Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 92816 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno02.03.2011. u 13:55 - pre 159 meseci
odlicno si ovo uradio,do veceras cu da sracunam pa cu ti napistati podatke,i sta moze da se uradi.
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno02.03.2011. u 14:23 - pre 159 meseci
na gusanom delu negde otprilike na sredini prema rerni bi trebao da imas male rupice koje su kod tebe sigurno zatvorene od pepela,pogledaj u zadnjem delu lozista prema rerni ako tu nema otvora onda su to resili na sledeci nacin.posto znas da gus se brzo greje i sporo hladi,onda gus odaje mnogo toplote prema rerni a kroz ove rupice koje sam ti rekao potpomazes se da topao vazduh ide prema dimanjaku odnosno ispod rerne.
 
Odgovor na temu

Marko036

Član broj: 240365
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno02.03.2011. u 15:07 - pre 159 meseci
Pokusavao sam jutros da napipam bilo sta i nisam mogao,sto me je bas zacudilo,zavlacio sa ruku i gore izmedju lozista i rerne,ne znam da ne prolaze gasovi kroz ovaj spoj rerne i ovog lima sto je drzi,mada mi se to cini kao bas mali prorez,sad je sve suvise vrelo da bih ista mogao da vidim,uspeo sam na brzinu da primaknem aparat i da slikam od dole gde stoji pepeljara
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno02.03.2011. u 15:07 - pre 159 meseci
e ovako ima tri opcije prepravke.1-ova opcija je najprostija za izradu i najmanje prepravki bi se uradilo,samim tim i najeftinije bi kostala.ovakvom prepravkom bi imao oko 7l vode. 2-ova prepravka bi zahtevala malo vise materijala i nekih prepravki oko rerne,sa ovom opcijom bi imao oko 14l. 3-opcija i najzahtevnija takodje i najskuplja,imao bi 21l vode. zadnja opcija nije za tebe jer imas premalo radijatora,mislim da za tvoje potrebe najvise ti odgovara druga opcija.ovo je izracunato prema dimenzijama koje si mi dao ali na licu mesta se tacno sve vidi tako da su moguca neka minimalna odstupanja u vezi kolicine vode. jos nesto najvece iskoriscenje ima opcija 3,zatim 2 i najslabije opcija 1.oko cene nemogu sada da ti kazem morao bih da sracunam tacno sta ce koliko da kosta,kotlic bise radio od lima debljine 4mm.
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno02.03.2011. u 15:17 - pre 159 meseci
video sam,da tu prolazi ispod rerne,oni su to napravili da sporet ima dvosmerno sagorevanje.kada zatvoris gornju klapnu onda vuce vazduh sa dna lozista,a jedan deo odlazi od odozgo.to malo predstavlja dodatni problem za postavljanje kotlica ali se da resiti.
 
Odgovor na temu

Marko036

Član broj: 240365
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno02.03.2011. u 16:02 - pre 159 meseci
Mislim da ce mi rogovi izrasti dok prelomim sta mi je najpametnije Prvo smo mislili alfu rustik(250e polovna),medjutim zbog lozenja sa strane i uzanog prostora nema sanse...pa smo prelomili da to bude prity,medjutim 2mm lim i,kako svi kazu,oblak dima u kuci prilikom svakog lozenja pa necemo ni to.Zatim mbs termo vesta,lepa,kamin,sve ono sto bismo i voleli(33000 sa popustom),medjutim 4l u kotlu,pa ne valja.Zatim,polovna alfa 90(250e polovna),ali slosi mi se kad vidim onih 16m koje burazer spremi pred svaku zimu,i to je pitanje da li ce ga ogrejati.Ovaj temy plus 12,pravi kotao za kucu,staklena kaminska vrata za stimung(jeste 53000+ovih 60000 za sav ostali materijal+150e majstor,ali na 12 rata bez kamate,pa,preziveo bih nekako),5 god. garancije,medjutim tih 31l mi nekako bodu oci,treba tu silu ugrejati,mislim,i ovom sporetu treba da se zalaufa zbog ovolikog gusa ali nas greje ko bog sa nekih 5-6 metara za zimu.Zena bi opet kotao napolju,imam kotlovski fi180 u garazi koja je u sklopu kuce(ovaj za sporet je fi160),ali ne mogu da zamislim sebe kako dolazimo sa posla u 6-7 uvece i tada onako iscrpljen da potpaljujem kotao,a i on bi verovatno trosio mnogo vise od svih ovih solucija u kuci...sta bi ti radio da si na mom mestu?Valjalo bi mi bar okvirno koliko bi me ta opcija 2 kostala.
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno02.03.2011. u 17:08 - pre 159 meseci
pre svega moras da odlucis sta zelis,kada to resis ja mogu samo da ti dam neke savete.ljudi koji stavljaju sporet za etazno grejanje zele ustedu prilikom kuvanja i pecenja.posto ti sporet ne koristis za to ja na tvom mestu ne bih stavio sporet.za kotao imas sve,sto se tice potpaljivanja to je 15 min,a sporet moras da lozis na svakih 30min.sto se tice potrosnje to bi bila veoma mala razlika,stim sto bi sa kotlom grejao celu kucu a sada sa sporetom grejes koliko sam video sa slika kuhinju i dnevni boravak.ako se i odlucis za sporet ovaj sa 31 litar ne bi nikada uzeo.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno04.03.2011. u 07:24 - pre 159 meseci
Glackop

Citat:
Rekoh da se uzdrzim i ne upadam u ovu temu,ali ne mogu.Ja sa ABC-om se grejem drugu sezonu i verujem da ga je pravio bio ko bolje bi funkcionisao.
Ja imam oko 11 metara radijatora i dva bojlera 50 i 80L,sa njime nikako ne uspevam podignuti temperaturu u sistemu vise od 60c,mada mi je i to dovoljno jer mi je trenutno u kuci 24c ali me nervira kad odem kod komsije i vidim na Alfu 20 temp od 65c a kaze mi sad ako hoces da je nalozim ode u 80c ja cu samo sanjati o tome i kajati se u pogresnom izboru.

Ja bez problema dostignem 80'C, i kad otvorim vratanca dole da malo razgorim, desi se da ide i do 85-90'C, a inače radna temperatura na regulatoru promaje 3-4 je od 60'C do 80'C, sad nisam brojao radijatore u metrima ali imam 55 rebara italijanski Al radijator, bez bojlera, na zatvorenom sistemu, ekspazijona posuda 25l Zavarivač Vranje!

[Ovu poruku je menjao rale2rale dana 04.03.2011. u 09:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno04.03.2011. u 09:51 - pre 159 meseci
to je ok.te radijatore koje ti imas su najbolji za ovakvu vrstu sporeta jer sadrze malo vode.ali sam siguran da imas dosta manje radijatora nego sto je prospektom predvidjeno,abc sporet sa svojom kolicinom vode u kotlu i kako kazu za 150m2 znaci trebalo bi da imas 12 do 14m radijatora.da imas toliko radijatora i da lozis sa ovako prepravljenim lozistem ne verujem da bi mogao da postizes takvu temperaturu.koliko se ja secam ali nisam siguran 10 rebara su 1m duzni radijatora tako da ti imas otprilike 5,5 do 6m radijatora.
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno04.03.2011. u 09:52 - pre 159 meseci
i jos nesto bas me zanima koju kvadraturu sada trenutno grejes sa radijatorima koje imas i sa sporetom zajedno
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno04.03.2011. u 11:32 - pre 159 meseci
75m2
ali na dve etaže, nešto manje dole oko 30 (šporet greje), ostatak je sprat (radijatori)
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno04.03.2011. u 13:15 - pre 159 meseci
ti grejes 75m2 a on je predvidjen za 150m2,zato kod tebe nema velikog uticaja to sto si uradio sa lozistem,samo sto si smanjio tplotnu vrednost sporeta,ti si prepravkom samo suzio loziste,a postavljanjem samotnih cigli na zidove gde je voda u kotlicu ti si usporio zagrevanje vode a samim tim povecao potrosnju ogreva.ne kazem da ti sada trosis mnogo ali kada bi izbacio samotne cigle voda bi se brze zagrevala.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno04.03.2011. u 13:29 - pre 159 meseci
Možda???!!

On jeste predviđen za 150m2, ali takođe su mi u fabrici rekli ako je manja površina u pitanju, kao kod mene , da se tada ide na varijantu sa rešetkom koja reducira ložište skoro na pola, koju sam ja i ugradio i ona inače ne ide u paketu sa šporetom već se posebno naručuje, i na nju sam stavio šamotne cigle jer i sa njom šporet je jako loše grejao ploču i samim tim prostoriju u kojoj se nalazi, tek kad sam stavio cigle i podigao vatru prema ploči sve je profuncionisalo, bez cigala radijatori su radili, ali na šporetu nisi mogo da kuvaš ni da ugreješ prostoriju u kojoj se šporet nalazi! a to sam i objašnjavao i ovima u Užicu !!! Ne znam jel me ko poslušao! Znam da sam na ovaj način rešio problem kuvanja na šporetu i grejanja prostorije u kojoj se nalazi!!!
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno04.03.2011. u 14:21 - pre 159 meseci
Da se ne zamlacujem i slikam vam kako mogu rukom da dotaknem plotnu i ne opecem se dok gori solidno,a po onom prohromskom obimu oko plotne tu komotno naslonjam ruku tek je mlaka,za utehu mi je i glavni razlog sto ga dosad nisam izbacio je to sto sam mu ugradio dva grejaca te kombinujem nocu u jeftinu tarifu.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno04.03.2011. u 14:36 - pre 159 meseci
Jesi probao sa ovim mojim ,,rešenjem' kako smo pričali pre koju godinu'?, mada ne bi bilo loše da slikaš i to tvoje sa jeftinijom tarifom!!! Milslim da je zanimljivo!!!
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno04.03.2011. u 14:52 - pre 159 meseci
Da bi slikao grejace treba da ga otvaram ovako se nista ne vidi.oni su ugradjeni bocno na zadnjoj strani kotla dva 5/4 od po 6kw,sa njima mi isto ne moze podici vise od 55c,ali ok i to je dovoljno jer mi temperatura u kuci nikada nije pala ispod 22c,tome mozda i dobrinosi sto mi plafoni nisu visoki 2,2m.

PS.Ovi gore navedeni podaci se ondose na lozenje bukovim drvetom,inace sa briketima sam probao i tada je tem.isla do 70c,sa ugljem ga nikada nisam lozio tako da ne znam koje bi performanse tada bile.

[Ovu poruku je menjao glackop dana 04.03.2011. u 16:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mitebo
sasa milic
limar,metalprom
zajecar

Član broj: 271871
Poruke: 83
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno04.03.2011. u 21:31 - pre 159 meseci
pa da ti imas problem zato sto sigurno imas dosta radijatora i svako prepravljanje lozista kod tebe bi bilo sve gore,los je to sporet i vrlo lose konstruisan.ako ti nije tesko i ako imas vremena postavi ovde slike i dimenzije lozista,oko rerne,vratanca za lozenje,pa cemo videti sta moze da se uradi.ja cu ti dati predlog za prrepravku ti samo trebas naci majstora koji bi ti to zavrsio.najveci problem kod ovog sporeta koliko sam mogao do sada da primetim je visoko i siroko loziste i sto je izgleda velika kolicina vode stavljena na malom prostoru.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.164.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno21.08.2012. u 10:31 - pre 141 meseci
Pomagajte molim vas ne mogu da se odlucim za etaznu pec... U pitanju je kuca koja ima 2 x 75 m2 ... ima odvojen ulaz.. tako da tu zive 2 odvojene porodice... sprovedene su cevi do mesta gde ce biti radijatori i ugradjeni ventili.. u kupatilu, predsoblju je stavljeno podno grejanje... postavljeni su ventile i mogucnost da grejemo jedni drugima ako kojim slucajem neko od nas nije kuci ... ono sto meni treba jeste dole sporet kao smederevac ali na etazno a gore etazni kamin ili pec.. Kao sto sam i rekao, podnoje u kupatilu i predsoblju, a radijatori se nalaze u spavacoj, dnevnoj i decijoj sobi...

Majstori sto su ugradjivali su mi rekli da dole trazim 27 kw a gore 20 kw... Ja na zalost nikako da nadjem peci koji mi se svidjaju a da imaju tu jacinu.. ali evo koje sam nasao... Pa ako moze savet da li je dobar izbor i koje su od njih najbolje... Nasao sam Milan Blagojevic peci ali nesto stvarno se slabo pise o njima, da li su loseg kvaliteta ili sta vec???

Za dole:
1.) ALFA TERM 27 BRAON - Alfa plam
2.) Super Thermo Magnum - Milan Blagojevic .. gledao sam i TERMO MAGNUM ali mislim da je slaba
3.) Thermo Rocky - Milan Blagojevic
4.) ALFA TERM 20 - alfa plam ... bojim se da ce 20 Kw biti malo za dole sobzirom da mi je receno da treba 25kw
5.) TERMOMONT-"TEMY PLUS P" ova mi je najlepsa ali kosta preko 100000 dinara za 30 KW!! jedino ne znam da li TERMOMONT-"TEMY PLUS" ima rernu, vidim da "TEMY PLUS P" ima ali za ovu "TEMY PLUS" ne znam?

Za gore:
1.) Termo IN - Milan Blagojevic .. kazu mi da je mozda bolje uzeti termo vulkan jer je ova slabija i ima manje loziste
2.) Termo Vulkan - Milan Blagojevic ...
3.) Blist kamin ROMEO ETAZ - Alfa plam .. ovaj kamin mi se jako svidja ali nigde ne mogu da ga nadjem.. kao da se ne proizvodi vise ili sta vec... i mislim da ima 16 Kw sto je mozda slabo... Gledao sam Rustik kamin ali je on jos slabije
4.) TERMOMONT-TEMY PLUS 18 Kw ..
5.) TERMOMONT-TEMY S bi uzimao od 15 Kw ako je dovoljno ako ne onda bi uzeo od 25 Kw ali se bojim da ne bude mozda previse?

I za kraj da vas samo pitam jos jedno pitanje... Nasao sam na netu neke Prity peći za etažno grejanje i ima raznih jacina i lepe su mi stvarno.. Da li znate kakve su one? Posto nista ne mogu o njima da nadjem... Ili da gledam samo Alfa plam, Termomont i Milan Blagojevic? Evo na ovom linku ima Prity peci
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno21.08.2012. u 12:09 - pre 141 meseci
Pročešljaj malo forum pretragom, obzirom da ima najmanje zilion informacija na tu temu.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
212.200.164.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno21.08.2012. u 16:08 - pre 141 meseci
Citat:
Vasastajić:
Pročešljaj malo forum pretragom, obzirom da ima najmanje zilion informacija na tu temu.


zilion nema sigurno.. meni hitno treba odgovor jer je kupujem odma... nemam bas puno vremena da citam 5 dana postove... ovde sam lepo opisao moju situaciju i primere peci.. ako niste u stanju da mi pomognete molim vas da me ostavite vasih suvisnih komentara gospodine "Vasastajić"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 92816 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.