Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!

[ Pregleda: 2969 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!22.05.2011. u 12:22 - pre 157 meseci
Novi zakon o krivicnom postupku predvidja da pocinioci krivicnih dela ubuduce ne sede u zatvoru, vec iskljucivo kod svoje kuce, kako prilikom izvrsenja kazne tako i tokom krivicnog postupka. Odmah mi je palo na pamet pitanje - cemu ce onda sluziti zatvori? Odmah nakon toga setio sam se i odgovora - u njima ce biti oni koji nisu imali novca da plate za saobracajni prekrsaj, pa im je novcana kazna zamenjena zatvorskom. Ne znam da li vam je poznato, ali nakon uvodjenja novog ZOBS i visestrukog uvecanja kazni vecina kazni u siromasnim opstinama biva zamenjena za zatvorske i na taj nacin odsluzena. Tako indirektno legalizujemo pravni sistem u kom bogati kriminalci uzivaju u svojim kucama stecenim kriminalom, dok siromasni leze u zatvoru. Ja imam jednu prijavu za saobracajni prekrsaj i kada mi stigne kazna napisacu molbu da mi se priznaju prava kao i svakom kriminalcu. Ne znam da li ce da uspe, ali bice to moj doprinos borbi protiv diskriminacije siromasnih u Srbiji. Pozivam ostale da ucine isto - zasto bi mi platili kaznu kad mozemo kao i svaki kriminalac da provedemo neko vreme u kuci, sedimo, odmaramo, spremamo ispite, programiramo, nebitno, radimo sta nam odgovara...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!22.05.2011. u 12:40 - pre 157 meseci
To važi samo za privredni kriminal, kućni pritvor i plaćanje kazne, i, mislim da sam sud odlučuje da li da to uopšte promeni za odredjeni slučaj, za nagodbu, da ne lupam sad. A razbojnici, ubice, dileri i silovatelji, to za njih neće da važi, u to sam siguran. Ko može kilogram droge da švercuje, taj nije sirotinja. Zašto si to napisao kao da važi za svakoga ko prekrši zakon? Zato što se tebi ne svidja? Cccc... Sama ta opcija za privredni kriminal jeste malo kontroverzna sada, zbog Cece Ražnjatović, ali trenutno nemam negativno mišljenje o njoj. Videćemo hoće li biti dobra na duže staze. Dalje, ako si u pravu, da zvanično za sav kriminal važi, daj neki izvor, ili prestani da dezinformišeš.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!22.05.2011. u 13:01 - pre 157 meseci
Ovde sam procitao:
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...umesto-klasicnog-kucni-pritvor

A ovaj momak sto se je tukao nekog pa pre par nedelja osudjen na kucni pritvor nije se bavio privrednim kriminalom.
Nego, bas mene briga i za njega i za Cecu, generalno nek bude tako, nemam nista protiv, mene najvise brine zasto su diskriminisani ovi najblazi prekrsioci (oni koji nemaju novca za novcanu kaznu)?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!22.05.2011. u 13:12 - pre 157 meseci
Hej, za manje prekršaje za koje treba novčana kazna, ako ne platiš, to zamenjuju zatvorom, i to oduvek. U suštini, ako nisi pravi kriminalac, kućni pritvor nije loše rešenje, ali to sud odlučuje. I zatvora ima raznih vrsta, već po kateroriji osudjenika, i po opasnosti koju predstavljaju za okolinu. Oni koji su u zatvoru zbog manjih prekršaja, nisu u istom zatvoru sa okorelim, opasnim kriminalcima, ili, u istom delu zatvora. Tako je i u svetu, ne samo kod nas. Nisu diskriminisani oni koji su počinili manji prekršaj, nigde! U supermax ne ideš zbog malog prekršaja.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!22.05.2011. u 13:22 - pre 157 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Nisu diskriminisani oni koji su počinili manji prekršaj, nigde!

Da li je sustina toga sto kazes - malim prekrsiocima je lepo u zatvoru, pa je zato pravedno da nemaju prava na kucni pritvor?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!22.05.2011. u 13:32 - pre 157 meseci
Hej, ako ne mogu da plate kaznu, moraju u zatvor. Svuda je tako. Ako recimo za manji saobraćajni prekršaj ne može neko platiti kaznu, primoraće ga da dan ili dva provede u zatvoru. Možda u kućnom pritvoru, šta ja znam, ali je tako. Ako bude u pravom zatvoru, biće onda odvojen od opasnih kriminalaca. Ništa ja loše u tome ne vidim, jer mora da se održava zakon. Inače nikome nije lepo u zatvoru, niti sam to mislio da kažem.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!22.05.2011. u 16:08 - pre 157 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Oni koji su u zatvoru zbog manjih prekršaja, nisu u istom zatvoru sa okorelim, opasnim kriminalcima, ili, u istom delu zatvora.

Grohotom se smijem. Grohotom. Posle nekome pričaj o izvorima i dezinformisanju…

Apropo teme, zar nije logično da se neko ko se bavio krupnim kriminalom (privredni) šalje u zatvor, a da ljudi koji su pravili prekršaje i imaju neke manje kazne šalju u kućni pritvor ili na društveno korisni rad, itd.?

Na primer, nije mi jasna sledeća logika: dva napaljena klinca štanglom pretuku novinara u busu, dakle napali su svesno novinara zbog toga što im se nije svidelo šta piše. Pazite, jesu deca budale u pitanju ali stvar je jako opasna jer se neko silom obračunava sa neistomišljenicima i širi sliku kako je normalno da rascopaš glavu nekome samo zato što ti se ne sviđa šta govori. Kazna - 3 meseca zatvora. Sa druge strane, nađu nekome kutiju šibica trave, dakle lična ubotreba, neki isto tinejdžer. Kazna: 9 meseci zatvora. Meni ovo nikako ne ide u glavu izuzev da su u pitanju totalni ludaci koji stvaraju ovakvu klimu u društvu, tipa, možeš da radiš šta hoćeš, da lomiš, biješ, kolješ, koliko hoćeš, sve dok je to za ”našu stvar”, srpstvo, krs’ i ostali folklor. Ali ako pušiš droze to je nemoral i ima da ti upropastimo život. Jer nije isto poslati u zatvor ova dva agresivna bilmeza i nekog tamo levaka koji se naduva s vremena na vreme.

I da ova dva primera dovedemo u kontekst priče o kućnom pritvoru, imamo i svež primer onog maj-geri manijaka koji je snimatelju B92 polomio nogu, samo zato što se gospodinu eto ne dopada kako antisrpska televizija izveštava. I dobi čovek kućni pritvor.

Smejurija od moralista i ostalog šljama.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!23.05.2011. u 21:14 - pre 157 meseci
Citat:
Devanagari: Apropo teme, zar nije logično da se neko ko se bavio krupnim kriminalom (privredni) šalje u zatvor, a da ljudi koji su pravili prekršaje i imaju neke manje kazne šalju u kućni pritvor ili na društveno korisni rad, itd.?

Konacno da me neko razume. Poenta pokretanja teme je da je potpuno nepravedno i suludo da neko ko nekog prebije moze u kucni pritvor, a neki siromah koji predje ulicu van pesackog prelaza mora u zatvor. Saobracajne kazne, kada neko nema novca da plati, se transformisu u dane zatvora po kursu 1 dan = 500 dinara. Mozda niste nikada culi da neko u Beogradu nema novca pa ide u zatvor, ali u siromasnim opstinama gde je plata 12.000 dinara, sto jedva bude dovoljno za hleb i krompir, tu coveku kad stigne kazna od 10.000 dinara on naravno nece ostaviti porodicu mesec dana bez hrane, vec ce provesti 20 dana u zatvoru.
Bojan me pogresno razumeo da ja pricam o bezbednosti pritvorenika, a ja to uopste nisam uzimao u obzir, ali da me drugi ne bi pogresno razumeli, navescu par primera:
1) student setao sa slusalicama u oba uha, nema para za kaznu -> mora u zatvor. Zar nije bolje da provede odredjen broj dana u kucnom pritvoru gde ce spremati ispite umesto u zatvoru gde ce samo kostati drzavu?
2) seljak, neprofitni poljoprivrednik ponudi rakijom gosta koji nakon toga sedne u kola i bude mu izmeren nivo alkohola preko dozvoljenog. Zakon predvidja kaznu i za tog sto je ponudio, a ako nema da plati mora u zatvor. Zar nije bolje da provede 10 dana u kucnom pritvoru gde ce moci da hrani kokoske i prase i zaliva kupus, umesto u zatvoru, gde ne samo da njegov boravak kosta drzavu, vec ce mu te zivotinje pomajkati od gladi a biljke ce se osusiti zbog nezalivanja pa ce kasnije morati da jede u narodnoj kuhinji o drzavnom trosku.
3) ...
Nadam se sada da je jasnije o cemu pricam. Ja samo trazim da gore navedeni siromasni radnicici, studenti, seljaci i penzioneri imaju isti tretman od strane drzave kakav imaju kriminalci.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!23.05.2011. u 22:30 - pre 157 meseci
Ma to je odavno postalo očigledno, mislim to iživljavanje nad najslabijima i da se liže bu*a krupnim kriminalcima, to je ovde osnovna karakterna crta.

Ali nisam mislio samo na taj pozitivan pristup problematici kao u primerima koje si naveo. Prvo postoje ove najcrnje stvari, dostojne prosečne afričke diktature. Recimo ovo što je odvalio bojan_bozovic, momak očigledno blage veze nema kakvo je stanje u srpskim zatvorima - dakle, ti imaš totalno neselektivni pristup tome ko se šalje u zatvor, dakle bukvalno ta priča da čovek nema desetak hiljada dinara i on ide u zatvor, sa druge strane kokoška koja je savila milione ide pod narukvicu. Šta država tačno dobija time nije mi jasno uopšte. Zatvori su prenatrpani, mi bukvalno imamo gomilu slučajeva u zemlji da počinioci jako teških krivičnih dela čekaju mesecima da odu u zatvor i još gore, ranije se puštaju napolje. I onda neko hoće nešto da reši tako što će u taj isti zatvor da pošalje čoveka koji je, ne znam, koji nije platio struju nekoliko meseci.

Nisam slučajno rekao ”taj isti zatvor”. Kao što sam već spomenuo u prošloj poruci, za neke totalno šnj stvari kao što je eto recimo ta marihuana, neki totalno benigni likovi dobijaju kazne više od agresora koji idu okolo i lome kosti i bodu ljude. Znači, lažan moral doveden do krajnosti. I sad imaš lika koji ni sa svakodnevnim životom ne može da se nosi bez vutre i ti ga šibneš u tvorza gde je zajedno sa najcrnjom galerijom likova. I opet: šta država tačno dobija time nije mi jasno uopšte. Takav lik treba da čisti đubre po ulici ili da menja pelene babama i dedama pola godine-godinu dana, i dobio si korisnog člana društva i tada i u perspektivi. Pa ako ponovi šalji ga onda u zatvor ali slati takve ljude na keca u zatvor - sje*ao si ih za čitav život, samo da im pokažeš kako si ozbiljna držáva. I još ukrsti s tim da ti najgori kriminalni ološ slobodno šeta ulicama ili se baškari u kućnom pritvoru, stvarno ne znam kakvi su to obrazi ljudi iz pravosuđa kada smeju da izađu pred ostale ljude…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo i zvanicno - ubuduce kriminalci sede kod kuce a samo beda i sirotinja u zatvoru!

[ Pregleda: 2969 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.