Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1460519 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 11:42 - pre 107 meseci
Ne moze nikad da bude vecno. Meni su rekli svi ako izdrzi par godina to je vrh. Iako su radjeni i podrubovi, zasticeno sve.

Ovo su spoljna, a ne unutrasnja ostecenja - ogrebotine, udarci kamenja i slicno. Tu se pokazuje a ne unutra. Unutra je sve tip top. A ako saniras sve to, moras da farbas, makar parcijalno. Nek ti neko ogrebe rub, sacekaj mesec dana i isto ce ti biti kao meni.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 12:01 - pre 107 meseci
Smatram da nisi u pravu. Ako se zamene rubovi kompletni, mora da bude kao novo. Zastita odozdo i unutra, ne sme da pokaze ako je dobro uradjeno sem ako je bilo fizickih ostecenja. to je druga stvar.

Ali ja ti i dalje kazem mnogo je jedna kantica za dva ruba. Farbace ti rubove do malo iznad prevoja, tebi je to novo radjeno tako da nece biti odstupanje od nijanse, jedino u suprotnom slucaju se farbaju kompleni delovi.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 12:08 - pre 107 meseci
Na fizicka ostecenja i mislim. Ne mislim na rdjanje samo od sebe naravno.

Ja vozim u gradu, a tu te malo malo ogrebu po rubu par puta godisnje. Ako je dublje, poliranje ne pomaze, i krenulo je da se pokazuje. Takodje su me i neki izgrebali po drugom rubu preko svih zastita.

Ali nema sanse da budu vecni. Origialn rubovi izdrze mozda 15 godina plafon, a tek ovi nema sanse... mozda izdrze 6-7 godina plafon zajedno sa sajtnama. Takav je dizajn auta, da se skupljaju necistoce gde ne treba i to je problem.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.33.241.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 14:02 - pre 107 meseci
Aj i ja da se javim, od muke... Svecica zamenjena, nije bilo nikakvih problema, samo je trebao bolji kljuc...
Ali, auto sad nece ni u mestu kako treba da radi... Negde vuce vazduh izgleda ali nismo uspeli nikako da utvrdimo gde... Vice majstor onaj ventil sto ulazi u kuciste filtera vazduha negde pusta na crevu, on skinuo i zapusio prstom, auto proradi... Vratimo ono koleno i malo nabije crevo, on radi lepo... Taman majstor otisao kuci, ja opet upalio da odem do radnje, ono isti slucaj kao i pre... Probao opet sve da pipam, zapusavam i mrdam, nema sanse... Znaci, da je to bila samo slucajnost... Moram ici do karburator servisa, ali kako da vozim 40 km sa ovakvim autom, kad nece ni u leru vise da radi, samo se ugasi? Znaci, pocinjem da se razocaravam u auto, a sanjao sam ga 5 godina. Sto ja sve bolje, on sve gore i gore radi... Bolje da sam ostavio sve sto je i bilo kad sam ga kupio: zastavine svecice, ulje od pre 3 godine, karburator sa potrosnjom od 13l, pa da vozim i psujem cenu benzina... Mislim, da bi lakse tada ziveo...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 14:34 - pre 107 meseci
A da ti neko testira vakuume. Meni je to crevce otislo, pa sam ga zamenio. Isto tako kad neki od vakuuma pustaju, ili nema lera, ili radi ko traktor. Tako je kod svakog auta, ne samo kod Corolle. S tom razlikom sto imas 25 godina star auto, ko zna kako je prethodnik odrzavao auto i da li su uopste svi vakuumi u redu.

Ne znam kako ti je majstor odradio servis karburatora, ali znam da u citavoj Srbiji to zna samo Gavra - a i on nekad ne moze da sredi karburator ako je otisao skroz. A mozda ti je upravo potrosnja bila prevelika zbog vakuuma nekog a majstor "utulio" karburator.

Meni je karburator sredjivan pre nego sto mi je pukao zupcasti. E, posle radova, kad je sredjen motor, meni je prejak saug i dugo drzi. Zato sto je bilo stelovano kad je motor bio u drugacijem stanju.

Znaci ako je tebi nesto drugo zezalo (a nije karb), nego tipa neki vakuum, a majstor na karbu stelovao da nesto pokusa, to nije dobro.

Dakle, mora da se testira da li pusta neki vakuum, da li je pravilno nastelovano paljenje motora, da se provere kablovi, razvodna ruka i kapa, da se premere naponi i otpori na bobini i komutatoru, pritisak pumpe za gorivo pa tek onda da se ide na sredjivanje karburatora.

Ovo su osnove kad kupis polovan auto sa karburatorskim sistemom i koji nema ECU.

Ti si prvo trebao da uradis veliki servis, zatim podesis paljenje, proveris ispravnost vakuuma i pritiska u sistemu za gorivo, zamenis sve sto ima veze sa strujom (kablove, kapu, ruku), proveris sve napone i otpore na sistemu paljenja, a onda da nastelujes karburator.

Meni je Gavra rekao da nema TEORIJE da se karburator nastelije kako treba ako je bilo sta drugo neispravno, bilo vakuum, bilo oko struje i slicno.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.33.241.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 14:46 - pre 107 meseci
Zbog velike potrosnje, sve sam to i radio i uglavnom menjao, jer kazem, bio je zapusten auto nenormalno. Jedino nisam nigde mogao vakuume da testiram. Servis karburatora sam radio nakon toga, na preporuku, znaci, isli ljudi sa corollom kod ovog majstora i svima sve radi savrseno... Radilo je i meni, i to me najvise buni... Znaci, nekad radi sve kako treba, a eto sad se potrefilo bas nikako... Sve je provereno, svi naponi, sve je u redu, kazem, jedino vakume nije niko strucan gledao, a mislim da je kontrolisao majstor za karburator, kada ga je vracao. Ja sam samo gledao raspored i sve je na svom mestu. A evo sad probao i ler gas da pojacam ne bih li mogao sutra kako bilo voziti i on uopste ne reaguje na to menjanje (povecanje), probao sam i onaj sraf nasuprot vakumskog sauga da zavrnem\odvrnem i nista... Upalim ga i on trokira, a onda se samo ugasi...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 14:54 - pre 107 meseci
Nema sta, karburator, vakuum neki ili saug. Cim ti ne da da menjas ler gas ili je vakuum ili saug/karburator.

Kad ugasi saug tek onda mozes da menjas ler gar (da stelujes). Odnosno kad je motor zagrejan na 40 stepeni (ako pogledas videces da rashladna tecnost cirkulise na karbu).
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.33.241.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 14:57 - pre 107 meseci
On upali normalno, stisnem gas-pustim-upalim... ona pipa sa vakumskog sauga se skroz povuce i on radi u leru, ali jako traljavo i slabo... Cim opet pipnem gas, pipa se vrati do onog sarafa i auto se ugasi...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 15:00 - pre 107 meseci
Koja pipa? Saug je sa suvozaceve strane i nema pipe, nego ima elektroski saug i onu plasticnu klackalicu koju gura vakuum. Dakle kada je motor hladan, klackalica se zatvori preko vakuuma i drzi jak ler gas a elektronski deo kontrolise postepeno otvaranje leptira. Kako se motor zagreva vakuum otpusta polako klackalicu. Ako rukom pomeris klackalicu on ce se odmah ugasiti (kad je hladan naravno tj tek upaljen motor) ili raditi traljavo. ALi ako opet dodas gas ponovo aktivira saug jer je hladan. Tako je namesteno i to je ispravan rad sauga.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.33.241.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 15:04 - pre 107 meseci
Sa vozaceve strane karburatora, gledano kada se stoji ispred auta, ona bela pipa...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 15:08 - pre 107 meseci
To nije saug. To je jedan od vakuumskih regulatora, videces da on regulise broj obrtaja na leru kada dodajes i otpustas gas. Ali on radi non stop nema veze sa saugom. Kad nije nastelovan moze ti biti samo jaci ili slabiji ler gas, jedino ako ne zaglavljuje pa ti gura jaci gas. Kad je auto na leru on je skroz otpusten i ne radi nista.

Ovo ti je saug:



A ova crna okrugla budza je bimetal koji otpusta leptir u kombinaciji sa vakuumom koji regulise rad sauga.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.33.241.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 15:12 - pre 107 meseci
A ona klackalica (zuti kljun - kako si ga ti u davnim postovima nazvao) nekako mi je jako labava, pre sam ja to prskao wd-om i delovalo mi je nekako zategnutije... Znaci, kad je pipnem, ona se mrda. Da li mozda postoji mogucnost da se tu nesto otkacilo, neka opruga ili nesto? Ali, opet, ne znam kako je onda moglo nedelju dana da radi, a sad opet ne radi...


E na taj deo sam mislio, to sam pre prskao wd-om...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 15:20 - pre 107 meseci
Njegov rad zavisi od vakuuma na koji je prikacen. Oce da zeza i ako je pogresno namontiran.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.33.241.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 15:26 - pre 107 meseci
https://imageshack.com/i/pb6JvpIkj

https://imageshack.com/i/p9FpQ1anj

https://imageshack.com/i/hlpohEbLj

Evo kako kod mene to izgleda, ako mozes da vidis...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 15:28 - pre 107 meseci
Trebalo bi da izgleda kao na ovoj slici sto sam okacio, ali se ne vidi bas najjasnije s tvojih slika.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.33.241.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 15:55 - pre 107 meseci
I jeste kao sa tvoje slike, samo mi losa kamera, slikao sam sa mobilnog, pa nesto mutno ispade. Sve je isto kao kod tebe. Evo, sad kad je bio hladan, upalio sam ga i radio je nekako jadno na leru, cim pipnem gas on se ugasio... Kad se tako malo zagrejao, kada probam da ga upalim, on se odmah gasi, nece ni u leru da radi, ni traljavo ni nikako...
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3887
31.223.133.13



+335 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 16:01 - pre 107 meseci
Citat:
laci86:
Toyota se samopopravila. :)
Vozio sam je nekih 20 km sa cimanjem prekidaca neutral-benzin, sve vreme 100-110, posle toga je zgazio malo preko toga i sada samo prede.

Bice da je tebe zezao plovak, tj iglicasti ventil.
Benzin je malo razgrizao stroku i sada radi.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 17:44 - pre 107 meseci

Silbasan, ja sam tebi jos ranije napisao da je kod tebe sasvim moguc kvar na benzinskoj pumpi...ti prvo trebas da otklonis sumlju sa nje, teko sto ces da skines dovod sa pumpe na karburator, da "verglas motor" i da vidis kako ti pumpa baca gorivo...ako je mlaz pun i jak, onda nije do nje...ako je mlaz jadan i nikakav ili ga skoro pa ni nema, onda je do pumpe...Prvo to proveri...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 18:18 - pre 107 meseci
Ja bi to odvezao kod majstora neka se on pozabavi sa tim. Ocigledno nesto ne funkcionise kako treba.

Meni je stigao auto, zabelezena kilometraza, ulje je na max pa pratimo situaciju. Da vidimo sta ce i kako biti.....
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.33.241.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.08.2015. u 19:53 - pre 107 meseci
Provericu pumpu, koliko sutra ujutru. Sad vise nemam ni vremena ni zivaca.
Nekako ga moram osposobiti da radi, kako znam i umem, pa onda lepo kod majstora.
Ja sve vise i vise sumnjam na neki vakuum, ali ne znam vise na koji... Ja to eto povezujem cak i sa onim vakuumom u rezervoaru, pre sam imao, sad ga vise nemam a jedino sto je dirano jeste karburator, nikakav odusak, nikakav cep. Znaci, negde mu ulazi vazduh u sistem i to ga muci.
Jel normalno da se oko karburatora cuje sistanje vazduha, mislim kod onih brizgaljki za smesu i tako to... Jer tu cujem vazduh, ali mislim da to nije iz creva, nego bas iz karburatora?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1460519 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.