Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa SBB-ovim modemom

[es] :: SOHO Networking :: problem sa SBB-ovim modemom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7068 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srelex
Novi Sad

Član broj: 283809
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 10:01 - pre 158 meseci
Imam problem sa radom SBB-ovog WebSTAR EPC2100 modema.

Imam 2 racunara,kada jedan spojim LAN kablom internet mi na tom racunaru radi,a kada ga spojim na drugi racunar modem taj racunar ne pusta na internet iako ponekad(nekad prikaze nekada ne) sa tog racunara mogu da pristupim stranici modema.

Kada pokusam preko usb-a ni na jednom racunaru se ne moze ici na internet a moze se pristupiti stranici modema.

na oba racunara je instaliran isti WIN 7 32bit,firewall nije ukljucen i imam drivere za USB za SBB-ov modem.

Sta moze biti problem zasto mi ne radi USB ni na jednom racunaru ni ethernet na drugom?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 10:02 - pre 158 meseci
2 rešenja:

1) Nabavi ruter
2) Kad prebacuješ ethernet kabl između računara, ugasi pa upali modem
 
Odgovor na temu

srelex
Novi Sad

Član broj: 283809
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 10:21 - pre 158 meseci
Sada mi je potrebno privremeno resenje dok ne nabavim ruter.

Upalim i ugasim ja njega ali i dalje ne uspeva.

probao sam da li radi lan na drugom racunaru i radi za sve sem za sbb-ov modem sto mi nema nikakve logike...

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 10:31 - pre 158 meseci
Kako ga ugasiš? Ako ima dugme na njemu (valjda ga noviji imaju) onda to nije rešenje. Poveži modem na drugi komp pa isključi struju iz modema na trenutak, onda uključi i sačekaj minut-dva dok se opravi. Ako i dalje ne radi, onda da nastavimo potragu.
 
Odgovor na temu

srelex
Novi Sad

Član broj: 283809
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 10:48 - pre 158 meseci
nema na njemu dugme.
To sam i radio,izvucem iz struje,sacekam malo,vratim napajanje,ali i dalje nista...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 10:52 - pre 158 meseci
ugasi na bar 5 minuta.
I na tom drugom racunaru provjeri dal je podeseno da IP dobija automatski.

I sve to ima i te kako logike samo je ti ne vidis :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 11:05 - pre 158 meseci
Ne bi trebalo da isključuje duže, dovoljno je da se modem samo pali sa uključenim novim uređajem (nadam se da si tim redosledom radio, prvo sve povežeš a onda isključiš modem na kratko) i onda će od servera da povuče novu IP adresu za novi uređaj.

Kada to odradiš, pristupi modemu i proveri da li je promenio IP adresu (Status pa poslednje). Proveri i da li je MAC adresa na istom mestu promenjena.
 
Odgovor na temu

srelex
Novi Sad

Član broj: 283809
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 11:13 - pre 158 meseci
Ugasio na 5 min i dalje nista.
IP mi dobija automatski.

Zato mi nema logike jer je sve isto podeseno na oba racunara,drajvere za lan sam instalirao najnovije i mreza izmedju dva racunara radi...

USB pretpostavljam da ne radi na WIN 7 jer je stari modem i takodje mi nije ni na visti radio ...

mrezna kartica na drugom racunaru koji nece na internet je nVidia nforce 10/100/1000 ako nesto pomaze...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 11:33 - pre 158 meseci
@srelex
mani se usb konekcije i koristi samo ethernet.
Ako na tom problematicnom racunaru dobijes IP iz opsega 192.168.100.x onda uradi release / renew konekcije (ponekad je potrebno i vise puta) i tad ce (bar bi trebalo) da povuce odgovarajuce parametre mreze (ip, DNS, GW...).

@calexx
Ne znamo koliko je podesen lease time kod tog provajdera, kad sam rekao 5 minuta da bude ugasen modem, toliko je bilo ponekad potrebno kod provajdera gdje sam ja.
 
Odgovor na temu

srelex
Novi Sad

Član broj: 283809
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 11:53 - pre 158 meseci
Citat:
calexx: Ne bi trebalo da isključuje duže, dovoljno je da se modem samo pali sa uključenim novim uređajem (nadam se da si tim redosledom radio, prvo sve povežeš a onda isključiš modem na kratko) i onda će od servera da povuče novu IP adresu za novi uređaj.

Kada to odradiš, pristupi modemu i proveri da li je promenio IP adresu (Status pa poslednje). Proveri i da li je MAC adresa na istom mestu promenjena.


da tim redosledom sam i radio.
Samo sad je problem sto uopste ne dodeli ip adresu kompu,ne mogu da pristupim modemu niti mogu da koristim ipconfig/release ni renew jer se nista ne desava kad ih pozovem.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 13:56 - pre 158 meseci
Onda idemo redom. Na oba kompa je mreža podešena isto tj na automatsku dodelu adresa. Poveži onaj koji radi i pogledaj koja je Mac adresa na modemu (pod Status) i koja je IP adresa. Onda prebaci kabl u drugi komp, otkači modem iz struje, sačekaj par minuta pa pogledaj šta piše za Mac i IP adresu na Statusu modema.

Nema potrebe da stoji duže, ovde se ne menja adresa nego modem potraži drugu. Ako recimo imam jednu (javnu) IP adresu kada je zakačen komp pa prebacim na drugi, onda dobije drugu adresu ali kada vratim prvi, vrati se i ona adresa od ranije.
 
Odgovor na temu

srelex
Novi Sad

Član broj: 283809
Poruke: 16
77.243.28.*



Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 16:32 - pre 158 meseci
na drugom kompu ni ne mogu da pristupim stranici modema da pogledam ip adresu a sada sam nesto gadno zabrljao posto vise nemam interneta ni na prvom kompu. lampica na modemu sa naznakom cable uopste ne svetli. to se dogodilo kada sam stisnuo dugmence za reset modema. sta sad ciniti?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 18:03 - pre 158 meseci
e sad nista, ubio si ga ko zeca... javi se tehnickoj podrsci svog ISP.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 18:19 - pre 158 meseci
Odradi hard reset tj pritisni to dugme i drži ga bar pola minuta. Onda pusti i sačekaj malo da se opravi. A možda se poklopio neki prekid pa se kasnije opravi.

Verovatno ne možeš da pristupiš pošto se modem šlogirao od maltertiranja ;) pa će to da proradi kad (i ako) on proradi.
 
Odgovor na temu

srelex
Novi Sad

Član broj: 283809
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 18:23 - pre 158 meseci
Oziveo zec... Izgleda da je bilo do provajdera...


Citat:
calexx: Onda idemo redom. Na oba kompa je mreža podešena isto tj na automatsku dodelu adresa. Poveži onaj koji radi i pogledaj koja je Mac adresa na modemu (pod Status) i koja je IP adresa. Onda prebaci kabl u drugi komp, otkači modem iz struje, sačekaj par minuta pa pogledaj šta piše za Mac i IP adresu na Statusu modema.

Nema potrebe da stoji duže, ovde se ne menja adresa nego modem potraži drugu. Ako recimo imam jednu (javnu) IP adresu kada je zakačen komp pa prebacim na drugi, onda dobije drugu adresu ali kada vratim prvi, vrati se i ona adresa od ranije.


kad prebacim na drugi komp ne mogu uopste da pristupim stranici modema(192.168.100.1)
kad probam ipconfig/release i ipconfig/renew samo stoji,ne ispisuje nista u command promptu pa moram da ga prekinem sa ctrl+c

na tom racunaru je bio xp pre sedmice i takodje nije hteo da ide na internet ali je 100% bilo ukljuceno da automatski prima ip isto ko i sada sto je namesteno,tako da jel moguce da se modem veze za MAC kompa gde je do sada radio internet?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 19:13 - pre 158 meseci
Modem dovuče IP adresu prema MAC adresi uređaja na koji je nakačen (mrežna kartica ili ruter) a kada promeniš uređaj, onda isključiš modem iz struje i on posle uključivanja traži drugu IP adresu.

Ajde ti lepo da proveriš da li je na drugom podešeno na automatski, malo mi je čudno ono što si pisao da radi i ne radi. Daj da vidimo podešavanja mrežne na tom što ne radi.
 
Odgovor na temu

srelex
Novi Sad

Član broj: 283809
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom24.04.2011. u 20:19 - pre 158 meseci
http://img703.imageshack.us/i/slika1v.jpg

http://img812.imageshack.us/i/slika2k.jpg

Evo ga..
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-241-212.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom25.04.2011. u 00:15 - pre 158 meseci
Vista/Win7 ti ne da izlaz na net dok od DNS-a provajdera ne dobije odgovor da postoji microsoft.com... prokleti windoza... elem, onoga trenutka kada dobiješ javnu adresu, dobićeš i pristup netu, i tek tada kad prokleti windows vidi da postoji microsoft.com će dozvoliti da otvoriš bilo šta.

Dakle, rešenje je - strpljenje; ako se dobro sećam,modem svakih 60 sekundi pokuša da dodeli adresu od glavnog DHCP-a; da li si probao da uključiš sve kako su ti calexx i ostali rekli, pa da ostaviš sve priključeno barem deset minuta, pa da probaš da li radi onda?

Dakle, dokle god piše da je Local Area connection, nećeš moći da otvaraš čak ni 192,168,100,1. I mislim da je samo strpljenje potrebno.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom25.04.2011. u 09:09 - pre 158 meseci
Ne sećam se kada sam poslednji put kačio modem na komp pošto uglavnom ide preko rutera pa se ovog detalja ne sećam. Ako je tako, onda ih pusti da se dogovaraju.
 
Odgovor na temu

srelex
Novi Sad

Član broj: 283809
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa SBB-ovim modemom25.04.2011. u 10:44 - pre 158 meseci
I dalje mislim da mi to nesto modem brljavi posto imao sam vistu i komp je iz prvog dobio ip adresu,stavio sam 7 i radilo je.
Doneo mi drug njegov laptop sa vistom i nije htelo. Doneo sam sad drugi komp na kome je bio XP i nije htelo,stavim mu win 7 i opet nece,navikao se izgleda modem samo jedan komp :D


imam ja ruter,podelicu konekciju preko njega,samo treba otici do Subotice da ga donesem :/ pa sam dok ga ne donesem hteo da namestim nekako da ima na oba kompa ili da ima malo na jednom pa malo na drugom....


videcu danas u toku dana da ostavim malo duze kabal u drugom kompu da vidim da li ce ga onda skontati pa cu javiti kako sam prosao..
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: problem sa SBB-ovim modemom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7068 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.