Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Garancija Hyundai i20

elitemadzone.org :: AutoZone :: Garancija Hyundai i20

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15514 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2012.06.2011. u 12:12 - pre 156 meseci

Zato i ima znak skode.

 
Odgovor na temu

Promocija

Član broj: 285913
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2019.06.2011. u 12:47 - pre 156 meseci
To je cesta pojava kod automobila danas. Zimi su ti zvuci jos izrazeniji i stvarno znaju da iritiraju. Ne iritraju zvuci kao zvuci nego cinjenica da ste kupili nov automobil i on cvrci, krcka, pucketa, suska, zvecka itd... Mogli bi ljudi iz zvanicnog servisa da se potrude nesto da urade u cilju postovanja prema klijentima jer treba da se bore za kupca da on pri novoj kupovini ponovo navrati u njihov prodajni salon...
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2019.06.2011. u 20:43 - pre 156 meseci
Citat:
Promocija: To je cesta pojava kod automobila danas. Zimi su ti zvuci jos izrazeniji i stvarno znaju da iritiraju. Ne iritraju zvuci kao zvuci nego cinjenica da ste kupili nov automobil i on cvrci, krcka, pucketa, suska, zvecka itd... Mogli bi ljudi iz zvanicnog servisa da se potrude nesto da urade u cilju postovanja prema klijentima jer treba da se bore za kupca da on pri novoj kupovini ponovo navrati u njihov prodajni salon...


Enormna je komplikacija te zvuke suzbiti, zbog velikog broja elemenata i komplikovane geometrije istih.
Prakticno sve bi spojeve trebalo ili dampirati ili podmazati visoko viskoznom mascu a to je ludilo od posla, i opet neki cvrcak moze da proradi
 
Odgovor na temu

Promocija

Član broj: 285913
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2019.06.2011. u 23:26 - pre 156 meseci
@triac Slazem se sa tobom ali ipak postoje neki proizvodjaci kod kojih se to ne dovodi u pitanje. Mada, sve se vrti oko onoga "Koliko para - toliko muzike"... :-)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2019.06.2011. u 23:37 - pre 156 meseci
Meniščini da sam i kod nekih bmw brošura pročitao tu stavku da garancija ne pokriva cvrčanja iz instrument table. Ili je to bio hyundai nisam 100% siguran.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2020.06.2011. u 00:02 - pre 156 meseci
Cvrckanje poput onih "iza instrument table" BMW ne poznaje u poslednjih 30 godina u garantnom periodu. Ne verujem da se tako nesto spominje u garancijskim uslovima.
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2020.06.2011. u 00:15 - pre 156 meseci
Citat:
Promocija: "Koliko para - toliko muzike"... :-)


Pa ta krilatica se moze oboriti u mnogo stvari, pa i u auto industriji.
Da su mnoge stvari prenaduvane jesu, ali nekako se mora napraviti i distinkcija medju klasama.

Problemi cvrcanja su u sustini trivijalne prirode, i nako jak i velik kao Hjundai gde ga ima u elektronskoj, auto, brodogradilistu itd ne bi trebao da pravi ovakve propuste jel ih obican laik moze resiti samo treba dugo vremena (rasturanje kompletne unutrsnjosti, oblaganje tekstil tracicama, gumenim i filcanim podloskama, silikonskim umetcima i eventualno negde mascu).

Nikada se ne moze napraviti tako komponenta plasticna da kad u dodiru sa drugom nema barem malo dilatacije (i deo milimetra moze da pravi zvuk).
Jer kretanje ne mora biti tangencijalno vec aksijalno medju spojevima...

Neki put to vremenom ume "samo" da se resi kada se zavuce prasina...hehe...ali taj proces moze trajati godinama.

U principu trivijalan problem, ali u realnosti moze biti pakleno da se nadje tacno jedna ili dve tacke kontakta koje medjusobno "rade"...


Imao sam problema sa kucnim klima uredjajem i "kalibrisao" sam ga 2 godine svake sezone i jednostavno nisam mnogo uradio...kompresor ja "glasniji" i formira vibracije koje se prenose i na spoljno i na unutrasnje kuciste...

Cini mi se da se posle sedam godina (sezona) sve pomalo smirilo, ali nije to na nivou "besumnosti" ni prici...

Sa kolima je ko i u svem drugome, nije problem napraviti auto kao auto, ali je problem fino ga podesiti a da ne bude preskup (recimo Skoda je fin primer mada je to nemacka (po meni najbolja skola)).

Iako kazu da su japanska kola naj naj, ali meni je sve lepse i bolje od njih i Seat, VW, Skoda, Audi...jednostavno rade posvecenije i duze posao i kao polovnjaci mnoooogo duze drze cenu.

Konkretno resenje:

Batali i navikni se ili idi vise puta u servis, ili sam rasturaj pa odokativno sve dampiraj, pa ako nije dobro opet pa opet pa opet...

Ili prodaj kola i kupi nesto krsteno :)


p.s

Nije za dzabe kada imas Benza ili Audija da ti kazu da si uspeo u zivotu, to nikada nisam cuo recimo za Americki "Mercedes" kako zovu Lexus iako je isto dosta skup, ali nema identitet i mnogi modeli su kopija mecke...

S obzirom da si uzo Hyundai taljigaj ga dok ne bude vreme da se proda i onda znaj sta ces...

Jos ne treba zaboraviti da danasnji Nemci nisu oni stari Z.Nemci koji su otkidali sa kvalitetom i pouzdanoscu...a opet su lideri.

edit"dopune






[Ovu poruku je menjao triac dana 20.06.2011. u 02:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Promocija

Član broj: 285913
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2020.06.2011. u 01:51 - pre 156 meseci
@triac Slazem se za Skodu, barem onoliko koliko sam imao dodira sa njom. Razgledao sam u auto salonu Skode i deluju stvarno pristojno. Vozio sam na kratko staru Fabiu i nije krckala a imala je solidnu kilometrazu i bila je sluzbeni auto. Ne znam ni ja sta bih preporucio ljudima u vezi sa tim... Neka provozaju automobile koji su usli u uzi krug za kupovinu i obrate paznju na te neobicne zvuke ili da zaborave na zvuke i koriste auto kao auto ali da zna da nervira to je sigurno.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2020.06.2011. u 08:38 - pre 156 meseci
Vozim Lybru i nikakvih problema nemam sa zvucima... Auto je star 10 godina.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2020.06.2011. u 08:42 - pre 156 meseci
Lancia Lybra je ipak malo lux klasa
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2020.06.2011. u 14:16 - pre 156 meseci
Šta ti voziš da izmerimo tvoju uspešnost? U slučaju da ne voziš ništa ili voziš juga to bi značilo po tebi da si veoma neuspešan u životu i da si zbog toga besan na samog sebe zar ne?
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2020.06.2011. u 14:23 - pre 156 meseci
Citat:
triac:  ...
Ili prodaj kola i kupi nesto krsteno
p.s

Nije za dzabe kada imas Benza ili Audija da ti kazu da si uspeo u zivotu, to nikada nisam cuo recimo za Americki "Mercedes" kako zovu Lexus iako je isto dosta skup, ali nema identitet i mnogi modeli su kopija mecke...

S obzirom da si uzo Hyundai taljigaj ga dok ne bude vreme da se proda i onda znaj sta ces...
...

Ajde što si se izlupao, ali što još voliš da vređaš ....
strašno
...


Inače, za tvoju informaciju,
Lexus ima podebeo identitet i nimalo nije kopija mečke,
i sasvim je normalno da Lexusa tog "američkog mercedesa" niko ne doživljava kao MERCEDES-A,
kad je u pitanju "američka Toyota"

qq
par saveta,
prvo se malo edukuj,
i popravi ponašanje
i ako ti onda nešto nije jasno
probaj sa googletom prvo
da se ne blamiraš okolo


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2020.06.2011. u 14:39 - pre 156 meseci
Citat:
Deep|Blue: par saveta,


Princezo, vidi ti tamo sta ti googlet kaze

Elem sto se tice kriketa u automobilu ili se treba navici ili rasturati deo po deo pa videti u cemu je problem.

Pozdav.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Garancija Hyundai i2020.06.2011. u 14:54 - pre 156 meseci
Ja bih molio da se prestane sa ulicarskim licitiranjem "uspesnosti", posto cu da brisem redom, ipak je ovo forum za obrazovanije od rasturaca paketica.:)

Popularnost mercedesa medju predsednicima je najocitija medju banana drzavama, osim naravno domicilne drzave, postojbine MB. Mercedes je svoj renome izgradio na vojnim vozilima i na nemackom industrijskom uplivu u zemlje treceg sveta, a limuzine su odlazile kao gratis za poslovanje i formiranje trzista i lagodan zivot i rad nemacke industrije(ne samo automobila nego komplet ...).

Kvalitet je solidan, za auto industriju je blizak vrhu, ali cena je bahata i neopravdana. Doticni imidz se naplacuje obilato.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Garancija Hyundai i20

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15514 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.