Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komentari o novim tablicama i saobraćajnim

elitemadzone.org :: AutoZone :: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86154 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nicolas
Beograd

Član broj: 11756
Poruke: 164
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 57271817


+2 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 07:48 - pre 160 meseci
Citat:
vilil1: E, ja tvrdim da nijedna strana zemlja nema pristup bazi podataka nase policije, pa ni ne moze slati takve kazne!


Aha, znači ja odem u Austriju, pri povratku vozim 220 km/h, snimi me kamera. Ja 10-15 minuta nakon toga stižem na granicu, regularno prelazim u Mađarsku. U Mađarskoj isto tako vozim pre 200 km/h, snimi me kamera, dolazim na granicu sa Srbijom, ulazim u našu zemlju i opušteno, nikom ništa. Pošto na osnovu snimka ne znaju ko sam, kazna mi nikad neće stići i nema veze... jel tako?
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 09:12 - pre 160 meseci
Citat:
milened: Pa jos je gore da te saceka na Horgosu (a da nemas pojma) dok zuris u Austriju.

A i sta ce im pomoc nase policije. Moras im dati pasos i saobracajnu kada ulazis u Madjarsku i Hrvatsku. U saobracajnoj je broj kola, a u pasosu adresa.


Upravo tako,

bolje da te pronadju i da si svestan da te "traze" jer u protivnom veoma je neugodno ono ste te moze snaci kod sledeceg prelaska granice. U najboljem slucaju nece te pustiti da udjes, a u najgorem, moze se desiti da te posalju na malo godisnjeg odmora. Sve zavisi o kakvom problemu je bilo reci.

Inace, saradnja izmedju policija pojedinih drzava nema ama bas nikakve veze sa bilo kakvim bilateralnim sporazumom.


@Nocni,

i za vreme sankcija postojala je medjudrzavna "policijska saradnja" samo je nivo saradnje bio spusten na jedan od nizih nivoa.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 09:20 - pre 160 meseci
Sa novim tablicama ne možete u inostranstvo

Citat:

Građane koji su od početka godine registrovali svoja vozila sačekao je novi "tuš“ - dobili su nove tablice, nalepnice za vozila, a umesto saobraćajne dozvole uverenje da je vozilo registrovano. Sa ovim papirom vlasnici novih tablica ne mogu da putuju nigde u inostranstvo, pa makar to bila i susedna Bosna i Hercegovina.


Da li je neko video ovo??? Bože me sačuvaj i sakloni ove države propale...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 09:21 - pre 160 meseci
Jel sigurno to za nalepnice? Baš sam gledao ovih dana i ni na jednom vozilu sa novim tablicama ne videh nalepnicu.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 09:27 - pre 160 meseci
Da, dobija se i nalepnica. Nego slučaj je recimo sledeći, planirao si da ideš kolima u inostranstvo početkom februara kada ti ističe registracija i policija ne može da ti da saobraćajnu jer ne može da stigne da oštampa ti ćeš morati drugačije da se snađeš za taj put. Trebalo bi tužiti državu...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 09:48 - pre 160 meseci
Citat:
nicolas: Aha, znači ja odem u Austriju, pri povratku vozim 220 km/h, snimi me kamera. ... jel tako?

Nije tako. Trebalo je da piše:

Kad i ako dobijem saobraćajnu dozvolu, ja odem u Austriju, pri povratku vozim ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 09:54 - pre 160 meseci
da li neko zna da li su poostrili tehnicke u odnosu na 2010 tipa uveli neke nove zvrcke, kontrolu gasa. Imama malo problem sa karoserijom, na jednom mestu je udaren malo, da li ce biti problema. Kocnice su OK sve sam menjao ?

A ovo za dozvole cuo sam da ce se vremenom ubrzati, pitanje kad ?
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 10:04 - pre 160 meseci
Citat:
Nocni

Neko zivi veoma blizu toj evropi... npr. Subotica etc... oduvijek su isli u Madjarsku cesto cak nije ni viza trebala za lokalno stanovnistvo... imali su neke propusnice a mnogi od njih imaju i Madjarsku licnu kartu koja se moze dobiti na osnovu porijekla jednog od roditelja... sad su i Rumuni i Bugari takodje Evropa...



Ti sto putuju u Segedin, Vidin i Turnu Severin po salamu, tesko da ce voziti 200km/h pijani i drogirani.





 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 274



+62 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 10:14 - pre 160 meseci
Citat:
rfe: da li neko zna da li su poostrili tehnicke u odnosu na 2010 tipa uveli neke nove zvrcke, kontrolu gasa. Imama malo problem sa karoserijom, na jednom mestu je udaren malo, da li ce biti problema. Kocnice su OK sve sam menjao ?

Ja sam uradio tehnicki u ponedeljak i sve je bilo isto kao i prethodnih godina. Nista narocito nisu gledali osim izduvnih gasova (vozim dizela). Doduse, auto je nov (star godinu dana) pa i nemaju na cemu da zakeraju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.ADSL.neobee.net.



+42 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 10:16 - pre 160 meseci
Citat:
nicolas: Aha, znači ja odem u Austriju, pri povratku vozim 220 km/h, snimi me kamera. Ja 10-15 minuta nakon toga stižem na granicu, regularno prelazim u Mađarsku. U Mađarskoj isto tako vozim pre 200 km/h, snimi me kamera, dolazim na granicu sa Srbijom, ulazim u našu zemlju i opušteno, nikom ništa. Pošto na osnovu snimka ne znaju ko sam, kazna mi nikad neće stići i nema veze... jel tako?


Nema veze ako ne zelis da ikada vise tamo putujes u protivnom ....

Vidim da su se ovde skoro svi uhvatili za inostranstvo: pa zar nije pocelo kaznjavanje u Beogradu na osnovu snimaka kamera. Bas bih voleo da vidim koja to kamera razlikuje D i Đ sa tablice
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 10:29 - pre 160 meseci
Citat:
milened: Bas bih voleo da vidim koja to kamera razlikuje D i Đ sa tablice

A, detalji se lepo vide... :D

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 10:31 - pre 160 meseci
'Oćemo li ćrilicu ili latinicu... možda odmah da pređemo na engleski?

I na kraju napravimo Frankešrajna... Na jednoj tablici i ćirilica i latinica i engleski + nepostojeći grb kao prilog. E takvi smo mi, to je naša životna priča... E pa majstore za tablice, svaka ti čast :)
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.ADSL.neobee.net.



+42 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 10:46 - pre 160 meseci
Citat:
vilil1: A, detalji se lepo vide...




Sta tu nije u redu, lepo su se vezali, sve je po propisu
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 11:32 - pre 160 meseci
nesto se ne secam da su prosle godine gledali izduvne gasove ?!
 
Odgovor na temu

nicolas
Beograd

Član broj: 11756
Poruke: 164
*.static.isp.telekom.rs.

ICQ: 57271817


+2 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 11:36 - pre 160 meseci
Citat:
vilil1: A, detalji se lepo vide... :D



To je stari auto i ima menjač na sredini, na instrument tabli... nemojte biti toliko perverzni :p
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 274



+62 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 12:05 - pre 160 meseci
Ja 9 godina vozim dizele i uvek su mi merili izduvne gasove na tehnickom. I svaki put ista prica: imaju stare uredjaje za merenje koji na novijim ispravnim kolima jedva mogu da registruju nesto. Onda se ubiju turirajuci motor ne bi li proziveli nesto sto mogu da izmere, jer ne mogu da stave izvestaj sa 0 kao rezultat. Ako je 0, onda postoji sumnja da nisu ni testirali...

Doduse, uvek sam vozio kola u jedan od dva servisa u vlasnistvu iste firme...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim26.01.2011. u 19:20 - pre 160 meseci
Ako su pustili TX tablice za taxiste, zbog cega su oni duzni da svoj auto i registruju kao TX?? Ako vec auto nije vidno obelezen bojama taxija sta mene prisiljava da ga registrujem kao TX. Nigde nisam video da imaju beneficije prilikom predavanja taxi dokumenata da bi imali povoljnije uslove registracije.

Jer ako Vlada hoce preko registracija da odvoji kukolj od zita i ljudi da ulaze samo u taksije sa TX tablicama, red bi bio da takva vozila imaju debele pogodnosti prilikom registracije. Jer Svako od njih kada bude prodavao kola i kupac vidi TX zna da je taj auto vozen do bezsvesti i tom auto pada prodajna cena za 30% od istog auta koji nije bio taxi.

Ne vidim poentu onda da bilo koji taksista registruje auto sa TX, ne zbog toga dal je divlji il ne nego da bi kasnije mogao da proda auto
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.ADSL.neobee.net.



+42 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim27.01.2011. u 09:58 - pre 160 meseci
Opstinske vlasti u Novom Sadu su vec izjavile da nece od taksista zahtevati da imaju TX
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.ADSL.neobee.net.



+42 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim28.01.2011. u 09:13 - pre 160 meseci
Evo na jednom mestu tablice iz celog sveta

http://www.olavsplates.com/country_index.html
 
Odgovor na temu

popovicvl
Popovic Vladimir
Sr.Mitrovica

Član broj: 123486
Poruke: 393
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim28.01.2011. u 13:20 - pre 160 meseci
Tablice su malo nakaradne, ali to je sve sjajno smisljeno. Naravno da ce evropska komisija za regulaciju saobracaja imati
primedbe i ogranicenja za ulazak u EU. Tu je resenje, promeniti tablice ili ne ulaziti u EU.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86154 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.