Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Komentari o novim tablicama i saobraćajnim

elitemadzone.org :: AutoZone :: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86783 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Komentari o novim tablicama i saobraćajnim10.01.2011. u 20:49 - pre 161 meseci
MUP je javio da je do danas na području Srbije izdao preko 83.000 tablica. Očigledno su svi čekali 1.1 pa da registruju auto.

Ja sam do sada video dosta automobila sa novim tablica, nekoliko BG, VA pa čak i ovo novo TO? Problem se javlja u tome što sam tek iz drugog pogleda skapirao da su to naše nove tablice. Nisu upadljive i nisu čitke. Vidjao sam ih pre na papiru i čekao sam uživo, ali.... Slova u odnosu na trenutne su dosta manja i uža, recimo B veoma podseća na br 8, to sam primetio jer su neke tablice već bile prljave i bio je problem na tren raspoznati, ali logikom nije sigurno prvo 8G nego BG. Mnogo su zgusnuli slova i postala su veoma uska i samim time lošija za čitanje iz daleka naročito kod već spomenutih prljavih tablica. (da li će opet da se vrati kazna za prljave tablice umesto da piše nešto ozbiljnije??). Lično, smatram da su crnogorci odradili bolji posao sa tablicama, napravili su više "gradova" na tablama i samim tim više brojno/slovnih kombinacija i slova su im veća i čitkija..i lepša na oko. Naši su mogli bar to da iskopiraju, a ne da izmišljaju toplu vodu


Dobijanje saobraćajne je ispao problem, čeka se 10 dana i voziš sa potvrdom sa kojom ne možeš van granica. Zar moramo opet samo pola posla da uradimo. Šta ako je neko baš čekao da ide preko sa novim tablica na uplaćeno skijanje..... Pitanje je da li će tako svake god da bude da čekaš na saobraćajnu ili je to samo trenutna dečija bolest? Da li će postupak tehničkog, osiguranja, uplatnica, čekanja u redu biti drugačiji ..ili se svodi na isto samo je razlika u plastici?
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim10.01.2011. u 21:26 - pre 161 meseci
videh danas nove tablice na jednom od automobila nekog obezbedjenja.
Ono je uzas,stvarno sam razocaran.Verovatno na vozilima sve to deluje malo drugacije.Nego na slici ili tv-u.
Fontovi su ocajni.Video sam slovo Š.Ili se meni tako ucinilo.BG table su bile pa i meni deluje iz daljine na br 8.
haha silia 8G umesto BG.
Sta reci, ocajno.ovo ce se verovatno menjati za par god.

 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim10.01.2011. u 21:38 - pre 161 meseci
da dodam da se meni više sviđa opcija da svaki grad ima svoj grb na tablici umesto grba sa 4 S.
Nemam slike tablica drugih gradova da bi sve to izgledalo uverljivije.Ali i sad je malo kasno




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim10.01.2011. u 21:46 - pre 161 meseci
Pa ipak je drzava malo vaznija od "grada", uzgred, drzavni grb(ili neko drugo drzavno obelezje) je na svim tablicama u Evropi..
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim10.01.2011. u 21:58 - pre 161 meseci
Citat:
vladd: Pa ipak je drzava malo vaznija od "grada", uzgred, drzavni grb(ili neko drugo drzavno obelezje) je na svim tablicama u Evropi..

nije istina...ne bas na svim.
Nemacka(grb obelezje ima samo policija,ostalo po gradovima),Austrija(grb grada),Svajcarska(grb i oblast)..itd
googlaj kennzeichen


 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim10.01.2011. u 22:01 - pre 161 meseci
Na tablicama ne treba da stoji ni grb grada a ni sama oznaka grada, to nema nikakvu svrhu...
Tablice su ocajne, danas sam video nesto tipa 012-AĆ gde je Ć tj. ta crtica iznad jedva vidljiva, koliko je blizu okvira...
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim11.01.2011. u 08:44 - pre 161 meseci
Ja sam juce registrovao auto i dobio nove tablice. Nemam sta mnogo da komentarisem jer ste vi sve manje/vise rekli.
Ono na sta se ja zalim je i dalje neefikasan rad sluzbe za izdavanje tablica. Juce sam predao papire i stare tablice a auto parkirao blizu njihove sluzbe racujanuci da cu da sacekam 2-3 minuta i da mi izdaju sve novo. Na salteru mi 'ladno rekao "dodji sutra u 2". Posle moje intervencije zvali me posle 15-ak min. da mi kazu da su mi gotove tablice i da mogu da ih preuzmem Zamislite da je trebao tamo da mi ostane auto do danas... 'ajde meni, nije strasno jer je provincija i sve je blizu, ali mogu da zamislim ljude po vecim gradovima (dobro, mozda su u vecim gradovima efikasniji).

qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 09:30 - pre 161 meseci
A evo i jos jedne "nazovi"novine:

http://www.vecernjenovosti.inf...tml:312435-Jeftinije-za-krseve
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 10:26 - pre 161 meseci
Malo je glupa ta definicija "krs".

Valjda je tu tehnicki pregled da utvrdi sta je "krs" a sta nije.

Pa ako je auto tehnicki ispravan ne vidim nikakve razloge da se kategorizuje kao krs, makar bio star 100 godina. Ako nije, onda moz' da ga zovu kako oce.

Ja bih drasticno smanjio osiguranja za stara vozila, ali bih digao ekolosku taksu ili nesto slicno ali do neke primerene granice.

Pa bi u sustini doslo na isto, ali samo kad bi novac isao tamo gde treba.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 10:38 - pre 161 meseci
Citat:

Valjda je tu tehnicki pregled da utvrdi sta je "krs" a sta nije.

Problem je što "slobodna procena prijatelja" utiče na objektivnost i stvara se povoljna podloga za manipulacije raznih dimenzija. Zato se zakoni drže jednostavnih, lako primenljivih principa, ma koliko time neko bio oštećen ili povlašćen.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 10:57 - pre 161 meseci
Krs je uvredljiv naziv. Ciljno napisan. Da izazove bes, usmeren na pogresnu "nepravdu"..

Da bi se prikrilo stetocinstvo i losa namera ovakvih "propisa", potrebnih samo za finansiranje maglovitih aktivnosti, na stetu gradjana, ciljne ("bogate") grupe, onih koji bas nisu totalni socijalni slucajevi, da zive od javnih kuhinja, i eto luksusziraju se sa "licnim prevoznim sredstvom".

"Funkcionisanje stetocina u trenucima svetske ekonomske krize" je jedinstven naslov za sve aktivnosti vezane za prosto otimanje novca od gradjana, a "prikriveno" uz kojekakve pojmove "bezbednost" ili "zdravlje"..

Poz
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 12:23 - pre 161 meseci
Definicija "KRŠ"
Kola
Rastavili
Šapčani

 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 17:44 - pre 161 meseci

Citat:
Malo je glupa ta definicija "krs".

Valjda je tu tehnicki pregled da utvrdi sta je "krs" a sta nije.



Kad bi ovde postojao pravi tehnicki corolla xl bi bila ne krs, nego krs na kub.



 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 18:44 - pre 161 meseci
Sad me nasmeja grohotom...

Kako ocenjujes ispravnost nekog automobila. Evo ja cu ti dovesti poznanika koji ima Golfa I iz 1983. a koji ce da bude podjednako ispravan kao recimo auto star 2 godine na tehnickom.

Znaci, definicija KRS je glupa.

Moj auto je savrseno ispravan po svim vazecim normama (cak i bolje od toga, da ne navodim co2 emisiju koja mi je izmerena, neki ce se uvrediti a neki ce me napasti), kao sto je verujem savrseno ispravan BILO KOJI automobil SAVESNOG vlasnika koji odrzava svoj auto kako treba i uvek onako kako je propisano, bez obzira na godiste automobila.

A da ima grobova od vozila bilo kakvih, to stoji, ali to vazi za one koji uopste ne vode racuna o svom vozilu i svom zivotu. Imas grob star 20 a imas i grob star 1 godinu.

Tehnicki, kakav je, ako se sprovede kako treba, u stanju je savrseno da utvrdi koji je auto "krs" a koji nije.
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 19:00 - pre 161 meseci
Donekle tacno...ali...ipak je automobil komad gvozdja kod koga dolazi do zamora materijala i ma koliko vlasnik bio savestan(velika vecina nije) nije moguce da izmenja bas sve.Upravo zbog toga se i uvodi(kao u normalnim zemljama)tehnicki pregled na 6 meseci za starija vozilai ukoliko se novim pravilnik bude strogo primenjivao...mnogi ce postati pesaci.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 19:21 - pre 161 meseci
nema šanse da se sprovodi strogo. To nije ni cilj ove vlasti. Na taj način bi ostali bez značajnih prihoda, ovako će se malko gledati kroz prste, krševi na putu, dupli tehnički-kaplju pare i još plus parice za narodnu miliciju od vanrednih tehničkih i kazni, milina prava - svi zadovoljni.

Jedino što od bezbednosti ni ''b''

Inače, glupo je da se oni koji imaju odlične primerke vozila stare preko 20 godina nađu uvređeni definicijom krš. Ako je sve tako kako kažu da jeste, nema potrebe da se tangiraju.
na kraju krajeva, postoje i restaurirani old tajmeri
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 19:35 - pre 161 meseci
Zna se sta je krs. Nesto sto je neispravno, slomljeno, poluupotrebljivo ili na izdisaju. Vazi za sve proizvode, od igle do lokomotive.

Kod mehanickog proizvoda koji se odrzava po nekom servisnom intervalu i kome se redovno menjaju bitni sklopovi ili redovno menja svaki sklop koji se pokvari godiste ne igra ama bas nikakvu ulogu, kao sto je slucaj sa vazduhoplovima.

Isto vazi i za automobil, nebitna je starost.

To sto zivimo u drzavi gde ljudi nemaju para da odrzavaju kola, pa ih zato zovemo krsine, to je druga prica.

Uostalom, vise su krsevi oni iz Sapca nego pravilno i striktno odrzavam auto star kolko oces.

Niko nije uvredjen, samo se ne moze generalizovati.

Takodje, ono za limariju nije tacno. Zna se kako se limarija odrzava na automobilu. Takodje, zna se kako se elementi trapa i vesanja, i kocnica odrzavaju.

Ako se ne odrzavaju, dolazimo do krsa. Ako se odrzavaju kvalitetnim delovima i prema servisnom intervalu i ako se menja sve sto je defektno dolazimo do definicije tehnicki ispravnog automobila u svakom pogledu, bez obzira na starost.

Mene tehnicki dvaput godisnje nervira samo iz razloga sto mora da se duplo placa a nepotreban je ako se ustanovi odlicna tehnicka ispravnost automobila na prvom tehnickom. Onda na tom prvom "krs" nece proci pa nema ni potreba za novim pregledom od 6. meseci.

Ako bude tehnicki kakav najavljuju.

U normalnim zemljama NE POSTOJI tehnicki za stara vozila na 6. meseci. Negde samo na 2 godine recimo... nebitno kolko je auto star.

Nigde nisam cuo da se vozila tretitarju po godistu na tehnickom u EU. Samo po taksama.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 20:11 - pre 161 meseci
Inace da se vratimo na temu.

Ukupno ima 13 uplatnica!

Komsija registrovo Punto Classic, 17500 ga izaslo sa osnovnim osiguranjem i novim tablicama.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 20:24 - pre 161 meseci
Citat:
cozmo_im:Ukupno ima 13 uplatnica!

Jedno je sigurno. Ova vlast tone sve dublje i dublje ! Ostaje još samo da nam uzmu crno ispod nokata, a ni onda neće biti zadovoljni.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim12.01.2011. u 20:59 - pre 161 meseci
Tacno tako. Nebitno koji auto vozis, kojeg godista. Ima da platis. Za sve pare.

Mora da se zakrpe rupetine, mora da se otplate krediti i kamate.

Najlakse je udariti po dzepu vozaca (gorivo, registracije...).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Komentari o novim tablicama i saobraćajnim

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86783 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.