Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje tabela

[es] :: Access :: Povezivanje tabela

[ Pregleda: 2235 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miticaleksandar

Član broj: 40894
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Povezivanje tabela26.03.2011. u 16:08 - pre 159 meseci
Postovani, na poslu sam dobio zadatak da postojecu bazu koja je u fox-u odradim u access zbog problema sa licencom. E sad je problem u tome da moram zadrzati izgled forme i tabela, kao i da glavna tabela bude "potrosaci" iz koje ce ostale dve "kontrole" i "predmeti" vuci vrednosti. Takodje tabela "potrosaci" ce se menjati jednom mesecno,zbog azuriranja podataka. Moje pitanje je kako povezati ove 3 tabele tj kako prilikom dodavanja nove kontrole (predmeta) u formi prikazati sve podatke o potrosacu. U prilog vam saljem moju verziju. Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Povezivanje tabela28.03.2011. u 20:45 - pre 159 meseci
Glavna tabela "Potrošači" treba da je u vezi sa ostale dve u odnosu 1 prema više. Međutim tebi podaci unutar tabela ne dozvoljavaju da se to uradi jer za većinu podataka u tabeli "Predmeti'' polje ''edbroj'' nije ispravno (fale prve dve cifre koje mora da budu identične onima u tabeli ''Potrošač''). Kad to otkloniš moći ćeš pravilno da povežeš tabele.

Ovim se tvoj problem ne završava. Ovo je zrelo za reinženjering. Pitanje je samo kako u to ubediti poslodavca.
 
Odgovor na temu

miticaleksandar

Član broj: 40894
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje tabela29.03.2011. u 09:45 - pre 159 meseci
Upravo tako, ogranicenja poslodavca su najveca prepreka. Elem, mislim da sam uspeo donekle sa povezivanjem, tj da li je moguce da se prilikom povlacenja svi podaci koje uzimam iz glavne tabele (potrosaci) prikazu u drugu (kontrole,predmeti)
 
Odgovor na temu

golic
Doboj

Član broj: 91529
Poruke: 82
79.143.171.*



Profil

icon Re: Povezivanje tabela29.03.2011. u 17:03 - pre 159 meseci
Mene samo interesuje kad poslodavac tako postavlja ogranicenja kako je uopste mogao placati licencu na istu takvu bazu radjenu u fox-u.Iz toga se vidi da se ne razumije u baze podataka i bolje je da napravis novi model baze i pljusneš mu gotov proizvod...
 
Odgovor na temu

miticaleksandar

Član broj: 40894
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje tabela29.03.2011. u 20:01 - pre 159 meseci
Pa nije placao ni za fox u tome je fora, sad ili access ili brisanje kompletne baze,a tu ima bogami dosta podataka
 
Odgovor na temu

miticaleksandar

Član broj: 40894
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje tabela30.03.2011. u 20:20 - pre 159 meseci
Ma pustite sefove,oni su tu da samo iskomplikuju stvari, ajde da pokusamo da resimo (ako se moze resiti) moj problem. Znaci tabele su povezane, e sada da li je moguce da prilikom menjanja primarne tabele (potrosaci)svakog meseca stizu novi podaci, zapisi u ostale dve (kontrole,predmeti) ostanu u obliku u kojem su bili do tad, zbog kasnijeg uvida sta je sve radjeno, jer napr. kada dodje do promene imena potrosaca (vlasnika) ja gubim uvid sta je sve stari vlasnik radio npr menjao brojilo uklopni sat itd...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Povezivanje tabela30.03.2011. u 20:52 - pre 159 meseci
Tebi su obe evidencione tabele: Kontrole i Predmeti povezane sa glavnom tabelom Potrosaci preko polja edbroj (broj merača). Za promene u glavnoj tabeli tipa ažuriranje genearalija i promene vlasnika, moraš da razdvojiš tabelu Potrosaci na dve tabele.
1. Potrosaci - gde će biti sve karakteristike vezane za brojilo
2. Vlasnici - gde će biti sve karakteristike ljudi. Ovoj tabeli takođe dodeli spušteni ključ edbroj i poveži je sa galvnom 1:više, kao prethodne dve.

 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Povezivanje tabela

[ Pregleda: 2235 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.