Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mrtvi ljudi i covekova dusa

elitemadzone.org :: MadZone :: Mrtvi ljudi i covekova dusa
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 12539 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

atanasije77

Član broj: 282448
109.94.226.*



Profil

icon Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 03:10 - pre 160 meseci
Kao prvo,ovo ne pricam da bi kod sebe stvorio promenu u dusi,(daj boze),ali malo je verovatno.

Sa svojih 14 godina i moj drugar istih godina smo nasli dva mrtva coveka,u jednom napustenom atomskom sklonistu,ispod brda na kojem smo se igrali pre rata drugari i ja.Bilo je popodne ,leto,bili smo na brdu i sisli do sklonista ,otvorili smo gvozdena vrata,i odma na pocetku naisli na dva mrtvaca,lezali su jedan preko drugog,mrsaviji je lezao preko stomaka ovog debljeg,video sam te ljude i nista nisam osetio smejali smo se kako smesno izgledaju, ceprkali smo po njima po odeci,ne bi li nasli nesto od dokumenata,i onda drugar upita hocemo li dalje,posto je to samo bio pocetak sklonista,ja onako kazem,pa ne znam mrak je i ima jos vrata i slozi se i on da je mrak i nismo isli dalje.Ko zna jel tamo bilo jos ljudi mrtvih(to mi je palo na pamet tek posle par godina),posle tog smo otisli u policiju i rekli im sta smo nasli,a oni kazu ajte vi djeco kuci,mi ce mo to resiti. Otisli smo kuci ja i drugar Sasa kao da smo bili na bazenu.

To je jedan slucaj sjebavanja psihe(ko me tero da se igram po brdu i ispod njega)

Drugo:Sedim u kaficu sa sestrom i njenom drugaricom,sestra mi je mladja godinu i po,sestra je slavila rodjendan,pa kao izasli,u kafic ulazi neki "vojnik" i seda za sank,sestra je ustala i otisla do drugara za sankom,posle par sekundi okrenuo sam se i video sestru i noz pod njenim grlom koji je drzao taj vojnik u pripitom stanju ,privukao je sebi drzi joj noz pod grlom,ustao sam i prisao polako do njih ,smrzao sam se i uplasio nikad me u zivotu nije bilo strah nicega kao tada,a svasta sam doziveo,ali valjda kada se tebi nesto desava onda se desava tebi ,ali to mi je sestra,bojao sam se u glavi mi je bilo kako da skocim ipak je on stariji oko 35 - 40 godina ,a ja klinja 14,tada nije bilo milicije,nisi nikoga mogao da zoves da ucini nesto svi su ostali gledali ludaka kako hoce da mi zakolje sestru,smrad jedan,i hocu da kazem ,posle par minuta ulaze dva momka onako stariji dosta od nas i prilaze ovom sto mi sestri drzi noz pod grlomi pocinju razgovor sa njime i on pusta moju sestru i odlazi sa njima dvojicom.posle sam cuo da su pili zajedno dok ga nisu napili i onda ga ubili ko svinju od batina,jer "vojnik" koji kolje decu je imao automatsku pusku,sablju oko pasa i taj noz ,pa su valjda morali da ga napiju jos.

Ovo je drugi slucaj sjebavanja psihe(beznadje ili bespomocnost).

Ima jos dosta takvih i slicnih stvari koje su mi se desile,hocu da kazem,ja to ne mogu da ne pricam u drustvu,izleti sta da radim,znam da to nije za pricu,i da ljudima ne treba ovakva vrsta price,ljudi se jednostavno uplase ili ustanu krenu kuci odu,beze ljudi od nas i ne krivim ih,zasto sjebati svoj mozak bez potrebe,
ali pitam sada,ako zanima ikog,za gde sam ja .za ludnice ili psihajtra?ili da preskocimo psihijatra,kad sam sam ne smeta mi ,ali u drustvu nisi normalan,oseti se to,
kao deo tvog zla u a nisi kriv za to,a osecas se krivim,i tako nosis to u sebi vec 20 godina,i tako napravis kristal u svojoj dusi koji ne moze niko da dodirne niti da povredi,a puno je ovakvih dusa u Srbiji,gladnih zdravog smeha,svako od nas je povredjen na ovaj ili onaj nacin,ali niko se ne leci kako treba,jer svi smatraju to je normalno,to je novi svet,to je treci milenijum."Napredak" covecanstva.



 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 04:03 - pre 160 meseci
 
0

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 04:20 - pre 160 meseci
@atanasije77

Idi u manastir.........
 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 04:40 - pre 160 meseci
Vrlo neugodna iskustva, moram priznati - pogotovo ovo sa sestrom, strasno!. Ne bi bilo lose da se obratis psihijatru, pogotovo ako ti mislis da je to potrebno. Nije to nista toliko strasno i bice sve ok. A najbolje je da to sve nekako ostavis iza sebe - bilo pa proslo- ne ponovilo se i tacka.Zivoto ide dalje, zar nije tako? Jbg taj sugavi rat je napravio toliko sra*a da to nije normalno, jbg. Svi mi imamo neka losa iskustva, samo sto neko to zna da `cusne` u zabacen deo mozga, a nekom to ne ide od ruke, zato postoje psihijatri da to delete-uju koliko je moguce. Pozdrav!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 04:48 - pre 160 meseci
Najvaznije je - nemoj da cutis.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 04:58 - pre 160 meseci
Citat:
...jer "vojnik" koji kolje decu je imao automatsku pusku,sablju oko pasa i taj noz ,pa su valjda morali da ga napiju jos.

I smell b.. b... b... b.... b.... bullsh!t :)

Misim... ajde stvarno - i takav je izas'o iz kasarne - sve sa automatskom puskom i sabljom + nozem. U kom to filmu, u kojoj to zemlji... mozda u nekom Kusturicinom :)
Pa u tadasnjoj vojsci su striktno vodili racuna gde je oruzje... uravo da nekom ne bi dunulo da poroka pola kasarne - cak su im davali i minimum municije za mrtvu strazu.

...
Cekaj, nisi rekao gde je to bilo na kojim prostorima i da li za vreme rata. Takva scena u BG-u je bila nadrealna cak i za vreme '90. Mozda na ratistu (pritom su tamo gotovo svi imali oruzje, pa cenim da neuracunjiv "baja" ne bi dugo trajao - posebno ako napada svoje - neko bi ga se reshio pre ili kasnije da ukloni potencijalnu opasnost).
 
0

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 07:15 - pre 160 meseci
Koliko godina ti sad imaš? Mislim nekako mi je to ipak premalo da te sj.be... Ako neko drži sestri nož pod vratom i ništa joj ne uradi, nije to neki prestrašni šok, čak ni za nju da ne bi mogla preboljeti, a kamoli za tebe. Ovo za mrtvace isto nije nešto strašno. Proživio sam puno gora sranja, pa sve štima, promjenilo me sigurno, ali ovo o čemu ti pričaš smrdi mi na bullsh.t
there's no place like 127.0.0.1
 
0

atanasije77

Član broj: 282448
109.94.226.*



Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 09:34 - pre 160 meseci
Nema tu sta da se preboli,to sada i nije toliko bitno ,imam sina od godinu dana imam 34 godine,samo govorimkako smo ziveli i proziveli zivot kad jetrebao da bude najlepsi u to doba,i koliko takvih osoba ima ,a koje su normalan zivot imali i odjednom ludilo, odgovor koja vojska,pa ludi srbin "vojnik" sa bradom od 20 santimetara,to je bilo u Derventi u Bosni to je na granici sa hrvatskom kod slavonskog broda,kakva crna regularna vojska,znas kad 2 godine nemas struju ni vodu,pa se snadji,nedo bog nikom.

evo jos nesto ako ne verujes,sedimo nas 5 -6 u kaficu klosarili u gradu,zicali cigare,i stize kamion sa brovingom na njemu to ti je onaj trocevac za skidanje aviona ,i ulazi njih desetak u kafic i sedaju ,narucuju alkohol redom,eksiraju ko da piju vodu,ubijaju se od alkohola,a to se sve desava u delu grada gde su stambene zgrade i bilo je ljudi dosta u tim zgradama,uglavnom i mi smo pili sa njima i pusili cigare (mislim kad je dzabe) :),i posle jedno dva sata dolazi gazda da naplati pice i sve ostalo,ustaje jedan i govori ,vi klinci napolje odma,mi brate odma razlaz,izbacise onog gazdu napolje, popese se ne kamion i pocese da pucaju po onom kaficu dok ga nisu rasturili do kraja,pokupise se i odose,ostasmo svi zivi.U ratu nema vlasti niti zakona,zakon je snadji se i prezivi i budi pametan,a sreca ti je najglavnija stvar.

Ma nista to nije bitno ,samo kazem kako sada zive ljudi u Srbiji,a taj rat su pomogli sve drzave oko nas,a sad su nam kao drugari,a njihova deca i dalje zive bez
poremecaja nekog velikog,i sami znate bombardovanje,al nedo bog da se desi tako nesto u srbiji,bombardovanje nije nista(oprosti mi boze),samo hocu da kazem da uvek ima gore i od svake price,ali to se desava kod nas non stop,ne znam ovo sve pricam ako moze da se prepozna neko i da zna da nije sam.

Mali me zove ;) pozdrav
 
0

atanasije77

Član broj: 282448
109.94.226.*



Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 10:19 - pre 160 meseci
da i jos nesto,ja nisam nikakav pacenik,da bi se zadovaljavao sa pricom o ovakvim morbidnim stvarima,tako da sam kazes da si proziveo i gore stvari ,a meni kazes da izmisljam,pa reci sta si proziveo ,mislim sve ovo govorim da bi se ljudi otvorili,pa ako neko i laze nek laze ako mu je to zadovoljstvo,

Ja ne lazem.mislim stvarno evo dete me ceka da ga uzmem u ruke ,i bas imam vremena da se zezam i lazem.

pozz
 
0

atanasije77

Član broj: 282448
109.94.226.*



Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 11:03 - pre 160 meseci
eto ja lazem ,ok,samo hocu da kazem kada bi ljudi pricali vise o sebi sa drugima,a ne sta je i ko je drugi uradio,mozda bi se nesto i popravilo,mada je tesko naci
sagovornika za ovakvu temu,zasto sam seo da pisem o ovome,evo posle 20 godina bili su muz i zena komsije kod mene i sedeli i pricali smo ,odjednopm meni izleti prica kako sam naisao na te mrtvace i sve to,prica je trajala citav minut,istog trenutka komsije ustaju i odlaze,tacno sam osetio neki jazz izmedju,mislim znamo se oko 4 -5 godina istog smo godista skoro i sve,ali odakle meni odjednom tako nesto,pa kada govorim o tome kako sam video oreol na nebu u trenutku kada ce me zviznuti automobil.Udarili smo jedan u drugog i ostao sam ziv ,a dan je bio 21 septembar 1999 .Mala Gospojina (svetac) tj Majka Bozija ,trebao sam da idem u decembru na Kosovo i ko zna zasto je dobro sto sam se slomio,jes da ce mi do kraja zivota leva noga biti skoro duplo deblja od desne,ali nesto mi je i drago zbog svega,samo da kazem ja ovo ne govorim vama da bi stekli utisak da kukam nekome za nesto,jednostavno za mene je zivot smesan ,nikad nemas nista,ali imas nekog mira u sebi,koji ne moze niko da ti narusi,ne mira pod alkoholom i drogama,nego prirodni mir,i ne razumem ove ljude sto non stop traze nesto od drzave,oni zive da traze non stop,daj ,daj, daj.Od koga sam ja mogao da tazim bilo sta za vreme one 4 godine u Bosni,ili bilo ko oko mene tada.

Stvarno ovde kao da ce izbiti rat sve mi smrdi na to,nemojte da mislite da zagovaram tako nesto Boze sacuvaj,nego jednostavno kao da nije zavrsen rat jos onaj iz bosne 91 ili hrvatske 90 svejedno,a zasto jer ljudi se ne druze i ako se druze tu je tona alkohola i droge koji cepaju covekov sistem i drustvo uopste,ko se danas zdravo druzi samo deca do 5 godine cim krene u skolu ima kontakt sa drogom i alkoholom,ili je to vestacko druzenje,sutra kad bi izbio rat isto bi se komsije klale kao i u bosni i hrvatskoj 91,jer npr.moj cale ne voli jevreje i cigane a kad izadje na cestu on po 2 sata trtlja sa komsijom jevrejem.nebuloza,drugara cale preko puta isto mrzi cigane a kad izadje napolje ,druga prica,hocu da kazem tako je bilo i tamo,svi su bili lepo super ziveli,igrom slucaja majka mi je katolkinja,a otac pravoslavac,tako da sam ja morao da odem i z dervente jer ne bi zavrsio ni skolu ni nista u tom gradu,a ziveo sma tu od 81godine ,sa cetiri godine sam dosao u derventu iz Kraljeva ,tamo sam se i rodio i tamo mi je dedovina,imao sam drugare u celoj ulici i odjednom kad je krenulo,pocinju da me napadaju tvoj ujak sece usi srbima,majka ti je ustasa,dok nisam popizdeo i svima opsovao mater,ajde,ajde,kese jedne obicne,samo da kazem pravi vojnik nikad tako nesto ne bi radio,Vitez ili te ubije ili ostavi u zivotu,a to ponizavanje,posle je bilo tu svasta mislim da ne pricam sve,uglavnom,sve su to bili ljudi koji su se druzili godinama normalno,srbi isli kod hrvata,hrvati kod muslimana ,itd. i odjednom ludilo ljudi,o tome govorim sta je to,to je ono sto govorim,svi su dobili oruzije,i moj otac i moja majka koja je nosila zolju,koja blage veze nije imala ni kako se okrece.Pa ja sam gledao kako mi komsiju hrvata ubijaju,upadose coveku u kucu ,a dosli sa pragom,kuca je jedno 50 metara od moje bila,pobise ih sve i oba sina i njega i zenu,a covek nikad ne bi rekao da bi ga trebalo ubit.Mislim to je masakr brate tvog komsije i ti gledas i jos pozdravljas likove na pragama kako se vracaju nazad,ne bi li stali i tu i pobili i nas,idi bre.Ova drzava Srbija je dovedena do krajnje granice ludila,nemastine,besa,gneva i mrznje prema svemu,svima treba a niko nema,i sta se desava onda najlakse da se istrebi nemastina je rat.A to zacas se napravi.Madjari mrze srbe ,srbi madjare i cigane,pa onda imas jevreje.I sta se onda na kraju rata desi,eno 1000 ruznih stvari mi se desilo i mojoj porodici od tih istih komsija i eno sad kad odes tamo U DERVENTU oni kao bebe,mislim da kada bi mu psovo mater ceo dan da bi te i dalje voleo,sve je i dalje na silu napravljeno sve.zato govorim da mi sve smrdi.Jer u srbiji nije bilo rata Daj Boze da nikad ne bude,i da svi dodjemo sebi ,zagrlimo svoju decu,i ucimo madjarski i madjari srpski,jbg ja ne znam sta madjar prica al madjar zna sta ja pricam i ko je sad glup.

Nadam se da nisam povredio nikoga na nikakvoj osnovi,sve je to stvarnost oko nas.
 
0

atanasije77

Član broj: 282448
109.94.226.*



Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 11:25 - pre 160 meseci
Nije lako istinu govoriti,zato se bezi i sklanja od svetlosti dana.
A kad mrak padne iz coveka sve tvorevine izadju gadne.

hehe,trebao sam biti pesnik.

Nije ovo mesto za ovakvu pricu izgleda,
zato zatvori usta kada te nesto izjeda.
Jer postoji nepoznato oko koje te gleda,
da dah slobode iz sebe izbacis ti ne da.

al mi je krenulo.

Drugari hvala za svaku rec vasu,
jer to spaja ljubav nasu.

Pozz svima.
 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 11:29 - pre 160 meseci
Uspori malo ako si u nekoj frci pa ti je sada ovo ventil.Ovo i nije neko mesto za razna mišljenja i razmišljanja jer će
neko namerno-ne namerno da kaže nešto što i nemisli pa ti to u nekom datom momentu možeš nekako na svoj način
da protumačiš i doneseš neke odluke,kao na primer bio na forumu pa ga ljudi nisu razumeli a on posle toga je-se...itd.
Ima loših priča i u urbanoj sredini sa kojim bih te ja šokirao,ne doduše sa tim nasilničkim ali psihičkim da.Različite su sudbine
samim tim i mesta gde se ko nalazi.Burazer mi je pričao iste takve priče.Pobiju vojnike,odseku im glave pa im iste slike pošalju.
Imaš dosta mesta i priča,neke su i gore.
@sasa22
ako je ozbiljan sa porukom je po meni najtačniji,mislim da odeš na razgovor sa nekim monahom šta dalje.Nemislim da je sve
po crkvi za ovo naše vreme ali neki savet nije loše primiti i razmisliti.Imaš u OSTROGU Monaha zove se VASILIJE,
od samog glasa te prođu žmarci.Oštar je,ali vrlo brzo budeš samokritičan.Imaš oca MARJANA u Crkvi Svetog Petra i Pavla u mestu Stave
kod Valjeva (10km).Monah je i prozirljiv pa ti sam vidi i dobro razmisli u pozitivnom .Deluje možda smešno,ali nama u Bg se za par godina
i ne smeši baš najbolje,tako da ti možda tada i ova sada situacija neće teško pasti.
Imaš dete i zašto bi njemu bilo teže ako tebi već sada jeste.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 11:43 - pre 160 meseci
Eeee, blago vama....
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 11:46 - pre 160 meseci
@atanasije77

Tebi ocigledno treba neko ko ce da te slusa. Kao sto si napisao niko nema nameru da ga ti gnjavis svojim problemima i svojim pricama. Ljudi ionako imaju dosta svojih problema i tvoje price im nisu potrebne.

Resenje ti je psiholog, a ne ovaj forum. Idi kod svog lekara opste prakse, ispricaj mu problem i trazi uput za psihologa.

 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 11:47 - pre 160 meseci
A zanimalo te da pročitaš šta je u temi.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

atanasije77

Član broj: 282448
109.94.226.*



Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 11:49 - pre 160 meseci
Nisam ti ja u pitanju,brate Srbine,nego bas to dete,sta ti mislis jel vredi ziveti u ovoj drzavi ili pod hitno bezati od majke Srbije,meni se ne ide,ali pogledam ovo dete i kazem sebi cemu je vredno ovo sve ovde,bolje da se veze za Norvesku ili Kanadu.Kad bude napunio 10 godina bar ce samo tatu bolesnog imati.
Sto kaze stara moja sve cemo sine izgubit samo ce nam ikona u dusi ostat kojoj ce mo se moliti.
 
0

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 11:55 - pre 160 meseci
Slažem se da je psiholog/psihijatar najbolje riješenje.
there's no place like 127.0.0.1
 
0

atanasije77

Član broj: 282448
109.94.226.*



Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 12:10 - pre 160 meseci
Sve je meni kristalno jasno.Nego eto slikam ikone vec deset godina i lep mi je zivot u mom krugu porodice,ja sam sve ovo govorio da bi podstakao nekoga ko ima problem ,da se otvori,jer kad ti odes doktoru doktor ti da tablete,a nazovimo ovim slucajem sve ovo bolest,ta bolest nije dosla sa tabletama nego ih je napravila okolina,samim tim i okolina bi trebalo da je resi nekim prirodnim putem,ako razumes w3bl0rd.

Nije samo u pitanju slucaj rata,nego i zlostavljanja dece sa roditeljima i bez roditelja,i tlacenje slabijih,ne znam mozda sam ja samo budala koja hoce da resi problem drugih ljudi.

Jer covek ne moze resiti problem drugoga ako nije resio svoj problem.Bar tako logika nalaze.A te price su samo uvod u sve ovo,kako bi dokazao da znam o cemu govorim ,iako neki misle da lazem,mozda sam preozbiljan malo,ali inace se u zajevam non stop.Imao sam dva pokusaja da pomognem nekome osedeo sam od toga u roku tri meseca,sta da radim to mi je u dusi kada vidim napacenu dusu,da joj pomognem,ako nista drugo bar malo da je poguram da ne ubudja u mrklom smradu ocaja,straha, i bede duhovne.

Hvala
 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 12:31 - pre 160 meseci
@Jer covek ne moze resiti problem drugoga ako nije resio svoj problem.
Znači ti nemaš problema jer...@Imao sam dva pokusaja da pomognem nekome osedeo sam od toga u roku tri meseca.
Ostaje rešenje @Slažem se da je psiholog/psihijatar najbolje riješenje.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Mrtvi ljudi i covekova dusa29.03.2011. u 13:22 - pre 160 meseci
Citat:
ali pitam sada,ako zanima ikog,za gde sam ja .za ludnice ili psihajtra?ili da preskocimo psihijatra,kad sam sam ne smeta mi ,ali u drustvu nisi normalan,oseti se to,
kao deo tvog zla u a nisi kriv za to,a osecas se krivim,i tako nosis to u sebi vec 20 godina,i tako napravis kristal u svojoj dusi koji ne moze niko da dodirne niti da povredi,a puno je ovakvih dusa u Srbiji,gladnih zdravog smeha,svako od nas je povredjen na ovaj ili onaj nacin,ali niko se ne leci kako treba,jer svi smatraju to je normalno,to je novi svet,to je treci milenijum."Napredak" covecanstva.


Milan je napisao ne treba da cutis. Mnogo je nas bilo gurnuto u rat, svasta smo videli, svasta smo morali da uradimo sto u miru nikada ne bi. Lakse je podeliti pricu sa kolegama s kojim si prosao rat, ne moras da se pravdas, da objasnjavas, nekako budes medju "svojima". Tu nadjes neku cudnu drustvenu prihvatljivost i osecaj normalnosti, kad znas da si delio sr%ja sa drugima. Ne mozes ocekivati da ce zena i prijatelji sve da shvate. Nemoj ih osudjivati zato. Rat je nepojmljiva stvar dok ti se ne desi.

Sve to zavisi od coveka od kakvog je materijala napravljen i od kolicine ratnog zla, ali normalno je da covek pukne. Ako ne mozes da se snadjes sam, nadji dorog psihologa i ne stedi pare.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Mrtvi ljudi i covekova dusa
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 12539 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.