih prijavis za uznemiravanje (to zivkanje) ili jednostavno blokiras njihov broj (verovatno nece kupovati svaki put drugu karticu)?
i koliko ih izadje tel. racun, a koliko "kajmaka" podignu naplatom duga?

p.s. da ne bude zabune, ne podrzavam neplacanje legalnih racuna (bilo da je redovna rata za kredit ili redovan, ne nabudzen, racun za telefon)
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 19:46 - pre 161 meseci
Ono sto me posebno nervira, to je sto mnogi tarifiraju/fakturisu to obavestavanje. Nisam siguran koliko je to legalno. Recimo gledam danas na sajtu jedne banke, svaka opomena=300din, a postoje predopomena, prva opomena, druga opomena, treca opomena, opomena pred utuzenje + opomene za zirante = lepa parica samo od opominjanja :)
Mene su jednom zvali tako za neki racun sa kojim nisam saglasan i rekli mi da mi se racun uvecava za cenu te opomene i da ce me zvati ponovo i ponovo sabirati, ali sam im ja nasao adresu i poslao dopis da nisam saglasan sa koriscenjem usluge opominjanja, niti sa placanjem usluge vec obavljenog opominjanja koje je obavljeno protivno mojoj volji, za sta po zakonu o zastiti potrosaca imam pravo da ne platim, a da za osnovni dug trazim da naplatu realizuju sudskim putem bez ikakvih opomena. Nisu vise zvali da traze pare ni za racun ni za opomenu. Desilo se jos jednom da sam imao prigovor na uslugu doplatne karte parking servisa, pa su oni negativno odgovorili i na cenu dodali i cenu opomene, pa sam isto pisao prigovor zbog fakturisanja opomene i isto nisu vise trazili pare ni za doplatnu kartu, ni za opomenu. Znaci, licni savet je ako dobijete neku opomenu koja se naplacuje da obavezno napisete prigovor u roku od 8 dana gde cete se izjasniti da niste saglasni sa koriscenjem usluge opominjanja, u suprotnom, ako se niste izjasnili u zakonskom roku neko to posle moze da tumaci da ste saglasni da koristite i placate opominjanje.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 19:47 - pre 161 meseci
Citat:
Banke, ali i telefonski operateri koji od klijenata ne mogu da naplate potraživanja na ime mesečnih rata za kredite ili telefonske račune, često svoj dug po diskontnim cenama prodaju agencijama za naplatu dugovanja. Tako neredovne platiše umesto bankara sada zovu operateri tih firmi, koji često ne baš biranim metodama pokušavaju da naplate dugovanja.

U NBS kažu da banka ima pravo da proda dug, ali da uslovi moraju ostati isti
- Niko me nikad nije obavestio o prodaji duga. Imala sam 11.000 dinara duga po minusu na tekućem računu. Na računu koji mi je stigao od meni nepoznate firme pored tog duga imam još obavezu od oko tri hiljade za zateznu kamatu i oko pet hiljada za administrativne troškove. Ukupno oko 19.000 dinara. Skoro svakodnevno me zovu iz te firme i ubeđuju da platim, preteći mi da mi je dnevna kamata 15.000 dinara i da sam dužna 215.000 dinara. Moram priznati da i ja njima ne odgovaram biranim rečima. Otišla sam u banku i oni su mi rekli da sada njima nisam ništa dužna - objašnjava za “Blic” Beograđanka Mira.

...
- Banka može u skladu sa odlukom o upravljanju rizicima banke zbog neizvršavanja obaveza dužnika prema banci potraživanje od tog dužnika pod uslovom da je dospelo i da je banka pokušala da ga naplati - ustupiti pravnom licu u Srbiji saglasno Zakonu o obligacionim odnosima. Kupac duga uslove ugovora ne može menjati ukoliko bi takva izmena dovela klijenta u nepovoljniju poziciju u odnosu na uslove koje je predvidela banka u ugovoru - kažu za “Blic” u NBS.

U skladu sa odredbama Zakona o bankama, banke podatke o klijentu koji se smatraju bankarskom tajnom mogu saopštiti trećim licima samo uz pismeno odobrenje tog klijenta.


Ceo tekst:
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...banka-proda-kredit-uterivacima

Nesto ne videh da im je ova zena dala odobrenje da njene podatke daju trecoj firmi... koja se pozivala, na blago receno, "promenjene uslove" kamatiranja , kao "podsticaj" za ubedjivanje...
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 19:51 - pre 161 meseci
Pa zvace tvog sefa ako ne mogu tebe, pa ako ni to ne urodi plodom zvace po familiji. U principu sto si vise duzan to im je veca provizija i veci deo koji mogu da potrose smarajuci te (nije samo telefonski racun, morasju da plate i zaposlenog koji smara). A kad potrose tu lovu onda te teraju na sud pa onda naplate i troskove sudskog postupka i zatezne kamate, itd, itd. I to ce sve da potraje ovako dok ne uvedu privatni sektor u sudska izvrsenja, onda ce da krene karambol sa plenidbom, jal dobrovoljnom jal prisilnom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 20:08 - pre 161 meseci
Odbrana od ovoga je samo hladna glava i snimanje svih razgovora (kako znate i umete), pa ako ti kaze da moras da platis zateznu kamatu od 100% dnevno onda advokata pod ruku i pravac murija i podnosenje krivicne prijave za reketiranje, nije zgoreg ni podici prasinu u medijima kao sto ova zena pokusava (mada je to njena rec protiv njihove a ona je duzna, zato treba imati snimak). Kamata na kamatu isto nije legalna kod nas po ZOO. Administrativna taksa za obradu duga je takodje nesto sto mozete da osporite osim ako nije predvidjena inicijalnim ugovorom. Ali racunajte da dug nece nestati, u najboljem slucaju tu je dug i tu je leglana zatezna kamata, od toga nema bezanja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 20:14 - pre 161 meseci
Nego kad ce Tijanic ovo da pokrene... 'oce onaj :)
Kako vise da pokazuje gole voditeljke na svom mob. telefonu drustvu, ne skidaju se sojke gole dzabe :)
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove10.01.2011. u 23:32 - pre 161 meseci
EOS MATRIX d.o.o. Beograd

prihod za 2009-u 152.827.000 rsd, dobit 28 064 000 rsd.
broj zaposlenih 95

Isplati se biti uterivač dugova, doduše ovi očito rade i outsourcing za strane firme tj. zivkaju ljude u inostranstvu odavde.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove11.01.2011. u 09:01 - pre 161 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...ci-dugova-ne-smeju-da-ucenjuju


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove11.01.2011. u 18:57 - pre 161 meseci
Citat:

...
Agencije za naplatu dugovanja po diskotnoj ceni od banke otkupe dug i onda pokušavaju da ga naplate, prvo dogovorom a onda tužbom.

U agenciji "EOS matriks" kažu da se njihovi operateri ponašaju korektno, da ne prete, ne uznemiravaju i ne ucenjuju.

Radi se u dve smene po šest sati, a o sebi ne razmišljaju kao o uterivačima dugova.
...
Kupac duga uslove ugovora ne može menjati ukoliko bi takva izmena dovela klijenta u nepovoljniju poziciju u odnosu na uslove koje je predvidela banka u ugovoru.

U "EOS-u" navode da uslovi otpale ostaju i da se kamate ne menja.
...
izvor


i koliku marzu ovi onda imaju ako bi sve po zakonu naplacivali - platili radnike da u dve smene zivkaju (i sta vec), platili racun za telefon i jos da imaju zaradu...

mada,ako je ovo tacno
Citat:
To znači, ako su pozajmile 5.000 evra, banke nekad dug prodaju i za manje od 500 evra

onda se i isplati
pod uslovom, da uspes naplatiti dug (a kako naplatiti od osobe koja nema...)
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove11.01.2011. u 19:30 - pre 161 meseci
Pa oni se uvek ugrade toliko da su dobri nekih 20%-ak posto u totalu kad odbiju i sve dugove koje su kupili a nisu naplatili. U zavisnosti od toga koliko prosecno uspeju da naplate zavisi i koliko % ce ponuditi klijentima za dug. Samim tim sto je <10% govori ti koliko uspeju da naplate :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove18.01.2011. u 00:23 - pre 161 meseci
Secate se moje teme sa vip-om?
Ako ne,evo link http://www.elitemadzone.org/t4...anje-racuna-za-mobilni-telefon

Ja sam odlucio da ne placam vise racun (imao sam mu*a da ne placam) i desilo se sledece:

1.Stizao mi je racun za naredna 3 meseca
2.Imao sam poziv pre 15 dana sa 0601234 na fixni, nisam odgovorio
3.Pre 5 dana sam primio poziv sa nekog klasicnog 011 broja,i rekli su mi da platim do kraja nedelje dug ili raskidaju ugovor

Sledece je pretpostavljam to da ce me smarati neka privatna firma "reketasa" da vratim dug
Pricacu vam kako to funkcionise
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove18.01.2011. u 00:28 - pre 161 meseci
^^
Jesi ti onaj sto se bunio kako su ti dozvolili da potpises ugovor kad nisi zaposlen i sto ces da krades, samo da ne ides u zatvor?
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove18.01.2011. u 00:34 - pre 161 meseci
^^

Hahaha, ovo vece sve bolje od boljeg :)

Ipak da batalim zabavu, treba spavati...
 
0

fozzybear

Član broj: 266797
Poruke: 6
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove18.01.2011. u 02:25 - pre 161 meseci
Jesam Isak,ali to za kradju sam se naravno zezao.
Ali to da su mi dali da potpisujem tako visok ugovor a nezaposlen sam je stvarno bilo glupo od njih.
Samo se njima odbilo o glavu :-D
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove18.01.2011. u 06:21 - pre 161 meseci
Citat:
fozzybear: Samo se njima odbilo o glavu :-D


Uvek sam se pitao kako velike kompanije opstaju, a ponasaju se tako amaterski...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: "Reketaši" preuzimaju dugove18.01.2011. u 07:03 - pre 161 meseci
Jos ja idiot na temi oko Civ ti dajem predlog da ides negde da volontiras, a ti ni ono sto dobijes neces da platis, kamo li da ti das nesto za dz :D

 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Reketaši" preuzimaju dugove
(Zaključana tema (lock), by mmix)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20438 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.