Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.

[ Pregleda: 25709 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

David Reven
Član broj: 43778
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.09.03.2011. u 20:17 - pre 159 meseci
Imam problem utoliko što frižider zna da previše ohladi i zamrzne mi recimo mleko, pavlaka, cola, pa i šunka i sl.
To radi u standardnom modu, dok je na njemu podešeno npr 7 stepeni C, ali i kada je bilo 5,6...
Prešao sam na korišćenje tzv. holiday moda, kao ono, sada smo na odmoru pa ti radi umereno i sl.
ali se na zidovima pojavljuje led, više kao sneg... na zadnjem zidu uglavnom.

Frižider je samootapajući. Ima onu posudu iznad motora i odvod iz frižidera do posude.

Frižider nema zamrzivač i nije kombinovani i sl.

Šta može da bude uzrok, kvar?
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.10.03.2011. u 09:20 - pre 159 meseci
Treba termostat podesiti ispod polovine, tj. bliže minimumu. Kad kažeš da je na 7, cenim da je to skoro max. To je nešto što prvo treba da se uradi, ostalo ako treba majstori.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.10.03.2011. u 12:55 - pre 159 meseci
Kao prvo, cini mi se da ovde postoji mali verbalni nesporazum. David Reven govori o podesavanju na specifican nacin - spominje stepene C i holiday mode a rewqrewq spominje nesto sto mi se cini rasirenije kod nas - rastuce brojeve - od nule, kao minimuma, ka nekoj tamo sedmici, kao maksimumu. Imam utisak da na ovom frizideru oznake nisu iste kao na ostalima, jer vlasnik govori o stepenima C, sto je mozda greska, ali kad govori o holiday mode definitivno nije greska, tu ne mozes da se zbunis.

Sad nazad na tehniku. Normalna pojava je, da kad se termostat pokvari, on NE ISKLJUCUJE kompresor, i on stalno radi i radi i na kraju pocne da ledi. Ako je to kod tebe povremeno, onda je mozda neka mehanicka greska, kao sto se meni desavalo sa jednim termostatom. Kod mene je bilo obrnuto - nije hteo da se UKLJUCI, sto je besmislica, sto bi moralo biti nemoguce da se desi. Radi neko vreme i onda se jednog momenta zaglavi i ne ukljucuje, frizider nije samootapajuci pa tom prilikom unutra poplava, pa posle opet radi neko vreme i nikako nisam mogao da otkrijem gde se to zaglavljuje. Znaci, moguce su i mehanicke greske. Ali je isto tako moguce da tvoj termostat postepeno ispusta dusu, gubi iznutra onaj radni fluid i nema dovoljno pritiska da iskljuci termostat.

Ja sam problem resio ugradnjom novog termostata i sad vec neko vreme radi normalno. Verovatno ces i ti morati da uradis isto.

Pojava leda na samootapajucim je normalna, ali ne bas da zamrzava sve zivo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

David Reven
Član broj: 43778
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.10.03.2011. u 14:19 - pre 159 meseci
Hvala na pomoci, kao prvo.

Frizider ima LCD displej sa brojevima i pored pise C [stepeni celzijus], kao i taster +/- za podesavanje istih,
a moze da bude 3-7 stepeni [verovatno u plusu, logicno].
Napominjem da je uglavnom radio na 5 C savrseno, u normalnom modu, a onda je poceo da ledi namirnice.
Probao sam i na 3C i na 7C, isto se desavalo.
Sada je u Holiday modu sa podesenih 7C i koliko-toliko radi, mada opet zna da zaledi namirnice ponekad.

Dole na zidu ima neki nazovi magnet koji sluzi za podesavanje valjda hladnoce ili cega vec.
Njega sam zalepio sa leve strane, na unutrasnjoj strani naravno. Tu ima i nalepnica gde da se zalepi.

Da li ce se nesto desiti ako koristim automatski mrezni regulator [prekidac]
znate ono sto se utakne u zid a na njega posle potrosac.
Ima veliki okretni deo sa podesavanjima, malim prekidacima, tajmer,
gde bih ga podesio da se friz pali i gasi na svakih 2 sata?

Koiko bi kostalo otprilike po servisima zamena termostata, materijal, ruke?
Otprilike.



Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.10.03.2011. u 17:26 - pre 159 meseci
Citat:
David Reven:
Frizider ima LCD displej sa brojevima
Dobro sam naslutio da je nesto drugacije.

Za cenu je tesko reci. Prvo, jer je tvoj termostat mozda nesto specijalno. A ako je specijalno, mozda je i montaza specijalna.

Inace obican termostat je sitna para, reda velicine 500 dinara, i ako se nadje identican, da moze da se stavi unutra bez neke mehanicke prerade, to je 1 sat posla. Nema lemljenja, samo srafljenje i montaza onih klik prikljucaka.

Zapisi si na papir tacnu oznaku modela pa zaredjaj telefonom razne servise i kad im kazes simptome oni ce znati sta je i sta treba da se menja i koliko ce te kostati.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.11.03.2011. u 08:34 - pre 159 meseci
Bolje da uređaj pogleda stručno lice.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.11.03.2011. u 14:03 - pre 159 meseci
Citat:
Pajapatak: Bolje da uređaj pogleda stručno lice.
Bolje - od cega? Ja mu savetujem to isto, ali mu preporucujem da telefonom pozove nekoliko razlicitih servisa, dakle strucna lica - brzo je i dobice nekoliko nezavisnih misljenja odmah, pa moze da uporedi. Ako pozove u kucu neko strucno lice, dakle jedno, onda moze da mu veruje ili ne, a ljudi smo, gresimo, bili strucni ili ne.

Evo, vec ovde smo pogresili - covek kaze 7 stepeni C, a mi mislili da je to onaj maksimum na skali uobicajenog termostata, a 7 stepeni C za frizider tesko da je najjajce hladjenje, potpuno kontra smo se "razumeli".

OBAVEZNO imati pri ruci naziv proizvodjaca, tip / model / godinu proizvodnje (ako moze) pa onda zvati strucna lica. Moze telefonom, moze direktno, po zelji, niko to ne namece.

Promaklo mi je da se temperatura podesava tasterima, dakle moguce je da termostat elektronski a to je vec druga prica, meni nepoznata. I onda su tu moguce razne varijante kvara, ne samo mehanicko zaglavljivanje ili gubitak fluida u kapilaru i tanjiricu za iskljucenje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.11.03.2011. u 16:45 - pre 159 meseci
Na tom frizideru je elektronski termostat.
Pitanje koje se namece:
U trenutku kad frizider zaledi namirnice kolika je temperatura u njemu?
Moguci kvarovi:
NTC senzor, ploca (ne cita pravilno senzor), nema dovoljno gasa oslabeo kompresor........
Zbog toga majstor mora da utvrdi sta je u stvari problem.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

emirx
emir lepenica
diplomirani pravnik
gorazde

Član broj: 299112
Poruke: 1
109.175.18.*



Profil

icon Re: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.12.02.2012. u 15:35 - pre 148 meseci
Ljudi imam indesit frizider, kombinovani, ali poceo mi se cijeli otapati, pa sta da radim?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.12.02.2012. u 16:05 - pre 148 meseci
Stavi ga u toplu sobu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa frižider Whirl... ledi namirnice, pojava leda na zidovima.

[ Pregleda: 25709 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.