Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je nekom poznato ovo pojacalo?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17532 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?10.04.2011. u 18:06 - pre 158 meseci
Pogledaj oglase.

Limundo, Kupindo, kupujemprodajem.com, itd...


Ima takvih spravica... a dobra stvar je sto ima izlaz od 100V. Autobuska stanica, ove vece prodavnice, raspitaj se malo po gradu. Mozda i neka skola... Svi ti veci prostori gde kablovi moraju biti veoma dugacki.


Pozdrav!

Ackopk.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-11.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?10.04.2011. u 18:14 - pre 158 meseci
Citat:
ok toplicanin: a za koliko da ga prodam ako uopste nadjem nekog?


Za tepsiju bureka i 10 Piva!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?10.04.2011. u 18:19 - pre 158 meseci
Citat:
Šta 400W?
4 piva od 8 oma po kanalu redno-paralelno puta 2 = 8 piva / 2= 4 piva po osobi = 1600W na nas dvojicu!



Citat:
zeoN_Rider: Za tepsiju bureka i 10 Piva!



Izgleda da ste presli u A klasu.


Pozdrav!

Ackopk.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-11.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?10.04.2011. u 18:23 - pre 158 meseci
Citat:
ackopk: Izgleda da ste presli u A klasu. :D :D


Pozdrav!

Ackopk.


Ma da malo pojačamo!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?10.04.2011. u 21:16 - pre 158 meseci
Drustvo, bio sam odsutan nekoliko dana, stoga nisam imao prilike da pisem po forumu..

Citat:
Napon napajanja u jednoj grani 65V manje oko 12V (zbog gubitaka u naponskom stepenu, velikog napona gejta izlaznih mosfet tranzistora i pada napona na njima) = 53V : 1,41= 37,5v AC.

37.5V AC na opterećenju od 4 oma je oko 350W. Na 8 oma nešto više od 175W!

Verovatno će u većini slučajeva biti još gore zbog pada napona u ispravljačkom stepenu.
Realno, ovo famozno pojačalo sa +- 65 V DC napona napajanja, ima 2 x 300W na 4 oma i možda 2 x 180W na 8 oma.
To znači da bez problema može raditi na 4 oma.

Ko izmeri više, plaćam pivo!


Ne bih dokon, pa u sitne sate sad uhvatih da izmerim napone. 100hz signal, 8ohm binovi, probudih komsije i njihove kerove ,ali nema veze, rezultati.





Ovde ne vidim pad napona, i to pod punim opterecenjem pojacala...tj ima ga, 0.9V po grani,sto je daleko manje od 12V.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

2sk135
Srbija

Član broj: 282686
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?10.04.2011. u 22:38 - pre 158 meseci
Kada sam u računici pomenuo 12 v, napiso sam "zbog gubitaka u naponskom stepenu, velikog napona gejta izlaznih mosfet tranzistora i pada napona na njima", nisam mislio na pad napona na elektrolitima.
S obzirom na snagu trafoa pad napona na ispravljaču bi bio primetan tek kod maksimalno opterećena oba kanala u isto vreme i bio bi po mojoj proceni minimalno 6-7 V po grani.
Da bi HEXFET otišao u zasićenje potrebno mu je 10-ak i više volti na gejtu, pogledaj krivu zavisnosti struje drejna od napona gejta. Početna provodljivost tj. početak krive na dijagramu je na oko 3,3 V.
Kod običnog tranzistora početna provodljivost (otprilike mirna struja kod pojačala) počinje sa oko 0.55V, dok zasićenje ide sa 0,7-1,5V u zavisnosti od tipa tranzistora.
Da je pojačalo urađeno sa običnim tranzistorima imalo bi nešto više snage.
Teoretski, sa idealnim tranzistorima bez gubitaka sa 2x65V moglo bi se izvući 65/1,41=46V efektivnog napona što je na 4 oma 529W.
Ovo tvoje merenje sa pravim zvučnikom nije baš merodavno jer je pitanje koju impedansu "vidi" pojačalo. Impedansa zvučnika + impedansa kalema u skretnici + otpor kablova + prelazni otpori konektora.
Ko zna da ne zna - najveći je!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?11.04.2011. u 09:34 - pre 158 meseci
Citat:
2sk135: ...
Ovo tvoje merenje sa pravim zvučnikom nije baš merodavno jer je pitanje koju impedansu "vidi" pojačalo. Impedansa zvučnika + impedansa kalema u skretnici + otpor kablova + prelazni otpori konektora.



Ako ga to ne izvadi nista nece....



Pozdrav!

Ackopk.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?11.04.2011. u 10:12 - pre 158 meseci
Jasno.
Jasno i da nije merodavno, iako sam opteretio oba kanala, i merio sa zvucnicim,a za razliku od proslog puta kada je otpor bio konstantan od 8 ohma. Zeleo sam samo da istaknem, da nema tolikog pada napona, koliko si naveo u onom postu.

Sad sto se tice snage ,naveo sam ranije koliko je bilo pri merenju..ajde to da stavimo na stranu,pogrese i najbolji... ALI ne mogu zanemariti cijenicu da imam jos snagasa u kuci, da sam binove terao sa svim i svacim, i mogu da tvrdim da ni jedno pojacalo,dal to bio CROWN, Phonic, EV ili nesto cetvrto,sa deklerisanih recimo 300+W po kanalu, ne moze da prodrma ove binove kao ovo sto drma...

Zasto bi ovih 200 ili koliko vec po teoriji koliko se ovde navodi, vati, bilo duplo jace od recimo Crown-ovih XLS 300w, ili pariralo Phonic-ovim 500w pojacalima?

Realno, necemo da se frljamo sa snagom,pojacalo cinjenica nije dobro izvedeno, ima suma,bruma, verovatno ima i enormno velik THD, sto mi realno i ne smeta pri velikom SPL. niko ovde ne govori o snazi pri 0.1 ili 1% izoblicenja..mozda ima i 10%. to ne znam.. navodim samo snagu,koja mi je recena, od coveka cije znanje i iskustvo ne treba dovoditi u pitanje.

Posto ide toplije vreme,a pije mi se pivo svako ko zeli,a nije mu mrsko, moze doci do mene u Sid,na po koje hladno,videti, izmeriti i poslusati i uporediti razliku izmedju nekoliko snagasa..ako laze teorija,ne laze SPL

I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?11.04.2011. u 10:22 - pre 158 meseci
Očigledno je da je u pitanju ulazna osetljivost pojedinih pojačavača.

Sa kolikim nivoom ulaziš na taj "Švajsovani" pojačavač?


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

2sk135
Srbija

Član broj: 282686
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?11.04.2011. u 10:43 - pre 158 meseci
Posle 2-3 piva "četvrtke" na izlazu zvuče kao 1000W!
Ko zna da ne zna - najveći je!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Da li je nekom poznato ovo pojacalo?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17532 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.