Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako spojiti nadzemni dovodni strujni kabal sa kucom, a da to estetski lijepo izgleda?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako spojiti nadzemni dovodni strujni kabal sa kucom, a da to estetski lijepo izgleda?

[ Pregleda: 3257 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Kako spojiti nadzemni dovodni strujni kabal sa kucom, a da to estetski lijepo izgleda?20.03.2011. u 19:07 - pre 158 meseci
Ovaj dovodni kabal sa stuba je zakacen za kuku na zidu kuce i tu se spaja bakar/aluminijum klemama sa ovim kablom koji "izlazi" iz zida. E sad posto treba da radim fasadu, ovo mi djeluje nekako bezveze i "bode" mi oci odavno, da "strce" zice. Postoji li mogucnost da se na zidu odmah pored ove kuke gdje se kaci kabal postavi neki ormaric pa da se sve ove zice "uvuku" u njega? Jeli to dozvoljeno na ovaj nacin kako sam ja zamislo sto se tice elektrodistribucije? Postoji li tu neko pravilo
hvala
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Kako spojiti nadzemni dovodni strujni kabal sa kucom, a da to estetski lijepo izgleda?20.03.2011. u 23:25 - pre 158 meseci
Citat:
Postoji li mogucnost da se na zidu odmah pored ove kuke gdje se kaci kabal postavi neki ormaric pa da se sve ove zice "uvuku" u njega?
Ne na toj visini (pretpostavljam da je taj priključak bar na h=5 m) i ne na taj način.I način:neprekinuti kabl do MRO;II način kabl (uvučen u odgovarajuću zaštitnu cev) spustiti do KRO (naravno vidljivo);
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Kako spojiti nadzemni dovodni strujni kabal sa kucom, a da to estetski lijepo izgleda?21.03.2011. u 19:40 - pre 158 meseci

Jeste, ima 5m visine, moza i vise. Mozes li mi malo preciznije objasniti, sta je MRO i KRO (znam da su ormari ali za sta, i koja im je razlika). I koji neprekinuti kabl do MRO, jel ovaj dovodni sa stuba? Kod mene je to mislim nemoguca misija, ovaj dovodni kabl sto se kaci za kucu, tu mu je kraj, ima mozda viska otprilike 1,5m i tu se spaja sa ovim bakarnim 10 mm^2 koji ide po podu potkrovlja i direkto u ormar na brojilo.

 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Kako spojiti nadzemni dovodni strujni kabal sa kucom, a da to estetski lijepo izgleda?21.03.2011. u 20:11 - pre 158 meseci
MRO merno-razvodni ormar nalazi se u objektu i u njemu su el.brojila i gl. osigurači.KRO kablovski razvodni ormar nalazi se na spoljnom (i lako pristupačnom) zidu i u njemu su samo gl. osigurači, a mogu imati i osigurače za odvodni kabl.Sve to na visini manjoj od 1 m.I u prvom i u drugom slučaju kabl sa stuba ne sme biti prekinut.Osim u tvom postojećem stanju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako spojiti nadzemni dovodni strujni kabal sa kucom, a da to estetski lijepo izgleda?

[ Pregleda: 3257 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.