Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?

elitemadzone.org :: MadZone :: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12719 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.82.*



+112 Profil

icon Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?18.02.2011. u 14:33 - pre 160 meseci
Uplatio sam nesto u jednoj nasoj banci, i uplatnicu predao u firmi na chiji racun sam uplatio. Kao sto verovatno znate, u banci se dobije samo jedan listic uplatnice (drugi zadrzavaju za sebe), tako da tu na kraju ne ostane nikakav dokaz da si ti nesto stvarno platio. Problem je nastao kada su mi nakon par meseci javili iz te firme da ja uopste nisam uplatio taj novac. Da li postoji nacin da iz banke dobijem kopiju uplacene uplatnice? Znam u kojoj sam banci uplatio (jedna od dve filijale gde uvek uplacujem, ali nisam siguran koja je od te dve), znam otprilike i datum (maksimalna greska oko datuma je jedan dan gore ili dole), kao i sve ostale podatke naravno (uplacena svota, ime uplatioca, kome je uplaceno i slicno).

Tako da...postoji li nacin da dobijem tu kopiju ili ne? :)

Hvala unapred.

Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?18.02.2011. u 14:57 - pre 160 meseci
Možda glupo zvuči ali nazovi banku i pitaj. Ili kaži koja je banka pa ću ja nazvati i pitati.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?18.02.2011. u 16:03 - pre 160 meseci
Ili još gluplje: Lično odidi i iznesi im ovo što si i nama
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.82.*



+112 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?18.02.2011. u 16:18 - pre 160 meseci
Pa onda 90% tema na forumu ne bi imalo smisla :) Pitao sam chisto da olaksam sebi posao, ukoliko je neko vec imao slicna iskustva. Takodje, odgovor bi mozda pomogao nekom u slicnoj situaciji u buducnosti. Ne bih ni postavljao temu da mi je banka u komsiluku, a ne na drugom kraju grada. Telefoniranje, tj. cekanje na govornim aparatima me uzasno smara :P

Zato, ukoliko neko zna odgovor bio bih mu zahvalan da ga postavi, a ako se niko ne javi, ja cu ga napisati sutra nakon sto nazovem banku :)
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?18.02.2011. u 17:54 - pre 160 meseci
Pazi, postoje tehnicke mogucnosti - radnik zaduzen za arhiviranje dokumenata sedne u auto, ode do magacina arhive, nadje policu od tog meseca, nadje registrator od tog dana, prelista sve uplatnice i nadje tvoju, donese do ekspoziture, iskopira, opet odnese, vrati sve na svoje mesto...
Pretpostavljam da ce ti banka takvu uslugu naplatiti ~1.000 dinara, sto je otprilike neka tarifa za izdavanje vanrednih dokumenata i potvrda. Onda tek ostaje problem zasto pare nisu stigle tamo gde je trebalo, gde su otisle, pa da ih taj vrati, pa da se prebace tamo gde treba... Ako je vrednost tako neka mala, onda bolje postedi sebe tih peripetija i plati ponovo. Ja sam jednom prosao to sve zarad nekog poreza od 4.000 dinara koji nije bio lepo proknjizen.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.82.*



+112 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?18.02.2011. u 20:16 - pre 160 meseci
Hvala puno na odgovoru. Mislim da se necu cimati ako je tolika procedura nego cu uplatiti ponovo. A sledeci put cu da trazim izricito uplatnicu sa 3 lista, da mi jedan ostane kao dokaz :)
Nije mi jasno zasto su presli sa uplatnica od 3 lista, na uplatnice sa 2 lista.
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

squirll

Član broj: 248171
Poruke: 106
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+66 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?18.02.2011. u 22:27 - pre 160 meseci
Citat:
Nothingman: Hvala puno na odgovoru. Mislim da se necu cimati ako je tolika procedura nego cu uplatiti ponovo. A sledeci put cu da trazim izricito uplatnicu sa 3 lista, da mi jedan ostane kao dokaz :)
Nije mi jasno zasto su presli sa uplatnica od 3 lista, na uplatnice sa 2 lista.

Ja mislim da nisu presli vec da im to stara zaliha uplatnica... A ako vec dobijes sa dva lista fotokopiras za sebe i miran si (donekle)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?18.02.2011. u 23:22 - pre 160 meseci
Citat:
Nothingman
Nije mi jasno zasto su presli sa uplatnica od 3 lista, na uplatnice sa 2 lista.

I dalje postoje i jedne i druge
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bufalo bil
Beograd

Član broj: 137374
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 05:25 - pre 160 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Pretpostavljam da ce ti banka takvu uslugu naplatiti ~1.000 dinara, sto je otprilike neka tarifa za izdavanje vanrednih dokumenata i potvrda. Onda tek ostaje problem zasto pare nisu stigle tamo gde je trebalo, gde su otisle, pa da ih taj vrati, pa da se prebace tamo gde treba... Ako je vrednost tako neka mala, onda bolje postedi sebe tih peripetija i plati ponovo. Ja sam jednom prosao to sve zarad nekog poreza od 4.000 dinara koji nije bio lepo proknjizen.


Ne razumem, zasto bi neko placao tudju gresku?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 09:22 - pre 160 meseci
Pogrešio su u tome što nisi zadržao dokaz da si platio.

Najpre, toj firmi možeš da daš potvrdu o uplati na uvid, ako traže uplatu ali im je ne ostavljaš, jer ako im je ostaviš, onda nemaš dokaz da si platio. Ti nisi obavezan da im daš uplatnicu, a oni tvoju uplatu svakako mogu da vide na svom računu.

E sad, ako oni insistiraju da im ostaviš uplatnicu, što nije redak slučaj, jer su mnoge firme, naročito državne potpuno neorganizovane i nemaju način da razlikuju na izvodu ko im je šta uplatio, pa im je potrebna uplatnica, onda ti insisiraj da ti izdaju drugi dokument kojim potvrđuju da si uplatio. To može biti overen (potpis i pečat obavezno) račun, priznanica ili nešto drugo. Važno je da dokuemnt potvrđuje da si taj i taj iznos uplatio tog i tog dana na njihov račun, odnosno da si izmiro svoju obavezu (navednu konkretno).

Bez jednog od to dvoje ne napuštaj blagajnu. Ako ne pristaju ni na jedno ni na drugo, onda zadrži svoju priznanicu i pravac inspekcija.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 09:47 - pre 160 meseci
Ma odmah na salteru trazis da ti ostanu dva primerka ako ti oni stampaju uplatnicu, ja to radim stalno sa uplatom za vrtic. Stekovi uplatnica se vise ne prave kao nekad (master + kopije), sve uplatnice u steku su i originali i kopije i jednostavno se otcepi onoliko listica koliko ti treba (plus 1 za banku).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 10:49 - pre 160 meseci
Ljudi obicno ne znaju, ali trebalo bi da cuvaju sve uplatnice od racuna(onih sa vecim iznosima) bar 2 godine. Imam prilike da vidim da im to cesto zatreba kod placanja poreza, skolarine i slicno, jer se bas desavaju ovakvi slucajevi. Ne mora uplatilac pogresno da uplati. Dovoljno je da sluzbenik u banci ili trezoru pogresi jedno slovo ili broj(sto se desava) i proknjizi na pogresan racun, a to se tek primeti kasnije.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.82.*



+112 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 11:14 - pre 160 meseci
Shvatam i ja sada da sam pogresio. Srecom, nisam ovu lekciju preterano skupo platio, a gresku vise sigurno necu ponoviti ;)
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 11:52 - pre 160 meseci
Citat:
fanfon: Ljudi obicno ne znaju, ali trebalo bi da cuvaju sve uplatnice od racuna(onih sa vecim iznosima) bar 2 godine. Imam prilike da vidim da im to cesto zatreba kod placanja poreza, skolarine i slicno, jer se bas desavaju ovakvi slucajevi. Ne mora uplatilac pogresno da uplati. Dovoljno je da sluzbenik u banci ili trezoru pogresi jedno slovo ili broj(sto se desava) i proknjizi na pogresan racun, a to se tek primeti kasnije.


Jbg za to je diinkic kriv, sto je jos onomad kad je uspostavljen novi platni promet popustio pre armijom nekompetentnih bolida kojima je mod11 bio "previse komplikovan" pa je opet dozvoljeno da idu pozivi na broj bez kontrolnih cifara. Sa mnod11 proverom drasticno se smanjuje verovatnoca da prodje pogresan poziv na broj kao sto ne prolazi pogresan broj racuna.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 13:17 - pre 160 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Pogrešio su u tome što nisi zadržao dokaz da si platio.

Najpre, toj firmi možeš da daš potvrdu o uplati na uvid, ako traže uplatu ali im je ne ostavljaš, jer ako im je ostaviš, onda nemaš dokaz da si platio. Ti nisi obavezan da im daš uplatnicu, a oni tvoju uplatu svakako mogu da vide na svom računu.

E sad, ako oni insistiraju da im ostaviš uplatnicu, što nije redak slučaj, jer su mnoge firme, naročito državne potpuno neorganizovane i nemaju način da razlikuju na izvodu ko im je šta uplatio, pa im je potrebna uplatnica, onda ti insisiraj da ti izdaju drugi dokument kojim potvrđuju da si uplatio. To može biti overen (potpis i pečat obavezno) račun, priznanica ili nešto drugo. Važno je da dokuemnt potvrđuje da si taj i taj iznos uplatio tog i tog dana na njihov račun, odnosno da si izmiro svoju obavezu (navednu konkretno).

Bez jednog od to dvoje ne napuštaj blagajnu. Ako ne pristaju ni na jedno ni na drugo, onda zadrži svoju priznanicu i pravac inspekcija.

Nemožeš!
Kod nas u opštini bilo šta vadiš u svoj primerak priheftaju uplatnicu.Tako im se bar nemož desit da se zagubi
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 13:43 - pre 160 meseci
Citat:
bufalo bil: Ne razumem, zasto bi neko placao tudju gresku?

Ajd da sagledamo situaciju sa druge strane, recimo da ti imas banku i svakog dana imas 5 ljudi koji su izgubili uplatnicu, a institucija kojoj su platili pogresno proknjizila uplatu. Da li bi zeleo iz svojih sredstava da finansiras platu jednog radnika koji otprilike samo time uspeva da se bavi + prakticno non stop zauzet auto + gorivo za taj auto? U zbiru blizu 1.000 EUR mesecno? Naravno da ne bi, logicno bi bilo da pokusas da destimulises ljude da to traze tako sto ces im naplatiti barem pola troska koji ti naprave. Narocito sto je uzrok uglavnom nepotpun/pogresan poziv na broj po kome primalac prepoznaje za koju svrhu je novac placen. Recimo, poreska uprava primi ~20.000 uplata dnevno, ako dobije jednu uplatu sa pogresnim brojem na uplatnici, znas kad ce uspeti da prepozna koji je od nekoliko miliona poreskih obveznika to uplatio i zbog cega? Nikad.

Citat:
verovatnoca da prodje pogresan poziv na broj kao sto ne prolazi pogresan broj racuna.

A ko bi naterao svakog izdavaoca racuna da na istom navede bas korektan poziv na broj? I o cemu mi uopste pricamo u 21. veku kad se ide u smeru elektronskog bankarstva i placanja preko interneta gde poziv na broj ni ne postoji?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 13:59 - pre 160 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: A ko bi naterao svakog izdavaoca racuna da na istom navede bas korektan poziv na broj? I o cemu mi uopste pricamo u 21. veku kad se ide u smeru elektronskog bankarstva i placanja preko interneta gde poziv na broj ni ne postoji?



Srbija nije u 21. veku.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.82.*



+112 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 14:02 - pre 160 meseci
Meni zapravo nije ni jasan taj sistem sa racunima. Zar ne bi trebalo svaki put kad ja nesto uplatim u banci (i oni ukucaju te podatke u racunar) da se to sve prosledi centralnoj banci ili nekoj odredjenoj ustanovi? Zar centralna banka ne bi imala na taj nacin bazu podataka svake izvrsene transakcije, iz koje bi se kasnije upitom nad bazom lako mogao pronaci odredjeni racun od npr. pre mesec dana?
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 14:18 - pre 160 meseci
Ljudi, srpsku drzavu i razum ne možete baš tek tako povezivati.

Poziv na broj na tvojoj uplatnici državnoj instituciji pokazuje šta si platio a ne ko je platio. Poziv na broj određuje opštinu i vrstu poreza, takse ili šta već i isti je za sve koji to plaćaju. Zato oni i traže primerak uplatnice da zaheftaju, jer ako to ne urade, tvoja uplata ne postoji. mislim, postoji, legla je gde treba i ak proknjižena tamo gde treba ali na njij nema informaciej ko je to uplatio. To piše samo na uplatnici, u onom polju "uplatilac".

To je ujedno i razlgo zašto još uvek moramo da plaćamo kešom i petljamo se sa uplatnicama. Bez uplatnica oni ne mogu da funkcionišu.

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?19.02.2011. u 15:16 - pre 160 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: A ko bi naterao svakog izdavaoca racuna da na istom navede bas korektan poziv na broj? I o cemu mi uopste pricamo u 21. veku kad se ide u smeru elektronskog bankarstva i placanja preko interneta gde poziv na broj ni ne postoji?


Placanje preko interneta nikad nece zameniti funkciju poziva na broj, ako nista drugo zbog trajnih naloga. I nije to specificnost Srbije, tako je svuda pocev od najjacih ekonomija sveta, bez obzira na to kako je izveden Bill Remittance sistem uvek mora da postoji jednoznacna informacija koja identifikuje specificni racun ili specificnog uplatioca.

A izdavaoca racuna koji je pglu i ne ume da koristi check digit je veoma lako regulisati, svaka uplada bez poziva na broj ide po implicitnom kodu 19 i zdravo. Vazno je samo obezbediti da sistem platnog prometa dostavi ISPRAVNU informaciju oslobodjenu ljudske greske u procesu prenosa.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Moze li se dobiti kopija uplatnice iz banke?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12719 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.