Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje predpojačalo ?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Koje predpojačalo ?

[ Pregleda: 2177 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sastank
Saša Stanković
nezapošljen
Lebane,Srbija

Član broj: 280338
Poruke: 227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 14:36 - pre 156 meseci
Pošto se privodi kraj izrade mog prvog pojačala Gain Clone Amplifiera sa LM 3886 po Walterovom radu moram da razmišljam o nekom predpojačalu.Radio bi nešto što bi mogao da koristim i kasnije sa nekim drugim pojačalom.Ne mislim da ovde stanem.Ima toliko lepih projekata.Mislim na pojačala nekako su bolje obrađeni ti radovi.Što se tiče predpojačala tu je nešto šturije.Ne tražim neki vrhunski projekat ali ono da je bar za klasu ili dve ispred ovog pojačala pa da može i kasnije da posluži u nekoj drugoj kombinaciji.Nemam gramofon pa u prvoj postavci i nemora da ima ria predpojačavač već samo linijske ulaze i boju tona.Podrazumeva se da ima potenciometar za jačinu tona i balans.Nadam se da ne tražim previše.Do sada me niste izneverili sa vašim savetima i pomoći.Unapred hvala i puno pozdrava od Saše.Navalite sa savetima.
0
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 14:40 - pre 156 meseci
I ja sam pravio Gainclone sa Walterovim procicama. Nadam se da mislimo na istog waltera.

Ne koristim predpojacalo. Imam sasvim lep zvuk i bez njega. Cist, precizan, dinamican...



Pozdrav!


Ackopk.
 
Odgovor na temu

sastank
Saša Stanković
nezapošljen
Lebane,Srbija

Član broj: 280338
Poruke: 227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 14:49 - pre 156 meseci
Verovatno mislimo na Vladimira.Meni je ostalo još samo trafo pa da bude sve gotovo.Probao sam ga sa jednim prijateljem kji mi je tada posudio trafo pa sam morao da ga vratim.Sa zvukom se slažem ali ja bih da uradim neko predpojačalo koje bi i kasnije ostalo u sistemu.Da nemaš ti neki predlog?
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 14:53 - pre 156 meseci
Predložio bih ti STANDARD od Bore.

Nije težak za izradu, ima: volume, bas, treble i balans(ja ga nisam stavljao).

Što se zvuka tiče ne verujem da ćeš naći manu.

Šema je ovde audio-predpojačala-standard.

Ja sam prvo uradeo na raster pločici i to je radi besprekorno, ali ipak treba da se uradi to lepo...
Aca 93
 
Odgovor na temu

sastank
Saša Stanković
nezapošljen
Lebane,Srbija

Član broj: 280338
Poruke: 227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 15:17 - pre 156 meseci
Aleksandre puno hvala.I ja sam razmišljao na tu stranu.Nije toliko komplikovano.A iz tvog ugla gledišta da nije previše skupo?Ipak si ga ti radio pa te zato pitam.Nije valjda glupo pitanje.Mislim i težine izrade jer ja sam u ovome pionir.Razmišljao sam i o Clepsidri takođe čika Bore.Šta ti o tome kažeš?Možda imaš još nešto interesantno.Puno pozdrava od Saše.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 17:10 - pre 156 meseci
Svi,pa i sam Boro kažu da je clepsidra kvalitetnije predpojačalo,ja sam ga napravio i prezadovoljan sam. Dobio sam pločicu Standarda od nikko-a prošle godine ali nikako da ga pokrenem,treba da dokupim potenciometre i ulazne blok-kondezatore (a sve to je još na čekanju jer se nalazi u sastavu legend-a) pa ti ne mogu dati poređenje. Mogu samo reći da sam lično prezadovoljan,i da ti je clepsidra dosta skuplja i komplikovanija za izradu. http://www.elitesecurity.org/t...ta-mislite-kombinaciji-Borinih
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

sastank
Saša Stanković
nezapošljen
Lebane,Srbija

Član broj: 280338
Poruke: 227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 17:49 - pre 156 meseci
Po tebi za početak da napravim standard-lakše za izradu i jeftinije.Ali na montažnoj šemi ne vidim ulaze.Da li možeš da mi ih pokažeš(objasniš gde su).
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 18:31 - pre 156 meseci
Borivoje je veliki kritičar i samokritičar visokih standarda,kad on kaže da je nešto "ok" to znači da je odlično. Za standard kaže da je ok,pročitaj tekst uz to predpojačalo.

Vidiš ulaze ali ne vidiš izlaze!

"left input" i "right input" natpisi na rasporedu elemenata na pločici su ti ulazi,a tamo na mjestima gdje piše "mode-sw"...e pa tu vezuješ dupli dvopoložajni prekidač kojim ćeš određivati da li želiš samo pred-pojačanje ili predpojačanje sa regulacijom boje tona. Standard možeš koristiti kao "solo" (čisto)predpojačalo ali i kao predpojačalo sa regulacijom boje tona,a taj prekidač ti služi za odabir režima rada. Odštampaj na papiru raspored elemenata na pločici i elektronsku šemu,pa poprati jedno uz drugo-samo će ti se kas´ti!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

sastank
Saša Stanković
nezapošljen
Lebane,Srbija

Član broj: 280338
Poruke: 227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 19:26 - pre 156 meseci
Upravu si to su ulazi,izvini ja sam početnik i ako nešto ne znam bolje da pitam.Šema na Borinom sajtu mi se čini da je naopako ili možda grešim.Mislim na pcb za štampu.Malo sam pobrkao engleski.Upravu si na šemi se lepo vidi.Nadam se da mogu da se obratim ako nešto zaškripi a hoće sigurno veruj.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 20:14 - pre 156 meseci
Ja sam standard ugradio na pojačalo sa tda7294 i radi super čak i na +/-14V bez stabilizatora.

Clepsidra je sigurno bolje-skuplje-teže za izradu, a za standard izračunaj sam koliko će te koštati jer se ne sećam tačno koliko je mene koštao.

Po mojem mišljenju ti ne treba bolje od standarda jer je @44250 ugradio na legend koji je sigurno bolji do lm-a, ali ipak to je samo moje mišljenje...

Nemoj da te zbuni na šemi, tl ima samo jedan, na šemi je naznačeno 1/2 i 2/2.
Aca 93
 
Odgovor na temu

sastank
Saša Stanković
nezapošljen
Lebane,Srbija

Član broj: 280338
Poruke: 227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 20:28 - pre 156 meseci
Aleksandre a kako si štampao pločicu,da li si okretao šemu kao lik u ogledalu ili si je direktno ovako štampao.Ja mislim da kada bi je ovako kako je data odštampao i peglom preneo nebi ispalo kako treba.Pomogni mi oko toga.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?09.06.2011. u 22:28 - pre 156 meseci
Tu ti vec ne mogu pomoci...

Prvi kanal sam uradeo na raster plocici, to je ona sa rupicama-izbusena.

A posle sam nacrtao alkoholnim markerom i u rastvor-50% hidrogen i 50% sona kiselina.

Ja sam se trudio da sto slicnije nacrtam kao sto je na sajtu, ali nikad nisam radeo takvom metodom tj. peglom.
Aca 93
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?10.06.2011. u 03:56 - pre 156 meseci
Vidi,ovako ces se snaci u svakoj situacij-gledaj kako ti stoje slova na predlogu stampe. Ako stoje normalno-stampaj u ogledalu,a ako stoje u ogledalu-stampaj tako bez okretanja. U svakom slucaju BITNO je i samostalno malo razmisliti kao ti sad. Da-treba plocicu standarda stampati u ogledalu,a "Borinu Amatersku Svastaru" imas i na srpskom jeziku,ne znam sto ides preko engleskog...kad god imas problem javi se ovde,imaces uvijek velike sanse da ti neko pomogne!
Pozdrav!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

sastank
Saša Stanković
nezapošljen
Lebane,Srbija

Član broj: 280338
Poruke: 227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?10.06.2011. u 05:36 - pre 156 meseci
Ala se ti rano budiš ili pak kasno ležeš.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?10.06.2011. u 07:14 - pre 156 meseci
Oko pet ujutro,i oko deset uvece...ni ja ga ne volim-takav je posao!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

sastank
Saša Stanković
nezapošljen
Lebane,Srbija

Član broj: 280338
Poruke: 227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?10.06.2011. u 07:39 - pre 156 meseci
Pa da li se spremsš da spavaš ili si tek ustao.Nesi mi jasan.Poz.....
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?10.06.2011. u 19:10 - pre 156 meseci
U pet ujutro ustajem na posao a u deset naveče liježem.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

sastank
Saša Stanković
nezapošljen
Lebane,Srbija

Član broj: 280338
Poruke: 227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Koje predpojačalo ?10.06.2011. u 20:00 - pre 156 meseci
Blago si ga tebi,šalim se.Da te pitam koje kondezatore da stavim upredpojačalu Standard a da ne bude baš standard.Da nisu preskupi a da su dobri.Što bi rekli ima,ima a al kod braće Grima.Poz..
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Koje predpojačalo ?

[ Pregleda: 2177 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.