Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce

elitemadzone.org :: MadZone :: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 51140 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 10:20 - pre 155 meseci
EU je sama po sebi jako loše koncipirana za širenje van prvobitne ideje... Sistem da svi imaju zajedničku kasu, a da svako odlučuje za sebe je mogao da fukcioniše kada je EU oformljena i kada su sve država bile manje više ekonomski sličnih kapaciteta... Danas je to izgubilo svaki smisao...

Ako EU hoće da opstane, mora da se reformiše da funkcioniše slično kao USA... Svaka država (state) ima neki nivo sopstvene autonomije i odlučivanja, ali na vrhu je federalna vlast i ona upravlja generalno finansijama i ima završnu reč šta i kako...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 11:02 - pre 155 meseci
^^
Da, ali onda je to ugrozavanje suvereniteta, mesanje u privatne stvari bla bla truc truc...
Za sad, EU funkcionise ovako.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.32.*



+228 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 11:25 - pre 155 meseci
Citat:
payge: Najvise volim kad ovako dodje neki debeli krmak s'juzne pruge i krene da objasnjava internacionalne kompanije, kanalizaciju i nacionalnost koju nema.
Genije iz kasabe.
I on i onaj Lesi, oba su juzna pruga.
Lesija drma klimaks a ovaj drugi ima zescu krizu identiteta i sad misle da je na forumu ko u njihovoj selendri
Bljjaaak... Uzese forum ko Miskec Srbiju, kazem juzna pruga.

Koji li je tvoj problem, genije? Napravi prvo analizu svojih komentara pre nego sto bilo kome, bilo sta prigovoris. Ja nisam video da si bilo sta pametnog napisao. Ne znam odakle si ti sad pozvan da nekome prigovaras. Probaj da nam objasnis zasto bi neko tebe uzimao kao etalon vrednosti po kojem ce se posle drugi vrednovati.



Znas sta cemo sad da uradimo?
Uradicemo sve ono sto ti ne mozes a hteo bi, ono sto smo uvek radili, ima da karamo, krkamo, pijemo, druzimo se , mrzimo se , volimo se, volimo tudje zene, navijamo, rigamo, povracamo, da se suncamo, kresemo tvoju zenu, lencarimo, idemo na posao, blejimo, krademo, ima da radimo sve ono divljacke stvari koje cine zivot zivotom.
A vi civilzovani sa juzne pruge samo nastavite da pametujete.

Mozes i da ga pusis. To ti najbolje ide, a nisi ga stavio na spisku aktivnosti.



 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 12:34 - pre 155 meseci
Citat:
konislav:...vec bih organizaciju drustva ostavio kompanijama. Nesto slicno kao kao Amerika, samo ne toliko surovo.
Hehe, lepo zvuči, ali naivno. Dobio bi nešto što je mnogo surovije od Amerike, a završilo bi se robovlasništvom. Pa onda sve ispočetka... kao što se i dešava stalno u istoriji.

Citat:
konislav: Ti ne osecas nikakav nedostatak sto nemas kanalizaciju, ali je po tvojim diskusijama jasno vidljivo da imas taj nedostatak. Plus, gledano evoluciski, znas li koliko kasnis? Ti si nazad bar 100 godina, zato verovatno i mnogo toga sto se ovde diskutuje ne mozes da razumes. Jednostvano jos nisi evoluirao da shvatis ulogu WC-a, a bistris politiku.
A jel ti praviš razliku između vodovoda i kanalizacije?

Od vrlo skoro živim na nekoliko kilometara od centra Beograda, u kući, i nemam kanalizaciju jer je u ulici nema ali nije mi ni preko potrebna jer je kanalizacija neophodna samo u zonama kolektivnog (koncentrisanog) stanovanja gde ne može svako da ima svoju septičku jamu 2x2m. A kanalizacija je svakako preko potrebna i onima koji žive u kućama ali vole da prosipaju u wc šolju i slivnike tone svakakvih deterdženata, motornih ulja, razne kućne hemikalije i druge moderne otrove, pa bi im brzo bilo zatrovano svo zemljište oko kuće (pa je zato njima lepše da truju Dunav i Crno More, to je tamo negde daleko i nije im pred nosom).

Svakako da je korisno imati kanalizaciju, iz gore navedenih razloga (mogao bih da prosipam tone otrova u slivnik i da ne brinem o tome kao što većina radi), ali ako treba da biram da li će da mi multinacionalne kompanije (glavni trovači planete) kroje sudbinu i državne granice, ili da nemam kanalizaciju, naravno da biram ovo drugo jer je potpuno minoran problem u odnosu na sva ostala srănja koja plivaju ovom planetom i kroje nam svima mračnu sudbinu radi svojih sitnih interesa.

Citat:
ventura: Ako EU hoće da opstane, mora da se reformiše da funkcioniše slično kao USA... Svaka država (state) ima neki nivo sopstvene autonomije i odlučivanja, ali na vrhu je federalna vlast i ona upravlja generalno finansijama i ima završnu reč šta i kako...


EU ne može nikako da opstane, a da to bude na dobrovoljnoj bazi naroda država članica. Vremenom će se raspasti, ili će postati "demokratska" diktatura u kojoj će postojati više jednake članice sa većom moći, i manje jednake članice koje će biti poslušne kolonije.

A mi ćemo naravno da uhvatimo poslednji voz za EU, rasprodamo sve da bi uhvatili taj voz, i onda ćemo shvatiti da taj voz ne vodi tamo gde smo želeli, i popušićemo ga još jedanput kao i stalno do sada u istoriji.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 12:42 - pre 155 meseci
S tim u vezi (našeg srljanja u EU po svaku cenu) setih se jednog primera iz dalje rodbine. Čovek sa decom planira ovih dana da proda kuću i malo imanje u Srbiji (jedinu svoju imovinu), jer je našao vezu za posao u Grčkoj pa mu trebaju pare za "novi početak" u Grčkoj.

O gluposti takvog plana neću ni da komentarišem, ali tako meni izgledaju i svi ovi domaći političari kojima su i usta i dupe puni EU blebetanja.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 12:50 - pre 155 meseci
Ne srljate vi u EU po svaku cenu.
Ustvari, daleko ste dosta.
To sto neko u Srbiji isfiltrira informacije ili neki izvestaj EK - to ne znaci da je i tako.

Ne samo za EU, nego to je tako isto i sa Rusijom.
Sa obe strane postoje ugovori koji su direktna korist Srbije za izvoz, a ni jedan se ne koristi.
Za Koridor 10 sad zovu udarnike i dobrovoljce, jbt.
Vozovi idu 60km/h.
Sudovi su nefunkcionalni, zakoni se ne postuju.

Zato sam i napisao simbolicno to za kanalizaciju, ali ipak te stvari nisu primarne, nego globalno zagrevanje i internacionalni ekonomski regulatori.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 13:09 - pre 155 meseci
Citat:
Konilav:Mozes i da ga pusis.To ti najbolje ide, a nisi ga stavio na spisku aktivnosti.


Prijatelje, a ko tebi drma kavez ?
Ja sam spisak aktivnosti naveo tacno i tu nista ne menjamo niti dodajemo.

Utrosio si pola ove teme da nam objasnis kako u Grci extra nacija koja ce na kraju da izrade Nemce i ostale europljane sve zajedno sa internacionalnim kompanijama.

Sad odjednom:Nacije nisu bitne internacionalne kompanije su kul.
Sta god da ljudi napisu pajacu iz kutije proradi modus: Nije sija nego vrat.
Probaj da se dogovoris sam sa sobom ili ce Grci na foru nerada izaci iz krizace ili ce leci na rudu.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 13:39 - pre 155 meseci
Citat:
Isak666:Zato sam i napisao simbolicno to za kanalizaciju, ali ipak te stvari nisu primarne, nego globalno zagrevanje i internacionalni ekonomski regulatori.

A što im pojašnjavaš, kao da i sami vrlo dobro ne razumeju, nego se prave blesavi. Sad će da uzmu da ti objašnjavaju i za Koridor 10, vozove, sudove i zakone, svaki primer patologije koji navedeš će pojedinačno da ti raskrinkaju zašto je to bolje nego Novi Svecki Poredak.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 13:43 - pre 155 meseci
@pisac
Citat:
kanalizacija neophodna samo u zonama kolektivnog (koncentrisanog) stanovanja gde ne može svako da ima svoju septičku jamu 2x2m. A kanalizacija je svakako preko potrebna i onima koji žive u kućama ali vole da prosipaju u wc šolju i slivnike tone svakakvih deterdženata, motornih ulja, razne kućne hemikalije i druge moderne otrove, pa bi im brzo bilo zatrovano svo zemljište oko kuće (pa je zato njima lepše da truju Dunav i Crno More, to je tamo negde daleko i nije im pred nosom).

a gde tebi otice voda iz ves masine i sudopere,pomesana sa deterdzentima? Imas posebni kontejner za te emulzije,pa recikliras u svojoj reziji ili sve ide zajedno u septicku jamu?Ili ne koristis kucnu hemiju uopste,nego po starinski - pepeo i te stvari.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.18.*



+228 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 14:31 - pre 155 meseci
Citat:
payge: Prijatelje, a ko tebi drma kavez ?
Ja sam spisak aktivnosti naveo tacno i tu nista ne menjamo niti dodajemo.

Glupo bi bilo ako na spisak ne dodas ono sto najbolje radis, ustvari, jedino sto radis.


Utrosio si pola ove teme da nam objasnis kako u Grci extra nacija koja ce na kraju da izrade Nemce i ostale europljane sve zajedno sa internacionalnim kompanijama.

Sad odjednom:Nacije nisu bitne internacionalne kompanije su kul.
Sta god da ljudi napisu pajacu iz kutije proradi modus: Nije sija nego vrat.
Probaj da se dogovoris sam sa sobom ili ce Grci na foru nerada izaci iz krizace ili ce leci na rudu.

Zbog drugih diskutanata koji takodje ne mogu razumeti ata sam napisao!!!

Napisano o Grcko - Nemackim odnosima je fakticko pitanje. Znaci to je nesto sto se stvarno desava u momentu i dao sam svoje vidjenje (predvidjanje) onoga sto ce se desiti i dao sam svoje tumacenje zasto se desila ovakva situacija sa Grckom. Nema tu nikakvih velicanja Grka, cak sam nekoliko puta napisao moja iskustva sa Grcima. U datom slucaju desava se tacno ono sto sam napisao.
Diskusija o internacionalnim kompanijama je jedno teoretsko razmisljanje, jedna hipoteticka pretpostavka sta bi bilo dobro. Takvo nesto jos nije moguce i nigde se ne praktikuje. Znaci, to je samo neko moje razmisljane o necemu sto bi trebalo da se uradi. Da li ce se nekad desiti, ja ne znam.
Ja znam da je tebi, na tvom intelektualnom nivou to tesko razumeti i razdeliti, ali moje diskusije ovde su prvestveno namenjene da pokazu moja razmisljanja, a ne da tebi ili slicne tebi objasnjavam nesto sto je daleko iznad tvojih intelektualnih mogucnosti.









[Ovu poruku je menjao konislav dana 10.07.2011. u 16:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.18.*



+228 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 14:38 - pre 155 meseci
Citat:
morihei ueshiba: @pisac

a gde tebi otice voda iz ves masine i sudopere,pomesana sa deterdzentima? Imas posebni kontejner za te emulzije,pa recikliras u svojoj reziji ili sve ide zajedno u septicku jamu?Ili ne koristis kucnu hemiju uopste,nego po starinski - pepeo i te stvari.


Sad si stavio na muku. Sad ce poceti da objasnjava kako koristi posebne deterdzente i da da njegovi deterdzenti nisu drustveno opasni.

Sanja on o kanalizaciji, samo nece to javno da prizna.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 15:20 - pre 155 meseci
Uh al si se zajapurio, sav si crven.Popusi jednu, smiri se.

Nemas ti pojma ni o Grckoj ni o Nemackoj, kuckas ovde trecerazrednu jeftinu kafansku ekonomiju.
Ono sto ces napisati na forumu zavisi od toga kako si prosao to vece u lokalnoj kafani gde vise niko nece da te slusa.
Hoce ljudi da zive zivot a ne da slusaju tvoje Baron Minhauzen price.

Evo sad napadas ovog coveka za kanalizaciju.
Covek je iskreno i bez kompleksa naveo da zivi bez kanalizacije u 20 veku, pa sta ?
Ako pise i razmislja o kanalizaciji znaci da ce je i napraviti.

On se ne bavi "teoretskim razmisljanjima" tipa svi ste glupi a ja sam pametan.



 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 15:28 - pre 155 meseci
@konislav
Mozda stvarno covek koristi nesto,otkud znas. Postoje sasvim prirodna sredstva koja ne zagadjuju okolinu,a koristila su se pre 100 godina - naveo sam pepeo(nastao sagorevanjem drveta) ili popularno cedj - pepeo rastvoren u vodi. Time se nekada prao ves,uz rekvizite kao sto su prakljaca itd. Ako jos i sam priprema domaci sapun,onda je to za svaku pohvalu.
Nemoj odmah na coveka djonom.Ako stvarno ima neke dobre ideje,neka podeli sa nama,pa da udarimo u kopanje svako svoje septicke jame.Sto da ne.

Uostalom,ako EU oko necega treba da nadje zajednicki jezik,to je ekologija i povratak prirodi,obnovljivi izvori energije i te stvari. Ako im obrazlozimo ideju oko septickih jama i to se pokaze kao ekonomski i ekoloski opravdano,mozda cemo za koju godinu prisustvovati ekonomskom bumu zasnovanom na masovnoj izgradnji s.jama,sto ce podstaknuti i ostale grane ekonomije - recimo u drvnoj industriji(proizvodnja prakljaca i pepela) i da ne nabrajam mogucnosti.

Samo da saznamo malo jos neke pojedinosti....
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce10.07.2011. u 20:31 - pre 155 meseci
Citat:
konislav: Sad ce poceti da objasnjava kako koristi posebne deterdzente i da da njegovi deterdzenti nisu drustveno opasni.

Sanja on o kanalizaciji, samo nece to javno da prizna.


Kanalizacija je korisna, ali nije neophodna. Sanjam ja o društvu u kome neće biti pohlepe, a ne o kanalizaciji.

Biorazgradivi deterdženti?
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce15.07.2011. u 21:22 - pre 155 meseci
Sad se pominju i Italija, pa čak i Belgija i Francuska?!?

http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=15&nav_id=525714
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce15.07.2011. u 21:41 - pre 155 meseci
@misko81: Sad' ce Tyler Durden da ti objasni kako te clanke pishu polupismeni trecerazredni novinarcici. Tj. ukratko, da to sve nema veze sa mozgom...

"Ove price smaaaaraaaju vise. Prestanite da linkujete amaterske clanke napisane od strane polupismenih kupljenih novinara, i na osnovu toga tupite istu pricu ispricanu vec n puta."
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce15.07.2011. u 22:05 - pre 155 meseci
Hehe, ovo kao da je neka pandemija:

http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=15&nav_id=525634

Mislim, WTF? Ne pratim toliko dešavanja na ekonomskom planu, do sada je kao bila kriza, pa kao su/smo se svi izvukli nekako, a sada iz Evrope i USA istovremeno kreću priče o mogućem bankrotstvu država ... Što neko reče u komentarima na B92, da li nas to oni pripremaju za nešto ...
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce15.07.2011. u 22:15 - pre 155 meseci
Pa, nije bas tako. Za te zemlje se znalo i ranije. Otud i skracenica PIIGS. Grcka je u najgorem stanju ali je to donekle sanirano i trenutno nema nekih narocitih dogadjaja pa se paznja usmerava na ostale PIIS zemlje.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce15.07.2011. u 22:16 - pre 155 meseci
Citat:
"Očito je da nam vreme ističe. Članovima Kongresa sam poručio da u narednih 24 do 36 sati moraju da mi pokažu bilo kakav plan za povećanje limita duga pomoću bilo kojih mehanizama kojih mogu da se dosete", izjavio je Obama.


Genijalno, nema sta... a posle cemo lako...

Evo imam ja jedan plan. Vrlo prost plan. Jednostavno se povucite iz svih ratova koje ste izazvali/koje podrzavate i vratite se kuci. Smanjite budzet za vojsku na recimo, "samo", 3X veci od prvog sledeceg protivnika po vojnoj tehnologiji (Kina), a ostatak para ulozite u svoju zemlju, svoju industriju i svoj narod. Umesto da osvajanjem, ucenama, bombama i ubijanjem, gradite "veze" i sprovodite "strateske interese" - cinite to kroz saradnju i obostranu korist, i to samo u slucaju da i vasi partneri/prijatelji/garanti mira u regionu, sa druge strane stola, tako zele. Jednom recju, prestanite da se igrate globalnog policajca, sudije, i moralnog komesara - i brinite brigu o svom dvoristu.

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 15.07.2011. u 23:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce15.07.2011. u 22:24 - pre 155 meseci
Citat:
Shadowed: Pa, nije bas tako. Za te zemlje se znalo i ranije. Otud i skracenica PIIGS. Grcka je u najgorem stanju ali je to donekle sanirano i trenutno nema nekih narocitih dogadjaja pa se paznja usmerava na ostale PIIS zemlje.

Čudi me pominjanje Belgije i naročito Francuske u tom kontekstu, za ostale znam ...
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Merkelova razjarila Grke, Špance i Portugalce

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 51140 | Odgovora: 325 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.