Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Selo gori, a račun 6.000 evra

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selo gori, a račun 6.000 evra

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16290 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra09.04.2011. u 19:34 - pre 157 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Odlicna je serija Moj rodjak sa sela. Steta sto je tako kratka.


Serija je neviđeno smeće. Veću indoktrinaciju u životu nisam vidio.


Citat:
Blue82:
Jeste, on se trebao informisati ali verovatno nije ni slutio da tu ista moze biti drugacije pa da uopste i pocne da se informise. To je jednako smesno kao da vama sada neko pocne prosipati medicinske pojmove, pa da ne moze da veruje kako mozete biti glupi da ne prepoznate da bolovi u stomaku u kombinaciji sa blago povisenom temperaturom mogu ukazivati na Algor mortis.


Analogija ti nema veze ni teorijski sa ovim slučajem o kome se diskutuje.
Ako baš hoćeš neku medicinsku, onda bi to bilo isto kao da izađeš u kupaćim gaćama napolje u sred zime izblejiš na ski stazi cijeli dan i onda se čudiš kako si završio u kliničkom centru sa promrzlinama 1. stepena i zašto čike doktori moraju da ti sjeku ekstremitete.

Ako tom nekom "čovjeku" koga si ti opisao u svom postu zaista ništa od toga nije jasno, onda on ne bi trebao da posjeduje telefon. Sa tolikim neznanjem, mogao bi probati da pojede isti, jer si ti opisao potpunog debila.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra09.04.2011. u 19:48 - pre 157 meseci
Iako se slažem da svako treba da se informiše o cenama usluga koje koristi, ipak moram priznati da je krivica najviše na operaterima, prvo iz razloga što je usluga roaming prenosa podataka nerealno visoka i prepaprena, a drugo što je ta usluga kao takva stavljena "na izvolte", a po meni treba da bude onemogućena, gde korisnik mora da zahteva uključenje nakon što je upoznat sa uslovima. Znači, data prenos u roamingu po defaultu bi trebalo da je isključen, kao što je nekada davno sveukupan roaming bio.

Svima se desi nekad da se ne raspitaju koliko košta neka roba/usluga, nego plate tek posle. Mislim da bi ekvivalent ovoj situaciji bilo ko da ste ušli kod frizera, ošišali se, i na pitanje "Kolko sam dužan", dobili odgovor "Za Vas, komšija, petnaest hiljada dinara"

Onda mi nije jasno, kako to da nema više onog limita za račun od 10000, još kod nekog paketa koji se zove "student". Znači MTS svesno ostavlja mogućnost nekome ko je kao student uzeo paket, da napravi račun od 1000e? Mada, moguće je, ko što reče neko, da je naplata došla "kasnije"...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra09.04.2011. u 20:27 - pre 157 meseci
Citat:
Emil Ranc
Svima se desi nekad da se ne raspitaju koliko košta neka roba/usluga, nego plate tek posle. Mislim da bi ekvivalent ovoj situaciji bilo ko da ste ušli kod frizera, ošišali se, i na pitanje "Kolko sam dužan", dobili odgovor "Za Vas, komšija, petnaest hiljada dinara"


Ne.

Ekvivalent ovoj situaciji je da odes kod najskupljeg frizera u gradu (roaming, je li, nije "prosecna" usluga) - uradis svoju frizuru, i frizer ti ispostavi racun 20 puta veci od prosecnog frizera. I ti se nadjes uvredjen i kazes da je to nepravda :-)

Inace, kad pominjete EU - u EU je tek od Jula 2010 na snazi limitacija data roaming troskova na 50 EUR (posle cega vam se gasi ta usluga, osim ako niste obavestili operatera da zelite veci limit)

http://ec.europa.eu/informatio...oaming/regulation/index_en.htm

Ali, opet - ovo vazi iskljucivo za EU teritoriju... Onog momenta kada neko iz EU mreze ode van EU, nema nikakvih limita i cene su astronomske...

Neko se raspita, neko to nauci na tezi nacin.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra09.04.2011. u 20:29 - pre 157 meseci
Citat:
Analogija ti nema veze ni teorijski sa ovim slučajem o kome se diskutuje.
Ako baš hoćeš neku medicinsku, onda bi to bilo isto kao da izađeš u kupaćim gaćama napolje u sred zime izblejiš na ski stazi cijeli dan i onda se čudiš kako si završio u kliničkom centru sa promrzlinama 1. stepena i zašto čike doktori moraju da ti sjeku ekstremitete.



Ne, u tome sto si napisao nema nikakve slicnosti jer je previse banalno. Reci ti meni zasto bi obican korisnik morao da zna sta je to firewall? Ako negde radis reci mi koliko je tvojih radnika upoznat sa njim? I reci mi da li ga svako ima na svom racunaru ili se saobracaj filtrira "tamo negde", na tvom racunaru? Ti to znas, tebi je to macji kasalja ali njemu to moze i najcesce jeste nesto strano. A onda ga ti naucis nekim osnovama i njemu iskoci poruka hop, neki tamo proces hoce da pristupi internetu. On kao savestan gradjanin ode na internet, ukuca taj proces i vidi da tako nesto postoji i deo je npr windowsa i dopusti mu akciju i sutra dobije gomilu smeca na racunaru. Sta se desilo? Jbg nije znao da proces moze da se zove isto ali kao i neki legitimni ali mora se nalaziti i na istoj putanji i da ima npr istu velicinu sto ovaj nije znao. I sta je sad on seljacina? Ne treba mu racunar? (analogija sa tvojim da onome ne treba telefon).

Covek jednostavno nije znao zbog objektivnij i subjektivnih razloga ali i dalje tvrdim da jedan stariji covek to ni ne moze da zna zbog razloga gore navedenih. Daleko od toga da je moroncina.

@Fanfon, u pravu si. Samo ja sam napisao kako se cita. Evo poljubicu ti levo stopalo.
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra09.04.2011. u 20:34 - pre 157 meseci
Citat:
samo_da_pitam: Ovo mi je vrlo zanimljivo. Bas bih voleo da mogu da instaliram takvu operu.


Ovo potvrđujem... Uzeo sam sestri da podesim net na telefonu, podesio joj pristup kućnom WiFi-u, i preko default Samsungovog browsera je išao preko WiFi-a, ali je Opera išla samo preko GPRS-a.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra09.04.2011. u 21:14 - pre 157 meseci
Da je povremeno plaćao nekog informatičara za savete i podešavanje telefona ne bi mu se to desilo. Mnogi se pitaju da li su Amerikanci toliko glupavi da plaćaju dobre programere $500 - $600 na sat. Možda su se i oni prvo opekli.

Svi će auto odvesti kod automehaničara da promeni ulje za šta nije potrebno ni 50% intelektualnog napora kao za prograniranje mobilnog ali svi misle da su savladali sve tajne informatike zato što "znaju" kako se uključuje internet.

Pamet je često stizala preko dobro ispeglane stražnjice. Ima da se češe...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra09.04.2011. u 23:20 - pre 157 meseci
Citat:
Blue82: Meni samo nije jasno kako gotovo niko od vas skolovanih ljudi ne moze da shvati da su pojmovi ROMING i RAM za prosecnog coveka od 50 godina identicni i da mu nije jasno ni sta znaci jedan niti drugi.

Ni ja ne umem da upravljam avionom. I pogodi sta, ja to ni ne radim ;)

 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra09.04.2011. u 23:42 - pre 157 meseci
Citat:
Serija je neviđeno smeće. Veću indoktrinaciju u životu nisam vidio.


E ja bas kazem da nije! I ko je sad u pravu? Ti mozda? Jel zato sto ti je ime crvene boje i imas neku titulu ovde? Ili si mozda neki filmski kritican? Mada ni tada ne bih priznao tvoje misljenje kao aksiom. Ili je mozda smece zato sto nije "veliki brat" koji ti pratis a koji je tako urban, pa ti mozes da se osecas tako uzviseno? Koji tacno elementi fale ovoj seriji da bi dostigla standarde koji su dovoljno visoki da bi neko tvojih intelektualnih kvaliteta mogao da je odgleda?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra09.04.2011. u 23:59 - pre 157 meseci
Ja sam video jednu epizodu desetak minuta, i ono su budalastine koje nemaju veze sa stvarnim svetom. Niti vise negde postoje onakva sela, niti se onako danas na selu zivi. A vrhunac svega su tuzne face sa izrazima beznadja i ocaja kod svih koji se u seriji pojavljuju. Izem te serijo.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 00:26 - pre 157 meseci
Ja sam gledao sinoc Matrix...i sad nesto razmisljam...niti ljudi mogu onako da lete, niti da skacu sa zgrada, niti da usporavaju metke. Veze sa stvarnim svetom nema. Izem te filmu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 00:50 - pre 157 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Ja sam gledao sinoc Matrix...i sad nesto razmisljam...niti ljudi mogu onako da lete, niti da skacu sa zgrada, niti da usporavaju metke. Veze sa stvarnim svetom nema. Izem te filmu.

Film i ne govori da se to u stvarnosti desava :)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 07:07 - pre 157 meseci
^hehehehe....


ali prica o seriji je offtopic i ja se izvinjavam sto sam to pokrenuo. batalite ;)

Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 07:58 - pre 157 meseci
^Nabukodonosor: "Ja sam gledao sinoc Matrix..."


Sve je to u redu ali Matrix nije sniman da bi se zaposlili nerasporedjeni partijski kadrovi otimanjem TV pretplate od onih koje ta TV ne zanima. Gledanje Matrix-a je plaćeno dobrovoljnom kupovinom karata.

Znaš, ne treba se čuditi ako ljude iritira bezobrazluk i pljačka.

E sad, to što ima ljudi spremnih da plati 6000 evrića da bi gledali omiljenu emisiju je njihovo pravo "da znaju sve".


Xa Xa Xa
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 08:41 - pre 157 meseci
Ma manje vise to, nego Matrix ne siri propagandu kako je to u Matriksu nesto "eeeee, to je pravi stari dobri nacin zivota kad je sve bilo bolje, nevin, naivan i cist" i slicne gluposti. A ono u stvari neke odrpane face mrka brka kao da su im svi po kuci pomrli, sacuvaj boze, primitivizam jdan opsti. Sve nesto tuzni, oni pate, ovo ono, a zabili se u šumčinu 1000 km od civilizacije i samo kradu bogu dane i jašu prepotopski APN4. Da se prica desava pre 50 ili 100 godina bilo bi u redu, ali se prica desava sad, a sad nigde vise nema takvih sela, vec decenijama. Sad u selo svaki žgolja jaše skuteri i Kavasaki kad krene kod Djoku u disko, po ceo dan tapkaju mobilni, fejsbukase i voze mercedesi bre, to im je san.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 09:29 - pre 157 meseci
@Blue82: vidi, nije baš da je korisnik toliko informatički nepismen - on je vukao laptop u Slovačku i gledao online (skidao sa nekog torenta?) seriju, za šta je potrebno posedovanje izvesnih informatičkih veština. Neka ih iskoristi sada za plaćanje računa.
Usluga je izvršena, račun od slovačkog telekoma srpskom je ispostavljen i neko treba da plati. Ako on ne plati, ili će platiti Telekom Srbija (tj posredno svi njegovi korisnici) ili ..? Da proba neko da objasni slovacima da je u pitanju nesporazum?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 10:27 - pre 157 meseci
On svakako treba da plati, naravno da mu ne treba oprostiti dug niti ima razloga za to ali nazivati nekoga retardom samo zato sto se ne bavi vasim pozivom, to je retardirano.

Evo prava paralela. Svi mi imamo auto ali nismo svi zaljubljenici u njega niti auto-mehanicari. I sad evo igrom slucaja ima tamo jedan kais koji se mora menjati na svakih xxx predjenih kilometada da ne bi preskocio, jer ako preskoci, ode svasta nesto u materinu. E sad, sasvim slucajno to znam. Ali nemam pojma na koliko je to tacno predjenih kilometa. A koliko ima ljudi koji to uopste ne znaju? Kladim se da ih ima hm... izmedju 30-40%. I sada uzmi tog nekoga koji nema ni predstavu da se tako nesto treba menjati, kako od da dodje uopste do tog podatka? Ako sumnjas, mozes pitati. Ako ni ne sumnjas, nemas razlog da tako nesto pitas. I tu je ralika izmedju njega i vas. I naravno kad preskoci kais platices svoje neznanje ali daleko od toga da si retard. Jednostavno auto ti je prevozno sredstvo a ne kucni ljubimac koga postujes vise od zene.

 
Odgovor na temu

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.opera-mini.net.



+25 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 11:04 - pre 157 meseci
Da ponovim, lik je retard^2, a ko to ne vidi i ne razume nije daleko od iste dijagnoze.
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.77.189.*



+47 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 11:43 - pre 157 meseci
Citat:
E ja bas kazem da nije! I ko je sad u pravu? Ti mozda? Jel zato sto ti je ime crvene boje i imas neku titulu ovde? Ili si mozda neki filmski kritican? Mada ni tada ne bih priznao tvoje misljenje kao aksiom. Ili je mozda smece zato sto nije "veliki brat" koji ti pratis a koji je tako urban, pa ti mozes da se osecas tako uzviseno? Koji tacno elementi fale ovoj seriji da bi dostigla standarde koji su dovoljno visoki da bi neko tvojih intelektualnih kvaliteta mogao da je odgleda?


Da li zaista mislis da postoji ikakva razlika u kvalitetu izmedju VB i 'Rodjak sa sela'? Zatupljivanje sirokih narodnih masa! Umesto da misle o svom zivotu i rade na popravljanju istog - das im da nemo gledaju tudji i misle o tome.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 11:52 - pre 157 meseci
Citat:
Ni ja ne umem da upravljam avionom. I pogodi sta, ja to ni ne radim ;)


Nije bitno sto ti to ne radis vec sto nemas dozvolu za tako nesto dok ne steknes znanje za pilotiranje ;)




 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Selo gori, a račun 6.000 evra10.04.2011. u 12:22 - pre 157 meseci
Citat:
Umesto da misle o svom zivotu i rade na popravljanju istog - das im da nemo gledaju tudji i misle o tome.

Hm, ako tako gledaš, onda nijedna serija ne valja, jer sve govore o tuđim životima. Jedino da izmisle nešto kao "Biti Džon Malkovič".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selo gori, a račun 6.000 evra

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16290 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.