Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Okupirani smo, dokaz!

elitemadzone.org :: MadZone :: Okupirani smo, dokaz!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10248 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 11:03 - pre 155 meseci
Pazi, opasno je cipovanje ljudi ,jer na taj nacin neko moze da upravlja sa tobom - na daljinu . Dakle pristanes da ti se ugradi potkozni cip i buduca vlada x (iz senke) vidi da si ti na primer radikal i pritisne dugme, a ti na primer dobijes srcani udar (nedo bog nikome)
Ovako, uvodjenjem novih licnih karti , ja ne vidim nista sto neka vlada x (iz senke) vec nema o bilo kome od nas .
Obzirom da te danas prate i prisluskuju mobilnim telefonom (na primer) i tacno mogu da te lociraju putem satelita unutar 100 tinak metara ne vidim bas razlog ,zbog cega bi ostali na starim licnim kartama ...
Mislim ,nekoj vladi x (iz senke) je potreban novac pa gledaju da kupe nesto sto gotovo ne vredi nista a prodaje se kako se vec prodaje .
Kada im opet ponestane para tad su na udaru vozaci itd,itd
Dakle vlada x (iz senke a i ona koja nije iz senke ) ima tvoje podatke o kojima ti govoris , jos dok si bio materijal u sastavu DNK lanca tvog pokojnog cukundede...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.56.*



+228 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 12:21 - pre 155 meseci
Citat:
vaske71: Pazi, opasno je cipovanje ljudi ,jer na taj nacin neko moze da upravlja sa tobom - na daljinu . Dakle pristanes da ti se ugradi potkozni cip i buduca vlada x (iz senke) vidi da si ti na primer radikal i pritisne dugme, a ti na primer dobijes srcani udar (nedo bog nikome)
Ovako, uvodjenjem novih licnih karti , ja ne vidim nista sto neka vlada x (iz senke) vec nema o bilo kome od nas .
Obzirom da te danas prate i prisluskuju mobilnim telefonom (na primer) i tacno mogu da te lociraju putem satelita unutar 100 tinak metara ne vidim bas razlog ,zbog cega bi ostali na starim licnim kartama ...
Mislim ,nekoj vladi x (iz senke) je potreban novac pa gledaju da kupe nesto sto gotovo ne vredi nista a prodaje se kako se vec prodaje .
Kada im opet ponestane para tad su na udaru vozaci itd,itd
Dakle vlada x (iz senke a i ona koja nije iz senke ) ima tvoje podatke o kojima ti govoris , jos dok si bio materijal u sastavu DNK lanca tvog pokojnog cukundede...
Pozdrav


Cipovanje je ustvari ugradnja RFID tag-a i nema apsolutno nikakve veze sa ovim sto pises. RFID sadrzi u svojoj memoriji samo jedan broj i ne moze izvrsavati nikakve rednje, to je pasivna kompnenta koja ja kad udje u polje citaca emitira samo jedan broj koji je upisan u memoriji uredjaja, tako da nemozes dobiti nikakav srcani udar.
To je ustvari minijaturna verzija tag-ova koje stavljaju na proizvodima po radnjama da bi se zastitili od kradje.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 12:27 - pre 155 meseci
E to ti mislis. Centri moci su na osnovu znanja Grejsa odavno napravili autonomne cipove koji se krecu kroz telo i uz pomoc vestacke inteligencije uticu na nase ponasanje. Njima cak i ne treba signal sa satelita da bi dejstvovali. U velikoj su zabludi oni koji misle da ce ih zastiti stavljanje aluminijumske kape na glavu ili sakrivanje u dubok podrum.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 12:53 - pre 155 meseci
Citat:
konislav: Cipovanje je ustvari ugradnja RFID tag-a i nema apsolutno nikakve veze sa ovim sto pises. RFID sadrzi u svojoj memoriji samo jedan broj i ne moze izvrsavati nikakve rednje, to je pasivna kompnenta koja ja kad udje u polje citaca emitira samo jedan broj koji je upisan u memoriji uredjaja, tako da nemozes dobiti nikakav srcani udar.
To je ustvari minijaturna verzija tag-ova koje stavljaju na proizvodima po radnjama da bi se zastitili od kradje.


Tako bi trebalo da bude kako si napisao , medjutim znamo da nije gotovo nikad onako kako treba da bude.
Naravno to nam ne garantuje da vec sada imamo zastupljenu nano tehnologiju koja seta nasim krvotokom a koju smo uneli putem hrane a koja itekako moze biti kontrolisana na mnogo nacina ( i ovo nije SF) Jedina povoljnost trenutno je to da je ovakva tehnologija vrhunski skupa (sto znaci da ne moze svako da je ima) pa se i ne primenjuje na obicne gradjane .

Zeleo sam da napisem da je cipovanje veoma opasna stvar - odnosno pristati dobrovoljno na cipovanje je vrhunsko ludilo , jer to znaci dobrovoljni pristanak na buducu manipulaciju vaseg tela .
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 13:08 - pre 155 meseci
jos ludje je koristiti internet i mobilni telefon a pogotovo os koji nije open source, dok verujes u sve ovo
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 13:26 - pre 155 meseci
Pa... Ne znam sta da Vam kazem... Ja sam pre nepuna dva meseca uzeo licnu kartu, vozacku dozvolu i saobracajnu dozvolu - sve u isto vreme. Licna karta i saobracajna dozvola imaju chip a vozacka nema?! Malo cudno?! Da nije ove teme mozda ne bih reagovao ali sad kapiram da se u stvari nekako cudno osecam od kad sam uz'o nova dokumenta! Nekako me neki trnci prolaze kad prolazim odredjenim delovima grada i nesto kao da pulsira sa desne strane ceonog reznja kad se uputim Ibarskom Magistralom pa uspori kad prodjem pandure kod odvajanja za Lipovicu pa opet isto posle 1,3 kilometra. Pazi, ne kazem da to ima veze ali nije to slucajno da se to desava bas od kada sam dobio nova dokumenta!!! I zasto licna karta i saobracajna imaju chip a vozacka dozvola nema?! U stvari ima logike, bitno je da se imaoc licne karte negde krece (zato ima saobracajna dozvola chip!) a nije bitno da li on to radi legalno ili ne (ima voz. dozvolu ili ne)! On se krece, to jest', ja se krecem pravcem tim i tim i nikako ne mogu da tvrdim da se ja tamo nisam nalazio u tom i tom trenutku, a mozda je vazan taj trenutak!!!

Jako korisna tema, bravo postavljacu!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 13:45 - pre 155 meseci
Citat:
3way: jos ludje je koristiti internet i mobilni telefon a pogotovo os koji nije open source, dok verujes u sve ovo





Lucent je jos 2004 u SAD-u patentirao otkrice za koje tvrdi da omogucava pracenje lokacije mobilnog telefona koriscenjem samo jedne bazne stanice. Trenutno, lociranje temeljeno na baznim stanicama zahteva dve ili vise baznih stanica kako bi se merenjem uglova odredila lokacija, dok Lucentovo otkrice koristi polarne koordinate kako bi se pomocu samo jedne bazne stanice odredila lokacija.

Novom metodom, udaljenost izmedu mobilnog telefona i bazne stanice se racuna koriscenjem RTD (Round Trip Delay - kasnjenje) vrednosti signala primljenog od mobilnog telefona. Zatim se odredi AOA (Angle Of Arrival - ulazni ugao) primljenog signala na osnovu merenja signala sa svakog sektora visesektorske antene. Ulazni ugao je odredjen na osnovu spremljenih mernih podataka visesektorske antene, kod kojih se kombinacija razlicitih podataka iz razlicitih sektora poklapa sa jednom informacijom o uglu. Koriscenjem vremenskog kasnjenja i izmerenog ulaznog ugla, moze se odrediti lokacija mobilnog telefona. Ovaj nacin lociranja se cini idealan za koriscenje lokacijskih servisa (usluge koje se prilagodjavaju trenutnoj lokaciji korisnika) na ruralnim podrucjima gde su mobilni telefoni retko u kontaktu sa vise od jednom baznom stanicom istovremeno.

Dovoljno?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 13:56 - pre 155 meseci
Da ponovim:
Jos je ludje koristiti Internet i mobilne telefone, a verujes da te neko prati putem cipova.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 14:22 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka: Nekako me neki trnci prolaze kad prolazim odredjenim delovima grada i nesto kao da pulsira sa desne strane ceonog reznja kad se uputim Ibarskom Magistralom pa uspori kad prodjem pandure kod odvajanja za Lipovicu pa opet isto posle 1,3 kilometra. Pazi, ne kazem da to ima veze ali nije to slucajno da se to desava bas od kada sam dobio nova dokumenta!!!

Ne bih ja rekao da je da je to pulsiranje slucajno.
Bolje ti otidji da snimis glavu (kod nekog kome mozes da verujes, nikako u drzavnu bolnicu!)

Ko zna sta tu moze da se pregleda...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 14:36 - pre 155 meseci
Citat:
DaliborP: Ne bih ja rekao da je da je to pulsiranje slucajno.
Bolje ti otidji da snimis glavu (kod nekog kome mozes da verujes, nikako u drzavnu bolnicu!)

Ko zna sta tu moze da se pregleda...


Ma bio ja pre neki dan ali mi sumnjivo sto su bili ljubazni i predusretljivi, kao da su znali da dolazim!!! Kazu, sve je u redu, mozete mirno da idete kuci!!! Kako oni znaju da ja idem kuci?!?!?!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 14:37 - pre 155 meseci
Interesantno, meni pulsira sa leve strane kad idem na sever, a sa desne kad idem na jug. Jesi li to primetio?
Isto kako sam nabavio nova dokumenta. Mozda saljemo signale avalskom tornju?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 14:38 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka: U stvari ima logike, bitno je da se imaoc licne karte negde krece (zato ima saobracajna dozvola chip!) a nije bitno da li on to radi legalno ili ne (ima voz. dozvolu ili ne)!


Znači kretanje bez vozačke dozvole je nelegalno? Jel smem onda da uđem u gradski autobus ako nemam položeno za D?

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 14:47 - pre 155 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Znači kretanje bez vozačke dozvole je nelegalno? :D Jel smem onda da uđem u gradski autobus ako nemam položeno za D? :D


Nije valjda da to radis?!?!?!?! Pa ce ti posle vlast biti kriva a u stvari ti se 'neregularan' vozas graCkim prevozom!!! Pa, bre, sta su ludi oni koji polazu za D?!?!?!


Citat:
DaliborP: Interesantno, meni pulsira sa leve strane kad idem na sever, a sa desne kad idem na jug. Jesi li to primetio?
Isto kako sam nabavio nova dokumenta. Mozda saljemo signale avalskom tornju?


Pazi, interesantno zapazanje! Evo ja cu da vicem direktno u licnu kartu "Daliboreeeee" a ti priblizi tvoju licnu kartu uvetu, chip na obraz - i ja cu tako (tranzijenti su jaci), pa javi kako me cujes!!!!!

Pozdrav
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 16:01 - pre 155 meseci
Citat:
vaske71: Lucent je jos 2004 u SAD-u patentirao otkrice za koje tvrdi da omogucava pracenje lokacije mobilnog telefona koriscenjem samo jedne bazne stanice. Trenutno, lociranje temeljeno na baznim stanicama zahteva dve ili vise baznih stanica kako bi se merenjem uglova odredila lokacija, dok Lucentovo otkrice koristi polarne koordinate kako bi se pomocu samo jedne bazne stanice odredila lokacija.

Novom metodom, udaljenost izmedu mobilnog telefona i bazne stanice se racuna koriscenjem RTD (Round Trip Delay - kasnjenje) vrednosti signala primljenog od mobilnog telefona. Zatim se odredi AOA (Angle Of Arrival - ulazni ugao) primljenog signala na osnovu merenja signala sa svakog sektora visesektorske antene. Ulazni ugao je odredjen na osnovu spremljenih mernih podataka visesektorske antene, kod kojih se kombinacija razlicitih podataka iz razlicitih sektora poklapa sa jednom informacijom o uglu. Koriscenjem vremenskog kasnjenja i izmerenog ulaznog ugla, moze se odrediti lokacija mobilnog telefona. Ovaj nacin lociranja se cini idealan za koriscenje lokacijskih servisa (usluge koje se prilagodjavaju trenutnoj lokaciji korisnika) na ruralnim podrucjima gde su mobilni telefoni retko u kontaktu sa vise od jednom baznom stanicom istovremeno.

Dovoljno?



Da, i? I u gsm standardu treba da se preracuna udaljenost od bazne stanice, da bi se sredila sinhronizacija (mislim da u kvantima po 35m (nisam siguran)), i ta udaljenost se salje sa signalizacijom. AOA je malo(!) noviji kod gsm-a, ali udaljenost je stvar originalne gsm specifikacije (1991). Inace imas i radioamaterski 'lov na lisicu' :))

I kakve veze ima otvoren OS na telefonu, kad imas zatvoren radisjke deo telefona i zatvoren SIM?

Ako neces da te prate, iskljuci telefon i izvadi bateriju.



Citat:
vaske71: Tako bi trebalo da bude kako si napisao , medjutim znamo da nije gotovo nikad onako kako treba da bude.
Naravno to nam ne garantuje da vec sada imamo zastupljenu nano tehnologiju koja seta nasim krvotokom a koju smo uneli putem hrane a koja itekako moze biti kontrolisana na mnogo nacina ( i ovo nije SF) Jedina povoljnost trenutno je to da je ovakva tehnologija vrhunski skupa (sto znaci da ne moze svako da je ima) pa se i ne primenjuje na obicne gradjane .

Zeleo sam da napisem da je cipovanje veoma opasna stvar - odnosno pristati dobrovoljno na cipovanje je vrhunsko ludilo , jer to znaci dobrovoljni pristanak na buducu manipulaciju vaseg tela .


Ma kakva bre nanotehnologija :) Cak i gps sonde su ogromne... i telo bas ne voli strana tela u sebi.. ni velika ni mala :) Sa druge strane jedva naprave interfejsu izmedju zivaca i robotske ruke, gde su direktno vezani na nervni sistem, da bi mogli da urade nekoliko jednostavnih pokreta sa feedbackom... a ti bi preko hrane da unosis sve to? Jedan sam tranzistor je reda velicine 30nm, a treba ti ih mnogo... a baterija? a "motori"? a antena?
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 16:10 - pre 155 meseci
Citat:
mulaz: ... i telo bas ne voli strana tela u sebi.. ni velika ni mala :) ...


Sve dobro zboris osim ovoga sto je citirano! Mislim da tu puno gresis jer ja garantujem da mnoga tela vole strana tela u svojim telima, pa iz svojih tela, pa u svoja tela...!!! Da ne bih zvucao nepristojno, mislim upravo ono sto svi misle samo sa ogradom da preferiram da dva tela moraju biti, hmmm da se tako izrazim..., razlicite..., razlicitog..., ma nemam pristojnijeg izraza od recimo..., ma kao kod magneta, krajevi magneta su razlicitih... I tako...

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 16:44 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka: Sve dobro zboris osim ovoga sto je citirano! Mislim da tu puno gresis jer ja garantujem da mnoga tela vole strana tela u svojim telima, pa iz svojih tela, pa u svoja tela...!!! Da ne bih zvucao nepristojno, mislim upravo ono sto svi misle samo sa ogradom da preferiram da dva tela moraju biti, hmmm da se tako izrazim..., razlicite..., razlicitog..., ma nemam pristojnijeg izraza od recimo..., ma kao kod magneta, krajevi magneta su razlicitih... I tako...

Pozdrav!



:D

mislim da to vazi samo za otprilike polovinu ljudi, pa i ta polovina posle to izbaci iz sebe (a ponekad i iz sobe na kauc, ili cak iz kuce... a ponekad posle 9mes. jos jedno 'strano' telo izadje iz istog otvora) :))

[Ovu poruku je menjao mulaz dana 19.07.2011. u 17:56 GMT+1]
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 17:02 - pre 155 meseci
@mulaz@

Nije jednostavno, mada ne i nemoguce, izdvojiti ciljanu vezu od onih koje su za prisluskivaca neinteresantne. Iako se na teritoriji koju pokriva jedna bazna stanica, u jednom trenutku ostvaruje vise istovremenih veza. Pracenjem i analizom podataka sa servisnog kanala moguce je dobiti informacije o svim vezama koje su u toku, o tome na kojim kanalima se odvijaju i u kojim vremenskim segmentima, kao i identifikaciju svih SIM kartica bez obzira na to da li su aktivne ili na stend baj rezimu. Na taj nacin, uz odgovarajucu opremu, moze se slusati svaki razgovor pojedinacno, naravno ne istovremeno, nego jedan po jedan. Stotinak istovremenih razgovora nije tesko "izlistati" radi glasovne ili sadrzajne identifikacije. Kada se prisluskivani telefon odredi na taj nacin, prisluskivac saznaje broj SIM kartice sto mu ubuduce olaksava posao.

Hvatanje" broja SIM kartice moguce je i na drugi nacin, ako se u neposrednoj blizini mobilnog telefona u trenutku prijave telefona na mrezu slusa kontrolni kanal. Takodje, kada je telefon ukljucen, ali ne i aktivan, kada je na "stend baj" rezimu rada, on se u nekim vremenskim intervalima "javlja" baznoj stanici. To se moze dokazati smetnjama koje se javljaju na radio ili televizijskom aparatu, iako telefon ne zvoni. To je neka vrsta prozivke kojom se ustanovljava gde se nalazi potencijalni korisnik i koju baznu stanicu moze da koristi pod najoptimalnijim uslovima. Ako prisluskivac ima vizuelni kontakt s prisluskivanim, ako vidi da li razgovara ili ne, metodom eliminacije moze suziti izbor brojeva SIM kartica. Kombinacijom ove dve metode u toku vremena, identifikacija ciljanog telefona nije problem.

Kad bolje porazmislim , ma ustvari u pravu ste, sve je to SF i desice se za 1000 godina - niko ne moze da vas kontrolise putem elektronike a nano tehnologija za sada ne postoji a nece ni postojati ...
Ziveli

 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 17:21 - pre 155 meseci
Ajmo od pocetka,

prvo sto sam rekao je, da moze gsm da se prati, i da moze i da se iskljuci (to moze korisnik da uradi sam... ako toga nije sposoban, moze da ga ostavi kod kuce).

Kao drugo, ako hoce policija da sazna (ili udba ili cia ili kgb,...) moze lepo da ide do operatera i ne treba da slusa kanal za signalizaciju. Cak moze i broj sim kartice da dobije direktno od operatera.

Citat:
Nije jednostavno, mada ne i nemoguce, izdvojiti ciljanu vezu od onih koje su za prisluskivaca neinteresantne. Iako se na teritoriji koju pokriva jedna bazna stanica, u jednom trenutku ostvaruje vise istovremenih veza. Pracenjem i analizom podataka sa servisnog kanala moguce je dobiti informacije o svim vezama koje su u toku, o tome na kojim kanalima se odvijaju i u kojim vremenskim segmentima,...



Sa odgovarjucom opremom (skupom) jeste moguce pokupiti svu komunikaciju na svim kanalima, znaci sve veze. Naravno sve te veze su kriptirane, ali A5/1 i A5/2 su provaljeni, pa time mogu da se probiju. Naravno policiji to ne treba, jer moze direktno par nivoa vise (na bazni stanici ili gde hocu) da snimaju tvoj razgovor, bez obzira na to gde se ti nalazis, cak ne moraju ni na teren, samo pozovu tvog operatera. Kriminalcima je malo teze... ali i oni mogu nekoga da ubace kod operatera, i moze da izadje cak jeftinije od opreme za prisluskivanje.


Citat:
kao i identifikaciju svih SIM kartica bez obzira na to da li su aktivne ili na stend baj rezimu.


Neaktivni (stand-by) telefoni se javljaju samo kao keepalive (jednom u ~1h ili cak redje), ili kad menjaju LAC podrucje (ne znam kako je u srbiji, u celoj sloveniji ima 14 LAC-ova ako se dobro secam, tako da poznavanje u kom LAC-u se nalazi telefon ne znaci bas nesto puno).

Citat:
Na taj nacin, uz odgovarajucu opremu, moze se slusati svaki razgovor pojedinacno, naravno ne istovremeno, nego jedan po jedan. Stotinak istovremenih razgovora nije tesko "izlistati" radi glasovne ili sadrzajne identifikacije. Kada se prisluskivani telefon odredi na taj nacin, prisluskivac saznaje broj SIM kartice sto mu ubuduce olaksava posao.


Moze i istovremeno, sa odgovarajucom opremom. Na istoj baznoj stanici ni nema stotinjak razgovora, jer se zbog frekventnog multipleksa obicno koristi 1-5 mozda 6 kanala, pa kad uzmes tdm, je to jos faktor 8 (znaci 48 razgovora), pa signalizacija (42.. mozda negde do 45 razgovora).

Citat:
Hvatanje" broja SIM kartice moguce je i na drugi nacin, ako se u neposrednoj blizini mobilnog telefona u trenutku prijave telefona na mrezu slusa kontrolni kanal. Takodje, kada je telefon ukljucen, ali ne i aktivan, kada je na "stend baj" rezimu rada, on se u nekim vremenskim intervalima "javlja" baznoj stanici. To se moze dokazati smetnjama koje se javljaju na radio ili televizijskom aparatu, iako telefon ne zvoni. To je neka vrsta prozivke kojom se ustanovljava gde se nalazi potencijalni korisnik i koju baznu stanicu moze da koristi pod najoptimalnijim uslovima. Ako prisluskivac ima vizuelni kontakt s prisluskivanim, ako vidi da li razgovara ili ne, metodom eliminacije moze suziti izbor brojeva SIM kartica. Kombinacijom ove dve metode u toku vremena, identifikacija ciljanog telefona nije problem.


tako je.. ali opet, policija moze sve to lakse :)


E sada.. kako bi ti da upakujes telefon u nanometarsku velicinu, i da ga stavis u hranu, pa da prezivi kuvanje, ljudski stomak, kako da udje u krv, i kako da kontrolise coveka?
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 17:42 - pre 155 meseci
Citat:
mulaz: Ajmo od pocetka,

prvo sto sam rekao je, da moze gsm da se prati, i da moze i da se iskljuci (to moze korisnik da uradi sam... ako toga nije sposoban, moze da ga ostavi kod kuce).

Kao drugo, ako hoce policija da sazna (ili udba ili cia ili kgb,...) moze lepo da ide do operatera i ne treba da slusa kanal za signalizaciju. Cak moze i broj sim kartice da dobije direktno od operatera.



tako je.. ali opet, policija moze sve to lakse :)


E sada.. kako bi ti da upakujes telefon u nanometarsku velicinu, i da ga stavis u hranu, pa da prezivi kuvanje, ljudski stomak, kako da udje u krv, i kako da kontrolise coveka?


Uf... pa kako te ne mrzi... :)

Inace, ja sam sluzio vojsku u Sentvidu, plavac, PVO... Ujak i dva brata mi jos uvek zive u Ljubljani... Ja nisam bio odavno... Mozda do kraja godine... Mali restorani ispod Grada... :) Off ali neka!!! :)

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Okupirani smo, dokaz!19.07.2011. u 18:05 - pre 155 meseci
I ja sam sluzio pre 20 godina ko padobranac blizu Zagreba pa sta sad to ima veze sa temom ?

A kako vas pojedince ne mrzi da imate po 20 nikova i da pisete sami sebi ?
Ako vam je zadatak da oterate ljude sa foruma (umesto da ih zbunite drzeci ih na okupu) ,trolujuci non stop na bilo koju temu u tome zaista uspevate i svaka vam cast ...


[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 19.07.2011. u 19:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Okupirani smo, dokaz!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10248 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.