Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama

elitemadzone.org :: MadZone :: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama

[ Pregleda: 12391 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miLOSm

Član broj: 9411
Poruke: 314



+11 Profil

icon Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama08.02.2011. u 13:49 - pre 159 meseci
Site

Malopre na TV-u videh reklamu za ove naocare.... cisto informativno ako ima nekog oftalmologa...
Meni ovo deluje kao neka teska prevara. Da li se varam?

evo sta pise u F.A.Q. na sajtu:

Citat:

1. Postoje li neke nus pojave?

a. Nikakve, osim što zbog ograničene periferne vidljivosti, osoba ih ne bi trebala nositi kada vozi ili kada ide napolje iz sigurnosnih razloga.



Cemu ovo sluzi, a uz to i ne radi?


[Ovu poruku je menjao miLOSm dana 08.02.2011. u 15:00 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama08.02.2011. u 14:01 - pre 159 meseci
Bila nesto o tome na diskaveriju ili eksplreru... kao radi ali jako usko vidno polje. Slicano kao kad se skilji.
Ne poboljsava trajno vid ali ga valjda ni ne steti... tj nije dokazano ni jedno ni drugo.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama08.02.2011. u 15:09 - pre 159 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/Pinhole_glasses

Pogledaj i medju referencama na dnu stranice
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+266 Profil

icon Re: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama13.02.2011. u 14:07 - pre 159 meseci
Misliš ovu referencu

I mislio sam da je neka žvaka, mamipara.
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.cenis.org.rs.



+6 Profil

icon Re: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama15.08.2011. u 13:49 - pre 153 meseci
Pitanje je da li mogu popraviti vid ali ako slabo vidite, kada ih stavite moci cete da procitate i ono sto nikako ne bi mogli bez naocara :)
Izgleda glupo ali deluje. Da li odmara oci, meni se cini da umara, ali moguce je da time trenirate ocne misice. Ko ima volje da ih nosi 2 sata dnevno duze vreme, verovatno moze utvrdii da li mu se poboljsao vid :)
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama15.08.2011. u 14:26 - pre 153 meseci
"in an emergency a clear view can sometimes be obtained by looking through a single improvised pinhole." Postoji anegdota o nekom ranijem americkom predsedniku (prilicno davno, valjda oko prvog svetskog rata ili ranije, ne mogu da se setim koji je bio) koji je bio kratkovid ali je znao ovaj trik sa rupicom i na regrutaciji je prilikom ocnog pregleda to i upotrebio, gledajuci kroz rupicu izmedju prstiju i tako je podvalio regrutacionoj komisiji kao da je zdrav.

Ja licno od kad sam to procitao cesto koristim taj trik kad mi naocari nisu pri ruci ili je nesto suvise sitno pa bi mi trebala lupa a mrzi me da je trazim po stanu, onda koristim ili rupicu stvorenu prstima ili nesto slicno sta mi se nadje pri ruci i funkcionise iznenadjujuce dobro.

Ove naocari su manje (=nista) osetljive na ogrebotine i lom, pa verujem da mogu da se nose uvek u dzepu, kao pomoc za neku takvu situaciju. Nemam ih i nisam ih jos probao ali nameravam da ih nabavim i probam.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama15.08.2011. u 14:29 - pre 153 meseci
Treba ih nositi stalno, pa posle 10 dana ih skinuti i shvaticete kako odlicno vidite :).
Slicno kao da gledate 2h u mraku, pa kad ukljucite svetlo mnogo bolje vidite, a toga niste ni bili svesni.

Nego ajd ovde da pitam, one patike za mrsavljenje jel funkcionisu :)
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama15.08.2011. u 14:30 - pre 153 meseci
Hah ja sam to sam provalio jos kao dete. Pravio sam prstima rupicu kroz koju bih video ka soko.
Ali bio komunizam, nisam razmisljao o unovcavanju ideje kao ovi sa cvikerima :)
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama15.08.2011. u 15:04 - pre 153 meseci
nijedna studija nije potvrdila tvrdnje proizvođača.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama15.08.2011. u 16:28 - pre 153 meseci
Citat:
milivoje t: Hah ja sam to sam provalio jos kao dete.
Ja nisam. I kad sam citao onu anegdotu prvo sam mislio da je to necija masta ili propaganda i bio sam bas iznenadjen kad sam probao koliko se dobro vidi kroz jednu rupicu. Pretpostavljam da je za koriscenje rupice i ovih naocara potrebno da je svetlost najmanje srednje jaka pa navise.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Umbrella LifeStyle - Naocare sa rupicama

[ Pregleda: 12391 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.