Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...

[es] :: Vodič za emigraciju :: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16693 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...30.01.2011. u 04:01 - pre 161 meseci
Citat:
Jedino resenje ti je da ides na crno i da zivis kod nekog rodjaka ili prijatelja a zenidba je jedini nacin da dobijes papire.


bravo genije, samo smo takvog cekali da se javi. Objasni coveku gde su mu u toj tvojoj prici ZENA I DETE.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-a.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...30.01.2011. u 10:18 - pre 161 meseci
Takodje, zaboravio su mu spomenuti, da kada ga uhvate da radi na crno - da moze da dobije zabranu legalnog ulaza u EU na izvesno vreme (6+ meseci) i time sebi zapecati ikakvu sansu ikada za boljim zivotom.
A verovatno znas i sam kako moras ziveti takav zivot, skrivajuci se i od sunca...

Za zenidbu se slazem, ali onda mora prvo da se razvede + to sto ce imati dete iz proslog braka mu je otezavajuca okolnost.

Prema tome, i dalje stojim iza cinjenice da mu je najbolje da sam preko neta i / ili preko prijatelja / rodbine trazi legalan posao i legalan ulazak u zemlju. Duze ce da traje nego da u 3 nocu smugne preko grane - ali mu daje bolje osnove za buducnost. A moze se realizovati.
 
Odgovor na temu

sale3811
beograd

Član broj: 234408
Poruke: 40
*.60-188.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...31.01.2011. u 00:00 - pre 161 meseci
Mozda ja nisam genije ali sam coveku na konkretno pitanje i problem odgovorio konkretno. A vi, pametnjakovici, pokazite mi link za samo jedan oglas gde primaju nekog sa njegovom skolom i bracnim statusom i da pritom dolazi iz Srbije. Najlakse je reci "nadji na netu". A to sto se tice zene i deteta je takodje resivo. Pridruzice mu se i oni veoma brzo na manje vise isti nacin. Najbitnije od svega je da iz srbije nista ne mozes da uradis. Moras fizicki biti prisutan tamo gde zelis da zivis. Tada su mu i sanse da nadje neki legalan posao, tj neku firmu koja ce se iscimati za njegove papire, daleko veca. I nemojte da pravite famu od tog rada na crno. Pola nasih koji i imaju radne dozvole rade na crno a pritom uzimaju pare sa biroa za nezaposlene. To je stara fora. Sve ovo sam napisao jer mi je pukao film. Gledam na ovom forumu a i uzivo, ovde u inostranstvu, koja smo mi boranija od naroda. Lepo su i ovde neki napisali "Sto dalje od nasih ako mislis da nesto pametno napravis..." Svako ko se dokopao na neki nacin te vize sad prodaje muda za bubrege. Imamo mi, braco, jos puno da ucimo od drugih, npr siptara, kako se pomaze svojima kad dodjes u tudju zemlju.
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...31.01.2011. u 00:21 - pre 161 meseci
Citat:
Mozda ja nisam genije ali sam coveku na konkretno pitanje i problem odgovorio konkretno. A vi, pametnjakovici, pokazite mi link za samo jedan oglas gde primaju nekog sa njegovom skolom i bracnim statusom i da pritom dolazi iz Srbije. Najlakse je reci "nadji na netu". A to sto se tice zene i deteta je takodje resivo. Pridruzice mu se i oni veoma brzo na manje vise isti nacin. Najbitnije od svega je da iz srbije nista ne mozes da uradis. Moras fizicki biti prisutan tamo gde zelis da zivis. Tada su mu i sanse da nadje neki legalan posao, tj neku firmu koja ce se iscimati za njegove papire, daleko veca. I nemojte da pravite famu od tog rada na crno. Pola nasih koji i imaju radne dozvole rade na crno a pritom uzimaju pare sa biroa za nezaposlene. To je stara fora. Sve ovo sam napisao jer mi je pukao film. Gledam na ovom forumu a i uzivo, ovde u inostranstvu, koja smo mi boranija od naroda. Lepo su i ovde neki napisali "Sto dalje od nasih ako mislis da nesto pametno napravis..." Svako ko se dokopao na neki nacin te vize sad prodaje muda za bubrege. Imamo mi, braco, jos puno da ucimo od drugih, npr siptara, kako se pomaze svojima kad dodjes u tudju zemlju.


to sam mu i ja rekao, jedino je razlika sto si mu ti preporucio da se zeni za papire i to bi sve bilo OK da covek nije ozenjen i ima malo detence.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...31.01.2011. u 00:49 - pre 161 meseci
Citat:
sale3811:Pola nasih koji i imaju radne dozvole rade na crno a pritom uzimaju pare sa biroa za nezaposlene. To je stara fora.


Zato vas i treba izbegavati.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...31.01.2011. u 07:20 - pre 161 meseci
@sale3811

Vidim da pises iz CH, jel to znaci da si dosao u CH za stalno ili na "crno", Koliko znam i ti si skupljao informacije ovde i pitao svasta, zato pusti coveka da se informise, kad skupi dosta informacija onda ce videti kolike i kakve su mu sanse.

 
Odgovor na temu

casperns
Autoindustrija

Član broj: 206010
Poruke: 7
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...31.01.2011. u 22:52 - pre 161 meseci
Prvo da kazem ,kao sto je vec neko rekao, ne mozes otici i traziti radnu dozvolu sa tvrdnjama da ces za 6 meseci otvoriti firmu.
Drugo, to sto kaze Sale 3811 "pola nasih koji i imaju radne dozvole rade na crno a pritom uzimaju pare sa biroa za nezaposlene." -to mozda vazi za one koji su dobili azil ili su rodjeni tamo ALI NIKO iz Srbije ne moze dobiti radnu dozvolu i da uzima sa biroa pare, za radnu dozvolu moras da podneses papire koji su garancija da imas stalan i siguran posao kojim mozes sve zivotne troskove da pokrivas , inace nema radne dozvole.
O odlasku na crno ne razmisljaj jer imas zenu i malo dete i to bi ti bila samo nocna mora.
Ono gde imas najvise sansi su sezonski poslovi po Austriji, Engleskoj, Francuskoj ali moras nekoga imati da bih nasao posao ili ludu srecu. Znaci, sedi za komp, trazi oglase po tim drzavama, salji mailove i konkurisi svugde, najvece sanse da te neko prihvati su male porodicne firme, gde ce muz i zena iz nekih njihovih razloga misliti da ces ti iz Srbije biti najbolji za njihov posao.
Ali nemoj odustajati, ako sad ne probas nikada neces i zalices za 20 godina sto nisi pokusao, samo budi uporan pa sta bude.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.103.*



+228 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...01.02.2011. u 02:43 - pre 161 meseci
Citat:
Isak666: Zato vas i treba izbegavati.


Potpuno se slazem sa tobom. Sto je posebno interesantno, najgori su najglasniji.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...01.02.2011. u 06:20 - pre 161 meseci
Citat:
konislav: Potpuno se slazem sa tobom. Sto je posebno interesantno, najgori su najglasniji.


Vidi, forum je tu, moze svako videti ko je koliko korisnih informacija dao.
Nema tu sta da se odredjuju decibeli.

Nijanse izmedju onih koji sisaju socijalu dok rade na crno i slicno ne primecujem, jer su deo mog zivota koliko i obicaji nekog plemena iz Juzne Amerike.
 
Odgovor na temu

sale3811
beograd

Član broj: 234408
Poruke: 40
*.60-188.cust.bluewin.ch.



Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...01.02.2011. u 13:44 - pre 161 meseci
Citat:
Isak666: Zato vas i treba izbegavati.


Koga to "Vas"?
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...01.02.2011. u 15:01 - pre 161 meseci
Citat:
Prvo da kazem ,kao sto je vec neko rekao, ne mozes otici i traziti radnu dozvolu sa tvrdnjama da ces za 6 meseci otvoriti firmu. Drugo, to sto kaze Sale 3811 "pola nasih koji i imaju radne dozvole rade na crno a pritom uzimaju pare sa biroa za nezaposlene." -to mozda vazi za one koji su dobili azil ili su rodjeni tamo ALI NIKO iz Srbije ne moze dobiti radnu dozvolu i da uzima sa biroa pare, za radnu dozvolu moras da podneses papire koji su garancija da imas stalan i siguran posao kojim mozes sve zivotne troskove da pokrivas , inace nema radne dozvole.


generalno prvi deo tvog posta nije sasvim tacan. Ti mozes otici u svaku zemlju da trazis posao, ali legalno radnu aktivnost ne mozes poceti pre nego sto dobijes RADNU DOZVOLU za tu radnu aktivnost bilo kao radnik ili privatnik. Zato i kazem da je dobro sto su ukinute vize pa se moze i na licu mesta traziti posao i dr.

Tvoja druga primedba je apsolutno tacna i na mestu. Ko je dobio radnu dozvolu taj radi i ne moze biti na birou jer bi se onda vodio kao nezaposlen, a ako je nezaposlen nece moci produziti radnu dozvolu. Ono pak sto mnogi nasi rade je da rade dodatni posao uvece ili vikendom koji se najcesce ne prijavljuje tj na crno. To su uglavnom ljudi iz gradjevine, razni instalateri i dr. Majstori, pa i programeri, a ima dosta koji valjaju neku robu.

Drzava domacin istina daje neke povlastice i onome ko je tek stigao, a za neke traze odredjen period boravka. Primer: cim dodjete u Italiju vi se mozete prijaviti za obdaniste i dobiti povlastice. Da bi ste bili placeni na birou kao nezaposlen mora da imate bar 1.5 godinu staza u kontinuitetu i dobijate 6 meseci 60-80%. A da biste dobili povlastice na stanovanje, povrat kirije, mora da ste 5 godina rezident u istoj opstini ili 10 u Italiji....
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.18.*



+228 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...03.02.2011. u 01:18 - pre 161 meseci
Citat:
Isak666: Vidi, forum je tu, moze svako videti ko je koliko korisnih informacija dao.
Nema tu sta da se odredjuju decibeli.

Nijanse izmedju onih koji sisaju socijalu dok rade na crno i slicno ne primecujem, jer su deo mog zivota koliko i obicaji nekog plemena iz Juzne Amerike.


Vidim da nisi lepo razumeo moju poruku, pa bih hteo da pojasnim.

kad sam rekao da su naj gori naj glasniji mislio sam da ljudi koji nemaju drugih prijatelja osim svojih zemljaka, najvise pljuju po tim istim zemljacima. Ljudi koji rade na crno, koji uzimaju socijalu i plus rade, najvise pljuju drzavu u kojoj zive. Nikad mi nije bila jasna filozofija jednog dela nasih ljudi, afrikanaca, arapa i ostalih koju nekim nacinom dodju u neku drzavu, ta drzava ih nekako primi kao ljude i sad umesto da se ponasaju sa odredjenim postovanjem, respektujucu gostoprimstvo koje su dobili, isti pocinju da pljuju po domacnu, da ga potkradaju i da stalno traze nekakva prava, kao da im je neko nesto duzan. Po mojoj logici, neko ko je dosao teba da bude mnogo ozbiljniji, vredniji i posteniji od domacina da bi mogao da opravda poverenje koje mu je dato.
U slucaju omladinca koji se ovde pojavio i koji od samog pocetka zagovara nase specijalitete, ja da sam Nemac ili Svajcarac , bio bih nemilosrdan i maksimalno bih se potrudio da mu zagorcam zivot.
Na to sam mislio kad sam rekao da su najgori naj glasniji. Krsi zakon, potkrada drzavu, a jos se buni i pljuje po ostalima koji ne zele da mu budu saucesnici.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...03.02.2011. u 06:47 - pre 161 meseci
Citat:
konislav: Vidim da nisi lepo razumeo moju poruku


Jbg desi se.


 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...03.02.2011. u 11:32 - pre 161 meseci
konislav,

ne radi se tu o logici, vec o ljudskoj psihi koja je iracionalna.

Ti mislis kako svaki koji je dosao iz siromasne zemlje na zapad zivi super i sad treba da je zahvalan. Da li ti znas da ima ljudi koji zive izuzetno lose i tesko, bez ikakve nada da ce se ikad podici. Pri tom svakodnevno gledaju domacine koji imaju sve i svasta jer su jednostavno situirani. To radja velike traume, sukobe, zavist, mrznju... bujicu negativnih emocija.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.22.*



+228 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...03.02.2011. u 13:10 - pre 161 meseci
Citat:
rfe: konislav,

ne radi se tu o logici, vec o ljudskoj psihi koja je iracionalna.

Ti mislis kako svaki koji je dosao iz siromasne zemlje na zapad zivi super i sad treba da je zahvalan. Da li ti znas da ima ljudi koji zive izuzetno lose i tesko, bez ikakve nada da ce se ikad podici. Pri tom svakodnevno gledaju domacine koji imaju sve i svasta jer su jednostavno situirani. To radja velike traume, sukobe, zavist, mrznju... bujicu negativnih emocija.


Ta ti je psiha nastrana, ne iracionalna, vec bolesna.
Ja sam video kako zapad zivi i kako taj sistem funkcionise. U jednom delu mi se jako svidja u jednom delu mi se ne svidja, ali to je moje razmisljanje. Nekome se sve svidja, nekome se niste ne svidja. Ali da se vratim na temu.
Svako ko je dosao u tudju kucu treba da bude zahvalan na gostoprimstvu, osim u slucajevima da je u tudju kucu na silu odveden. I ne vidim logiku da se tebu Italijanu dodvoravaju kao dosljaku, vec vidim logiku da ti pokazes da su vredan paznje da bi ti isti Italijani primetili da postojis, a da svojim postojanjem u njihovoj zemlji njima nicim ne smetas, vec doprinosis da je njima bolje, a pri cemu i sebi omogucavas boljitak i prodobijas simpatije domacina. Znas kako, tebe niko nije na silu odveo u Italiju, pa ne vidim zasto bi se Italijani brinuli kako je tebi, ali itekako imaju razloga da se pobune ako bilo cime ti njima nanosis stetu.
Tako da je po mojoj logici naopako razmisljanje da neko ko je dosao treba imati ista prava kao domacin, a da pri tome nije ispunio iste obaveze kao domacin. Ima sirotinje i medju domacima i medju dosljacima, ima bogatih i medju domacima i medju dosljacima.
To sto ti zastupas je tipicna seljacka logika, uocljiva na nasim prostorima. Dodje neko sa sela u grad i nastavi da se ponasa onako seljakci i primitivno kako se ponasao na selu. ali je pritom naj grlatiji kad mu neko kaze da te svoje seljacke manire monja da menja ili da se lepo vrati na selo.
To je bilo jasno vidljivo i sa izbeglicama iz Bosne ili Hrvatske. Dosli su u Srbiju, ne zele da ratuju za svoje kuce tamo, a jos ocekuju da imaju veca prava u Srbiji od samih Srbujanaca ( sto su u dobrom delu slucaja i imali).
Meni je to nastrano, a ti probaj da mi objasnis koja je tvoja logika.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.22.*



+228 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...03.02.2011. u 13:13 - pre 161 meseci
Citat:
rfe: konislav,

ne radi se tu o logici, vec o ljudskoj psihi koja je iracionalna.

Ti mislis kako svaki koji je dosao iz siromasne zemlje na zapad zivi super i sad treba da je zahvalan. Da li ti znas da ima ljudi koji zive izuzetno lose i tesko, bez ikakve nada da ce se ikad podici. Pri tom svakodnevno gledaju domacine koji imaju sve i svasta jer su jednostavno situirani. To radja velike traume, sukobe, zavist, mrznju... bujicu negativnih emocija.


Ta ti je psiha nastrana, ne iracionalna, vec bolesna.
Ja sam video kako zapad zivi i kako taj sistem funkcionise. U jednom delu mi se jako svidja u jednom delu mi se ne svidja, ali to je moje razmisljanje. Nekome se sve svidja, nekome se niste ne svidja. Ali da se vratim na temu.
Svako ko je dosao u tudju kucu treba da bude zahvalan na gostoprimstvu, osim u slucajevima kada je u tudju kucu na silu odveden. I ne vidim logiku da se tebu Italijanu dodvoravaju kao dosljaku, vec vidim logiku da ti pokazes da su vredan paznje da bi ti isti Italijani primetili da postojis, a da svojim postojanjem u njihovoj zemlji njima nicim ne smetas, vec doprinosis da je njima bolje, a pri cemu i sebi omogucavas boljitak i prodobijas simpatije domacina. Znas kako, tebe niko nije na silu odveo u Italiju, pa ne vidim zasto bi se Italijani brinuli kako je tebi, ali itekako imaju razloga da se pobune ako bilo cime ti njima nanosis stetu.
Tako da je po mojoj logici naopako razmisljanje da neko ko je dosao treba imati ista prava kao domacin, a da pri tome nije ispunio iste obaveze kao domacin. Ima sirotinje i medju domacima i medju dosljacima, ima bogatih i medju domacima i medju dosljacima.
To sto ti zastupas je tipicna seljacka logika, uocljiva na nasim prostorima. Dodje neko sa sela u grad i nastavi da se ponasa onako seljakci i primitivno kako se ponasao na selu. ali je pritom naj grlatiji kad mu neko kaze da te svoje seljacke manire mora da menja ili da se lepo vrati na selo.
To je bilo jasno vidljivo i sa izbeglicama iz Bosne ili Hrvatske. Dosli su u Srbiju, ne zele da ratuju za svoje kuce tamo, a jos ocekuju da imaju veca prava u Srbiji od samih Srbujanaca ( sto su u dobrom delu slucaja i imali).
Meni je to nastrano, a ti probaj da mi objasnis koja je tvoja logika.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.22.*



+228 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...03.02.2011. u 13:15 - pre 161 meseci
greska, neka se prvi post obrise slobodno.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...03.02.2011. u 13:18 - pre 161 meseci
Citat:
konislav: To je bilo jasno vidljivo i sa izbeglicama iz Bosne ili Hrvatske. Dosli su u Srbiju, ne zele da ratuju za svoje kuce tamo, a jos ocekuju da imaju veca prava u Srbiji od samih Srbujanaca ( sto su u dobrom delu slucaja i imali).

Biti izbeglica je ocigledno privilegija.
 
Odgovor na temu

rfe

Član broj: 131188
Poruke: 76
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...03.02.2011. u 13:27 - pre 161 meseci
koncept odnosa domacin-stranac kakav ti konislave zagovaras odavno je napusten u Evropi, ako je ikad i postojao osim mozda u naci Nemackoj gde su logorasi trebali biti zadovoljni sto nisu ubijeni (jos) vec samo rade u logoru.

Ti si stvarno lud ako mislis da na zapadu iko normalan ima vremena da te procenjuje kao dosljaka i da gleda kako si se uklopio. Zapad funkcionise kao sat i ti sam ces najbolje znati da li si se uklopio ili ne. Ako imas posao i nemas problema sa zakonom sve je u redu, ti si se uklopio.

U Srbiji je sve postavljeno naopacke. Posla nema, privreda u q i onda se dele ko je odakle dosao i ko slusa Balasevica,a ko Colica....
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.22.*



+228 Profil

icon Re: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...03.02.2011. u 14:29 - pre 161 meseci
Ja sam lepo napisao da se ono sto ja zagovaram ne odnosi na one koji su na silu dovedeni, tako da ti je primer sa logorasima promasen.
Koncept koji ja zagovaram je mozda malo zapostavljen u Evropi, ali nije napusten. Ja tvrdim da ce se taj koncept u buducnosti samo jos vise primenjivati i kao takav postaje sve aktuelniji. Polako pocinje u Nemackoj, bilo je u Francuskoj, pocelo je u Svajcarskoj.
Polako ce svi oni koji ne rade, koji su na socijalnoj pomoci i koji ne daju doprinos drustvu biti izbaceni, oterani ili kako vec hoces.
Ja ne razumem zasto mnogo od zemalja u Evropi dozvoljavaju da neko koje dosao ko zna odakle sedi i uzima socijalnu pomoc nekoliko godina, bez da ima nameru nesto da radi.
Videces da ce vremenom koncept koji ja zagovaram biti sve prisutniji i sve vise primenjivan. Inace jos da dodam da je mnogo bitno, ko kakvu muziku slusa, ko kave filmove gleda, jer se prema tome gleda i vidi necija pismenost, neciji psiholoski profil, necije socijalno ili bilo koje drugo poreklo.
Jednostavno, bilo je malo vise para i blagostanja pa se narod opustio. Sad ce polako da se menja, pa ce jednog momenta neko da se pita zasto bi neko tebi davao platu koji si dosao ko zna odakle, a jos treba da da nekakvu paricnu pomoc nekome ko ne radi, a ko bi mogao da radi tvoj posao. Pa kad kriza stegne, svi koji su novo dosli i koji nemaju posebna znanja i vestine koja su potrebna drustvu, jednostavno mogu da se vrate odakle su dosli. Zaposlice se domaci i stranci koji su duze tu i vremenom su postali domaci, a za ostale ce se dozvoljavati samo ako ima neophodna potreba. Samo polako videces da ce se desiti ono sto ja zagovaram.
Oterace se polako iz Evrope i crnci i Arapi i Indijci i sav sljam koji k*rcu ne vredi, ako ne moze to da uradi drzava kao sto je pokusala u Francuskoj (ja to pozdravljam), polako ce se smisliti nacin da se toj populaciji toliko zakomplikuje zivot da jednostavno pozeli da ode.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Otvaranje frizerskog salona u Holandiji,Šveskoj...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16693 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.