Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drzava ili grad koji su za vas idealni

[es] :: Vodič za emigraciju :: Drzava ili grad koji su za vas idealni

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76958 | Odgovora: 326 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni19.04.2011. u 22:20 - pre 158 meseci
Idealan grad je Beograd ali za vreme Tita. Međutim, pošto ta opcija više nije dostupna, onda se (u Evropi) treba pozicionirati negde u Švajcarskoj.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni20.04.2011. u 09:03 - pre 158 meseci
Ako pricamo samo o gradu izuzimajuci siru okolinu tjst kompetnu drzavu Beograd nije tako los ni danas. Glavni problem je skandalozan javni saobracaj koji ce nadam se zivnuti malo kada se zavrsi most preko ade, a valjda ce i ovaj od Borce da se napravi u neko dogledno vreme. Beograd i dalje ima 2-3 puta manje automobila od slicnih mu razvijenijih gradova u Evropi tako da ce moci bez metroa koliko toliko da funkcionise.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.77.64.*



+47 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni20.04.2011. u 19:56 - pre 158 meseci
Beograd je uzasan grad za zivot.

- javni prevoz je neorganizovan (karte samo za mesec dana mozes da kupis, ne postuje se red voznje, kada stanes na stanicu samo vidis koji brojevi staju tu - ali sta ako ne znas gde ide koji broj? kako da se snadjes, gde su mape?)
- kupovina stana je uzasan posao, tesko je naci stan, moras da proveravas na 100 mesta da li ce da ti uvale nelegalan stan ili nesto sto je vec prodato
- iznajmljivanje stana jos gore, prepuno shupa za koje traze 200 eura. Najbolji stan u kome sam ziveo u Beogradu je gori od najgoreg u kome sam ziveo van Beograda
- smece na svakom koraku, kontejneri iz kojih ispada smece, smrdi leti ne smes da prodjes pored
- pseci izmet svuda, cak i u toliko pominjanoj Silikonskoj dolini
- parkiranje je skoro nemoguce, voznja automobilom je jos gora

- da ne pricam o estetici i tome kako je grad siv, fasade oronule

Ne treba ici do Londona ili USA, dovoljno je otici u komsiluk i naci mnogo bolji grad za zivot!
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.swisscom-mobile.ch.



+69 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni26.04.2011. u 12:09 - pre 158 meseci
Za mene je sigurnost veoma vazan aspekt. Ne kazem ja da, na primer u Svajcarskoj ili EU, nema netrpeljivosti izmedju ex-jugoslovena, ali je to u svakom slucaju daleko manje zastupljeno nego npr. u Australiji:
http://www.vesti-online.com/Ve...ljena-srpska-kuca-u-Australiji

Dzaba ti sve ako moras posle svake presude nekom Hrvatu da strepis da ti neki ustaski ekstremisti ne zapale kucu...

[Ovu poruku je menjao igor-ch dana 26.04.2011. u 13:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni26.04.2011. u 14:45 - pre 158 meseci
Kako se samo vi iz Svajcarske trudite da pokazete da je kod vas najbolje na svetu :-)
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.42.*



+228 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni27.04.2011. u 00:14 - pre 158 meseci
Citat:
Branko Santo: Necu imenovati ali da napravim vezbicu sta bi idealan grad trebao da ima za mene:
Stanovnika: 400.000 - 2.000.000
Saobracaj: Izuzetan gradski saobracaj + Aerodrom koji ima svakodnevno letove do 4-5 destinacija (do vecih HUB-ova)
Finansijski: Poprilicna kolicina IT poslova
Ustanove: Organizovane i gde se zna ko sta radi. Ulice ciste. Javne sluzbe brze i kvalitetne.
Ljudski: Jaka studentsku zajednicu (uvek daje neki super smek gradu), postovanje tudjih prava, kultura
Meteoroloski: zime do +10c leta do +35c

Zna li neko gde ovo ima?


Ja znam gde to ima. Posle duzeg istrazivanja dosao sam do zakljucka da je to Malta (kao celina, posebno za svaki grad nisam proucavao) ispunjava uslove koje si postavio. Ja se vec neko vreme spremam za odlazak tamo. Finansisku konstrukciju sam obezbedio, moram da sacekam do kraja godine da mi ukinu restrikcije po pitanju radne dozvole. Ako sve ide po planu, planiram ovo leto da odem da proverim da li su ispunjeni uslovi: Saobracaj ( nije mi toliko bitno) i Ustanove (posebno bitno za mene).
Broj stanovnika zadovoljava, ima poprilicna kolicina poslova u IT sektoru, posebno u "gambling industry", ima jaku studentsku zajednicu. Temperatura je zadovoljavajuca. Cena stana je niza nego u Beogradu, nesto kao Skopje ili Sofija.
Mane: nisam posebno utvrdjivao koje su negativnosti. Mozda plate nisu bas visoke. Cuo sam da su Maltezani malo teski ko ljudi (lice na na nas Crnogorce), da li je istina ne znam. Vozi se kao u Engleskoj, pa je kupovina automobila malo skuplja.
Desavanja u Libiji imaju malo uticaja na gradjevinski biznis na Malti. Medjutim ekonomska kriza u svetu ide u prilog povecanja obima posla u gambling and betting industry, sto direktno povecava i broj radnih mesta u IT sektoru.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni29.04.2011. u 15:13 - pre 158 meseci
Mane:
- Ostrvo - gde god da krenes moras avionom.
- Jako malo ostrvo - vrlo brzo ce da dosadi.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.32.*



+228 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni29.04.2011. u 23:53 - pre 158 meseci
Citat:
DaliborP: Mane:
- Ostrvo - gde god da krenes moras avionom.
Sta ima lose u tome ako koristis avion? Nije tacno da moras koristiti avion, imas brod do Italije, a posle mozes gde hoces.

- Jako malo ostrvo - vrlo brzo ce da dosadi.

Ni ovde se ne bih slozio sa tobom. Ako posmatramo Maltu kao jedan veliki grad, onda i nije bas toliko mala, a jos manje dosadna.
Zasto kazem kao grad? Razdaljine izmedju naseljenih mesta(gradova) je toliko mala da je manja nego razdaljina izmedju gradskih i prigradskih naselja u bilo kojem velikom gradu. Tako da dolazim do toga da Malta nije nista dosadnija od vecine Evropskih gradova. Tu moramo da dodamo jos nekoliko mnogo bitnih podataka kada diskutujemo o tome koliko je negde dosadno.
1. Malta je turisticka destinacija, plus jak obrazovan i poslovan centar, a to znaci da se tamo puno toga desava u toku godine. Sad uzmimo da ti tamo radis, kao sto bi radio i bilo gde u svetu, a to znaci da si zauzet do 17.00, onda ti ostaje da ubijes ostatak dana.
Samo ce ti na Malti sve biti nekako blizu za razliku od nekog velikog grada gde ces gubiti mnogo vremena u saobracaju.
Sad pogledajmo temperaturu u toku godine, pa to uporedimo sa ostatkom Evrope i docicemo do sledeceg podatka da ces u ostaku Evrope vise vremena provesti kuci za razliku od Malte. Sad ti meni kazi gde ce ti biti dosadnije?
Dacu ti jedan primer. Uzmim da zivis u Tivtu ili Kotoru ili Budvi i da imas pristojna primanja. Uvek mozes da skoknes levo ili desno gde sa nesto desava, nije ti daleko ni Podgorica, a nije nikakav problem da se sedne na brod pa malo do Italije. Plus od maja do oktombra imas lepo vrema da se izlezavas pored mora.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni30.04.2011. u 04:36 - pre 158 meseci
Malta International Airoport
http://www.maltairport.com/page.asp?n=departures

Sasvim pristojno :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni02.05.2011. u 16:03 - pre 158 meseci
Ne znam koliko cesto koristis avion ali meni je to najgora vrsta prevoza. Odlazak na aerodrom/sa aerodroma u grad, cekiranje, cekanje, kasnjenje, kontrole - sve u svemu moze vrlo brzo da dosadi ako ga cesto koristis - upravo ako zivis na ostrvu. Imati alternativu voza ili automobila puno znaci a ti je neces imati.
Mozes ti da dajes koliko hoces primera ali cinjenica je da je Malta jako malo ostrvo i prilicno je remote u odnosu na Evropu. Ne govorim to kao nekakvu losu stvar, samo znam sta znaci ziveti na ostrvu pa ti izlazem potencijalne mane.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.57.*



+228 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni02.05.2011. u 22:12 - pre 158 meseci
Ne putujem cesto, ali zato obozavam putovanje avionom. Mozda pripreme traju duze, ali po meni bolje neme. Mozda bih mogao smatrati boljim nacinom prevoza dobar auto sa licnim vozacem.
Koliko sam procitao u proslim postovima ti si kao neko tvoje vidjenje idealnog mesta naveo Kaliforniju, pa me interesuje koliko ces tamo koristiti voz ili automobil za putovanje, a koliko ces koristiti avion.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni02.05.2011. u 22:37 - pre 158 meseci
Citat:
konislav: Ne putujem cesto, ali zato obozavam putovanje avionom. Mozda pripreme traju duze, ali po meni bolje neme.
Pa upravo to - sto cesce ides teze ti pada.
Citat:
Koliko sam procitao u proslim postovima ti si kao neko tvoje vidjenje idealnog mesta naveo Kaliforniju, pa me interesuje koliko ces tamo koristiti voz ili automobil za putovanje, a koliko ces koristiti avion.

Pa cime covek moze da putuje u Americi ako ne automobilom, nisu oni jos culi za vozove tamo :) Mnogo lepih mesta moze da se obidje u Kaliforniji automobilom, sve na par sati voznje. Mada ne idealizujem ja Kaliforniju nista posebno, neko je cini mi se naveo neke uslove pa mi se ucinilo da se uklapa.
Ja koliko vidim ti si odlucio bez obzira na sve - u svakom slucaju srecno sa Maltom.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni02.05.2011. u 23:21 - pre 158 meseci
@konislav

jesi bio vec na Malti ili tek planiras?
Secam se iz nekog dokumentarca ovde kako valjda imaju problema sa snabdevanjem vode.
Nisam siguran da li je to bas cesto, ali prikazivali su kuce kako se zahebavaju sa nekim rezervoarima.
Takodje, spominjano je kako postoji neka birokratska gnjavaza za nalazenje posla, cak i za EU gradjane.

Pa ako znas nesto o ovome vise, podeli ;)
 
Odgovor na temu

Black.Swan
Novi Sad

Član broj: 277853
Poruke: 58
*.mynsn.net.



+3 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni04.05.2011. u 03:56 - pre 158 meseci
Grcka,Atina..:) Zalim sto ne zivim tamo i sto nikada necu.. :(
I just want to be perfect.......
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.19.*



+228 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni07.05.2011. u 03:53 - pre 157 meseci
Citat:
Isak666: @konislav

jesi bio vec na Malti ili tek planiras?
Secam se iz nekog dokumentarca ovde kako valjda imaju problema sa snabdevanjem vode.
Nisam siguran da li je to bas cesto, ali prikazivali su kuce kako se zahebavaju sa nekim rezervoarima.
Takodje, spominjano je kako postoji neka birokratska gnjavaza za nalazenje posla, cak i za EU gradjane.

Pa ako znas nesto o ovome vise, podeli ;)


Nisam bio na Malti, ali se intenzivno spremam za odlazak. Cekam da se ukini ogranicenja sa radnim dozvolama Bugarskim drzavljanima. To treba da se desi posle 31.12.2011 godine.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.19.*



+228 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni07.05.2011. u 04:05 - pre 157 meseci
Citat:
Black.Swan: Grcka,Atina..:) Zalim sto ne zivim tamo i sto nikada necu.. :(


To ti je velika zabluda. Grcka, pa ni Atina, po nijednom kriterijumu ne ispunjavaju uslove za idealan grad.
Prvo, saobracaj u gradovima je ocajan. Za Atinu kazu da je najgori.
Dva, socijalna politika- NULA
Tri, administracija - DVE NULE ( gora je od nase )
Cetvrto, korupcija - MAJSTORI SU
Peto, jedina zemlja u Evropi koja nema uredjen Katastar, tako da lako moze da ti se desi da kupis kucu i da dobijes tonu problema.
Skolstvo - jako lose.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni07.05.2011. u 20:47 - pre 157 meseci
@konislav Re:Atina

+1

Dodao bih jos ono sto su mi rekli rodjeni Atinjani - nekada prestizni centar grada je do te mere 'izbusen'
kriminalom (stanovi u kojima zive mahom likovi vezani ili za prostituciju ili za drogu), da je to neshvatljivo.

Uopste - svi benefiti grcke u odnosu na urbaniji deo Srbije se svode na lepu klimu, sunce, more, ostrva, odlicnu
hranu.

Ono sto sam video od grckih gradova (Atina, Solun) nije impresivno. Nasem mentalitetu nije tudje, i nije se
tesko privici, ali da je u konkurenciji za idealno - nije ni blizu.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni07.05.2011. u 22:58 - pre 157 meseci
Citat:
milanche: Uopste - svi benefiti grcke u odnosu na urbaniji deo Srbije se svode na lepu klimu, sunce, more, ostrva, odlicnu
hranu.
I? Koliko je stvari još potrebno za lep život? Grčka je generalno jedna od najboljih zemalja za život ispunjen uživanjima. Na ovo citirano bih dodao da se u zaleđu mora nalaze planine i ski centri.
Zbog svega ovog, od mene: Grčka - douze points :-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.44.*



+228 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni08.05.2011. u 01:04 - pre 157 meseci
Citat:
MyWay: I? Koliko je stvari još potrebno za lep život? Grčka je generalno jedna od najboljih zemalja za život ispunjen uživanjima. Na ovo citirano bih dodao da se u zaleđu mora nalaze planine i ski centri.
Zbog svega ovog, od mene: Grčka - douze points :-)



Grčka - douze points - ?????? Nisam razumeo sta to znaci.

Za zivot je potrebna sigurnost, kako opsta bezbednost, tako i materijalna i socijalna sigurnost.
Potrebna je cistoca i nezagadjenost vazduha.
Potrebna je brza i kvalitetna administracija.
Potrebni su pametni (po mogucnosti ne mnogo korumpirani) politicari.
Potrebno je dobro skolstvo.
Potrebna je uspesna policija.
Potrebno je ekspeditivno i nekorumpirano sudstvo.

Koliko toga od gore nabrojanog mozes pronaci u Grckoj ili u Atini.
 
Odgovor na temu

Black.Swan
Novi Sad

Član broj: 277853
Poruke: 58
*.mynsn.net.



+3 Profil

icon Re: Drzava ili grad koji su za vas idealni08.05.2011. u 10:04 - pre 157 meseci
Citat:
konislav: To ti je velika zabluda. Grcka, pa ni Atina, po nijednom kriterijumu ne ispunjavaju uslove za idealan grad.
Prvo, saobracaj u gradovima je ocajan. Za Atinu kazu da je najgori.
Dva, socijalna politika- NULA
Tri, administracija - DVE NULE ( gora je od nase )
Cetvrto, korupcija - MAJSTORI SU
Peto, jedina zemlja u Evropi koja nema uredjen Katastar, tako da lako moze da ti se desi da kupis kucu i da dobijes tonu problema.
Skolstvo - jako lose.


Mozda je tebi velika zabluda ali meni nije..Uostalom ne znam kako ti mozes mene da citiras i da napises kako ni po jednom kriterijumu drzava Grcka ne ispunjava uslove za idealnu drzavu,pa tako ni grad Atina..Ja nista od "navedenog" nisam primetio kada sam bio tamo..A da prostis odavno se ne obazirem na komentare kako je svuda lose..Meni je bitno da se meni tamo svidelo a da li je tebi to me iskreno ne zanima..: ) ..Ma samo kad je Srbija IDEALNA..A sto se tice skolstva daleko je bolje..Bar ne uce 20 predmeta od kojih ce im za buducu struku trebati samo 3..Kod nas sa diplomom mozes da obrises d... ako ti mama i tata nisu neki burzuji ili ako nemas vezu za zaposlenje a kod njih mozes i bez diplome da radis (uverio sam se jedno leto u to) ..Ja sam se odusevio ljudima..Bitno je da imas ljude koji te vole oko sebe,koji nisu pokvareni i koji hoce da pomognu (bilo takvih u Srbiji,al poceli ljudi da lude od nemastine pa se promenili),a mislim da svi znaju kakvi su GRCI..Ja sam se iznenadio koliko mi je ljudi tamo izaslo u susret...Pare dodju same po sebi i nisu mi na 1 mestu u zivotu...Radije bi kupio tamo kucu sa tonu problema kao sto ti kazes pa je otplacivao narednih 70 godina nego ostao u ovom govnetu od drzave da zivim..
I just want to be perfect.......
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Drzava ili grad koji su za vas idealni

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76958 | Odgovora: 326 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.