Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?

[ Pregleda: 7738 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bora61

Član broj: 97430
Poruke: 177
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?22.03.2011. u 07:17 - pre 159 meseci
Cena za sajam je oko 11600 €.
Da li ga neko ima i kakava su iskustva, realna,.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?22.03.2011. u 08:05 - pre 159 meseci
Nemam taj auto ali sam ga vozio.

Motor 1.6 je korektan i prijatan za opustenu voznju ali nije toliko startan i ocekuj veliku potrosnju (11l po gradu recimo). Takodje, veliki usponi moraju da se savladavaju u trecoj brzini na visokom broju obrtaja. Druga mu je slabija.

Prvom odlicno krene ali kasnije razvlaci, sto rezultuje slabijim medjuubrzanjima prilikom preticanja (mora dobro da se proracuna preticanje).

Ali za normalnu voznju, bez "jurcanja", motor je korektan, odnosno "ne muci se" bas toliko. Znaci, moras racunati na veci broj obrtaja i nizi stepen prenosa prilikom preticanja (odnosno vataj zalet) a isto vazi za uzbrdice. U normalnim uslovima motor je prijatan za voznju - znaci kada se krstari magistralom ili autoputem.

Na leru je tih i miran, prilikom normalne voznje, ispod 3000 obrtaja, je tih. Sve preko toga je bucno.

Podvozje je tise nego na Astri H, ali tupka. Komforan je za duzu voznju, lepo lezi na magistrali i autoputu, upravljiv, malo ljulja u ostrim krivinama. Volan korektan i malo nedefinisan (bezosecajan). Izolacija putnicke kabine je bolja nego na Astri H, izuzev buke motora. Menjac je korektan i precizan, ali i dalje opelovski "klak" ima. Dakle za nijansu je grublji od konkurencije.

Kocnice dobre, malo ih treba jace stisnuti. ESP stalno radi, ne znam zasto, uvek ispravlja. Komande meke, kvacilo visoko.

Na autoputu ne preporucujem brzine preko 140kmh. Jednostavno je bucan previse.

Primerak koji sam vozio je imao bucan servo cim se smota (nov auto). Ne znam da li je tako ili taj primerak je imao falinku.

Veliki gepek, pozadi ima mesta za troje. Materijali u kabini losiji od koreanaca, ali dobro uklopljeni. Sedista pozadi i nisu nesto ali izdrzace se duzi put u njima bez veceg umora. Prednja - korektna. Ne svidja mi se ona konzola izmedju, izgleda klimavo dosta. Koza na volanu i menjacu je prijatna i lepa za ruku.

Preglednost pozadi i nije neka, trebaju parking senzori.













 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?22.03.2011. u 09:50 - pre 159 meseci
lepo izgleda na oko, gledao sam ga i uzivo i bas je lep za moj ukus, ako cozmo kaze da je 1,6 slab sa 113konja, onda 1,8 benzinac sa 141konja uzmes ne verujem da je neka velika doplata.
 
Odgovor na temu

bora61

Član broj: 97430
Poruke: 177
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?22.03.2011. u 10:02 - pre 159 meseci
Hvala.
Koliko sam video ova sto daju na sajmu ima 124 Ks .
Meni sluzbena Astra Classic II 1.6 u gradu trosi 9l.
Ovih 11 l je previse.
Mogu da zamislim 1.8 ?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?22.03.2011. u 10:10 - pre 159 meseci
Tesko da ce neki benzinac 1.6 ili 1.8 da trosi ispod 10 u Beogradu.

Mozda nekom ekstremno pazljivom voznjom.

Sad se u Cruze stavlja 1.6 od 124KS, a 1.8 moze da ima u nekim uslovima cak i manju potrosnju od 1.6 - manje ga vrtis i manje mucis za ista ubrzanja.

Ovaj koji sam ja vozio je model od 113KS.

Preporuka je da probas i 1.6 i 1.8 pa vidi kako to ide.

Zavisi sta si vozio pre. Ja sam pre ovog vozio Merivu 120KS Turbo pa iako ni taj ne ide nesto, Cruze mi je izgledao anemican u odnosu na nju. Isto tako recimo 1.6 16v u Renou ili Valvematic u Toyoti idu bolje, zivahniji su na niskim obrtajima, manje bucni i nekako elasticniji.

U odnosu na starije automobile, 1.6 Cruze ide sasvim solidno, ne znam sta si vozio pre, ako je neki slabiji auto, ovo ce ti biti sasvim korektno.

Astra Classic II je lakse vozilo i drugacije podeseno.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?22.03.2011. u 11:56 - pre 159 meseci
ne verujem da toliko trosi i gledajuci po podacima ne trosi toliko, trosi dosta manje.
sto se tice osecaja u voznji mnogo ali mnogo zavisi sta je covek pre vozio.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?22.03.2011. u 13:19 - pre 159 meseci
Ovo je bio prosek u centru grada (po kompu), duza voznja...

Bas cu pitati kolegu (ima isti ovakav) koliko prosecno trosi, to ce biti merodavniji podatak.

Evo pitah:

relacija Banovo Brdo-NBGD svaki dan - 11.5 lit prosek po bordu.

Na otvorenom od 6,5 do 8.5 zavisno od stila.
 
Odgovor na temu

bora61

Član broj: 97430
Poruke: 177
95.180.5.*



+9 Profil

icon Re: Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?22.03.2011. u 22:34 - pre 159 meseci
Presao sa sluzbenom Astrom Classic II skoro 15.000 km.
Pre toga zastavu 101, 128, yuga, bmv 3 1980 god.
Sve skupa skoro 1.200.000 km.
DA, miliona kilometara. Bio sam serviser Pc racunara za celu SFRJ.

Moj je izbor pao sad za asajam automobila na:
- Astra classic III 1.6 limuzina ili
- Chevrolet cruse 1.6

Znaci, silovanje i potpisivanje me je odavno proslo.Volim da ga poteram malo brze, ali samo kad sam sam u vozilu i van grada.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?23.03.2011. u 09:50 - pre 159 meseci
Mislim da je Astra kvalitetnija i da se motor malo bolje ponasa u njoj i da ima manju potrosnju za litar sigurno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li neko ima iskustva sa Chevrolet Cruse LT ?

[ Pregleda: 7738 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.