Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kamere za kontrolu saobraćaja

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kamere za kontrolu saobraćaja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20387 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 10:32 - pre 160 meseci
Posto su od skoro famozne kamere za kontrolu saobraćaja u funkciji,red je da dobiju temu. :)
Pisite ako su "navatali" vas ili nekoga koga poznajete...ili ako ste nesto naculi :)
Kolegu od drugara su snimili na Brankovom mostu,ali ne zbog zute trake (sto je prva pomisao,jer su kamere instalirane iznad zutih traka),vec zbog prekoracenja brzine!
Stiglo mu je nekoliko fotografija,bio je kod sudije,ali mu jos nije stiglo resenje..

Evo i jedne situacije iz NS snimljene tom kamerom :)



A evo i sa lica mesta...




Btw..preko pretrage nisam video da postoji slicna tema,a ako ipak postoji,ovu zakljucajte,a post prebacite u istu. :)
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 10:59 - pre 160 meseci
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 10:59 - pre 160 meseci
Otkud zbog prekoracenja brzine,na koju foru su izmerili brzinu,pa nije u kamerama radar?

Ajde ono sto sam cuo da ce na auto putu da racunaju prosek od ulazne do izlazne rampe pa ako je veci od dozvoljene brzine uz putarinu placas i kaznu(ako negde ne skrenes na piće pa time smanjis prosek),al bas me interesuje kako su njemu na Brankovom mostu pomocu snimka kamere utvrdili da je prekoracio brzinu,jedino ako su mu merili prolazno vreme od kamere do kamere...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 11:05 - pre 160 meseci
Kamere jos nisu u funkciji, jutros je bila opsirna tema na Radio Indeksu. Uopste nisu jos ni spojene sa tim sistemom za prosledjivanje prekrsaja vozacima, ali uskoro ce biti. Odnosno nikome ne salju jer sistem jos nije povezan.

Takodje, postavljaju se kamere "prolaznog vremena" od naplatne rampe do naplatne rampe koje ce auotmatski izdavati kazne vozacima koji prekrse brzinu (snimice ih na ulaznoj i izlaznoj rampi a kilometraza i predjeni put ce izracunati brzinu vozaca pa ako je bila veca brzina od dozvoljene eto kazne).
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 11:12 - pre 160 meseci
Citat:
vaske2: Otkud zbog prekoracenja brzine,na koju foru su izmerili brzinu,pa nije u kamerama radar?

Ajde ono sto sam cuo da ce na auto putu da racunaju prosek od ulazne do izlazne rampe pa ako je veci od dozvoljene brzine uz putarinu placas i kaznu(ako negde ne skrenes na piće pa time smanjis prosek),al bas me interesuje kako su njemu na Brankovom mostu pomocu snimka kamere utvrdili da je prekoracio brzinu,jedino ako su mu merili prolazno vreme od kamere do kamere...




http://www.blic.rs/Vesti/Beogr.../Kamere-snimaju-bahate-vozace- (09. 01. 2010)

Citat:
cozmo_im: Kamere jos nisu u funkciji, jutros je bila opsirna tema na Radio Indeksu. Odnosno nikome ne salju jer sistem jos nije povezan.


Lik je dobio sve uredno na adresu.Mozda nisu sve u funkciji,ali ove na mostu definitivno jesu.
Ne znam lika licno,ali pokusacu preko drugara da iscimam fotku od te prijave :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 11:21 - pre 160 meseci
One rade i snimaju ali nisu povezane u sistem za slanje prekrsajnih prijava.

Znaci mozda je neki pandur pregledavao snimke pa mu dunulo....

Sistem funkcionise, tj. radice, automatski. Mislim nece njih 100 da sedi i gleda svako vozilo:))))

Problem je sto nije gotova baza korisnika (vozaca) jer sistem automatski "pravi" prijavu zbog nekog prekrsaja i prepoznaje tablice i zatim to "neko" vidi i odredjuje da li ce biti poslata kazna ili ne. To jos ne radi.

Ali moguce da se desilo dok je neko to gledo pa mu dunulo eto... daj ovog da rebnemo.

Jutros je bila tema, kao sto rekoh, i Damir Okanovic kaze da ce to uskoro proraditi i da vozaci vec sad pripaze.
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 11:28 - pre 160 meseci
Citat:
cozmo_im: One rade i snimaju ali nisu povezane u sistem za slanje prekrsajnih prijava.

Znaci mozda je neki pandur pregledavao snimke pa mu dunulo....

Sistem funkcionise, tj. radice, automatski. Mislim nece njih 100 da sedi i gleda svako vozilo:))))

Problem je sto nije gotova baza korisnika (vozaca) jer sistem automatski "pravi" prijavu zbog nekog prekrsaja i prepoznaje tablice i zatim to "neko" vidi i odredjuje da li ce biti poslata kazna ili ne. To jos ne radi.

Ali moguce da se desilo dok je neko to gledo pa mu dunulo eto... daj ovog da rebnemo.

Jutros je bila tema, kao sto rekoh, i Damir Okanovic kaze da ce to uskoro proraditi i da vozaci vec sad pripaze.

Moguce.. :) a mozda..uporedno sa testiranjem sistema,malo testiraju i slanje prijava :)
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 11:34 - pre 160 meseci


http://www.hranazasve.com/automobili/aktuelno.php?nav_id=484715 (10. januar 2011.)
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 11:42 - pre 160 meseci
@masterbrehttp://www.blic.rs/Vesti/Beogr.../Kamere-snimaju-bahate-vozace-

Pa sto onda lepo ne postave te kamere sa radarima(ako ih zaista imaju) i na auto put vec ce tamo da mere prolazna vremena(pre 2 dana sam gledao izjavu zvanicnika MUP-a).Da im ne bude komplikovano svo to racunanje...il mozda te kamere nisu toliko tehnoloski napredne da uslikaju nekoga ko vozi 200 i vise na sat???
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 11:52 - pre 160 meseci
Citat:
vaske2mozda te kamere nisu toliko tehnoloski napredne da uslikaju nekoga ko vozi 200 i vise na sat???

Nemam pojma..mozda i nisu :)
Jedna ispravka..ovog lika je verovatno snimila radarska kamera postavljena na raskrsnici Brankove i Pop Lukine,na pocetku mosta,a ne ona iznad zute trake,jer su te najverovatnije samo za zutu traku.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 11:55 - pre 160 meseci
^^Zato sto na naplatnim rampama vec x godina postoje kamere. Lakse/jeftinije je te ubaciti u sistem i racunati prosecnu brzinu nego postavljati nove.
Ja na Brankovom nisam nesto primetio speed camere. Video sam one iznad kolovoza, ali te su valjda samo za zutu...
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 12:15 - pre 160 meseci
Citat:
Wi-Fi:
Ja na Brankovom nisam nesto primetio speed camere. Video sam one iznad kolovoza, ali te su valjda samo za zutu...

i ja sam video samo ove iznad zute trake,ali obraticu paznju cim budem prolazio na raskrsnicu Brankove i Pop Lukine :)

Citat:
"speed kamera"

Ugao Cvijiceve i Starine Novaka





 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 12:17 - pre 160 meseci
Računanje prosečne brzine radi kažnjavanja je najveća glupost. Iz puno razloga, a jedan je najočigledniji. Možda, na nekim deonicama italijanskih autoputeva to ima smisla, ali na putu Bgd-Niš to je najveća glupost.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 12:34 - pre 160 meseci
Pa da, da bi od BG-NI imao prosečnu brzinu 120 km/h moraš da stigneš za 2 sata što je na našem autoputu vrlo teško zbog teških krivina, lošeg puta i gužve. I danas mnogi automobili imaju bord kompjuter koji računa prosečnu brzinu tako da neće biti teško da natempiraš brzinu koja ti treba.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 12:40 - pre 160 meseci
Njega je, garant, slikala patrola sa onim novim radarom i kamerom.

Sto posto.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 12:42 - pre 160 meseci
Citat:
jnk: Pa da, da bi od BG-NI imao prosečnu brzinu 120 km/h moraš da stigneš za 2 sata što je na našem autoputu vrlo teško zbog teških krivina, lošeg puta i gužve. I danas mnogi automobili imaju bord kompjuter koji računa prosečnu brzinu tako da neće biti teško da natempiraš brzinu koja ti treba.


Rece ovaj na radiju "... Pa ako neko stigne za brze od 2 sata od Bubanj Potoka do Nisa, njemu ce biti naplacena kazna za prekoracenje brzine".

Mislim... debilno.
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 15:55 - pre 160 meseci
Citat:
cozmo_im: Njega je, garant, slikala patrola sa onim novim radarom i kamerom.

Sto posto.


Mislis na "Fama Laser III"? :)



http://prezentacije.mup.gov.rs...a%20kontrola%20saobracaja.html

Ne znam sve detalje,ali valjda bi provalio lik po uglu iz kog je snimljeno.
Sad cu da iscimam drugara da sutra detaljno ispita kolegu (a po mogucstvu i da kolega prosledi barem jednu fotografiju i prijavu)! :)
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 16:20 - pre 160 meseci
E..zvao je sad drugar kolegu lol :)
Definitivna verzija je sledeca...snimila ga je kamera na raskrsnici Bulevara Mihajla Pupina i Milentija Popovica!
Lik je bio otprilike na ovoj lokaciji (slika ispod) kad je snimljen..pred sam pocetak Brankovog mosta..



Na adresu mu je stigla samo prijava,t.j. poziv od sudije za prekrsaje,a fotografije je video upravo tamo..kod sudije..nisu mi stigle na adresu.
Dao je izjavu,jos mu nije stiglo resenje,t.j. presuda.Pekrsaj je napravio u decembru,a kod sudije je bio pre neki dan.

P.S. Sorry..za brzoplete zakljucke na osnovu polu informacija na pocetku teme i sto je najbitnije..ako taj kolega laze drugara,lazem i ja vas. :)

 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 18:59 - pre 160 meseci
Cozmo, sta pricas jbt, kakvo snimanje izmedju naplatnih rampi !??? Sta, kao niko nece moci da vozi brze od 120 !??? Daj da odmah prodam auto onda... a sta ako vozim 200 pa stanem pola sata na pumpu da ubijem vreme?
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kamere za kontrolu saobraćaja26.01.2011. u 19:07 - pre 160 meseci
Jutros bilo na Indeksu, onaj Damir Okanovic.

Znaci to je ova fora: ides BG-NIS. Prosao si naplatnu rampu Bubanj Potok u 13.00h (snimi te kamera). Dolazi na naplatnu rampu kod Nisa u 14:40h (snimi te kamera). Putovao si 235km za 1h40min. To je brze od 120kmh. Znaci ne snima te kamera usput nego samo na naplatnim rampama.

I onda automatski imas prekrsajnu prijavu.

Sto ne znaci da ne mozes da vozis 160:))))) Stanes na neku kaficu na jedno pola sata na nekoj pumpi pred naplatnu rampu Nis i to je to, kao sto si i sam rekao:))))
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kamere za kontrolu saobraćaja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20387 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.