Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putna torba potreban savet ili dva

elitemadzone.org :: MadZone :: Putna torba potreban savet ili dva

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9061 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Putna torba potreban savet ili dva29.04.2011. u 20:33 - pre 157 meseci
Sta preporucujete, koju putnu torbu kupiti? Tvrdu ili meku? Pasovala bi mi velicina od oko 70l.
Cena je manje vise ista, doduse razlicitih proizvodjaca, ali to je ono sto ima u ponudi trenutno. MIslim na izdrzljivostm a i zanima koliko su podlozne pucanju te tvrde?
Hvala unapred
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva29.04.2011. u 20:46 - pre 157 meseci
Putujem dosta, i skoro sam mesečno kupovao kofere, torbe..

Najbolje 3 koje sam imao, i još su jako očuvane su american traveler, meki kofer, dunlopova torba meka, i neki kineski plastično-gumeni kofer koji sam smešno platio, prošao je sigurno 20.000 milja, isti je kao nov kada je bio.

Da, imao sam i malu swiss nešto torbu, isto je bila odlična, ali nemam pojma gde mi je
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva29.04.2011. u 22:10 - pre 157 meseci
Sve zavisi za šta ti treba, kako putuješ, čime putuješ, šta nosiš od stvari...

Ako nosiš košulje/odela - nešto što bi ako je ikako moguće trebalo da stigne uredno i opeglano na odredište, onda je za tebe definitivno tvrda torba. Mana tvrde torbe je što je totalno nezgodna za auto, i bez obzira da li je totalno puta ili poluprazna, zauzima istu količinu prostora. A ako putuješ avionom onda moraš da imaš kvalitetnu tvrdu torbu, jer se redovno dešava da se jeftine kineske torbe otvore, raspu, puknu im šarke jer ih oni utovarivači bacaju kako ih bacaju (na to ne možeš da utičeš, to je jednostavno činjenica), i zbog toga treba imati nešto što će izdržati taj abuse, a ne da dobiješ stvari u najlonskom džaku u otvorenom i polomljenom koferu..

Meke torbe (duffel bag) su na drugu stranu lagane, možeš da ih uguraš bilo gde, ali nemaju točkiće (što znači da moraš da tegliš na ramenu), i kada stigneš na odredište stvari u torbi izgledaju kao da ih je krava upravo prežvakala...

Neki kompromis su polutvrde torbe, znači one sa konstrukcijom i čvršćim stranicama, malo su zahvalnije za auto jer ipak ima malčice prostora da se nešto nabije i nagura ako baš ne ide, a sa druge strane dobro štite stvari jer ipak imaju neku čvrstoću.. Međutim tu sada imaš foru da li imaju čvrsto i ravno dno (obično nemaju), pa šta god da poređaš na dno na kome se nalaze cevi od mehanizma ručke, opet će sve da se pogužva..

Cena... Ako godišnje putuješ manje od 20.000 milja, šta god da uzmeš biće ti ok, pa makar to bila i malo bolja papirna kesa... 20-50 hiljada ti treba neka kvalitetna srednja klasa (Samsonite, Delsey, Victorinox..), a ako si frequent flyer onda ti treba nešto baš kvalitetno tipa Tumi, Hartmann, Rimowa, Porsche ali u tom slučaju ti savet ni ne bi trebao..
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva29.04.2011. u 22:20 - pre 157 meseci
Ako zelis neunistivu a vrlo laku torbu:

Samsonite Cosmolite

http://www.cosmolite.co.uk/

Nisu jeftine, ali su bukvalno neunistive (od nekog vlakna koje se zove Curv ili tako nesto) i fantasticno lake (3 kg za 70 litarski model).

Mana je sto su nesto skuplje (ali i dalje dosta jeftinije od Rimowa torbi) ali ako ti je masa bitna a opet ne zelis da izgubis sve prednosti tvrdih torbi, Cosmolite radi posao odlicno.

Da, ima jos jedna mana - izgledaju nekako "plastikanerski".. ali sto se mene licno tice, bas me briga... 3kg za 70l je meni sasvim dovoljan kontra-argument za plastik-fantastik look :-)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva30.04.2011. u 00:46 - pre 157 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Da, ima jos jedna mana - izgledaju nekako "plastikanerski"..


Lele grdne su za sve pare mozda bi mu neka od kevlara bila prijamcivija, nisu teske, rigidne su i neunistive (ono barem na metkove) za kafu i kolu ne znam
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva30.04.2011. u 16:53 - pre 157 meseci
U čemu je poenta da kupuješ nešto što izgleda kao čvrsta torba, a ustvari to nije?

U tom Cosmolite-u stvari će se pogužvati i eventualno oštetiti kao i u najobičnijoj duffel torbi, a pri čemu je najbolja duffel torba bar tri puta jeftinija i bar duplo lakša od ekvivalentnog Cosmolite kofera.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva30.04.2011. u 19:35 - pre 157 meseci
Pa ima vise razloga - lako se rola (4 komada tockova) i mozes da stavis na nju licni prtljag i sa lakocom da ga guras po aerodromu :-)

Sto se flex-a tice... sta znam, meni je cvrstina sasvim dovoljna za moje potrebe, mada jasno - ne moze da se poredi sa cvrstom torbom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva30.04.2011. u 22:16 - pre 157 meseci
Za 500€ koliko ćeš dati za tu torbu godinu dana platiš meksikanca da ide za tobom i pegla ti stvari.

Dao bi na opkladu da taj kinez koji sam pominjao od 50€ bi se više isplatio. Od auta, do interkontinentalnih letova, do lokalnih afričkih, gde ih bacaju kako stignu, ni ogrebotinu nema.

Mada verujem da je to izuzetak.

Bitnije stavke su od imena, da ćeš posle svakog leta morati da čistiš, pa gledaj i po tome, i po meni najbitnija, za nas sirotinju koja ide ekonomskom klasom,

boja.

Da, boja.

Kineza sam uzeo isključivo jer je bio jako žute boje. Jako me nervira kada čekam prtljag, da gledam gde je moj crni kofer, među 1200 drugih crnih kofera. Ovako sedneš ko čovek, i čekaš jedini florescentno žuti :D
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva30.04.2011. u 23:26 - pre 157 meseci
Svaki hotel ima pranje/peglanje, ali je problem da uveče stigneš negde, a ujutru imaš sastanak i sve živo ti je pogužvano...

Ti si spominjao 20.000 milja... To je jako mala miljaža koju može da izdrži svaki kofer... Na kraju krajeva to je nekoliko long haul i nekoliko lokalnih letova, ništa spektakularno... Međutim za 30+ roundtrip letova godišnje ti ipak treba nešto kvalitetnije, i tu itekako ima smisla kofer od 500 evra... Kad smo kod tih da kažemo boljih kofera, ubedljivo najbolji su Lufthansini aluminijumski tvrdi koferi... Meni lično više odgovaraju Tumi polutvrdi jer ja podjednako putujem i autom, ali tu aluminijumski su neverovatni i neuništivi (a i cena im priliči tome)...
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva30.04.2011. u 23:50 - pre 157 meseci
Nije to velika razdaljina na godišnjem nivou, ali recimo od tih 20k, bar 15k je dugi, ostalo lokalci, po par sto kilometara. Tu se uništavaju koferi.

U autu mi i nije bitno, za to od stana do auta i obrnuto, mogu i u rukama da nosim. Ok, meni je prednost, ne nosim odela, pa nemam brigu oko gužvanja.

Evo, sada sam pogledao na miljama za prošlu godinu, 24000milja. Znači sa lokalom je ipak malo manje od 30k.

Meni bi više značio neki ručni prtljag sa točkićima, otpadne mi rame od računara i opreme između letova. Prtljag me i ne muči toliko.
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva01.05.2011. u 00:25 - pre 157 meseci
Mislim da je davati 500 i vise evra po koferu mega preterano jedino ako se nema plata od vise hiljada evra mesecno i slicno.

Svemu se zarad reklame pridaje prevelika paznja i vaznost.
Neka je stvar funkcionalna i dobra a takvih ima na tonu za 150-200 evra ( i to vrlo izdrzljivi).

Sada ispada ako se nema kofer od magnezijuma da se ne moze putavati.
Ja ceo zivot putujem sa krpenim torbama i nista mi ne fali niti sam se negde (nedaj boze) gistro obrukao...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva01.05.2011. u 00:35 - pre 157 meseci
Citat:
triac: Mislim da je davati 500 i vise evra po koferu mega preterano jedino ako se nema plata od vise hiljada evra mesecno i slicno.

Sve zavisi koliko putuješ... Nekome je kofer od 500 evra jeftiniji od kineskog kofera od 30 evra kada se gleda količina letova... Ti koferi koji koštaju 500 evra će nekom frequent traveleru trajati par godina sigurno, što znači da je cena nekoliko evra po letu, što je beznačajno, i mnogo jeftinije od kineskih koji se raspadnu nakon nekoliko upotreba...

Citat:
Flo33:
Meni bi više značio neki ručni prtljag sa točkićima, otpadne mi rame od računara i opreme između letova. Prtljag me i ne muči toliko.

Ja kao ručni prtljag nosim ranac.. To mi se pokazalo kao nekako najpraktičnije - stavim ga na leđa i obe ruke su mi slobodne, ne moram stalno da vučem nešto za sobom, ili nedaj bože da teglim u ruci torbu..
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva01.05.2011. u 02:13 - pre 157 meseci
Za 'obicne' putnike, samsonite ~100-200eur, je sasvim dovoljan. Imam jednog polutvrdog vec nekoliko godina, preziveo razna bacanja, sedenje na njemu, autobuse, avione, brodove, kisu, sneg....

Mozda nije ko ovi za 500eur++, ali za te pare, dosta izdrzi.



Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva01.05.2011. u 02:26 - pre 157 meseci
Citat:
mulaz

Mozda nije ko ovi za 500eur++, ali za te pare, dosta izdrzi.


Uvek i u svemu postoji neka ta ekstra klasa pa ce ti neko reci ako oces bas dobar sat treba ti 5000 evra ili dobro odelo 1500, dobre cipele 400 i vise evra kao i dobar recimo kisobran od 300 evra i vise jel sve to je bas ono dobro ako "hoces da ti traje"...

A ja se samo pitam sta tu ima da traje, ionako se sve u nasim zivotima menja brzo (dokle jos uvek traje ova rasipnicka groznica sa resursima po svetu) i nema se sta tu kupovati za narednih 10-30 godina...sve se manje vise izgustira za 3-5 godina.

Sve je to neki modni trend i ekstra profit za fabrike proizvodjace.

Ako hoces ekstra kofere uzmi one radnicke u kojima se pakuje alat i ima da ti traju za putovanja nekih 20 i vise god, ako pricamo o nekoj robusnosti, i platices ga kao i sve drugo vise nego sto ti kostaju majice i gace

p.s

U ostalom neka kupuje ko sta hoce za svoje pare, ja svoje ne dam na te pomodarne gluposti, ko ni za mobilne telefone koji imaju mogucnosti da kontrolisu svemirski program a ljudi ih koriste za poruke, igrice i ostale gluposti...(i sada ce neko reci sto gluposti ja u tome uzivam itd).

Znate ono 1000000 zena a 2000000 sisa, planina je to...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva01.05.2011. u 06:55 - pre 157 meseci
Citat:
triac: Uvek i u svemu postoji neka ta ekstra klasa pa ce ti neko reci ako oces bas dobar sat treba ti 5000 evra ili dobro odelo 1500, dobre cipele 400 i vise evra kao i dobar recimo kisobran od 300 evra i vise jel sve to je bas ono dobro ako "hoces da ti traje"...

Čuj, samo 5.000,00 za sat ?! To je neka osrednja klasa ! Prava aristokratija kupuje kvalitet i plaća oko 50.000,00
Odelo od 1.500,00 je za skorojeviće. Pravi bogataši plaćaju ličnom krojaču preko 15.000,00 za stvarno dobro odelo.

I tako redom ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva01.05.2011. u 09:29 - pre 157 meseci
Uvek postoji super-luksuzna stvar, koja kosta 10x vise od ostalih ali to uopste nije poenta ovde.

Tema je o izboru torbe - tu odgovor nije u "koliko torba kosta love" vec u nekoliko tipova istih.

Sve zavisi od potreba, mislim da je Ventura jako lepo sumirao - ako se retko putuje, duffel bag bilo koje vrste radi odlicno posao. Ako se putuje cesto, onda ima vise smisla uloziti u kvalitetnu torbu, ne zato sto "kosta", vec zato sto daje vise komfora i imas mnogo manje sanse da na sred puta moras jos da razmisljas i o kupovini neke nove torbe.

Ima tu jos pogodnosti, ali one su verovatno jasne svakom kome zaista i trebaju.

Btw, +1 za ranac kao rucni prtljag... Jednostavno nema bolje i prakticnije opcije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva01.05.2011. u 23:41 - pre 157 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Btw, +1 za ranac kao rucni prtljag... Jednostavno nema bolje i prakticnije opcije.


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva02.05.2011. u 09:54 - pre 157 meseci
Iskreno, meni su se smucili svi ti jeftini kinezi, nijedna torba nije izdrzala vise od dva leta, abuse je jednostavno preveliki, lome tockove, razbijaju boce u koferima, cepaju postavu.

Na kraju sam poludeo i kupio F'Lite



Tockovi moldovani direktno u sanduk i ne mogu da se slome i odvale, rucka koja moze da se "zakljuca" i ne moze slucajno da se otvori, osigurano sa 5 double-lock bravica koje ne mogu da se otvore slucajno. Kad ga napakujem normalnim stvarima (bez "tegova", taman sam na danasnjem limitu od 23kg i prolazi bez problema. A kostala je ko malo bolja duffel torba ili uploa koliko Spinner iste velicine.

Preziveo je do sada jedno 20-ak letova i posle svega toga na jednom imam povecu ogrebotinu (koja bi verovatno rasporila platnenu) i jednom se jedna od bravica otvorila na prvi korak.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva16.05.2011. u 06:17 - pre 156 meseci
Hvala vam na savetima.
Odlucio sam se za platnenu UC Beneton. Bila je dilema da li da uzmem nju ili cvrstu Samsonite, ali u lokalnoj prodavnici koja drzi Samsonite su mi rekli da to sto pise garancija 5 godina kod njih je po onoj narodnoj - pise i na plotu.
U svakom slucaju nadam se da ce uputstva koje ste napisali u ovoj temi pomoci i nekom drugom bar upola koliko ste meni pomogli.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Putna torba potreban savet ili dva29.01.2013. u 21:12 - pre 135 meseci
Evo da malo "oživimo" temu o prtljagi.

Uskoro treba da putujem u Australiju (avionom naravno, 3 presedanja) i tražim kofere koji bi mi najbolje odgovarali. Mogu da nosim 30kg prtljaga pa mislim da bi tvrdi kofer od 110-120 litara najbolje odgovarao. Pročitao sam podosta review-a na netu o svakojakim noname, Samsonite, Heys, Yearz, Roncato,... da bi na kraju došao do zaključka da manje znam nego kad sam krenuo da čitam :( Uvek naletim na sajtove gde neki konkretan kofer ishvale a na drugim sajtovima ga napljuju pa više ni sam ne znam čemu da verujem.

Treba mi kofer neke srednje / niže klase koji neće koštati 500 eura ali sa kojim me neće boleti glava da li je pukao i da li moram da skupljam veš po avionu. Gledao sam neke Samsonite: Aeris i F' Lite, kao i neku noname jeftinu varijantu. Pročitao sam sve prethodne postove i u globalu mi je jasno šta mi treba ali opet ne znam za koju bi se torbu konkretno odlučio, pa bi vas zamolio da ostavite link na neku torbu/torbe sa kojima ste imali dobra iskustva.

Unapred hvala,
Miljan
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Putna torba potreban savet ili dva

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9061 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.