Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenos desktop kompjutera preko granice

elitemadzone.org :: MadZone :: Prenos desktop kompjutera preko granice

[ Pregleda: 5322 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+61 Profil

icon Prenos desktop kompjutera preko granice19.03.2011. u 13:45 - pre 159 meseci
Preselio sam se skoro "preko" (EU) i posto su kompovi bar 50% skuplji nego kod nas, a moj desktop komp je relativno nov, palo mi na pamet da prenesem njega tamo.
E sad, da li mogu da imam nekih problema na granici? Pisalo se vec o tome ovde i vidim da nije bas jednostavno. Mada, mozda se nesto promenilo za ove 2-3 godine od kad je ta tema.

Elem, kako ustvari da ponesem to?

varijanta 1.
Kuciste i monitor zbudzim u kofer, osiguram stiroporom/garderobom, predam kofer na aerodromu i nadam se da ce da me saceka u komadu kad sletim

varijanta 2. (nekako mi zvuci sigurnije)
Povadim sve iz kucista, spakujem u rucni prtljag, pa ako bude nekih problema, bar znam da je to kod mene. Novo kuciste kupim tamo negde.
Monitor, nazalost, mora u koferu.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Prenos desktop kompjutera preko granice19.03.2011. u 16:46 - pre 159 meseci
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Prenos desktop kompjutera preko granice19.03.2011. u 18:12 - pre 159 meseci
Ček, ček, jel' ti izlaziš sa Srpskim pasošem iz zemlje? Jel ti u njemu upisana adresa u Srbiji? Jel' sa tim pasošem ulaziš u EU ili sa nekim drugim pasošem?

Meni se sve čini da ti nemaš nikakvih problema da izneseš kompjuter iz zemlje, već da bi imao problema ako kasnije budeš želeo da ga vratiš.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+61 Profil

icon Re: Prenos desktop kompjutera preko granice19.03.2011. u 20:44 - pre 159 meseci
Pa recimo da imam malo "stabilniju", tj. ne-turisticku vizu u srpskom pasosu. :)
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+61 Profil

icon Re: Prenos desktop kompjutera preko granice20.03.2011. u 00:33 - pre 159 meseci
Hmmm... nesto razmisljam.... s obzirom da na sajtu WizzAira pise
Citat:
One piece of hand baggage to maximum dimensions of 55x40x20cm and not exceeding 10kg

Citat:
Articles not accepted in checked-in baggage:
...
• computer, camera, video camera, cellular phone and any other electronic or technical appliances and their accessories
....

Izgleda da mi je jedina varijanta da strpam ceo komp (bez kucista) u ranac, sto je vise nego izvodljivo (monitor se uklapa u te dimenzije a ima 6.5kg + ostatak).
Da li je neko imao neko slicno iskustvo?
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Prenos desktop kompjutera preko granice20.03.2011. u 08:14 - pre 159 meseci
Monitor ti ne bi preporucio da nosis posto u svakoj zapadnoj zemlji imas "second Hand" prodavnice i mozes jeftino proci sa tft monitorom...

 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.36.broadband2.iol.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Prenos desktop kompjutera preko granice20.03.2011. u 20:52 - pre 159 meseci
A da krenes drumskim putem, autom, busom vozom? Ne znam dokle ides, ali ako vec imas racunicu, zasto da ne.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+61 Profil

icon Re: Prenos desktop kompjutera preko granice20.03.2011. u 21:13 - pre 159 meseci
Idem do Britanije, tako da bi me na primer kombinacija sa vozom (od Budimpeste) kostala bar 5x vise.
A, ne znam iz kojih razloga su tamo kompjuteri i oprema uzasno skupi. Oko 40-50% vise nego ovde (za razliku od ostale tehnicke robe koja je uglavnom jeftinija). Cak i ebay varijante. Zbog toga sam toliko zapeo za ovu kombinaciju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prenos desktop kompjutera preko granice

[ Pregleda: 5322 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.