Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

opremanje kuhinje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: opremanje kuhinje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6865 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon opremanje kuhinje30.05.2011. u 12:54 - pre 156 meseci
u potrazi sam za ugradnom belom tehnikom i to za plocu, rernu i aspirator. treba mi predlog i savet.
Fokusirao sam se na tri imena: samsung, bosch i siemens.

Ne znam da li ima i kakvih razlika izmedju ovih brendova.

Plocu i rernu pojedinacno bih platio do 30.000 din. +- nesto malo (bolje -:)

Nezavisni tip ovih uredjaja mi je potreban.

Dakle dilema, samsung je skoro najpovoljniji i cini mi se nudi vise za iste novce.

Treba mi pomoc, savet i to hitno.


Sto se aspiratora tice uzeo bih neki od brenda koji uzmem za rernu i plocu... Lepa zelja mi je da bude sve od jednog proizvodjaca.

Manje vise se fokusiram na ponudu tehno*anije i modele koji su tamo ponudjeni, ali isto gledam i tehnom*rket...

hvala
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 13:47 - pre 156 meseci
Siemens nemas za te novce. Pogledaj i neke druge proizvodjace mozda nadjes nesto i kod njih. I moram da ti kazem da ze te novce mozes uzeti samo basic modele, to znaci da bilo koji da uzmes istog su kvaliteta samo je cena razlicita. To zavisi od brenda do brenda. Posto je ugradna tehnika u pitanju ja bih se opredelio za dizajn. Gledaj da ti se slaze uz kuhinju. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 14:31 - pre 156 meseci
zbog para cini mi se da je samsung favorit.

ko je jos od proizvodjaca za preporuku? Izbegao bih gorenje i druge poput weg i sl.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 17:00 - pre 156 meseci
Citat:
straniplacenik: zbog para cini mi se da je samsung favorit.

ko je jos od proizvodjaca za preporuku? Izbegao bih gorenje i druge poput weg i sl.


Zbog čega bi izbegavao Gorenje? Ako nije problem voleo bih da znam razlog.

Evo ti vrhunski predlog (besplatno).

http://www.gorenje.rs/aparati_za_kuvanje/ugradne_rerne?c=270201
http://www.gorenje.rs/aparati_...adne_ploce_za_kuvanje?c=276635
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 17:07 - pre 156 meseci
nista posebno, jednostavno ne zelim gorenje, msm nisi mi pomogao tim pitanjem...
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 17:34 - pre 156 meseci
Baš mislim da jesam. Vidim da nemaš neki racionalni razlog. Shvatam da ti je dosadno da kupuješ nešto što su tvoji matorci kupovali pre 40 godina. Ima ono "ali"!!!

Ne mogu da ti pomognem, ne poznajem nikog ko ima, recimo, Samsung ugradnu tehniku. Ima Boša koji se proizvodi u Španiji.... turci su njesra...
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 19:07 - pre 156 meseci
a candy? kakav je candy? ili zanussi ili electrolux?

eh da, sta je to po cemu se razlikuju ti uredjaji? ploce su sve staklokeramicke, manje vise sve senzorske i sl. Sta je to po cemu bi zakljucio da je nesto njesra a drugo nije?

ovo za gorenje je samo moje nesto subjektivno koliko god neracionalan razlog bio... sto se tice predlozenih modela gorenja ploca mi se svidja, ono na OKO, a rerna ne bas, mada kod rerne mi se svidjaju neke karakteristike (uvlaciva dugmad, katalizator masnoce,...)
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 19:42 - pre 156 meseci
Ništa te ne razumem?! Sam kažeš, a i vidi se, da ne znaš ništa o beloj tehnici. Nabrajaš neke cirkus brendove (ima i dobrih) i još se pitaš šta ih razlikuje.
Ja ću da ti kažem šta ih razlikuje, prodajem ih 20 godina- s...e je uvek bilo s....e, ono što valja- valja. Eto ti.

Baš te ništa ne razumem.

Bez uvrede, mislim da ti nikako ne možeš da znaš šta je dobro a šta njesra (sam si napisao, a i vidi se).
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 19:45 - pre 156 meseci
tacno, ne razumem se u to.

zato pitam na osnovu cega zakljucujes da nesto valja ili ne valja?

zasto mislis da gorenje je dobro? zanemari garanciju...
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 19:53 - pre 156 meseci
Garanciju nikako ne mogu da zanemarim!

Dobro je jer ima odlične funkcije, multisistemska rerna i sve što ide uz to, high light senzorska ploča, opet vrhunske funkcije. Dizajn je isto na vrhunskom nivou. Ona rerna koju sam ti poslao se meni ne sviđa, ima mnogo lepših, ali za one pare ima 2x više funkcija od Samsunga (ako se ne varam, malo sam guglao).

Drugo, ozbiljna firma, stalno ti je na usluzi. Vidim kako neki kupci cimaju servis i prodaju bez razloga, a ovi im izlaze u susret. Kod drugih to nije slučaj. Relativno jeftino održavanje je isto stvar na koju treba misliti.
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 19:57 - pre 156 meseci
rekao bih da broj funkcija nije mi toliko primaran, jer shvatam da ce se na kraju koristiti one standardne.
sto se tice kvaliteta i garancije, ja samo slusam kako NE gorenje, uglavnom losa iskustva... i to samo cujem tako sto ne znaci da je istina. Konkretno hvala za servis ali ne ocekujem da ga zovem toliko cesto bar u garantnom roku, izuzev ako nije neka fabricka greska.
ne znam, voleo bih da se javi jos neko...

kada gledam cene zvucace smesno ako kazem da bih se isprsio za po jos 5.000 din. dakle za te dve stvari ukupno 70.000 din. da li bi tada nesto moglo da se kupi bolje? :-)

p.s. i ja imam 20 godina zivota, tako da iskustvo takoreci tek stvaram :-)
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 20:13 - pre 156 meseci
To slušaš od mlatača i ovih "tehno trt advajzera". Čitaj malo komentare na ovom forumu.
1. Pitaj stručne ljude, tj. servisere.
2. Ako pronađeš malo starije komentare.... svi ti što misle da nešto znaju su oterani sa foruma od mene lično! Čitaj malo komentare pa ćeš da vidiš. Sve lelemudi i mlatači.
3. Ako imaš 20 godina, nemoj drugi da te lažu. Gorenje servis u Srbiji je najbolji Gorenje servis u svetu, a što se servisa ostalih brendova tiče tu je 3 veka ispred.

Aj sad malo razmisli. Nešto hoćeš, a ne znaš šta hoćeš?!

Ako ti funkcija nije primarna zašto hoćeš da platiš 30.000,00 rernu? Kupi onu od 19.000,00.
Tu ne staješ, već ide sledeća "nebuloza", pitaš "šta dobijam za 5.000,00 više"?! Pa ne dobijaš ništa. Od ovih 19-30 sam kažeš da ti ništa ne treba, za onih 5 idi na Kop 2 dana... to dobijaš.

Limarija je kod svih ista, to "bolje" su funkcije...... al nećemo o tome. Šta bi bolje da dobiješ...?
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 20:46 - pre 156 meseci
hteo bih da dobijem neki kvalitet, gde mi sam broj funkcija ne igra bitnu ulogu. Spreman sam dati te pare za GO bosch (ako on predstavlja kvalitet) ili GO siemens nego te pare za samsung sa brdo funkcija (koje necu koristiti) a da je kvalitet upitan.

e sad kada sam napisao da bih ogoljeni bosch ili siemens, nisam mislio da bih hteo da se odreknem komfora i dizajna.

Nemoguca misija, za kvalitet i komfor i dizajn treba puno para, a uz sve to dolaze i funkcije. Sredina ne postoji.

hmm ajde ovako za plocu, hteo bih:
-4 ringle (ali kakve, zrakaste-spiralne, induktivne, ne znam da li su to vrste) bez plina
-tach kontrole (malo fensi-nikako mehanicke)
-lep dizajn
-i naravno kvalitet

eto za plocu mi ne treba nista vise funkcija osim da rade sta treba da rade ringle da provri voda, supa i sl :-)


za rernu:
-sto manje onih mehanickih prekidaca
-lep dizajn
-dva pleha-resetke tj litraza solidna (ne mikrotalasna :-)
-cuo sam da ventilator je dobra funkcija
-voleo bih katalizator mirisa/masti (ono otvorena mi kuhinja ka dnevnoj pa...)
-lako ciscenje
-kazu neka troslojna stakla (valjda, voleo bih da bude 'ladna pec pec)
-kvalitet naravno (da lim ne progoreva posle pecenja pileta :-)

e kod rerne vidim da nabrajaju da ima funkcija milion tipa rostilj, gril, 3d, ma od rerne ocekujem da mi ispece pilence i kiflice :-)



i povrh svega toga, zivim sam i nece se to nesto mnogo koristiti dok ne dodje zena, deca,...


sto se rerne tice, kakve su one gde se vrata otvaraju kao fioka u radnom stolu, pretpostavljam da se i resetka izvlaci zajedno sa vratima? ovo je ok, nema zavlacenja ruku u vrelu rernu...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 22:18 - pre 156 meseci
Citat:
rewqrewq: Zbog čega bi izbegavao Gorenje? Ako nije problem voleo bih da znam razlog.

Evo ti vrhunski predlog (besplatno).

Opet vrebas neku novu zrtvu, samo da uvalis Gorenje...zar ne mislis da je to samo negativna reklama?

A argumenti protiv ostalih su...?

Pa ta 2 modela koja navodis su skuplji bar 10000 din od samsunga ili u rangu sa boshem...ti stavrno verujes u to da gorenje ima tehnologiju kao bosh ili samsung?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

straniplacenik
kod table levo

Član broj: 271775
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 22:41 - pre 156 meseci
bakara, da li bi mogao meni pomoci konkretnije i z iskustva mozda svog ili tudjeg? Pusti sad gorenje... :-)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: opremanje kuhinje30.05.2011. u 22:54 - pre 156 meseci
Ja sam pre par meseci imao slicnu dilemu i uzeo sam samsung...ploca je vrhunska a jeftina, rerna je dobra ali ima previse funkcija....naravno pricam o osnovnom modelu, mozes misliti sta ima neki skuplji.

btw, samsung i ploca i rerna su full digitalne i ako ti se mozda cini da nisu zato sto rerna ima analogne kontrole i dva ventilatora (inox se podrazumeva), ploca je naravno bila senzorska frameless.

mada necu ja nesto tu da hvalim samsung...ali jednostavno za te pare nema nista slicno osim mozda zanussi.

Kod Gorenja je jedino interesantno sto jos uvek postoji na trzistu zahvaljujuci reklami, kinezima i garantnom roku
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: opremanje kuhinje31.05.2011. u 07:55 - pre 156 meseci
Zdravo, pogledaj model Hotpoint Ariston, FB 89 P.1, pored ostalih funkcija ima i pirolizu. To je funkcija samociscenja. Rerna se zagreje na 500 c i sprzi sve masnoce, recimo kada peces pilence pa ti se rerna malo umasti. A pri tom ne prljas ruke. I posto je sada na snizenju moze da se nadje za 32000-34000. Rerna je prva klasa.

Ariston ugradna rerna FB 89 P1
Nezavisna ugradna rerna
Multifunkcionalna rerna
Energetska klasa A
8 programa
Kapacutet: 56 l
Fast Cooking
Tangencijalna ventilacija pri hladenju
Elektronsko programiranje vremena i temperature
Boja: inox
Dimenzije (ŠxVxD): 59,5 x 59,5 x 54,5 cm
Dimenzije ugradne (ŠxVxD): 55,8 x 57,5 - 58,5 x 54,7 cm
Garancija 2 godine

http://www.tandem-tandem.com/i...10_145_148&product_id=2897
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: opremanje kuhinje31.05.2011. u 09:14 - pre 156 meseci
Ne, vrebam da uvalim Beko, Indesit i Zanusi!

Ovde sam da odgovorim mlatačima, a ne da uvaljujem.
Samsung se i meni sviđa, Candy je takođe kvalitetan, Boš oduvek bio i valjda ostao... Samo da nisu Turci.

Ono što je prednost Gorenja je što ima sve po malo od prednosti ostalih brendova. Naravno da nije vasionski brod...

Beko, tj. bakara druže... zašto Vam se ugasila tema "5 godina garancije- prevara" (tako nešto)? Odgovor je jer ste mlatili neke poluinformacije i gluposti. A ti samo guraj Zanusi i Beko... ja ću da imam više posla kad počnu da najebavaju.
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: opremanje kuhinje31.05.2011. u 09:48 - pre 156 meseci
Sto se tice garancije u Gorenju, nije uvek bila pet godina kao sto su se reklamirali. Ja imam u kuhinji rernu gorenje i plocu. Posle dve godine KVALITETNA Gorenje rerna je ispucala iznutra. Ko ne veruje moze da dodje da se uveri. Kada sam to reklamirao, vidi vraga.... to ne podleze garanciji ( bar tako kaze majstor ). Zalio sam se i nista......I tako sam ja ostao sa ispucalom rernom...... Koju cu ove godine zameniti i sigurno nece biti Gorenje.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: opremanje kuhinje31.05.2011. u 10:32 - pre 156 meseci
Ispucala je jer si koristio abrazivna sredstva i/ili žicu za čišćenje. To je rerna pravljena za jEvropljana, da peče štrudlu, jok da obrćeš prase (malo šale), a čisti se sa vrlo malo najblažih sredstava za čišćenje.... Ako si se žalio samo njemu, on te voza. To može da se prizna u garanciji, napiši pismo višoj istanci.

Ako je bilo kad rečeno 5 bilo je 5! Ovi što prodaju "dž" i kvazi brendove mutili kupce jer je pisalo 1+4, što ništa ne menja. 5 godina je potpuna garancija!

Još jednom, ne teram nikog ništa, ne reklamiram i sl.
Samsung je ok rerna, meni se sviđa. Candy mašina je vazda bila dobra, LG frižideri- ja bih navedene kupio... i sl. Ovde želim da pomognem da iskristališemo neke nijanse.

Samo sam protiv laži, mlatača, neinformisanih i sličnih pojava.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: opremanje kuhinje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6865 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.