Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"

elitemadzone.org :: MadZone :: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 27118 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ovaj

Član broj: 286010
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"30.06.2011. u 16:40 - pre 156 meseci

@stil, tema je dostigla kulminaciju, sad je pravi momenat da okacis ona dva youtube snimka - onog vojnika u Sloveniji i ono sa hlebom.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"30.06.2011. u 17:25 - pre 156 meseci
Dok stil ne dodje, evo ja cu da okacim dva linka:

linAk 1:
http://www.youtube.com/watch?v=G0x43g-56oI

i linAk 2:
http://www.youtube.com/watch?v=lU2ZF_Go0_w&feature=related

koji cu sasvim bez stida i srama da pokazem i svojim prijateljima sa engleskog govornog podrucja.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"30.06.2011. u 17:54 - pre 156 meseci
Milanche gledao sam tu emisiju u vreme kada je emitovana u svom redovnom terminu, ne dešava se svaki dan da na domaćoj televiziji gostuje legenda kakav je Sting. To je dobro. Pozz
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"30.06.2011. u 18:58 - pre 156 meseci
Fala bogu da ga nije primio Tadić, ko R.E.M. onomad :)
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"30.06.2011. u 22:13 - pre 156 meseci
Citat:
milanche:A ja tebi kazem (isto to sam jos pre pet godina govorio @kelji] - tvoje konkretne istine su tvoji konkretni problemi.

LOL Ma idi - moja istina je moj problem? Auh, trči brzo u patentni zavod da te neko ne pretekne za prava na Rupu U Saksiji. Nakon toga pravo Čajna taun, ima da se obogatiš na fortune cookiesima.

Ček da probam nešto: milanche, tvoje konkretne istine su tvoji konkretni problemi. Jes vala, evo tačno osećam da mi je IQ skočio preko 200, osećam se tako… pametno!

Da je to samo moja istina ni po jada, meni bi se obila o glavu i sve bi se završilo na ovom forumu… Samo što nije jbg.

Citat:
milanchea parafraziram sebe iz tih diskusija: problem izlivene kanalizacije u svom dvoristu neces resavati tako sto ces g*vna iz baste razmazati preko ulaznih vrata i ceone fasade prema ulici da ceeeeo svet vidi, nego ces uzeti kofu i metlu u ruke i krenuti da saniras problem shodno problemu.

Ti se mnogo praviš blesav, ali mnogo. Iz poruke u poruku. Ja ti ovde isto to pričam, a ti se praviš blesav. Deo gde se posebno praviš blesav je taj da je Srbija mesto u kojem su go*nima umazani ne samo ulazna vrata i fasada, nego čitava kuća i dvorište, garaža i bazen - ali čak ni to nije ono najstrašnije, najstrašnije je da se svaki pokušaj da se to pospremi zatire u korenu pričom: to su naša go*vna, jeste smrde ali su naša. Tako da ono što tebi smeta i zbog čega vodimo ovolike razgovore je to što ti se ne sviđa da neki Amerikanac to konstatuje. Ja sam razlog naveo, u pitanju su teški kompleksi usled nemogućnosti da se sve to ispravi jer je previše zapeklo. Ti stalno ubacuješ nove i nove pričice i nekakve svetske odnose, kvazi-profound otkrovenja, kao da slušam nekog popa iz istočnjačkog kulta.

Citat:
milanche:E, vidis, prijatelju - ne.

Koncert je bio sramota.

I tacka. Gotovo. Nema nikakve dalje price posle toga.

Evo odmah da ti srušim totalitarističke snove i nastavim priču. To ”nema priče” i slično, to kada se preseliš u Severnu Koreju ili se vratiš u Srbiju gde novinare osuđuju jer prenose tekstove iz drugih novina. U SAD ćeš da slušaš to što Hendlerova priča kad god se nekom ćefne da tako priča. Znaš i sam to vrlo dobro. A najstrašnije je saznanje zapravo to da se ti likovi sprdaju ne zato što im je posebno stalo do Srba i Srbije, da ih što kaže Šutanovac, vređaju i provociraju, nego upravo suprotno - zabole ih debelo du*e i za Srbiju i za njenu svetlu istoriju. Juče neki anonimus, danas Šutanovac, sutra neko deseti,… ta je žena zaboravila Srbiju kako je ustala sa stolice, i to vas jaaaako boli.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 04:57 - pre 156 meseci
Ma nisi bas dobro shvatio sta sam hteo da ti kazem. Nije ni da nisam to mogao i preciznije da kazem:

Citat:

Citat:
milanche:A ja tebi kazem (isto to sam jos pre pet godina govorio @kelji] - tvoje konkretne istine su tvoji konkretni problemi.

LOL Ma idi - moja istina je moj problem? Auh, trči brzo u patentni zavod da te neko ne
pretekne za prava na Rupu U Saksiji. Nakon toga pravo Čajna taun, ima da se obogatiš na fortune cookiesima.


Smisao je bio:

Ne tvoja licna, nego istina jednog konkretnog kolektivnog entiteta, jedne zemlje, ciji
unutrasnji problemi su ni manje ni vise - njeni unutrasnji problemi. Sta ima bilo
ko od spolja sa time ? Od koga treba da slusas savete ili kritike, sta se koga to tice ?

Citat:

Citat:
milanchea parafraziram sebe iz tih diskusija: problem izlivene kanalizacije u svom dvoristu
neces resavati tako sto ces g*vna iz baste razmazati preko ulaznih vrata i ceone fasade prema
ulici da ceeeeo svet vidi, nego ces uzeti kofu i metlu u ruke i krenuti da saniras problem
shodno problemu.

Ti se mnogo praviš blesav, ali mnogo. Iz poruke u poruku. Ja ti ovde isto to pričam, a ti se
praviš blesav. Deo gde se posebno praviš blesav je taj da je Srbija mesto u kojem su go*nima
umazani ne samo ulazna vrata i fasada, nego čitava kuća i dvorište, garaža i bazen - ali čak
ni to nije ono najstrašnije, najstrašnije je da se svaki pokušaj da se to pospremi zatire u
korenu pričom: to su naša go*vna, jeste smrde ali su naša. Tako da ono što tebi smeta i zbog
čega vodimo ovolike razgovore je to što ti se ne sviđa da neki Amerikanac to konstatuje. Ja sam
razlog naveo, u pitanju su teški kompleksi usled nemogućnosti da se sve to ispravi jer je
previše zapeklo. Ti stalno ubacuješ nove i nove pričice i nekakve svetske odnose, kvazi-profound
otkrovenja, kao da slušam nekog popa iz istočnjačkog kulta.


Ne, apsolutno ne spadam u one koji probleme guraju ispod tepiha, niti u one koji imaju dlake na
jeziku.

Samo, nacin na koji aktuelizujes problem i nacin na koji pokusavas da ga resis smatram pogresnim.

I opet - prvo ne vidim sta bilo ko sa strane ima sa tim problemom, a zatim i ako ima - zasto mislis
da ce ti miksovanje bilo koga sa strane pomoci da se ti problemi rese ?

Citat:

Citat:
milanche:E, vidis, prijatelju - ne.

Koncert je bio sramota.

I tacka. Gotovo. Nema nikakve dalje price posle toga.

Evo odmah da ti srušim totalitarističke snove i nastavim priču. To ”nema priče” i slično, to kada
se preseliš u Severnu Koreju ili se vratiš u Srbiju gde novinare osuđuju jer prenose tekstove iz
drugih novina. U SAD ćeš da slušaš to što Hendlerova priča kad god se nekom ćefne da tako priča.
Znaš i sam to vrlo dobro. A najstrašnije je saznanje zapravo to da se ti likovi sprdaju ne zato
što im je posebno stalo do Srba i Srbije, da ih što kaže Šutanovac, vređaju i provociraju, nego
upravo suprotno - zabole ih debelo du*e i za Srbiju i za njenu svetlu istoriju. Juče neki anonimus,
danas Šutanovac, sutra neko deseti,… ta je žena zaboravila Srbiju kako je ustala sa stolice, i
to vas jaaaako boli.


Opet nista nisi ukapirao.

Prvo: "I tacka. Gotov. Nema nikakve price posle toga" znaci isto sto i u sledecem logickom izrazu:

Code:

   if(true || racq || mika || zika || E==mc[sup]2[/sup] || laza || kurta || murta || palac)


a to je da prva prosta neumitno tacna cinjenica (u primeru ilustrovana sa pocetnim 'true') potpuno
eliminise potrebu da u istom kontekstu razmatra bilo sta dalje sa te iste linije koda, od qrca do palca.
Dakle - ako je neka publika lepo platila karte da nesto cuje, a dobila nista - koncert je ocito pukao,
umetnica se ocito obrukala, i ne postoji ni teorijska sansa da nekakav dodatni statement moze da
promeni krajnju logicku vrednost celog izraza - pa cak i to da nam je zemlja ruglo ? So fuckin' what ?

Drugo:

Doticna Chelsea Handler uopste nije predmet mog fokusa. Ona ima apsolutno svako pravo da laje sta god
hoce, dokle god hoce, to mene ali uopste ne tangira. Iskreno - takvu pojavu (facu, intelekt, ponasanje)
mozes da sretnes apsolutno bilo gde u USA, prakticno nema studentskog kampusa bez stotine takvih na
koje odavno ne obracam ama bas nikakvu posebnu paznju.

To sto je rekla, taj jedan prostakluk u prolazu, je medjutim jedan vrlo interesantan test vektor za
kolektivitet kojem ja pripadam.

Ono na sta sam fokusiran i sto mi je od nekog znacaja je reakcija tog kolektiviteta (ili ako hoces, impulsni odziv koji po
definiciji pazljivom posmatracu mnogo toga moze da kaze).

Dakle - nije problem sa obadom koji je zazujao iz mraka i sleteo kravi na ledja. Problem je sto krava deluje
kao da je polumrtva, i sto ne mase repom, sto bi inace trebalo da cini.

Suma sumarum:

Pokusavam da razumem sta se to tacno desava.

Prema nekom kracem sizeu ove teme:

Jedan prilicno dobar broj ljudi razmatra da li je blam odgovoriti tj. odreagovati. Drugi broj ljudi smatra da
je to sto je uradila zapravo legitiman deo kulturnog miljea sveta, i da je reakcija na tako nesto direktan
pokazatelj nase zaostalosti. Treca grupa smatra da ima potpuno pravo, i da je sreca sto nam se nasao neko
da nam kaze sto nam je i ona rekla.

Odakle god da pogledam, meni cela ta slika izgleda prilicno cudna.

Skaniram kroz sve sto sam uspeo da saznam i zapamtim za ovih skoro pa 50 godina koje sam zafrcao u matoru guzicu.

U svetu zivih organizama ne postoji nista iz cega bih mogao da izvedem vezu sa ponasanjem tog nekog kolektivnog
tela, pocevsi vec od amebe koja ima neku svoju membranu kroz koje bira sta ce da propusti a sta nece ni za zivu glavu.

U moru kultura sa kojima se srecem, od zapadno evropskih preko latinosa, preko indusa/kineza/vijetnama/tajlanda
sve do Tonge, Solomonskih i Marijanskih ostrva - nisam sreo ni jednu skupinu na ciji racun mozes olako naglas ispaliti
lagani rafal brzih uvreda i ne samo ne dobiti gotovo nikakvu negativnu reakciju, nego dobiti i dobar procenat
apologeta koji ce da lako nadju da si zapravo u pravu.

Skaniram takodje i listu svih secanja na svoju zemlju, ljude i karaktere - apsolutno ne uspevam da ovo sto vidim
ukorelisem sa bilo cime poznatim. Jednostavno, sve to ne lici na mangupe iz mojih vremena koji su za takve stvari lepili
ultrasonicnom brzinom samarcine preko face.

Iz kojeg god ugla da pokusam da ukopcam o cemu se tacno tu radi, dolazim do tacke koju mogu da opisem samo kao
zapanjujuce cudesnu mutaciju koju moze da razume eventualno samo majstor koji ju je napravio.

E, vidis - to je to sto meni privlaci paznju.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 05:15 - pre 156 meseci
Citat:


Wow kakvi izlivi mentalne sposobnosti... da to nekako povezu na generator, pa da daje struju, da svijet vidi neku korist.
A ovako, steta struje i tastature sto si potrosio dok si to kucao.

Elem...
Citat:
Doticna Chelsea Handler uopste nije predmet mog fokusa. Ona ima apsolutno svako pravo da laje sta god
hoce, dokle god hoce, to mene ali uopste ne tangira. Iskreno - takvu pojavu (facu, intelekt, ponasanje)
mozes da sretnes apsolutno bilo gde u USA, prakticno nema studentskog kampusa bez stotine takvih na
koje odavno ne obracam ama bas nikakvu posebnu paznju.

A sto onda ovolika buka oko izjava doticne persone, sta nas briga! Znaci, zulja... a znamo da istina (ili ono gdje ima istine) zaista zulja!

Citat:
Jedan prilicno dobar broj ljudi razmatra da li je blam odgovoriti tj. odreagovati. Drugi broj ljudi smatra da
je to sto je uradila zapravo legitiman deo kulturnog miljea sveta, i da je reakcija na tako nesto direktan
pokazatelj nase zaostalosti. Treca grupa smatra da ima potpuno pravo, i da je sreca sto nam se nasao neko
da nam kaze sto nam je i ona rekla.

Da je izjave dala Hilari Klinton na funkciji drzavnog sekretara, onda je to za pobunu i svaku osudu, jer je to onda stav SAD. Ali posto nije bitno sta se prica vec ko to prica, onda "buna na dahije" uopste nema smisao.
A da smo, po mjerilima nekih razvijenih zemalja, zaostali - jesmo!

Citat:
U moru kultura sa kojima se srecem, od zapadno evropskih preko latinosa, preko indusa/kineza/vijetnama/tajlanda
sve do Tonge, Solomonskih i Marijanskih ostrva - nisam sreo ni jednu skupinu na ciji racun mozes olako naglas ispaliti
lagani rafal brzih uvreda i ne samo ne dobiti gotovo nikakvu negativnu reakciju, nego dobiti i dobar procenat
apologeta koji ce da lako nadju da si zapravo u pravu.

Vidi, pa i jeste tako.

Citat:
Jednostavno, sve to ne lici na mangupe iz mojih vremena koji su za takve stvari lepili
ultrasonicnom brzinom samarcine preko face.

Ajde bre... mangupi hahhahaha, pa u tome i jeste zaostalost. Taj tvoj 19 vek je prosao... davno! Za to se danas odgovara.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 05:25 - pre 156 meseci
@ milanche

Vektori



ili

Velika donacija Američke ambasade

Za obnovu bolnice dali 700.000 dolara

ista vest

http://serbian.serbia.usembassy.gov/sr/govori20100714.html


Sad ti meni reci. Da li treba obraćati pažnju na reči ili na dela ?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 05:30 - pre 156 meseci
Citat:
Wow kakvi izlivi mentalne sposobnosti... da to nekako povezu na generator, pa da daje struju, da svijet vidi neku korist.


Nemoj mi se nista bojati, sve je to vec odavno isprobano, atestirano i organizovano u infrastrukturu za donosenje koristi covecanstvu.

I lepo radi vec godinama, svi srecni, svi zadovoljni.

Nego, ako te ne mrzi - kad vidis da se dopisujem sa ljudima, da mi ubuduce ostavis mesto ispod posta.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 05:44 - pre 156 meseci
Citat:
milanche
Nego, ako te ne mrzi - kad vidis da se dopisujem sa ljudima, da mi ubuduce ostavis mesto ispod posta.


Vrlo rado! Mada ne vidim kako moja opservacija smeta tvom razgovoru... znas, ovo je ipak forum. Mozda da zamolimo moderatora da to isprebacuje? Ili da ti ipak organizujem blog?

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 05:55 - pre 156 meseci
Pokusavam samo na neki kulturan nacin da ti kazem da sa tobom (tj. sa tvojim online karakterom) u principu
licno ne zelim da komuniciram.

Pratim sta radis i kako tretiras ostale ljude na forumu, nisam ubedjen da svaki put pristupis diskusiji iz nekog
duznog unutrasnjeg postovanja i ljudi i foruma, da otvaras put razmeni kvalitetnih razmisljanja, stavise cesto
silujes besmislom, i zbog svega toga te ne dozivljavam kao jednog od raje sa kojim cu bez problema da popricam
o bilo cemu.

To ne znaci da cu bas svaki put izbeci da svoju misao suprotstavim tvojoj, ali znaci da to necu ciniti bez preke
potrebe.

Ostaj mi dobro.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 06:44 - pre 156 meseci
Vidis, u nekim ranijim temama si se i ti prema meni odnosio na slican nacin. I ja nemam prijeke potrebe da se previse zanimam sa tvojim online karakterom. Misljenja sam da ti je i RL karakter slican, samo prikriven nekim malo prizemnijim interesima za kojim tvoj "nebeski" online karakter nema potrebu.

Citat:

Pratim sta radis i kako tretiras ostale ljude na forumu, nisam ubedjen da svaki put pristupis diskusiji iz nekog
duznog unutrasnjeg postovanja i ljudi i foruma, da otvaras put razmeni kvalitetnih razmisljanja, stavise cesto
silujes besmislom, i zbog svega toga te ne dozivljavam kao jednog od raje sa kojim cu bez problema da popricam
o bilo cemu.

Ooo sad si se nasao i kao neko ko moze da procjeni kako ja tretiram ljude na forumu? Dal mozda gledas siri kontekst mojih reakcija ili se bavis iskljucivo mojom reakcijom? Ne vidis razlog za reakciju, vec samo reakciju. I vidis kad ja nekog potkacim, ali apsolutno si miran ako to meni neko uradi? Bas si dosljedan...

Moje shvatanje zivota i ljudi sa kojim kontaktiram je "ko tebe hljebom, ti njega hljebom, ko tebe kamenom, ti njega kamenom - sto vecim" - neki ljudi su zasluzili da se prema njima odnosim na tacno odredjen nacin, uglavnom sa mjerom koja je zasluzena. Sto se tice smislenosti, tvoji postovi u ovoj temi upravo pokazuju ko siluje besmislom, jer to sto ti pises je upravo puno besmislica.
A ja ti nisam "raja"... Sto se tice problema u komunikaciji, on je ocigledno tvoj. Ja za sad nemam problema da na civilizovan nacin komuniciram sa tobom.

Ako ti ne odgovara komunikacija samnom, slobodno me ignorisi. Ja neke ljude sa ovog foruma upravo ignorisem... ali nemoj da pokusavas da budes moderator, jer to nisi. Dal cu ja pisati ili ne, to nije tvoja briga. Ako hoces da ti biras ko ce da pise ili kad ce da pise, da ti ja ipak nadjem blog ili da otvoris svoj forum pa tamo radi sta god ti volja.

Citat:
To ne znaci da cu bas svaki put izbeci da svoju misao suprotstavim tvojoj, ali znaci da to necu ciniti bez preke
potrebe.

Selektivno? Pametno. Tamo gdje nemas nikakve argumente, tamo ces da me ignorises, a tamo gdje imas ili neki argument ili horsku podrsku nekih poznatih forumskih galamdzija, tad se malo okurazis?

Citat:
Ostaj mi dobro.

Sve najbolje i tebi...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 08:13 - pre 156 meseci
Jel mogu ja jedan klip??

 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 08:16 - pre 156 meseci
Citat:
milanche: Ne tvoja licna, nego istina jednog konkretnog kolektivnog entiteta, jedne zemlje, ciji unutrasnji problemi su ni manje ni vise - njeni unutrasnji problemi. Sta ima bilo ko od spolja sa time ? Od koga treba da slusas savete ili kritike, sta se koga to tice ?

Još jednom, za "to su naše unutrašnje stvari” u 2011. g. moraćeš da se preseliš u S.K., Iran, Srbiju,… Naravno, ti isto tako možeš da se buniš koliko hoćeš, zato i jesi tu, a ne u npr. Srbiji gde se ljudi osuđuju i za daleko manje verbalne prestupe. Tako da slobodno izvoli, što se više buniš, više primerom pokazuješ kakav je koji sistem (seti se onoga što sam napisao o Afrikancima).

Citat:
milanche:
Citat:
if(true || racq || mika || zika || E==mc2 || laza || kurta || murta || palac)

Ne govorim francuski…

Citat:
milanche: a to je da prva prosta neumitno tacna cinjenica

Pazi sad: tvoja prosto neumitno tačna činjenica je tvoj prost neumitno tačan problem. Slobodno ekstrapoliraj na nacije, narode i rase.

Takođe, potrudi se da ne gomilaš prideve i epitete, poslednji put smo to morali da slušamo od mentalno poremećenih vođa JUL-a tokom devedesetih, tako da ne ostavlja naročito lepu sliku o onome ko to radi. Kada neko sa strane to čita vidi se da ni sam baš ne veruješ u to što pišeš pa moraš da ga zabiberiš kako bi unapred odbio i samu pomisao ta do što pišeš i nije baš tako.

Citat:
milanche:to mene ali uopste ne tangira.

Čoveče stvarno… sad više ni sam ne znaš gde udaraš, daj saberi se. Prvo ti smeta, pa ti ne smeta. Prvo te jb na svakom koraku što si Srbin, pa si im već jednom za svagda začepio usta… S kojim tačno od vas dvojice pričam?

Citat:
milanche:To sto je rekla, taj jedan prostakluk u prolazu, je medjutim jedan vrlo interesantan test vektor za kolektivitet kojem ja pripadam.

Vidi, da ti lepo nešto kažem: ja ti nisam baš najbolje tlo za kriptične poruke kojima neki prosvetitelj, sve značajno namigujući, želi da me prosvetljuje. Pri čemu je ključno to "kriptično" jer ne sme da kaže jasno i glasno šta mu je zaista na pameti pošto je i njemu samom jasno da je neko teško ludilo u pitanju. Ja sam bio fer i korektan, uložio sam maksimalan da ako ništa drugo budem bar jasan i koncizan, i ako imaš još takvih nerazgovetnih trabunjanja kao te test vektore, a da su meni upućeni, slobodno ih forwarduj omiljenom gastrosko/emigrantskom okupljalištu galaksija.com. Možda i zaradiš neki honorar.

Ostalo ću preskočiti, vrtiš se u krug i bio bih do jaja glup ako bih te pratio i pokušavao da uspostavim smislenu diskusiju.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 09:27 - pre 156 meseci
Citat:
milanche: U moru kultura sa kojima se srecem, od zapadno evropskih preko latinosa, preko indusa/kineza/vijetnama/tajlanda
sve do Tonge, Solomonskih i Marijanskih ostrva - nisam sreo ni jednu skupinu na ciji racun mozes olako naglas ispaliti
lagani rafal brzih uvreda i ne samo ne dobiti gotovo nikakvu negativnu reakciju, nego dobiti i dobar procenat
apologeta koji ce da lako nadju da si zapravo u pravu.
Skaniram takodje i listu svih secanja na svoju zemlju, ljude i karaktere - apsolutno ne uspevam da ovo sto vidim
ukorelisem sa bilo cime poznatim. Jednostavno, sve to ne lici na mangupe iz mojih vremena koji su za takve stvari lepili
ultrasonicnom brzinom samarcine preko face.
Iz kojeg god ugla da pokusam da ukopcam o cemu se tacno tu radi, dolazim do tacke koju mogu da opisem samo kao
zapanjujuce cudesnu mutaciju koju moze da razume eventualno samo majstor koji ju je napravio.
E, vidis - to je to sto meni privlaci paznju.


Sjajna opservacija Milance
Isto ovo sam primetio i isto postoji samo u Srbiji
Sve ostale novonastale zemlje iz bivse nam Jugoslavije i dalje imaju taj neki smek(ponos), kako bi ga nazvao...
Hrvati, Bosanci, Slovenci....svi su ponosni na SVE sto su uradili. Oni nisu genocidan narod kao sto je Srbija?
Koliko bi brzo dobio samarcinu kad bi u Hrvatskoj krenuo da vredjas Gotovinu - osvedocenog zlocinca?

Ne kapiram sta se desava sa Srbijom - ovakva situacija nije bila nekada...bili smo mnogo bolji kao nacija. Normalniji
Mozda je to jedna od posledica velikih migracija stanovnistva...bolji i sposobniji deo je otisao preko
Nije krivicno delo biti patriota

Doduse sad ce se javiti kombinacija Yolja+Odin da nam potanko objasne sta ne valja....

Citat:
Devanagari: Još jednom, za "to su naše unutrašnje stvari” u 2011. g. moraćeš da se preseliš u S.K., Iran, Srbiju,…


Evo jedan predlog kako da proveris postoje li unutrasnje stvari u Hrvatskoj(nije tako daleko a mozes da probas i u svakoj drugoj zemlji koja ti padne na pamet), ako ides na odmor ove godine preporucujem Split i probaj da kad budes pricao sa nekim Hrvatom pomenes da je Gotovina zlocinac(apsolutna istina nema razloga da ne pomenes) pa nam javi kako si prosao
Postoje li kod njih unutrasnje stvari ili se njihova gov*na mazu po vratima i prozorima?


Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 09:36 - pre 156 meseci
Pa vi ponosni ste nekoliko puta dobijali šamačine i to posle proglašavali za pobede. Zato bolje ćuti i pokrij se ušima. Sve ratove koje ste devedesetih započeli ste izgubili. I sad bi da valjda izvršite kolektivni harakiri šta li. Pametnom dosta. Idite da radite nešto drugo, da se bijete ne umete.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 09:46 - pre 156 meseci
Ma vidi ponosnog Marka83 Kraljevica... jel to onaj marko, turski vazal sto na kosovo polje dodje sa kasnjenjem.
I ti kasnis! A bas mi je jedan takav trebao na Majevici u periodu od 1992-1995 godine! Upravo smo vapili za takvim kvalitetima! Gdje si tad bio da lupas samare? A? Nema, maca pojela jezik? A da... pa bio si maloljetan pa nisi ni mogao da ucestvujes! A sad ces da nekog kritikujes...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"01.07.2011. u 16:33 - pre 156 meseci
Citat:
Ne govorim francuski…


E, pa vidis to je moj problem, sto predpostavljam da svako ko dodje na ES koristi bar neku vrstu egzaktnijeg
tehnickog razmisljanja.

Sorry.

Nemamo common ground da dodjemo do istine.

Pozdrav - cujemo se u drugim prilikama.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"02.07.2011. u 13:04 - pre 156 meseci
Citat:
Marko83: Evo jedan predlog kako da proveris postoje li unutrasnje stvari u Hrvatskoj(nije tako daleko a mozes da probas i u svakoj drugoj zemlji koja ti padne na pamet), ako ides na odmor ove godine preporucujem Split i probaj da kad budes pricao sa nekim Hrvatom pomenes da je Gotovina zlocinac(apsolutna istina nema razloga da ne pomenes) pa nam javi kako si prosao
Postoje li kod njih unutrasnje stvari ili se njihova gov*na mazu po vratima i prozorima?

Evo ga još jedan milanche u povoju… Hrvati, Marsovci, Reptilijanci - kakve oni imaju veze s konkretnim slučajem? Da li ste vi ljudi uopšte u stanju da održite fokus na konkretnim stvarima ili ste nesposobni da pređete dve rečenice, a da ne odlutate na lične frustracije po pitanjima svetske politike?

Kakvi Hrvati i Gotovina, šta pričaš ti uopšte?
Šta ovim hoćeš tačno da kažeš, završi misao. Da li znaš na šta si odgovorio uopšte, pročitaj to što si citirao. Bolji primer za ovo o čemu pišem nisi mogao da nađeš.

Ne znam, možda imate problem pa izjednačavate to što neko ima primedbu na to da se ministar prepucava u vezi verbalnog delikta s anonimusima preko FB sa tim da se generalno ne sme ništa reći da nešto kod drugih nije u redu. Ne znam odakle ta ideja, to su neke vaše lične frustracije i to se mene ne tiče. Meni npr. nije nikakav problem da konstatujem za hrvatski narod (generalno) da je potpuno isto što i srpski (generalno): nerazvijena, zatucana balkanska ****.

Sada kada smo to rasčistili, tvoj problem je sledeći - nemaš nikakve koristi, izuzev eto malo ventiliranja te nagomilane frustracije, od toga što će neko da konstatuje te stvari ali zato imaš OGROMNU štetu što na taj način menjaš fokus sa problema kojim je priča započeta - a to je da ti lično, u svojoj kući, imaš neki gadan problem.

Ne znam da li me razumeš šta hoću da ti kažem, meni može da bude ”nepravedno” ili nazovi kako hoćeš, ako neko proziva Srbiju zato što je neko iz Srbije zaklao nekog Hrvata, a u isto vreme ne proziva Hrvatsku zato što je neko iz Hrvatske zaklao Srbina. Ali od tog mog osećanja daleko, daleko, daleko veći problem je što taj koljač Hrvata živi tri ulice dalje od mene. Razumeš? Iz nekog za mene potpuno neobjašnjivog razloga, većini ljudi u Srbiji prioriteti su upravo suprotni: državu vode i na njoj parazitiraju i zatiru svaku pozitivnu inicijativu, formalno ili neformalno: diletanti, ratni kriminalci, koljači, ubice, patološke pojave svakakve vrste i sve to ljudima nije problem ali problem je kada neko sa strane (bolji, isti ili gori) kaže da je to tako. Kažem, ne znam šta je u pitanju. Možda ono što sam već rekao da vam je jasno da tu popravke više nema pa sada radi neki odbrambeni mehanizam, nekakav ventil, šta li, da su krivi svi okolo i da mi eto nemamo ništa ali smo barem moralno iznad njih, otkud znam.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"02.07.2011. u 14:50 - pre 156 meseci
Znam da je tesko da se shvati, ali postoji nesto sto se zove realnost - i naravno, kako se ostale zemlje ponasaju u toj realnosti - ne nekoj imaginarnoj verziji, "kako bi trebalo", nego bas realnosti. Kako stite svoje granice, kako se odnose prema svojim gradjanima, prema svojim zlocincima, kako prema drugima drzavama.

Dakle, samo kad se uzmu u obzir reakcije ostalih zemlja - sto u okruzenju - sto svetskih sila (koje popuju nama ovde kako treba da se ponasamo), i sagledaju kako se one ponasaju u konkretnim primerima, moze da se govori o tome sta je normalno i odgovorno ponasanje, a sta ono sto se nama namece kao "normalno" iz ko zna kakvih interesa. Jer ako se ne ponasas normalno, tj. isto kao i okolina ti, na kraju ispadnes najgora sprdacina i zlocinac, zalepe ti etiketu "genocidan" na celo - isti ti koji svoje zlocine podvode pod neke termine kao sto su "oslobadjanje", "humanitarne intervencije" , "domovinske ratove", "kolateralne stete" i sl. Koji ne priznaju medjunarodni sud i lokalne zakone u zemljama u kojima imaju svoju vojsku, i ne isporucuju svoje drzavljane koji su dokazano pocinili zlocine (silovanja ubistva itd.), nego im "objektivno" sude kod sebe kuci, kontrolisuci medijski damage i ogranicavajuci promovisanje takve slike o sebi po svetu...

Ali, mi smo uvek bili veci papa od pape, a i slabo kapiramo... nismo u stanju da nacimo od drugih kako se ozbiljno vodi jedna zemlja... a sve u zelji da se dodvorimo, jer samo ako se dodvorimo, neko ce valjda da nam baci kosku, pa cemo da zivimo "ko sav normalan svet" - tj. doci ce deda mraz sa poklonima - i zato smo spremi na ono nasta ni jedna normalna zemlja nije. Ja bih to nazvao uzasnom kratkovidoscu, mentalnom ogranicenoscu i verovanju u bajke, koje ce kao i uvek da nam se obije o glavu - umesto da ucimo od najboljih.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Chelsea Handler vredja Srbe u emisiji ""Chelsea Lately"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 27118 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.